Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Żywiec APA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • need
    Member
    • 08-2014
    • 45

    #76
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika canigggia Wyświetlenie odpowiedzi
    Nie, nie pomylił się. Na ulotce firmowej jest napisana cena 3,20 PLN, ale to jest netto, po jakiej piwo ma być sprzedawane do sklepów, czy HoReCa. A sugerowana cena sprzedaży już w tych ostatnich to 4,59 PLN, która też na tej ulotce widnieje.
    Bzdura, w swoim poście zacytowałem dosłownie treść podlinkowanego artykułu. Było tam napisane "sugerowana cena DETALICZNA wynosi 3,20 zł". Prawdopodobnie, ponieważ to portal branżowy, była to cena netto ale na pewno nie dla dystrybucji, lecz detaliczna.
    Nie upieram się, że tyle musi kosztować, stwierdzam fakt. Więc albo była pomyłka, albo cena uległa zmianie, z tym, że teraz to już nie wiem, czy to netto czy brutto.
    Jak netto (czyli 5,65 brutto), to cały misterny plan w pizdu

    Comment

    • bayern71
      Senior
      • 06-2006
      • 1004

      #77
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika need Wyświetlenie odpowiedzi
      Bzdura, w swoim poście zacytowałem dosłownie treść podlinkowanego artykułu. Było tam napisane "sugerowana cena DETALICZNA wynosi 3,20 zł". Prawdopodobnie, ponieważ to portal branżowy, była to cena netto ale na pewno nie dla dystrybucji, lecz detaliczna.
      Nie upieram się, że tyle musi kosztować, stwierdzam fakt. Więc albo była pomyłka, albo cena uległa zmianie, z tym, że teraz to już nie wiem, czy to netto czy brutto.
      Jak netto (czyli 5,65 brutto), to cały misterny plan w pizdu
      A czego się spodziewałeś? Dobrej APA za 3 zł? Blogerzy znów dostali po smyczy albo po czteropaku i robią PR Żywcowi

      Comment

      • need
        Member
        • 08-2014
        • 45

        #78
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bayern71 Wyświetlenie odpowiedzi
        A czego się spodziewałeś? Dobrej APA za 3 zł? Blogerzy znów dostali po smyczy albo po czteropaku i robią PR Żywcowi
        Niczego się nie spodziewałem, nawet nie próbowałem tego piwa. Cieszyłbym się gdyby było przyzwoite APA, powszechnie dostępne, w cenie ok. 4 zł? Myślisz, że dla KP to niewykonalne?
        Jeżeli będzie kosztować 5,6 to musiałoby być naprawdę dobre, bo taniej kupuję Jankesa a za 6 zł i lekko powyżej wybór mam już całkiem spory. Czyli żaden rarytas. I tyle.
        A całe poruszenie w tym wątku i na różnych blogach wynika z nadziei, że amerykańskie chmiele zawędrować mogły pod strzechy. Czy blogerzy dostali smycze i czteropaki to nie wiem, bo jeszcze żadnych recenzji nie widziałem.
        Last edited by need; 31-10-2014, 22:17.

        Comment

        • lukasrp
          Junior
          • 02-2014
          • 26

          #79
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika need Wyświetlenie odpowiedzi
          Niczego się nie spodziewałem, nawet to nie próbowałem tego piwa. Cieszyłbym się gdyby było przyzwoite APA, powszechnie dostępne, w cenie ok. 4 zł? Myślisz, że dla KP to niewykonalne?
          Jeżeli będzie kosztować 5,6 to musiałoby być naprawdę dobre, bo taniej kupuję Jankesa a za 6 zł i lekko powyżej wybór mam już całkiem spory. Czyli żaden rarytas. I tyle.
          A całe poruszenie w tym wątku i na różnych blogach wynika z nadziei, że amerykańskie chmiele zawędrować mogły pod strzechy.

          sugerowana cena detaliczna 4,59 - to raczej brutto

          Comment

          • ads82
            Junior
            • 01-2012
            • 15

            #80
            Od strony prawnej to wygląda tak, że producent może w materiałach dla przedstawiciela napisać cenę po jakiej będzie sprzedawać do hurtowni (to pewnie te 3,20) oraz tzw. sugerowaną cenę detaliczną (to 4,59 brutto). Pismak pewnie pomylił jedno z drugim.

            Zapewne w detalu tradycyjnym cena będzie nieco powyżej 4,50 a w detalu nowoczesnym poniżej 4,50. W mojej ocenie taka cena będzie OK jeżeli piwo obroni się smakiem, bo pamiętajmy, że jednak amerykańskie chmiele kosztują, więc APA musi być droższa od marcowego. Cena 4,59 to jest cena jak za Żywiec Porter i to się trzyma kupy.
            Last edited by ads82; 31-10-2014, 22:45.

            Comment

            • sztetke
              Senior
              • 12-2009
              • 355

              #81
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bayern71 Wyświetlenie odpowiedzi
              A czego się spodziewałeś? Dobrej APA za 3 zł? Blogerzy znów dostali po smyczy albo po czteropaku i robią PR Żywcowi
              Jasne, dobre musi kosztować 8, jest dobre bo drogie .
              Przecież ich to piwo będzie kosztować nie dużo więcej niż jakiś lager.

              Comment

              • Jasiek77
                Senior
                • 03-2014
                • 107

                #82
                Im większy browar - a w tym przypadku mówimy o gigancie - tym koszty samego tylko warzenia piwa grają mniejszą rolę w porównaniu do całej reszty produkcji jak, reklama, logistyka, itp. Ta APA NIE MUSI być droga. Poza tym, "drogie bo dobre" to żaden dogmat. Ostatecznie, to rynek decyduje o cenie, mniej jakość produktu. Sorry, że ja tu o oczywistościach. Oby było w miarę dobre, czyli przywoite=bez wad i możliwie tanie.
                Johnny Bonnano

                Comment

                • bayern71
                  Senior
                  • 06-2006
                  • 1004

                  #83
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sztetke Wyświetlenie odpowiedzi
                  Jasne, dobre musi kosztować 8, jest dobre bo drogie .
                  Przecież ich to piwo będzie kosztować nie dużo więcej niż jakiś lager.
                  Będzie kosztować drożej bo nie będzie masowe. No i koszty produkcji jednakowoż wyższe. I nie będzie w detalu tańsze niż 5. A obstawię 6.

                  Comment

                  • Neptune
                    Senior
                    • 09-2013
                    • 184

                    #84
                    Myślę, że w produkcji nie będzie jednak droższe od porteru, a porter kosztuje mniej niż 5zl. Także myślę, że 4,59 jest jak najbardziej prawdopodobne.

                    Comment

                    • Petitpierre
                      Senior
                      • 01-2014
                      • 2560

                      #85
                      Jak okaże się dobre, to 4,60 masakruje wszystko od 7 w górę. Rynek zweryfikuje.
                      Mały porterek-przyjaciel nerek

                      Comment

                      • WojciechT
                        Senior
                        • 09-2012
                        • 2546

                        #86
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bayern71 Wyświetlenie odpowiedzi
                        A czego się spodziewałeś? Dobrej APA za 3 zł? Blogerzy znów dostali po smyczy albo po czteropaku i robią PR Żywcowi
                        Nie dostali.

                        Comment

                        • wrednyhawran
                          Senior
                          • 07-2010
                          • 1784

                          #87
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bayern71 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Blogerzy znów dostali po smyczy albo po czteropaku i robią PR Żywcowi
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
                          Nie dostali.
                          Ja dostałem. Za smycz wrzuciłem zdjęcie na Instagrama, za czteropak napisałem tekst. W przyszłym tygodniu nagram degustację w zamian za autograf technologa i noc z jego córką. #wszystkodlapieniędzy
                          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                          Małe Piwko Blog
                          Małe Piwko Blog na facebooku
                          Domowy Browar Demon

                          Comment

                          • need
                            Member
                            • 08-2014
                            • 45

                            #88
                            Myślę, że wielkie brawa

                            Comment

                            • pukko
                              Member
                              • 08-2010
                              • 33

                              #89
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiroyek Wyświetlenie odpowiedzi
                              Piłem dzisiaj w Kubryku w Bydgoszczy.

                              Siedziałem na zewnątrz więc nie ogrzało się, ale bardzo przyjemny aromat owocowy. W smaku delikatna goryczka i też owoce - chyba truskawki, ale nie jestem pewien.

                              Ogólnie moja opinia jest taka - chcę to piwo na półce w sklepie i w pubach! Kosztowało 7,50 przy 6,50 za normalnego Żywca
                              Też piłem w Kubryku, specjalnie po to tam poszedłem. Generalnie nieźle, ale było trochę masło na finiszu, już nie pamiętam jaka to wada, ale bardzo wyraźnie było to czuć. Odczucie mogło być wzmocnione, bo wcześniej w Toro piłem Big Chmielowski.

                              Comment

                              • Pancernik
                                Senior
                                • 09-2005
                                • 9733

                                #90
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
                                ...nagram [...] noc z jego córką. #wszystkodlapieniędzy
                                Dawaj, dawaj. I wrzucaj na bloga .

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎