Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Szałpiw] [Pracownia Piwa] 1

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dzoshu
    Senior
    • 12-2013
    • 496

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Pomarańcz, mocno zmętnione. [4]
    Piana: Niska, szybko opada, raczej nie oblepia szkła. [3.5]
    Zapach: Nuta cytrusowa na pierwszym planie, zaraz po tym słodszy, kwiatowy. Na końcu, drożdże i lekko drażniące węch ostre przyprawy. Złożony, wielowymiarowy. [4.5]
    Smak: Słodkawy, orzeźwiający na wstępie, później dają o sobie znać ostre przyprawy pozostawiając po sobie charakterystyczny posmak. Na końcu subtelna goryczka. [4]
    Wysycenie: Niskie, mogłoby być odrobinę wyższe. [3.5]
    Opakowanie: Schludnie i minimalistycznie. Fajna inicjatywa - emblematy Pracowni i Szałpiwu. Minus za brak dokładnego składu. [3.5]
    Uwagi: Brak mi dużego doświadczenia w tym stylu jak i nie do końca trafia on w moje gusta ale piwo jak najbardziej poprawne. Nie ma tutaj jakichś wyłażących na wierzch wad, raczej małe niedociągnięcia które trochę zaniżają odbiór ale wszystko jest jak najbardziej na swoim miejscu.

    Moja ocena: [4.075]

    Comment

    • rgrzech
      Senior
      • 12-2013
      • 230

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty z lekką opalizacją. [4.5]
      Piana: Kremowa, drobna i zwarta. Nalewa się mało obficie i tak pozostaje do końca degustacji. Słaby lacing. [3.5]
      Zapach: Lekki cytrus przygnieciony przez cebulę. Jest też belgijska przyprawowość, głównie pieprz i przyjemna słodowość. Gdy po raz pierwszy piłem to piwo, to aromat był mega, teraz cebula psuje całość. Na szczęście z czasem jej poziom maleje. [3]
      Smak: Bardzo dobra kompozycja belgijskich fenoli, słodowości i umiarkowanej goryczki. Całości dopełnia stylowa cierpka kwaskowość. Piwo sprawia wrażenie wytrawnego. Po przełknięciu to wrażenie mija, bo jest sycące, a ponadto dobrze pijalne. Finisz pieprzowy, odświeżający. [4.5]
      Wysycenie: Dość wysokie, stylowe. [4.5]
      Opakowanie: Ascetyczna etykieta i niewielka ilość informacji. Przeciętnie. [3.5]
      Uwagi: Gdy pierwszy raz piłem to piwo to oszalałem z wrażenia. Oceniana butelka miała niestety trafiony aromat. Na szczęście smak był ok.

      Moja ocena: [3.825]

      Comment

      • Piwny_Radek
        Senior
        • 08-2014
        • 108

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasno-bursztynowa barwa o średnim zmętnieniu. [4]
        Piana: Średnio obfita piana składa się z drobnych pęcherzyków, które szybko przeobrażają się w niewielki nalot, który nawet nie ma jak osadzać się na szkle. [2.5]
        Zapach: Zapach dość ciekawy, można nawet rzec - intrygujący. Przede wszystkim czuć pracę drożdży, które wprowadzają klimaty znane z piw belgijskich: gumę balonową, brzoskwinie oraz figi. Z butelki czuć chmielową obecność, które po przelaniu do szkła mieszają się z owocami oraz przyprawami. Aromat kojarzy się z cukierkami, które w późniejszym etapie przeobrażają się w tabletki na gardło. Po zamieszaniu szkłem, wytrąca się lekko rozpuszczalnikowa nuta. [3.5]
        Smak: W smaku pojawia się fenolowo-estrowa mieszanka belgijska. Występuje leciutka słodowość, jednak balans piwa przechyla się ku górze, dając nieco kwaskowo-ostre odczucia, pochodzące z mieszanki kwiatowo-przyprawowej. Obecne są także owoce w postaci brzoskwini, pomarańczy oraz fig, które wsparte zostały gumą balonową oraz licznymi przyprawami, z kolendrą i goździkiem na czele. Do połowy zawartości piwo jest lekkie i łatwo pijalne, jednak z czasem ujawniają się sztuczne posmaki z lekkim zmywaczem do paznokci oraz apteką w postaci tabletek do ssania, które łączy ostry posmak. Średnio intensywna goryczka oraz wytrawny finisz, pozostawia nieco szorstkie odczucie. Wyczuwalny alkohol w umiarkowanym stężeniu. [3]
        Wysycenie: Wysycenie jest na zbyt wysokim poziomie, co trochę przeszkadza. [2.5]
        Opakowanie: Szału nie robi. [3]
        Uwagi: http://piwnyradek.blogspot.com/2014/...wa-szapiw.html

        Moja ocena: [3.15]
        http://piwnyradek.blogspot.com/
        http://instagram.com/piwnyradek

        Comment

        • Mawel
          Member
          • 04-2014
          • 65

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: złoty, leciutko opalizujący [4.5]
          Piana: Dosyć szybko się zredukowała, pozostawia ślady i zdobienia. [4]
          Zapach: Świetny zapach, dawno nie piłem tak ciekawie pachnącego piwa. Czuć belgię: guma, trochę owoców. Czuć również chmiele amerykańskie które dopełniają słodkiego aromatu, a także przyprawy. Super! [5]
          Smak: Tu również ciekawie. Pierwsze łyki pozostawiały dosyć kwaśne wrażenie. Piwo wyczuwalnie dzikie z akcentami przyprawowymi. Goryczka nienachalna, lekka tylko aby skontrować i dopełnić słodową bazę piwa. [4.5]
          Wysycenie: średnie, mogło być odrobineczkę wyższe. [4.5]
          Opakowanie: Estetyczne. Nazwa średnia, nawet ciężko było wyszukać na browarbizie. Szkoda że nie podano szczegółowego składu bo próbowałbym odtworzyć. Piwo wywarło na mnie ogromne wrażenie. Kupiłem kilka piw na święta i zacząłem od degustacji tego gdyż raczej nei przepadam za "belgią" i spodziewałem się że będzie mi najmniej smakować. Zdziwiłem się, mało jestem wstrząśnięty, wiele lepsze niż regularne piwa Szałupiw. [4]
          Uwagi: Warka 21.03.2014

          Moja ocena: [4.6]

          Comment

          • Oskaliber
            Senior
            • 05-2010
            • 727

            #20
            Kolor: Bursztynowy, mętny.
            Piana: Biała, średnio obfita, średnio gęsta, niezbyt trwałą. Opada do cienkiego kożucha.
            Zapach: Mocno owocowy, zwłaszcza pomarańcze. Kwiatowy chmiel, minimalne pieprzowe fenole.
            Smak: Dosyć wytrawne. Leciutka słodowość, pomarańcze, kwiatowy chmiel, rozgrzewająca nuta alkoholowa, lekko ostra i rozpuszczalnikowa. Goryczka średnia, minimalnie alkoholowa.
            Wysycenie: Średnie, drobne.
            Ogółem: Bardzo dobre, jedynym mankamentem jest za bardzo wychodzący, niezbyt przyjemny posmak alkoholu.
            BeerFreak.pl

            Comment

            • yaro74
              PremiumUżytkownik
              • 09-2012
              • 2089

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: bursztynowy, zmętniony. [5]
              Piana: średniowysoka, drobno pęcherzykowa, nietrwała. [3]
              Zapach: średnio intensywny, owocowy, dość mocno przyprawowy i lekko chmielowy. [4]
              Smak: podobnie jak w zapachu owoce i przyprawy, delikatna słodowość, goryczka średnio mocna, przyjemna. Alkohol jest dobrze ukryty. [4]
              Wysycenie: średnie. [5]
              Opakowanie: ładna etykieta, mało informacji, kapsel bez nadruku. [3.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.975]

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9733

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty, zamglony, jest jakiś osad... [4]
                Piana: Brudnobiała, średniodrobna, niewysoka i generalnie chwilowa. [2]
                Zapach: Słód, kwiaty i chmiel. Podoba mi się . [4]
                Smak: Goryczka, lekki kwasek, chyba posmak anyżku, chyba też karmelu, chyba owoce jakieś...
                Na bogato, ale zastanawiam się, czy to konieczne...? [3.5]
                Wysycenie: Średnie w kierunku niskiego. [3.5]
                Opakowanie: Całkiem ciekawe, łopatologicznie wskazujące na kooperację, gdyby jeszcze były wąsy, to wiedziałbym, że made in Wąsosz... . Wysoka jakość wykonania. [4]
                Uwagi: Z jednej strony - ciekawy efekt kooperacji, z drugiej - jednak rzeźba... .

                Moja ocena: [3.575]

                Comment

                • DariuszSawicki
                  Senior
                  • 08-2012
                  • 2868

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Pomarańczowy, średnio zmętnione. [4]
                  Piana: Za szybko opadła, od początku miała grube bąble, a ślad na szkle osadziła mało wyszukany. [2.5]
                  Zapach: Zdecydowanie przyprawowy, całe multum tego. Goździk, kminek, pieprz, kolendra. Cytrusów, czy iglaków nie wyczułem. [4.5]
                  Smak: Pierwszy łyk to jakby pikantność, pieprz lub nawet chili. Później dochodzi pomarańcza, piwo staje wytrawne, coraz bardziej też ziołowe. Alkohol jest całkowicie schowany, chociaż piwo mnie bardzo rozgrzało niczym grzaniec. [4.5]
                  Wysycenie: Niskie, odpowiada mi tu. [4.5]
                  Opakowanie: Mało informacji, etykieta kolaborancka (Kopyr sic! ), kapsel goły, czarny. Papier dobrej jakości. [3]
                  Uwagi: Bardzo dobre, zdecydowanie przyprawowe piwo. Data do 21.03.2015.

                  Moja ocena: [4.2]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎