Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Szałpiw] [Pracownia Piwa] 1

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Szałpiw] [Pracownia Piwa] 1

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • meszek0009
    Senior
    • 04-2014
    • 247

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Mętny, ciemny, przybrudzony bursztyn. [4]
    Piana: Średnio wysoka, nietrwała, po chwili redukuje się do pełnej obwódki delikatnie zdobiącej szkło. [3]
    Zapach: Ciekawy zapach. Początkowo nie jestem w stanie zdecydować się co tu przeważa, czy amerykańskie chmiele czy przyprawowość saison i przypraw ("przyprawowość przypraw" ~`A.Mickiewicz), ale to dobrze. Ale jednak bardziej intryguje ta druga nuta, czuję przede wszystkim goździki, jakieś przyprawy korzenne, bardzo wyraziste i zdecydowane. Wszystko podbite pomarańczowym, świeżym aromatem oraz chmielem amerykańskim, bardziej w kierunku iglakowym. Po ogrzaniu dochodzę do wniosku, że jednak dominują przyprawy, to dobrze, w końcu to saison. [5]
    Smak: Ale w smaku to jest przedobrzone trochę... Zbyt dużo przypraw ! Lekko piekące na języku i męczące. Do tego goryczka, która trochę zalega, jest nieułożona. Pijalność ratują chmiele, które dają trochę owocowej świeżości. Jednak przyprawy, pieprzne i korzenne, przykrywają niemal wszystko. Czuć fenole od drożdży, które oddały wszystko co trzeba i ewentualnie lekki dodatek paru przypraw współgrałby idealnie, ale tego jest tu za dużo. Jeszcze do tego iglaki od chmielu ... Niby lepiej w tę stronę niż jakby miało być nijakie, ale o ile np. w Happy Crack ta intensywność wszelakich, różnych od siebie smaków dobrze grała, to tu jest to męczące. [3.5]
    Wysycenie: Powinno być o wiele, wiele wyższe według stylu, jednak mi takie zaniżone odpowiada (chociaż tu jest bardzo niskie w stosunku do tego co powinno być). [3.5]
    Opakowanie: Zawsze daję 5 za opakowanie, jeżeli tylko jest pełne info. Tutaj go nie ma, a i szata graficzna jakaś porywająca nie jest. [3]
    Uwagi: Hmm, może jestem jeszcze zbyt dużym piwnym laikiem, żeby docenić złożoność tego piwa, ale mnie jakoś przerosło .

    Moja ocena: [3.975]

    Comment

    • meszek0009
      Senior
      • 04-2014
      • 247

      #3
      Ocena wyszła trochę wyższa niż sądziłem, bo w sumie wad jako takich to piwo nie ma i niejednemu będzie smakowało, ale jakbym miał ocenić ręcznie to na jakieś 3,6.

      Tak w ramach sprostowania, żeby nie było, że tylko narzekam a ocena prawie 4

      Comment

      • baroN1
        Senior
        • 08-2011
        • 181

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: żółto pomarańczowy, mętny mocno [3]
        Piana: niska, drobna i średnia i szybko opada [3]
        Zapach: trochę owoców, minimalnie drożdżowy, sporo przypraw, chmiel amerykański i w dalekim tle lekki alkohol [3]
        Smak: dominuje chmiel, sporo przypraw, delikatne owoce, bardzo delikatny alkohol. Goryczka niska. [3]
        Wysycenie: za niskie [3]
        Opakowanie: Całkiem ładna, minus za brak pełnego składu [4]
        Uwagi: Jak dla mnie to chmiel zabija cały urok saisona. Mogło by być więcej owoców i kwasku. Za mocno po stronie chmielowej.

        Moja ocena: [3.05]

        Comment

        • pixtri
          Junior
          • 10-2014
          • 23

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: mocna herbata z dużą ilością cytryny, mętne [4]
          Piana: Łatwo się tworzy, drobna. Z początku bardzo obfita, jednak po chwili mocno się redukuje, lekko oblepiając ścianki [3.5]
          Zapach: Bomba aromatów. Mieszanka chmieli amerykańskich z przyprawami, jednak przeważają przyprawy: zioła, goździki, wanilia, drożdże. [4.5]
          Smak: Lekka goryczka towarzyszy nam przez cały łyk, lekko zalega. Tutaj zdecydowanie dominują chmiele, lekko przyprawione, co dla mnie bardzo fajnie się komponuje. Alkohol prawie niewyczuwalny. [4.5]
          Wysycenie: Niskie, czyli takie jak lubie [5]
          Opakowanie: Szata niby fajna, no ale brak składu rozczarowuje. [3]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.325]

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6077

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Żółty z odcieniem pomarańczowym. Piwo jest mętne. [4.5]
            Piana: Na początku piany jest więcej, dość szybko opada do grubszej warstewki. Lacing jest. [3.5]
            Zapach: Ciekawie: lekka pokrzywa i mięta, ogólnie zielsko, słodkawo, grapefruit z cytryną. [4]
            Smak: Słodkawe, nie za duża goryczka, kolendra. [4]
            Wysycenie: Poniżej średniego. [4]
            Opakowanie: Mnie się podoba. Znaki browarów powinny być bliżej siebie [4.5]
            Uwagi: Łagodne, bez kwasu smaczne piwko. Po prostu niezłe.

            Moja ocena: [4]
            Attached Files
            Last edited by Javox; 04-11-2014, 15:10.

            Comment

            • Klatak
              Senior
              • 07-2014
              • 431

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Brudna brzoskwinia, solidnie zmętnione (równomiernie). [4.5]
              Piana: Dość skąpa, drobno i średnio zbudowana, niezbyt trwała, zdobi szkło. [2.5]
              Zapach: Intensywny, chmielowo-przyprawowy. Z butelki dominują chmiele, ze szkła przyprawy. Cytrusowy, kolendrowy, żywiczny, jałowcowy. [5]
              Smak: Generalnie wytrawne z wyraźną pomarańczową słodyczą. W posmaku pojawia się solidna przyprawowa goryczka, w piołunowym stylu, zapewne od kolendry, mi to osobiście nie odpowiada. [4.5]
              Wysycenie: Średnio niskie, do takiej ilości przypraw w smaku jest ok. [4.5]
              Opakowanie: Pierwsze moje skojarzenie z tą etykietą to Happy Crack. Generalnie etykieta prosta, na dobrym papierze, szkoda że szczegółowego składu brak. [4]
              Uwagi: Warka z datą do 21.03.2015. Piwo bardzo ciekawe i warte spróbowania. Można je pokochać albo znienawidzić.

              Moja ocena: [4.45]

              Comment

              • YouPeter
                Senior
                • 05-2004
                • 2379

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Pomarańczowy wchodzący w bursztyn. [4.5]
                Piana: Dość rzadka i trudna do uzyskania przy nalewaniu. Szybko opada nie pozostawiając po sobie większych śladów. [3]
                Zapach: Piwo bardzo złożone w aromacie. Wraz z wydłużającym się czasem degustacji odkrywa się coraz to nowe zapachy. Początkowo na pierwszy plan wybija się chmiel o cytrusowo-żywicznym charakterze. Później do głosu dochodzą przyprawowe aromaty z goździkiem na czele. [4.5]
                Smak: W smaku początkowo dominują klimaty belgijskie, tj. pieprz i korzenne przyprawy. Wszytko to przełamane jest przyjemnymi owocowymi nutami. Goryczka dość niska, pasująca do charakteru piwa. Alkohol pomimo 6,7% w smaku bezpośrednio nie jest wyczuwalny, a jedynie w postaci lekkiego efektu rozgrzewania. Całość bardzo pijalna. [4.5]
                Wysycenie: Średnie. [4.5]
                Opakowanie: W zasadzie na etykiecie są tylko loga browarów i centralnie umieszczona jedynka, a pomimo tego ta prostota przyciąga. Minus za brak pełnego składu surowcowego. [4]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.325]
                Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                Comment

                • Szulcu
                  Junior
                  • 05-2014
                  • 5

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemny bursztyn, nieprzejrzysty. [4]
                  Piana: Niezbyt obfita i średnio trwała. Poza tym bardzo ładny lacing. [4]
                  Zapach: Bardzo złożony i stosunkowo intensywny. Na pierwszy plan wybijają się owoce i przyprawy, natomiast w tle wyczuwalny jest aromat chmielowy. Przyjemna mieszanka, ale nic ponadto. [4]
                  Smak: W smaku podobnie jak w aromacie: owocowość i przyprawowość, z wytrawnym finiszem. Intensywny i "charakterny" smak. Umiarkowana goryczka. [4]
                  Wysycenie: Odpowiednie, bez zastrzeżeń. [5]
                  Opakowanie: Estetyczna i schludna grafika, do tego komplet informacji (z wyjątkiem nazw użytych chmieli), bardzo dobra jakość papieru. [4.5]
                  Uwagi: Warka do 21.03.2015. Kupione za 8,00 zł w Piwach Świata na Głogowskiej (Poznań).

                  Moja ocena: [4.075]

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złote, zmętnienie średnie. [5]
                    Piana: Drobna, obfita. Redukuje się do cienkiej warstwy ale łatwo ją wzbudzić do pokaźniejszej formy. [4]
                    Zapach: Intensywny, jest saisonowa przyprawowość wymieszana ze słodkimi nutami. Szkoda że przyprawy są typu goździkowo-imbirowego niż pieprzowego. Z czasem ujawniają się i owoce. Złożony, całkiem przyjemny. [4.5]
                    Smak: Nie patrzyłem na parametry przed spróbowaniem tego piwa i zaskoczyła mnie stosunkowo silna słodycz. Z jednej strony przy 15° Blg można spodziewać się solidnej słodowej podstawy, która tu jest obecna ale trochę brakuje mi wyrazistej pikantnej przyprawowości, która obecna jest tylko na finiszu. Słowem, przydałoby się mocniejsze odfermentowanie. [4]
                    Wysycenie: Średniowysokie. [4.5]
                    Opakowanie: Proste pod względem stylistyki i kolorystyki. Ale patent z numeracją ciekawy. [4]
                    Uwagi: Brawo za wprowadzenie nowej linii piw, wiele sobie po niej obiecuję i mam nadzieję, że kolejna warka będzie jeszcze lepsza.

                    Moja ocena: [4.25]
                    Attached Files
                    Last edited by docent; 07-11-2014, 09:27.
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • pavlo11111
                      Member
                      • 11-2014
                      • 78

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Solidnie zmętniony bursztyn [4]
                      Piana: Drobno pęcherzykowa, dosyć trwała,w niewielkim stopniu zdobi szkło [3.5]
                      Zapach: Są amerykańskie chmiele, są przyprawy (goździk w przewadze), jest też żywiczność, dominuje jednak ziołowy przyjemny aromat (głównie pokrzywa) [4.5]
                      Smak: Bardzo rześki smak, czuć przyprawy i owoce (lekka pomarańcz); dobrze pijalne, goryczka niska ale zupełnie to nie przeszkadza [4.5]
                      Wysycenie: Niskie, co w tym przypadku jest bardzo dobre [5]
                      Opakowanie: Prostota z pomysłem [4.5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [4.4]

                      Comment

                      • Pess09
                        Senior
                        • 12-2013
                        • 284

                        #12
                        Kolor: Pomarańcz, coś w stylu brzoskwini. Dosyć mocno zmętnione
                        Piana: W moim egzemplarzu bardzo nikła. Natychmiast znikła
                        Zapach: Na początku mocny aromat świeżych owoców, potem dochodzi mocny zapach przypraw i ziołowości.
                        Smak: Bardzo przyjemny i złożony smak. Delikatnie pieczące przyprawy, słodowość i ziołowa goryczka która lekko zalega.
                        Wysycenie: Dość niskie, jak dla mnie idealne.
                        Opakowanie: Proste a jednocześnie bardzo chwytliwe, jak dla mnie na plus.
                        Uwagi: Całkiem przyjemne piwko, nietuzinkowy smak. Nawet mojej mamie zasmakowało
                        (Nie wiem jaka obowiązuje tu skala ocen a nie mogę jej nigdzie znaleść. Jeśli ktoś mógłby mi wysłać na pw byłbym wdzięczny.)
                        Last edited by Pess09; 12-11-2014, 20:15.

                        Comment

                        • kenny
                          Senior
                          • 04-2009
                          • 712

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemnobursztynowy. [4]
                          Piana: Bardzo niska, szybko opada. [3]
                          Zapach: Słodki, przyprawowy, chyba kolendra (?). [4]
                          Smak: Lekko słodowy, słodkawy, przyprawowy (trochę przypomina gumę balonową), potem dość wyraźna chmielowa goryczka o żywiczno-cytrusowym charakterze. Na koniec alkohol pali w gardło. [4]
                          Wysycenie: Niskie. [4.5]
                          Opakowanie: Fajna, minimalistyczna etykieta, świetny pomysł z lustrzanym, czarno-białym podziałem. Na przedzie ładna tabelka z parametrami. Jestem na tak. [4.5]
                          Uwagi: Dziwne piwo, smak ma bardzo złożony, ale jakby zupełnie niedopasowany. Z jednej strony jest słodkawe i mocno przyprawowe, ale po chwili uderza potężna chmielowość i dość wyrazista goryczka. Przeszkadza silny posmak alkoholu. Po ogrzaniu trochę bardziej kwaskowe.

                          Moja ocena: [3.95]

                          Comment

                          • Glingorth
                            Senior
                            • 04-2014
                            • 283

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Pomarańczowo bursztynowo, mocno mętne. [4.5]
                            Piana: Niewielka, krótkotrwała, znika prawie całkowicie zostawiając małą obrączkę i niewielkie ślady na szkle. [3.5]
                            Zapach: Dużo się tu dzieje. Głównie przyprawy z pieprzem i goździkami na czele, drożdże, estry owocowe, chmiel, cytrusy i gdzieś tam z tyłu wyczuwalny lekki alkohol. [4.5]
                            Smak: Tutaj jest jeszcze lepiej. Bardzo przyjemna cytrusowo ziołowa goryczka, fenole, na pierwszym planie piwo jest wytrawne. Po chwili dochodzi podbudowa owocowo słodowa. Delikatna goryczka, bardzo dobrze się pije. [5]
                            Wysycenie: Niskie do średniego, przydało by się ciut większe. [3.5]
                            Opakowanie: Świetne. Fajna zabawa kolorami, dobrze prezentują się loga obydwu browarów, przydało by się więcej informacji na temat składu. [4.5]
                            Uwagi: Bardzo dobry saison, szkoda, że to tylko jedno razowy wypust, zdecydowaniu brakuje takich piw w ofercie polskich browarów.

                            Moja ocena: [4.55]

                            Comment

                            • GreenFox
                              Senior
                              • 12-2013
                              • 273

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Bursztynowy, piwo lekko zamglone [4]
                              Piana: Całkiem wysoka, drobnopęcherzykowa, biała czapa, która długo się utrzymuje - od razu znać, że piwo ma belgijskie korzenie [4.5]
                              Zapach: Bardzo ładne akcenty przyprawowe, korzenne, lekka pomarańcza, słodowość, trochę liczyłem na bardziej wyraźne akcenty chmielowe oraz belgijską wiejskość [4]
                              Smak: Smak jest typowy dla saisona - piwo dość wytrawne choć czuć akcenty słodowe, na pierwszym planie smaki przyprawowe, goździkowe, lekko pieprzowe, które dodają również swoistej goryczki, całość uzupełniona lekkim posmakiem amerykańskich chmieli (głównie pomarańcze), chociaż również tego typu smaki mogły wziąć się z pracy drożdży belgijskich. Alkohol ze względu na wytrawność lekko wyczuwalny, głównie pod postacią goryczki ładnie komponującej się z akcentami przyprawowymi. [4]
                              Wysycenie: Całkiem wysokie - dobrze pasuje do tego piwa [4.5]
                              Opakowanie: Bardzo ładna i stylowa etykieta, szkoda, że nie ma podanego pełnego składu, ponieważ interesuje mnie jaki szczep drożdży był zatrudniony przy "produkcji" tego piwa [4.5]
                              Uwagi: Bardzo dobry saison, trochę szkoda, że nie było akcentów wiejskich i silniej zaznaczonej obecności chmieli amerykańskich, na które liczyłem.

                              Moja ocena: [4.1]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎