Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Pinta] Sanrajza

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy, mętny. To jednak nie jest kolor sanrajzowy... . [4]
    Piana: Brudnobiała, niezbyt wysoka, drobna i nietrwała. [3]
    Zapach: Sosna, zioła, kwiaty - sympatyczny. [4]
    Smak: Lekka goryczka z żywicznym posmakiem, ślad kwiatowo-karmelowy. [4]
    Wysycenie: Niewysokie. [4]
    Opakowanie: Pintowy standard, jak mawiają poligloci: chapeaux bas, no comments . [4.5]
    Uwagi: No dobra. Smaczne i ciekawe, choć trochę przekombinowane.

    Moja ocena: [3.925]

    Comment

    • Pinio74
      Senior
      • 10-2003
      • 3881

      #17
      Kolejne po A Ja Pale Ale piwo Pinty, które mnie rozczarowało. Fajny, tropikalno-karmelowy start, ale finisz już zbyt płaski w swojej goryczy. Na minus działa też to, że piwo jest zbyt wodniste i ma słabą pianę. Ogólnie piwo nie jest złe, ale jak na Pintę to zbyt mało. Muszę kupić chyba Imperatora, Imperium atakuje lub Jak w Dym, żeby sobie przypomnieć, że Pinta umie robić piwa wybitne...
      BIRRARE HUMANUM EST

      Comment

      • Doodeck
        Senior
        • 05-2003
        • 1612

        #18
        Pozwolę sobie wtrącić trzy grosze: ekipie Pinty (po raz kolejny zresztą) udał się dowcip językowy zawarty w nazwie piwa.
        Moim skromnym zdaniem to nie jest "Sanrajza", jak przyjął był Dyczkin zakładając topic, lecz "Sqnrajza" - przyjrzyjcie się proszę dokładnie czcionce etykiety.
        Dalekosiężny
        Obserwator
        Obiektów
        Dynamicznie
        Epatujących
        Ciekawymi
        Koncepcjami

        Comment

        • dyczkin
          Serce w kolorze blaugrana
          • 05-2011
          • 3657

          #19
          No cóż, masz rację, nie każdą etykietę widzę jak zakładam temat, ctrl+C, ctrl+V to moja działalność
          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

          Moje warzenie // Piwny Wojownik

          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

          Comment

          • KDWG
            Senior
            • 03-2014
            • 143

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemny pomarańcz, zmętnione dość mocno. [4.5]
            Piana: Trudno ją w ogóle uzyskać. Cieniutka warstewka, szybko staje się jeszcze cieńszą mgiełką. Może piłem nieco za zimne? [2.5]
            Zapach: Trochę cytrusów i żywicy, trochę karmelu, Przyjemny, acz mało intensywny. [3.5]
            Smak: W sumie podobnie jak w przypadku aromatu. Czuć Amerykę. Cytrusy, żywica, do tego posmaki karmelowe i pszeniczne, które wygładzają to piwo. Goryczka średnio intensywna, przyjemna. [4]
            Wysycenie: Może być. [4]
            Opakowanie: Pinta jak Pinta. Choć motyw bardziej wakacyjny, niż jesienno-zimowo-zimny. Odrobina lata w styczniu chyba nikomu nie zaszkodzi. [4]
            Uwagi: 07.05.2015

            Moja ocena: [3.7]
            So let it be written | So let it be done | To kill the first born pharaoh son | I'm creeping death! | Come crawling faster | Obey your master | Your life burns faster | Obey your master | Master!

            Comment

            • Oskaliber
              Senior
              • 05-2010
              • 727

              #21
              Kolor: Bursztynowy, mętny.

              Piana: Koloru złamanej bieli, obfita, gęsta, średnio trwała. Opada do dziurawego kożucha.

              Zapach: Chmielowy, cytrusy, żywica, minimalne tropiki.

              Smak: Średnio treściwe. Lekka zbożowa podbudowa słodowa i wyraźny chmiel, bardzo cytrusowy, lekko żywiczny. Trochę kwaskowatości. Goryczka niska, żywiczna.

              Wysycenie: Średnie.

              Ogółem: Dobre.
              BeerFreak.pl

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: ciemny pomarańcz, mętne i to bardzo [5]
                Piana: dość mierna, drobna, biała, opadła szybko do cienkiej warstwy na szkle [3.5]
                Zapach: miły ale słaby, pomarańczowo-kwiatowy [3.5]
                Smak: pełne, treściwe, na pierwszym planie w smaku wyszła mocna słodowość, zbożowa, zaraz za nią wyraźna goryczka, bardziej cytrusowa niż chmielowa, wszystkie posmaki dobrze zbalansowane [4.5]
                Wysycenie: bez zarzutu [5]
                Opakowanie: klasyczna seria Pinty, jest ok, firmowy kapsel [5]
                Uwagi: Smaczne piwo, pite z butelki w Spiskowcach Rozkoszy

                Moja ocena: [4.125]
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • PiVoSH92
                  Member
                  • 05-2015
                  • 82

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoty, opalizujący, mętny, bardzo przyjemny dla oka [4.5]
                  Piana: W zasadzie brak, mimo agresywnego nalewania cieniutki kożuszek, który znikł w kilka sekund, znikomy lacing... [1.5]
                  Zapach: Przyjemny, chmielowy z lekkimi nutami banana i słodowymi. Rześki [4]
                  Smak: Jak zapach - chmiele z Hameryki, później słody i lekki banan, lekko kwaskowate, goryczka słaba, pasująca do stylu. Bardzo wysoka pijalność ze względu na niewielką goryczkę i kwaskowatość. [4]
                  Wysycenie: Średnio-wysokie, poprawia pijalność [4.5]
                  Opakowanie: Jak to Pinta - wysoka klasa, opakowanie pasuje do piwa, firmowy kapsel, dobre info - absolutny brak wad. [4.5]
                  Uwagi: Bardzo dobre na ciepłe wiosenno-letnie dni, w takiż dzień skonsumowane. Gdyby nie piana bardzo dobre, ale jednak jej całkowity brak trochę psuje odbiór

                  Moja ocena: [3.825]

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19167

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Doodeck Wyświetlenie odpowiedzi
                    Pozwolę sobie wtrącić trzy grosze: ekipie Pinty (po raz kolejny zresztą) udał się dowcip językowy zawarty w nazwie piwa.
                    Moim skromnym zdaniem to nie jest "Sanrajza", jak przyjął był Dyczkin zakładając topic, lecz "Sqnrajza" - przyjrzyjcie się proszę dokładnie czcionce etykiety.
                    Bullshit! Zobacz na stronę producenta. Tak oczywista rzecz a tylu ludzi ma omamy.

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6134

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Mętny czerwonawo-pomarańczowy pod światło a bez podświetlenia jest bardziej żółty. [4]
                      Piana: Na starcie spoko potem niepełna warstewka z lejsingiem. [3.5]
                      Zapach: Ciekawy aromat a właściwie aromaty. Różne cytrusy i ziołowość. [4]
                      Smak: Cytrusy, trochę ziół a może zielska. Jest trochę słodkiego i mała lekko ściągająca, długotrwała goryczka. [4]
                      Wysycenie: Nie za duże. [4]
                      Opakowanie: Letnie barwy i klimaty... jamajka. [4]
                      Uwagi: W nazwie "głównej" 'a' występuje w dwóch wersjach co jako niekonsekwencja uchodzi za 'Q' co jednoznacznie sugeruje co sugeruje. W morskich opowieściach mamy jednak już w ostatnim zdaniu słowo "Sanrajza" bez 'Q'. Ale czy to o czymś świadczy w świadomej "dezinformacji" mieszających w domniemanej dwuznaczności

                      Piwo całkiem dobre. Data: 13/10/2015

                      Moja ocena: [3.95]
                      Last edited by Javox; 07-05-2015, 09:07.

                      Comment

                      • grejwi
                        Member
                        • 08-2014
                        • 78

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Piękna pomarańcza! Wyjątkowo mocno zmętnione. [4.5]
                        Piana: Słabizna! Pozostaje szczątkowa i utrzymuje się. Lekka koronka. [2.5]
                        Zapach: Tropikalne owoce. Generalnie szybko uleciał chmiel i niewiele potem czuć. Z czasem wychodzi masło. Lekka kanalizacja :/ [2.5]
                        Smak: Dość intensywna, grapefruitowa i trochę żywiczna goryczka. Może trochę za mocna jak na styl, ale przyjemna. Jest też dość trwała. Lekka kwaskowatość. Trochę rozgrzewa w gardle. Karmelowe akcenty też są obecne. [4]
                        Wysycenie: Średnie do mocnego. Mogło by być mocniejsze. [4.5]
                        Opakowanie: Przyjemne, ciepłe barwy. Jadna szata graficzna. Duża szczegółowość składu i parametrów. Kapsel firmowy. [5]
                        Uwagi: Warka do 13.10.2015. Piwo jest smaczne, ale szkoda, że pians i zapach nie powala.

                        Moja ocena: [3.425]

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23799

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                          Bullshit! Zobacz na stronę producenta. Tak oczywista rzecz a tylu ludzi ma omamy.
                          Poprawiłem nazwę, ale ten przypadek dowodzi tyle, że typografia ma istotne znaczenie, bo oba a powinny być tego samego kroju, żeby nie mieszać konsumentowi w głowie.
                          Last edited by ART; 18-05-2015, 10:14.
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • DariuszSawicki
                            Senior
                            • 08-2012
                            • 2868

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Pomarańczowy z lekkim zmętnieniem. Ładne dla oka. [4.5]
                            Piana: Biała, dramatycznie szybko opadła, do szkła lepi się jak porządny człowiek do polityki. Jedyny słaby punkt tego piwa. [1.5]
                            Zapach: Bardzo złożony i ciekawy. Ciasteczka, nawet herbatniki są na pierwszym miejscu, później trawa, cytrusów mało, ale jest jakaś sosna. Owoce tropikalne są, ale nie te słodkie, tylko w stylu papaja. [4.5]
                            Smak: Goryczka średnia, łodygowa. Jest lekki grejpfrut umoczony w drożdżach. Piwo nie jest słodkie, ani kwaskowate. Na finiszu zboże uwydatnia się. [4]
                            Wysycenie: Średnie, wolałbym ciut wyższe. [3.5]
                            Opakowanie: Kolory rzeczywiście ciepłe jak z Kalifornii, albo i z innego zakątka, czyli Florydy. Można sobie pomarzyć o Baywatch i młodej Pameli mieszkając w zimnej pn-wschodniej Polsce... [4.5]
                            Uwagi: Smaczne piwo, żadnych wad. Akurat tak się złożyło, że piję dziś pierwszy raz, ale będę z pewnością wielokrotnie powracał do tego piwa. Warka do 13.10.2015.

                            Moja ocena: [3.95]

                            Comment

                            • Winterstorm
                              Member
                              • 06-2014
                              • 60

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemnopomarańczowy, bardzo mętny i nieprzejrzysty. Niezbyt mi się podoba. [3]
                              Piana: Na plus jest ładny kolor i jej długie trwanie, na minus bardzo niewielkie rozmiary, zwłaszcza jak na styl. [3.5]
                              Zapach: Niezbyt wyraźny, gdzieś tam majaczą goździki, odrobina pszeniczności i jakiś cytrus. Gdyby był wyraźniejszy, byłoby dużo lepiej. [3.5]
                              Smak: Mocno schłodzone piwo uderza całkiem solidną, żywiczną goryczką, acz nieco zalegającą. Po ogrzaniu pojawia się nieco pszenicznej słodowości i karmelu. Wszystko to jednak, podobnie jak w aromacie, nieco zbyt schowane i za słabe. [3.5]
                              Wysycenie: Odpowiednie, orzeźwiające, dość wysokie, ale nie przesadne. [5]
                              Opakowanie: Takie tam typowo pintowe w imprezowych klimatach lata. Wszystkie informacje są, ale nie powala. [3.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.55]

                              Comment

                              • gebruiker
                                Senior
                                • 01-2014
                                • 187

                                #30
                                Niestety najnowsza warka, ważna chyba do października, dużo słabsza niż wcześniejsze. Bardzo nikły aromat, smak też pozostawia wiele do życzenia, wszystko o wiele mniej intensywne niż jak piłem to piwo jakieś pół roku temu, a i wtedy intensywnością doznań nie powalało. Jedynie goryczka w miarę trzyma poziom.
                                Jeżeli jest w formie to jest to całkiem przyjemne, poprawne piwo na ciepłe miesiące, mam nadzieję, że przed upałami lipcowo-sierpniowymi rozleją nową, lepszą warkę.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎