Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kamionka, KonstanciN Żytnie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kenny
    Senior
    • 04-2009
    • 712

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnopomarańczowy, mętny. [4.5]
    Piana: Niezbyt wysoka, szybko opada. [3.5]
    Zapach: Silnie fenolowy, lekko ziołowy, drożdże. [4]
    Smak: Słodowy, drożdżowy, kwaskowy, goryczka niska/średnia, ziołowa, na koniec kwaśny posmak kapusty kiszonej. [2.5]
    Wysycenie: Średnie. [4]
    Opakowanie: Średnio to wygląda, pasiaste metalizowanie przypomina mi zamierzchłe czasy lat 90. [3]
    Uwagi: Pachnie ciekawie, niestety smak niedobry, wyraźny posmak kiszonki, dość wysoka kwaśność. Ciężko coś więcej o nim napisać. Warka do 10.IX.2015

    Moja ocena: [3.325]

    Comment

    • Admirador
      Senior
      • 03-2015
      • 431

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Miedziany, lekko zamglone. [4]
      Piana: Drobna. Słaba, bardzo szybko opadła. [2.5]
      Zapach: Zaskakująco słodki, przyjemny. Pierwsze skojarzenie: weizen gdzie dominują raczej goździki niż banany. [4]
      Smak: Ciemna pszenica pozbawiona nuty bananowej. Trochę za słodkie. I co tu dużo mówić nieco wodniste. Ale ogólnie nie jest złe w smaku. [3.5]
      Wysycenie: Chyba odrobinę za niskie. [3]
      Opakowanie: Etykieta niespecjalnie przekonuje. A sugerowanie, że piwo jest produkowane w Konstancinie pozostawię bez komentarza... [1]
      Uwagi: Butelka z datą 20/08/15.
      Nic nadzwyczajnego, ale bez dwóch zdań piwo lepsze niż się spodziewałem (tym bardziej, że dwa tygodnie przed terminem). Wypiłem z przyjemnością, ale raczej nie będę często wracać. O ile w ogóle będzie okazja do tego piwa wracać, bo strategia producenta cokolwiek trudna do przewidzenia.

      Moja ocena: [3.45]

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Prawie pomarańczowy, średnio zmętnione. [4]
        Piana: Bardzo wysoka, bąble wprawdzie średniej grubości, jednak piana trzyma się dosyć długo. Jest też gęsty osad na ściance szkła. [4.5]
        Zapach: Bananowy, drożdżowy, lekko ziołowy z dodatkiem belgijskich klimatów. [4.5]
        Smak: Na pierwszym planie zdecydowanie kwasek. Może moje piwo jest zepsute? Raczej nie, kwasek jest przyjemny jak w niektórych weizenach, orzeźwia. Słodkości jest mało, ale piwo nie jest wodniste. Goryczka niewyczuwalna. [3.5]
        Wysycenie: Za małe. [2.5]
        Opakowanie: Etykieta zupełnie nie w moim guście. Dwa punkty daję z sentymentu za kapsel konstancinowski. [2]
        Uwagi: O ile mnie pamięć nie myli to wcześniejsze piwo z Konstancina było bardziej gęste, słodowe.
        Warka 25.09.2015.

        Moja ocena: [3.85]

        Comment

        • Pivotal
          Senior
          • 05-2013
          • 671

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Brąz wpadający w pomarańczowy,widoczne zmętnienie. Znikoma warstewka osadu w butelce. [4]
          Piana: Barwy beżowej,drobnoziarnista,po nalaniu nieco poniżej średniej,dwuminutowa- czyli niezbyt trwała,nie oblepiała szkła,do końca w postaci grubej obrączki. [2.5]
          Zapach: Słodów,karmelu,zbóż,toffi z ociupiną drożdży. Zapach był przyjemny,ale jakoś bananów,goździków i cytrusów nie wykryłem. W zatkanej butelce zachował się czysto miodowy zapach,niezbyt mocny,ale przyjemny. [3.5]
          Smak: Słodowy,karmelowy,zbożowy i lekko drożdżowy. Goryczka była niewielka i krótkotrwała. Smaczne,lekko kwaskowe i gęste- ale nieprzesadnie. Za smak przyznam mocne... [3.5]
          Wysycenie: Trochę tego było...i pozostało do końca. [4]
          Opakowanie: Jednorazowa butelka ze starymi naklejkami. Etykiety nawet,nawet...podany dokładny skład z ekstraktem. Kapsel jest firmowy- ładny. Jedynymi minusami tych starych już etykiet było to,że prawie się nie różniły od "Pszeniczego" i "Z dębowej beczki"...oraz kłamliwe informacje o miejscu produkcji- sam dałem się nabrać. Dlatego za opakowanie przyznam... [2]
          Uwagi: Warka do 25.09.2015,wypite 21.09'15. Z pewnością warto spróbować,bo w smaku było całkiem smaczne. Na pewno nie było wodniste,a w ustach miałem uczucie śliskości pochodzącego od żyta...jakoś nie znalazłem w smaku cytrusów,goździka...no,może minimalnie był banan(?). Piwo było słodkawe,ale i kwaskowe... O wiele lepsze od ich pszenicznego. Chyba ostatnia warka w starej szacie graficznej.

          Moja ocena: [3.375]

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6119

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Mętny, ciemniejszy pomarańczowy pod światło. [3.5]
            Piana: Nie chętna do współpracy. Na dłużej cienka warstewka i mało lacingu. [3]
            Zapach: Zapach niezły, rodzynki, goździk, cynamon, banan. Nie za mocno ale ok. [3.5]
            Smak: Łodygowo, kwaskowo cynamonowe. Nuta banana i goździka. Owocowość suszonych, polskich owoców [3.5]
            Wysycenie: Średnie [3.5]
            Opakowanie: Lepsze od poprzedniego. Korzystanie ze starej stylistyki bardziej chwyta niż błyskotki. [3.5]
            Uwagi: Piwo nie jest złe ale trochę wodniste. U mnie nie było efektu żyta na wyższym poziomie. Można "od bidy" wypić sobie.

            Moja ocena: [3.45]

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6119

              #36
              Nowa szata:
              Attached Files

              Comment

              • AaLeX
                Senior
                • 07-2011
                • 572

                #37
                Kolor ciemniejszy, mętny, jak u Javoxa. Piany brak, nawet przy szybkim nalewaniu. Zapach przyjemny, goździki, jakieś zioła, przyprawy, w smaku podobnie, jest ziołowo-kwaskowato, delikatna nuta banana. Piwo jest dość ciężkie, nie da się tego dużo wypić, kupione z wyprzedaży w Selgrosie za 2zł, bardzo ciekawe doświadczenie. Ocena 4/6.

                Comment

                • grodek
                  Senior
                  • 06-2015
                  • 527

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bursztynowe, trochę zmętnione przez osad drożdżowy. [4]
                  Piana: Bardzo obfita, trwała, oblepiająca ścianki szkła. [5]
                  Zapach: Przyjemny, bez wyczuwalnych odstręczających nut, jednak niezbyt intensywny. Początkowo nuty kwiatowe (chyba od Sybillii), później trochę zboża, fenoli (goździk), delikatny cytrus i banan. [3.5]
                  Smak: W smaku nieco zboża, odrobina karmelu i goździków. Esencjonalność od słodu żytniego wyczuwalna, jednak niezbyt wysoka. Finisz kwaskowaty, z wyraźną, zalegającą goryczką. [3]
                  Wysycenie: Mogłoby być nieco wyższe. [4.5]
                  Opakowanie: Mało porywająca etykieta, prawie pełen skład (bez drożdży) i firmowy kapsel. [3]
                  Uwagi: Termin do końca 01.2018. Piwo przeciętne, do wypicia, jednak przy obecnej rożnodności nie warto specjalnie zaprzątać sobie nim głowy.

                  Moja ocena: [3.5]
                  604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎