Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Perun] Duby Smalone

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • melor
    Senior
    • 04-2006
    • 364

    Wąsosz, [Perun] Duby Smalone

    aromat: brak!
    kolor: miedziany, całkowicie mętny
    piana: bardzo mała, kremowa
    smak: jest leciutko wędzone. W smaku przypomina grodziskie. Goryczka bardzo mała. Myślałem, że będzie bardziej wyraźna wędzonka, a tu ledwo co ją czuć. W grodziskich, które piłem była dużo większa. Nasycenie wysokie, ale nie aż tak bardzo jak w niektórych innych piwach. Trochę drapie w gardło.
    opakowanie: browar Perun dorobił się już browarnego kapsla

    To piwo w ogóle nie ma smaku.
    Nie jest ani dobre, ani niedobre. Jeśli w następnej warce wędzonka będzie bardziej zauważalna to chętnie powtórzę.
    5,5/10
  • subaru555
    Junior
    • 09-2013
    • 19

    #2
    W aromacie i smaku nie ma żadnej wędzonki !!!
    W smaku zwykły niedobry lager. Myślę, że inne kontraktowe browary wycofałby coś takiego z rynku. Następnym razem jak zobaczę coś z tego browaru to najpierw przeczytam recenzję w internecie.
    Last edited by subaru555; 08-12-2014, 19:10.

    Comment

    • Dzoshu
      Senior
      • 12-2013
      • 496

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Brązowy, mętne. [3]
      Piana: Dość obfita, oblepia szkło ale szybko opada. [3.5]
      Zapach: Prawie żaden. Minimalna nuta wędzona. [3]
      Smak: Na wstępie lekka nuta orzechowa, potem subtelna wędzonka i niska goryczka na finiszu. [3.5]
      Wysycenie: Średnie w stronę wysokiego, trochę szczypie. [3]
      Opakowanie: Dokładne info, fajna stylistyka. [4]
      Uwagi: Mało wyraziste, wszystko to za bardzo stonowane, żeby zrobiło wrażenie.

      Moja ocena: [3.3]
      Attached Files
      Last edited by Dzoshu; 12-12-2014, 21:53.

      Comment

      • Dzoshu
        Senior
        • 12-2013
        • 496

        #4
        Podwyższyłbym ocenę za smak. Jak piwo postoi i ogrzeje się to wszystko intensywnieje i zaczyna przypominać jakiś klon grodziskiego, do tego całkiem przyjemny.

        Comment

        • Klatak
          Senior
          • 07-2014
          • 431

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasny brąz, solidnie zmętnione. Przypomina to "zleżała herbatę" [3]
          Piana: Niezbyt obfita, drobno i średnio zbudowana, trwałość poniżej średniej. Całkiem nieźle koronkuje. [3.5]
          Zapach: Bardzo słaby, praktycznie niewyczuwalny. Jedyne co się pojawia to bardzo delikatna nuta szynkowa. [2.5]
          Smak: W smaku znacznie bardziej wyczuwalna wędzonka w szynkowym stylu. Obiecanych bananów i goździków nie wyczuwam. Goryczka średnia dość krótka. Piwo jest dość gładkie jednak relatywnie wysokie wysycenie trochę zabija to odczucie. Całkiem nieźle pijalne. [4]
          Wysycenie: Powyżej średniego, mogło by być nieco niższe. [4.5]
          Opakowanie: Nie jest złe, fajnie że pojawił się firmowy kapsel. Jedak mam dwie uwagi, większość etykiet, które widziałem u siebie w sklepie były w fatalnym stanie ciężko było znaleźć kompletną do odklejenia do tego niestty brakuje kompletu informacji. [3.5]
          Uwagi: Warka z datą do 25.05.2015. Na pierwszy rzut: oka i nosa piwo nie porywa. W smaku jest lepiej, jednak nie jest to najlepsze piwo z Peruna.

          Moja ocena: [3.375]

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Brązowy. [5]
            Piana: Bardzo niska, znika po chwili. [2]
            Zapach: Wędzonka homeopatyczna; gdybym nie wiedział, że to piwo wędzone, być może bym jej nie wyczuł. Może trochę przesadzam - ale serio, wędzonka jest tak delikatna, że jest na granicy wyczuwalności. A poza tym nic. [2.5]
            Smak: Bardzo mocno nijakie to piwo. Smaku niemalże brak; wędzonka jest bardzo słaba, a poza tym nie ma nic. Wodniste, słabe, nie polecam. [2.5]
            Wysycenie: Ciężko powiedzieć, gdyż piwo jest niemalże bezsmakowe - ale wysycenie też chyba zbyt niskie. [4.5]
            Opakowanie: Ciemne i ponure, ale do piwa - niby - wędzonego to nawet pasuje. [4]
            Uwagi: Piwo przede wszystkim nijakie. Ktoś wyżej napisał, że po ogrzaniu nabiera charakteru - ja piję je w temperaturze kilkunastu stopni (na oko z 15-17) i dalej jest nijakie.

            Moja ocena: [2.75]

            Comment

            • Crim44
              Member
              • 09-2014
              • 88

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: brązowy, mętny [3.5]
              Piana: słabo się pieni, p chwili prawie nie ma [2.5]
              Zapach: wyczuwam wędzony smak, który kontruje słodki banan i trochę goździków, bardzo mało intensywny, trochę mdły, ciekawe gdyby był mocniejszy moglo by być ciekawie [3.5]
              Smak: tu już racej wędzonka przykryla wszystko, po 2-3 łykach przybyła goryczka , tylko nie wiem dziwnie bo tak jakby goździkowa ale całkoształ byle jaki raczej [3]
              Wysycenie: niskie wysycenie, to akurat lubię w piwach [4]
              Opakowanie: brak wszystkich informacji, całość mogla by być troche wyrazista bardziej ale i tak jest progres co do poprzednich, projekt mi się podoba, w koncu dostalem nie przetarty brdzo ladny i prosty kapsel [3.5]
              Uwagi: nic specjalnego, rozumiem zamysł, miało to być pszeniczno słodko wędzone piwo, bardzo łatwe do wypicia, które szybko się pije, możliwe ze bardziej podchodzilo by w okresie letnim, brakuje wyrazistosci, możejakby to poprawić było by dużo lepiej, jak na razie byle jak

              Moja ocena: [3.225]

              Comment

              • Oskaliber
                Senior
                • 05-2010
                • 727

                #8
                Kolor: Ciemny bursztyn, mętny.
                Piana: Biała, średnio obfita, średnio gęsta, niezbyt trwała. Opada do dziurawej warstewki.
                Zapach: Słaby, bardzo mało intensywny. Jest jakaś tam nieśmiała wędzonka i w zasadzie nic więcej.
                Smak: Treściwość średnio niska. Trochę słodowości, lekka wędzonka, jakiś taki nieśmiały octan izoamylu, ni to bananowy, ni to landrynkowy, ni to guma balonowa. Minimalny karmel. Goryczka niska.
                Wysycenie: Średnie.
                Ogółem: Bez szału. Mało aromatyczne, wędzonka dosyć nikła, smak dosyć nijaki i nieułożony. Nie jest to złe piwo i można je wypić z jako taką przyjemnością, ale nie ma tutaj kompletnie niczego nad czym można by się zachwycać.
                BeerFreak.pl

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Mętny bursztyn. [5]
                  Piana: W wersji beczkowej drobna, gęsta, całkiem obfita, osadzająca na szkle i cienką warstwą pozostająca do końca. W wypadku butelki jest zdecydowanie gorzej. [4]
                  Zapach: Intensywny aromat wędzonki dopełniony bananowo-goździkowymi akcentami. Ciekawy. [4.5]
                  Smak: Podobnie jak w aromacie - ciekawe połączenie akcentów charakterystycznych dla dunkelweizenów z przyjemną wędzonką. Wersja beczkowa charakteryzuje się delikatną i gładką teksturą smaku. [4]
                  Wysycenie: Średniowysokie, trochę go brakuje pod sam koniec. [4]
                  Opakowanie: Projekt i nazwa etykiety fajne ale rażą niechlujnie nalepione etykiety w wersji butelkowej. [4]
                  Uwagi: Wersja beczkowa lepsza niż butelka. Na fotce po lewej wersja butelkowa, po prawej beczkowa.

                  Moja ocena: [4.225]
                  Attached Files
                  Last edited by docent; 16-12-2014, 10:34.
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • Glingorth
                    Senior
                    • 04-2014
                    • 283

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Brązowy, mętne. [4.5]
                    Piana: Dość gęsta, ale szybko opada do niewielkiej warstwy. [3.5]
                    Zapach: Słodkawy, lekki banan, bardzo słaba wędzonka. [3]
                    Smak: Delikatna wędzonka, zbożowość, lekka goryczka, piwo jest dość gładkie. [4]
                    Wysycenie: Średnie [4]
                    Opakowanie: Bardzo fajna etykieta, wreszcie firmowy kapsel, brak informacji na temat użytych chmieli. [4.5]
                    Uwagi: Lekki rozczarowanie, bo spodziewałem się piwa naprawdę wędzonego, a tu aromat i smak wędzonki jest mało wyraźny.

                    Moja ocena: [3.65]

                    Comment

                    • Szymon_Grodny
                      Member
                      • 08-2013
                      • 56

                      #11
                      Wersja butelkowa, temperatura w zasadzie pokojowa.

                      Kolor jasnobrązowy, mętny. Piana biedna, znika bardzo szybko. Zapach słodowy, wędzonki nie czuję, zaniepokojony czytam co napisano na kontretykiecie:
                      Wyważony szynkowo-wędzony aromat i smak połączony z nutami bananów, goździków i żyta
                      Zacząłem zastanawiać się, czy przypadkiem nie nalano mi czegoś innego - wędzonki nie stwierdzono, bananów i goździka brak. Smakuje jak przeciętny lager z tygodnia czeskiego w Lidlu. Coś tu chyba jest nie tak. Średnia goryczka która komponuje wpasowuje się w nijakość tego piwa.

                      Opakowanie wraz z firmowym kapslem schludne, nazwa fajna ale zawartość mnie rozczarowała.

                      Comment

                      • YouPeter
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 2379

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Miedziany. [4.5]
                        Piana: Biała, średnio obfita i dość rzadka. Utrzymuje się krótko i nie pozostawia po sobie większych śladów. [3]
                        Zapach: Piwo praktycznie bezzapachowe. Wędzonka na granicy percepcji. Goździki i banan w ogóle nie wyczuwalne. Lekki diacetyl. [2.5]
                        Smak: Jak i w zapachu tak i w smaku odczucia nie są zbyt intensywne. Piwo jest po prostu jałowe. Pojawia się również delikatne masło. Goryczka niska, trochę cierpka. [2.5]
                        Wysycenie: Przyjemne, niezbyt wysokie. [5]
                        Opakowanie: Słabe graficznie, do tego białe napisy nie są dobrze widoczne. [3]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [2.8]
                        Last edited by YouPeter; 23-12-2014, 22:09.
                        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                        Comment

                        • Pess09
                          Senior
                          • 12-2013
                          • 284

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Mocno zmętniony bursztyn [4]
                          Piana: Strasznie uboga i szybko znika. [2]
                          Zapach: Śladowa wędzonka, coś w stylu moreli i minimalny goździk, wszystko ledwie wyczuwalne. [2.5]
                          Smak: Wędzoność w smaku jest troszkę bardziej wyrazista, gdzieś w tle nuty pszeniczniaka, całość lekko kwaskowata, goryczka lekka i krótka [3.5]
                          Wysycenie: W miare dobre minimalnie za duże. [4]
                          Opakowanie: Wmiare ładne, podoba mi się logo i kapsel peruna. [4.5]
                          Uwagi: Piwo niestety za mało wyraziste jak dla mnie, trzeba się wysilić żeby wyczuć wędzonke w zapachu

                          Moja ocena: [3.1]

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9729

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Hm..., no nie zachęca, po prostu woda z kałuży...
                            Choć rozumiem, że niefiltrowany roggen ma swoje prawa. [3]
                            Piana: Kremowa, drobna, średniowysoka i średniotrwała. [3.5]
                            Zapach: Słód, zboże, owoce, delikatny susz owocowy. [3.5]
                            Smak: Goryczka, słód, lekka wędzonka, dla mnie trochę zbyt subtelna jednak. [3.5]
                            Wysycenie: Średnie. [4]
                            Opakowanie: Fajna nazwa to zdecydowanie najlepsza część składowa tego piwa. Poza tym opakowanie dopracowane, utrzymane w stylistyce browaru, włącznie z browarowym kapslem. [4]
                            Uwagi: Bardzo lubię piwa żytnie i bardzo lubię wędzonki.
                            Otwierałem to piwo więc drżącymi rękoma, śliniąc się, jak buldog.
                            Zawiodłem się nieco, bo i za mało w nim żyta, i za mało wędzonki.
                            Może nie warto jednak humbugować i hybrydować, i lepiej uwarzyć smaczne żytnie i smaczną wędzonkę...?

                            Moja ocena: [3.525]

                            Comment

                            • cyoorka
                              Senior
                              • 03-2007
                              • 338

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Głęboki bursztyn, mętne. [4]
                              Piana: Niezbyt okazała jak na ten styl, drobna, opada do warstewki. [3]
                              Zapach: Mało intensywny. Lekko wędzony, ale też słodki, lekko owocowy, kwiatowy. [3.5]
                              Smak: Średnio pełne, lekko wędzone, słodkie, z lekkim akcentem żyta, lekko bananowe. Goryczka średnia, w odniesieniu do stylu wysoka. [4]
                              Wysycenie: Średniowysokie. [4]
                              Opakowanie: Nawet ładne. [4]
                              Uwagi: Smaczne, pijalne, trochę nudne.

                              Moja ocena: [3.725]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎