Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Perun] Orzechowy Gaj

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Perun] Orzechowy Gaj

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnobrązowy, w półlitrowym szkle praktycznie czarny. [5]
    Piana: Beżowa, przy nalewaniu obfita, bardzo drobna. Opada do cienkiej warstwy. [4]
    Zapach: Na samym początku gdy piwo ma względnie niską temperaturę w aromacie rządzi czekolada z delikatnym akcentem kawy. Po ogrzaniu wychodzi bardzo intensywna orzechowość. Super! [5]
    Smak: Pierwsze wrażenie to pełnia czekolady z lekkim palonym finiszem. Jest też trochę kawy. Zdecydowanie wytrawne, jak na swój ekstrakt treściwe. Z czasem smak orzecha staje się coraz bardziej wyczuwalny. Świetnie pijalne. [5]
    Wysycenie: Średnie, dobrze wpływające na pijalność. [5]
    Opakowanie: Klasyczne dla Peruna. [4.5]
    Uwagi: Rewelacyjny Brown Porter z mocnym orzechowym motywem.

    Moja ocena: [4.875]
    Attached Files
    Last edited by docent; 03-01-2015, 14:46.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • cyoorka
      Senior
      • 03-2007
      • 338

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Brunatne, prawie czarne. [4.5]
      Piana: Średnioobfita, drobna, redukuje się do obrączki. [3]
      Zapach: Początkowo palony, orzechowy. Później czekoladowy z lekkimi akcentami ciemnych owoców. [3.5]
      Smak: Dosyć pełne, palone, czekoladowe, lekko popiołowe. Goryczka średnia, orzechowa. [3.5]
      Wysycenie: Średnie. [4]
      Opakowanie: Super. [5]
      Uwagi: Zbyt mocno palone, szorstkie, bliżej mu do FES niż Brown Porter.

      Moja ocena: [3.6]

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12118

        #4
        Aromat - ziarnisty, palony, nieco ziemisty (może stąd te orzechy u przedpijców), wyraźna mocno palona zbożowa kawa
        Piana - beżowa, szybko znika i prawie nic nie zostaje
        Barwa - smoła
        Wysycenie - łagodne, lekko musuje
        Smak - palone słody, goryczka wyraźna, trochę popiołowa, brakuje nieco krągłości, karmeleowej czy ciastkowej treści, jest mocno wytrawne jak na styl, prażona zbożowa kawa dominuje
        Treściwość -

        Podzielem uwagi Cyoorki, jest dość szorstkie, bardziej stoutowe. Brakuje pełniejszych tonów słodowych, bliższych stylowi. Nie ma fajerwerków, ale pije się dobrze.

        Comment

        • Crim44
          Member
          • 09-2014
          • 88

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ciemny nieprzejrzysty [4.5]
          Piana: szybko sie wyszumialo i opadala, jakis moze delikatna koronka tam byla [3]
          Zapach: mhhh petarda, orzechy, czekolada, trochę melanoidowy, trochę palony [4.5]
          Smak: troche jak dla mnie za wodniste czuć dużo słabiej to co w zapachu, lepiej jednak wachac choc nie jest źle [3.5]
          Wysycenie: wysycone jak coca cola za wysoko, piwo sycz, jednak się trochę odstawi to szybko się wygazowuje [3.5]
          Opakowanie: fajny kapsel, fajna jakość, fajna kolorystyka, niezły motyw, nie napisano jaki chmiel w zwiazku z tym ucinam pół Ale widać ogromny progres, tak trzymać [4]
          Uwagi: całkiem ok ale do wąchania, ogólnie dobre piwo ale po otwarciu i armoacie spodziewałem się dużo więcej

          Moja ocena: [3.875]

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12118

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
            Treściwość -
            Umiarkowana/niezbyt wysoka

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Brązowo-smolisty. Pod żarówkę setkę nie podnosiłem szklanki [4.5]
              Piana: Jasnobrązowa, mikra, krótka, w kilkadziesiąt sekund redukująca się do wysepek [3]
              Zapach: Dominują akcenty palone wprost z mojej ulubionej kawy zbożowej Kujawianka. Poza nimi jest trochę czekolady i świeżo wysuszonych łupin orzecha włoskiego ale to autosugestia [4]
              Smak: Wyraźna słodowość z wysuwającymi się na czoło elementami palonymi, trochę przypalonego karmelu, nieco zwęglonych orzechów. Goryczka średnia. [4]
              Wysycenie: Bardzo niskie, balansuje na granicy akceptowalności przewidzianej dla ejli [3.5]
              Opakowanie: Estetycznie wykonana etykieta, sporo informacji, kapsel dedykowany... ale jakoś do mnie nie przemawia [4]
              Uwagi: Mimo dominujących i nie do końca stylowych cech palonych piwo bardzo mi smakowało

              EDIT: ejże, za smak chciałem dać 3,5 ale coś mi się za szybko kliknęło. Zatem moja ocena będzie raczej 3,66

              Moja ocena: [3.9]
              Last edited by leona; 08-02-2015, 21:23.

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9729

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Brązowy nieprzejrzysty. [4]
                Piana: Beżowa, ale poza tym nic szczególnego... [3.5]
                Zapach: Słód palony, karmel, no i orzechy. Geja (gaju? ) nie wyczułem... [4]
                Smak: Paleta smakowa podobna: słody palone, fajna, długa wytrawna goryczka, orzechy, ale stonowane. [4]
                Wysycenie: Niewysokie. [4]
                Opakowanie: Goła szklaneczka i wafelek z Nowomiejskiej 10. [4]
                Uwagi: Smaczne piwo, choć z tych nieco "udziwnianych" .

                Moja ocena: [3.95]

                Comment

                • yassmen
                  Senior
                  • 11-2012
                  • 288

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Zmętniona parzona kawa, która chwilę odstała. [4]
                  Piana: Po nalaniu była przez chwilę na tyle krótką, że nie potrafię jej opisać. Właściwie brak piany. [1.5]
                  Zapach: Ciemna czekolada, kawa, orzechy włoskie, lekko winny. [3.5]
                  Smak: Kawa i nuty palone. Orzechy włoskie w stylu wytrawnego wina Sandemana. Goryczka ułożona, przyjemna. Gładkie - dobrze się pije. To raczej wytrawny stout, niż brown porter. [4]
                  Wysycenie: Średnie do niskiego. Pasuje. [4.5]
                  Opakowanie: Na etykiecie bardziej dżungla niż gaj, ale posiada swój styl. Dedykowany kapsel. Very nice. [4.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.625]

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Brązowo-smolisty. Pod żarówkę setkę nie podnosiłem szklanki [4.5]
                    Piana: Jasnobrązowa, mikra, krótka, w kilkadziesiąt sekund redukująca się do wysepek [3]
                    Zapach: Dominują akcenty palone wprost z mojej ulubionej kawy zbożowej Kujawianka. Poza nimi jest trochę czekolady i świeżo wysuszonych łupin orzecha włoskiego ale to autosugestia [4]
                    Smak: Wyraźna słodowość z wysuwającymi się na czoło elementami palonymi, trochę przypalonego karmelu, nieco zwęglonych orzechów. Goryczka średnia [3.5]
                    Wysycenie: Bardzo niskie, balansuje na granicy akceptowalności przewidzianej dla ejli [3.5]
                    Opakowanie: Estetycznie wykonana etykieta, sporo informacji, kapsel dedykowany... ale jakoś do mnie nie przemawia [4]
                    Uwagi: Mimo dominujących i nie do końca stylowych cech palonych piwo bardzo mi smakowało

                    Moja ocena: [3.7]

                    Comment

                    • sibarh
                      PremiumUżytkownik
                      • 01-2005
                      • 10384

                      #11
                      Foto:
                      Attached Files
                      2800 nowe piwa opisałem na forum
                      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                      Comment

                      • ergie
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 1041

                        #12
                        Jakieś takie wodniste… cienkusz. Smaczne ale zachwytu nie wzbudza.
                        Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
                        ------------------------------------------------------------------
                        Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

                        Comment

                        • GreenFox
                          Senior
                          • 12-2013
                          • 273

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Brunatny, niemal czarny, opalizujący, piwo klarowne - bardzo ładne [4.5]
                          Piana: Średniowysoka, grubopęcherzykowa, dość szybko opada, nie osiada na ściankach [3]
                          Zapach: Niezbyt intensywny, palone słody, ciemny karmel, lekko orzechowy w tle wyczuwalna również ziemistość [3.5]
                          Smak: Tutaj też niestety jest problem z intensywnością - piwo lekko wodniste, wytrawne, wyczuwalna paloność, lekki karmel, w ustach po przełknięciu pozostaje ciekawy posmak orzechów, ale to jednak tło, a nie pierwszy plan [3.5]
                          Wysycenie: Niby tradycyjne brytyjskie, ale tak na dobrą sprawę, to prawie go nie ma - nieco wyższe by nie zaszkodziło [3]
                          Opakowanie: Bardzo ładna grafika, trochę szkoda, że brak pełnego składu [4.5]
                          Uwagi: Liczyłem na nieco więcej orzechowych doznań - poza tym brown porter wydawał mi się piwem, które ma mieć pewną dozę ciała i pełni, w końcu miał trzymać przy życiu tragarzy portowych

                          Moja ocena: [3.525]

                          Comment

                          • Dzoshu
                            Senior
                            • 12-2013
                            • 496

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bardzo ciemny brąz, mętne, praktycznie nieprzejrzyste. [4.5]
                            Piana: Dość niska, szybko opada do obwódki, nie oblepia szkła. [3.5]
                            Zapach: Czekolada, orzechy, palony słód. Bardzo fajny. [4.5]
                            Smak: Lekko cierpkawe, kawowe na wstępie. Po chwili pojawia się czekolada poparta goryczką. W posmaku intensywny, pozostający i odczuwalny retronosowo orzech. Wielowymiarowe, złożone. [5]
                            Wysycenie: Średnie, OK. [4]
                            Opakowanie: Podoba mi się stylistyka, dokładne info. [4.5]
                            Uwagi: Warka 16.06.15. Perun znowu daje radę - następne świetne piwo. Może nie do końca stylowe ale idealnie trafiło w moje gusta - zdecydowanie do powtórzenia.

                            Moja ocena: [4.575]
                            Attached Files
                            Last edited by Dzoshu; 17-02-2015, 23:23.

                            Comment

                            • WojciechT
                              Senior
                              • 09-2012
                              • 2546

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemnobrązowy. [5]
                              Piana: Beżowa, średnio wysoka i niezbyt trwała. [3]
                              Zapach: Przyjemny zapach orzechów i czekolady i kawy. [4]
                              Smak: Lekkie, bezpretensjonalne. Smaczne. Kawowo-czekoladowo-orzechowe. Trochę palone. Raczej wodniste, chociaż taka lekkość jest zgodna ze stylem. Po przełknięciu lekki kwasek a'la woda mineralna. Goryczka prawie nieobecna. [3.5]
                              Wysycenie: Niskie, ale według mnie powinno być jeszcze niższe. [4.5]
                              Opakowanie: Etykiety Perunu mi "nie leżą". Skład w miarę pełny, Jakaś dykteryjka. [3.5]
                              Uwagi: W porządku, sesyjne piwo.

                              Moja ocena: [3.75]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎