Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwne Podziemie, Hopface Killah

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Piwne Podziemie, Hopface Killah

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • yaro74
    PremiumUżytkownik
    • 09-2012
    • 2089

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: złoty, zmętniony. [4]
    Piana: niewielka, drobno pęcherzykowa, dość trwała, do końca pozostaje cienka warstwa, zostawia ślady na szkle. [3.5]
    Zapach: intensywny, słodkawy, owoce tropikalne, przyjemny. [4]
    Smak: słodkawy, podobnie jak w zapachu owoce, lekki słód, na finiszu pojawia się lekka goryczka, która pozostawia uczucie nieprzyjemnego ściagania. Nie wyczułem nic, co mogłoby wskazywać na obecność cedreli wonnej. Piwo niezbyt dobrze się pije ze względu na bardzo niskie wysycenie. [3]
    Wysycenie: za niskie [2.5]
    Opakowanie: pite w pubie. [4]
    Uwagi: Jak do tej pory Piwnemu podziemiu zdecydowanie lepiej wychodzą ciemne piwa.

    Moja ocena: [3.475]

    Comment

    • Oskaliber
      Senior
      • 05-2010
      • 727

      #3
      Kolor: Bursztynowy, mętny.
      Piana: Biała, niezbyt obfita, dosyć trwała. Mocno oblepia szkło.
      Zapach: Amerykańskie chmiele, głównie klimaty owoców tropikalnych, lekka sosna. Niespecjalnie intensywny.
      Smak: Średnio treściwe. Trochę podbudowy słodowej, nuty amerykańskich chmieli takie jak w zapachu (tropiki, sosna). W miarę picia powoli zaczyna pojawiać się jakaś taka drewniano-cygarowa nutka, której kompletnie nie czułem na początku, nie wiem ile w tym autosugestii. Wszystko wieńczy średnio wysoka, żywiczna, lekko pozostająca goryczka.
      Wysycenie: Niskie.
      Ogółem: Dobre.
      Uwagi: Pite z kija.
      Last edited by Oskaliber; 17-01-2015, 15:59.
      BeerFreak.pl

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty, delikatnie mętne. [5]
        Piana: Drobna, gęsta, dość obfita, osadzająca na szkle. Redukuje się do trwałej, cienkiej warstwy. [4]
        Zapach: Cytrus, specyficzny aromat drewna cedrowego plus słodycz. [4.5]
        Smak: Gęste, treściwe, słodkawe. Posmak cedreli jak najbardziej wyczuwalny, obecna też ziołowa goryczka jednak nie tyle intensywna by zbalansowała dość wyrazistą słodycz. [3.5]
        Wysycenie: Średnie. [4]
        Opakowanie: Komiksowe, charakterystyczne dla projektów Piwnego Podziemia. [4]
        Uwagi: Cedrela wnosi bardzo ciekawy aromat i smak ale dla mnie piwo jest zbyt słodkie. Warto byłoby zwiększyć wytrawność.

        Moja ocena: [4.025]
        Attached Files
        Last edited by docent; 21-01-2015, 14:10.
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: mętnawy ciemny pomarańcz [5]
          Piana: słaba, biała, drobna, opadała dość szybko bez osadza się na szkle [2.5]
          Zapach: słabiutko wyczuwalny, czułem jedynie lekka owocową orzeźwiająca woń z lekkim słodowym zapachem [3.5]
          Smak: w miarę pełne i treściwe, w miarę gdyż podczas picia treściwość gdzieś uciekała na rzecz rozwodnienia, w smaku fajna, dobrze wyczuwalna świeża chmielowa goryczka połączona rześką owocowością, w tle leciutki posmak słodowy [4]
          Wysycenie: jak dla mnie nagazowanie za małe [3.5]
          Opakowanie: pite w Samych Kraftach, firmowe szkło lokalu, firmowe wafel, na nalewaku logo, jest ok [5]
          Uwagi: Smaczne ale niedopracowane do końca piwo, kilka rzeczy uciekło gdzieś po drodze ale potencjał jest, wypiłem ze smakiem

          Moja ocena: [3.75]
          Attached Files
          Last edited by becik; 25-01-2015, 10:57.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • GreenFox
            Senior
            • 12-2013
            • 273

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Pomarańczowy, piwo mocno zmętnione [4]
            Piana: Biała, drobnopęcherzykowa, niezbyt wysoka, jednak długo się utrzymuje i ładnie osiada na ściankach [4.5]
            Zapach: Świetny aromat - bardzo intensywny i soczysty, słodki aromat czerwonych pomarańczy, owoców egzotycznych, chyba jedno z bardziej aromatycznych IPA na naszym rynku! W tle akcenty jabłka, lekko drewniane (być może to ten cedr) [5]
            Smak: W smaku jest również doskonały poziom - nie jest to wprawdzie stylowe, wytrawne IPA, jest raczej pełne, niepozbawione ciała, pojawiają się akcenty karmelowe, znowu bardzo intensywny posmak pomarańczy, a wszystko zwieńczone wyraźną, choć bardzo krótką goryczką o charakterze cytrusowo, żywicznym z akcentami drewna cedrowego (to tak na granicy wyczuwalności, być może sugestia). Drobny minus za to, że goryczka mogłaby być minimalnie wyższa, ponieważ piwo w ogólnym odczuciu jest raczej nieco słodkawe. [4.5]
            Wysycenie: Raczej na niskim poziomie - mi to odpowiadało, niektórym mogłoby przeszkadzać powodując niższą pijalność [4]
            Opakowanie: Napis na czarnej tablicy - niewiele da się powiedzieć, ale w lokalu w którym było próbowane nie nakleja się etykiet na nalewaki [4]
            Uwagi: Mam wrażenie, że miałem do czynienia z inną warką, niż poprzednicy, którzy opisywali piwo wcześniej - moim zdaniem jest to piwo bardzo dobrze zbalansowane, niesamowicie aromatyczne, raczej pełne - jak dla mnie jeden z lepszych przedstawicieli tego silnie obstawionego gatunku na rynku. Swoją drogą to już kolejne piwo z Podziemia, które uważam za bardzo udane. W mojej opinii browar wyrasta na pewniaka, jednego z niewielu na naszym rynku.

            Moja ocena: [4.6]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎