Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Po Godzinach - Koźlak Pszeniczny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • golden_boy
    Member
    • 10-2010
    • 50

    #16
    Dwa razy podchodziłem do tego piwa, za każdym razem kupiłem je w innym sklepie.
    Niestety w obu przypadkach w smaku odczuwałem tylko kwaskowaty smak, piwo w obu sklepach stało na półce.

    Pozdrawiam

    Comment

    • expel
      Member
      • 01-2013
      • 63

      #17
      Ktoś widział w okolicach, sosnowca, katowic, bytomia?

      Comment

      • meszek0009
        Senior
        • 04-2014
        • 247

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Mój egzemplarz to nie jest aż takie błoto jak piszą niektórzy - jasny brąz ze sporymi rubinowymi przebłyskami. Mętne, ale tak ładnie mętne . [5]
        Piana: Beżowa, obwita czapa, wolno opadająca, trzeba było lać na parę razy. [5]
        Zapach: Na pierwszym planie pszenicznie - banany podbite korzennymi przyprawami, głównie goździkiem. Ale są też akcenty herbatników, trochę ciasta, ciastka takie z ziarnami. Początkowo wyczuwalne żelazo, ale szybko się ulotniło i już nie przeszkadzało. [4]
        Smak: W smaku są te wszystkie pszeniczne klasyki - banany, goździk, zbożowe smaki, ale to wszystko skąpane w karmelu albo wręcz toffee - słodkie, pełne, lepkie. Tutaj również po chwili dochodzą herbatnikowe akcenty. Na koniec w ustach pozostaje niska, przyjemna goryczka. Bardzo smaczne. [4.5]
        Wysycenie: Średnie do wysokiego, optymalne, nie szczypie a przyjemnie bąbelkuje w ustach. [5]
        Opakowanie: Ok. [5]
        Uwagi: Bardzo smaczne piwo, zero jakiegokolwiek kwasu w smaku, przyjemnie pełne, raczej do wolniejszego popijania na taki okres jak teraz - kiedy już mrozy przeszły, ale jednak wciąż chodzę w kurtce zimowej Te koźlakowe, słodowe akcenty mogłyby być trochę bardziej zdecydowane, ale jest dobrze.

        Moja ocena: [4.45]

        Comment

        • pitrek
          Junior
          • 02-2015
          • 10

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Brunatny,wysoce mętny. Przy dobrym oświetleniu widać rubinowe refleksy. [3.5]
          Piana: Drobnopęcherzykowa, obfita na początku lecz w trakcie degustacji znacznie zubożała i pozostał jedynie delikatny ślad. Koronka jakaś na szkle się ostała ale mogło być lepiej [3.5]
          Zapach: Czego można spodziewać się po zsumowaniu pszenicy i koźlaka? . Banany, goździki, delikatna nuta słodyczy która z czasem nawet bardziej się uwydatnia. [3.5]
          Smak: W smaku to z czego słynie piwo pszeniczne czyli goździki, banany wzbogacone domieszką słodkości karmelu.Trochę czuć delikatny posmak domowych cukierków robionych na patelni. [4]
          Wysycenie: Faktycznie piana na początku jest spora jednak bliżej mu do koźlakowych korzeni. [4]
          Opakowanie: Opakowanie schludne a etykieta ukazująca miłośnika piwa w kapeluszu wzbudza sympatię. Wskazówki dotyczące aromatu i smaku dość ogólnikowe i trafne. [3.5]
          Uwagi: Zobaczyłem butelkę koźlaka pszenicznego od Ambera na półce i się skusiłem. Nie jestem wielkim fanem koźlaków, za to lubię piwo pszeniczne i powiem ze ten styl mi pasuje. Myślę, że warto skosztować i wyrobić sobie opinie. Nie jest źle

          Moja ocena: [3.725]
          Last edited by ART; 06-03-2015, 08:15. Powód: poprawiono byki

          Comment

          • Blackbeard
            Senior
            • 12-2011
            • 209

            #20
            Nie piwo przeniczne, tylko pszeniczne.
            Mors ultima linea rerum.

            Comment

            • Jimmy_jb
              • 11-2005
              • 911

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika expel Wyświetlenie odpowiedzi
              Ktoś widział w okolicach, sosnowca, katowic, bytomia?
              Nazwy miast piszemy tak: Z Wielkiej Litery.
              Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

              Comment

              • Dukat_WSI
                Senior
                • 03-2015
                • 781

                #22
                Świetny, treściwy i niesamowicie pijalny weizen, bardzo aromatyczny i bogaty smakowo. Zdecydowanie najlepszy z polskich koźlaków pszenicznych, które piłem.

                Comment

                • abernacka
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 10838

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI Wyświetlenie odpowiedzi
                  (...)Zdecydowanie najlepszy z polskich koźlaków pszenicznych, które piłem.
                  Hmm, nie wiele ich było.
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • Dukat_WSI
                    Senior
                    • 03-2015
                    • 781

                    #24
                    A szkoda, bo to bardzo ciekawy styl.

                    Comment

                    • Glingorth
                      Senior
                      • 04-2014
                      • 283

                      #25
                      Jak dla mnie te piwo mogło by spokojnie wejść do pełnej oferty Ambera. Bardzo dobre jak na swój styl, chociaż przydało by się więcej koźlakowych akcentów. Tymczasem pije się w tempie pszeniczniaka

                      Comment

                      • Oskaliber
                        Senior
                        • 05-2010
                        • 727

                        #26
                        Kolor: Brązowy, mętny.

                        Piana: Jasnobeżowa, bardzo obfita, gęsta, średnio trwała. Opada do kożucha.

                        Zapach: Karmel, goździki, banany. Dobrze zrównoważony i intensywny.

                        Smak: Dosyć treściwe. Karmel, suszona śliwka, goździki, melanoidyny, banan, lekkie żelazo. Goryczka niska o naprawdę minimalnie alkoholowym zabarwieniu.

                        Wysycenie: Wysokie.

                        Ogółem: Dobre. Bez większych zarzutów.
                        BeerFreak.pl

                        Comment

                        • TomN
                          Senior
                          • 03-2013
                          • 106

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Brunatny, bardzo mętny. [5]
                          Piana: Na starcie bardzo wysoka, kremowa barwa. Opada do cienkiej warstwy, po czym zupełnie znika. [2.5]
                          Zapach: Banan i goździki, słód i jakaś majacząca konfitura. [3.5]
                          Smak: Słodycz, śliwkowe nuty, banan, lekka goryczka, rozgrzewający alkohol, drożdże. Piwo wyraźnie kwaśne i sprawia wrażenie wodnistego. [3.5]
                          Wysycenie: Wsio ok. [5]
                          Opakowanie: Z tych prostych, ale niebrzydkie. Informacje na kontretykiecie [4]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.575]

                          Comment

                          • Pess09
                            Senior
                            • 12-2013
                            • 284

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Brunatny i mocno zmętniony, poprawny jak na połączenie koźlaka z pszenicznym jednak kolor ten jest średnio apetyczny [4]
                            Piana: Obfita, drobno i średnio pęcherzykowa, kożuszek utrzymuje się długo lecz piana nie oblepia szkła. [4.5]
                            Zapach: Świeży dość intensywny, typowy dla piwa pszenicznego goździki, banany, drożdże i lekko słodkawy karmel. [4]
                            Smak: Mocne akcenty drożdżowe, goździki i taka lekka słodowa nijakość rodem z koźlaka. Brak goryczki jednak po przełknięciu zostaje w gardle rozgrzewające uczucie i kwaśność w ustach. [3.5]
                            Wysycenie: W porządku. [4.5]
                            Opakowanie: Całkiem fajna pomarańczowo biała kolorystyka, etykieta schludna i zawiera informacje, kapsel "poGodzinach" zasila moją kolekcje. [4.5]
                            Uwagi: Faktycznie łączy ze sobą wszystkie cechy piwa pszenicznego i koźlaka, może nie są to uwielbiane przeze mnie style jednak piwo nie ma żadnych wad i jest godne spróbowania.

                            Moja ocena: [3.9]

                            Comment

                            • leona
                              PremiumUżytkownik
                              • 07-2009
                              • 5853

                              #29
                              Piwo na poziomie solidnego niemieckiego koźlaka pszenicznego. Czyli dobrze. Cena (4,29zł) też akceptowalna choć nadal nieporównywalna do zaodrzańskich 69-89 fenigów.

                              Comment

                              • Davidian
                                Junior
                                • 06-2009
                                • 9

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika expel Wyświetlenie odpowiedzi
                                Ktoś widział w okolicach, sosnowca, katowic, bytomia?
                                Jak szukasz dalej to nabyłem wczoraj w Netto na al. Mireckiego

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎