Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Kłos Wielozbożowy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • cejot
    Member
    • 11-2014
    • 64

    #61
    No kurczę, proszę Państwa, Kormoran idzie w dobrą stronę - Kłos mnie po prostu rozwalił smakiem i aromatem. Takie piwa to ja lubię

    Polecam !

    Comment

    • Admirador
      Senior
      • 03-2015
      • 431

      #62
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasne złoto, a może jasnożółty. Jest zmętnienie, farfocli brak. Nie wiadomo jak oceniać, bo producent nie określił jaki to styl. Ale źle nie wygląda. [4]
      Piana: Biała, drobna, dość szybko opadła, ale ładnie oblepiła szkło. [4]
      Zapach: Cytrusowy, a w tle słodowy. Szukam mitycznego olsztyńskiego DMS-u, z butelki nic, po zabełtaniu w pokalu jakaś niepokojąca nuta istotnie się pojawiła. Ale nie przeszkadza specjalnie. [3.5]
      Smak: Goryczka niezbyt wysoka, ale odczuwalna. Przyjemnie odczuwalna, cytrusowo-ziołowa. Piwo bardzo gładkie, ale trudno się dziwić patrząc na skład (słód żytni, płatki). I nie powiedziałbym, że wodniste. Pije się bardzo dobrze i szybko. [4]
      Wysycenie: Średnie, może w kierunku niskiego. [4.5]
      Opakowanie: Etykieta taka sobie, informacji sporo, ale jednak wypadałoby napisać jakie polskie chmiele zostały użyte. [4]
      Uwagi: Butelka z datą 29/10/2015.
      Dobre piwo, wypiłem z dużą przyjemnością. Równocześnie nie powiem, że się zachwyciłem. Jak dla mnie jest to udana APA (w ciemno tak bym to piwo określił).
      Trochę szkoda, że nie jest to nowa wersja Warnijskiego. To było jedno z moich ulubionych piw.

      Moja ocena: [3.85]

      Comment

      • Gdina
        Senior
        • 08-2014
        • 109

        #63
        Lepiej późno niż wcale!
        Dziś znalazłem przypadkiem to opisywane przez Was piwo. Cudo. Jest w nim wszystko co lubię, goryczka,cytrusy...Nieznam się na opisywaniu wrażeń, ale jestem pod wrażeniem Może się mylę, ale po pierwszym łyku,pomyślałem o upalnym lecie i gaszeniu pragnienia. Poczekam do lata i spróbuję sprawdzić swoje odczucia.
        Last edited by Gdina; 15-12-2015, 20:43.

        Comment

        • rafalek21
          Senior
          • 04-2015
          • 1407

          #64
          To prawda świetne piwo na lato, lekkie, cytrusowe, z rozsądną goryczką. Tak jak napisał Becik, "zbożowy radler" tyle, że mniej słodki i bardziej goryczkowy. Przez lato wypiłem tego ze 2 skrzynki na zmianę ze Strażackim. Oby nie zmarniało do następnego lata, jak np. Warmińskie Rewolucje.
          Last edited by rafalek21; 15-12-2015, 23:58.

          Comment

          • Brodzislaw
            Senior
            • 09-2013
            • 1020

            #65
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Pomarańcz-złoto mocno zmętniony [4]
            Piana: Jasna z drobnych i średnich pęcherzy opadła pozostawiając lacing [4]
            Zapach: Chmiele -cytrusy i grejpfrut minimalnie zbożowość od słodów [4]
            Smak: Słody z lekkim kwaskiem w finiszu, zboża pszeniczne z ziarnem lekko zalegającym na podniebieniu. Gryczka niezbyt intensywna z nucie trawy i ziół. [4]
            Wysycenie: Średnie - optymalne [4.5]
            Opakowanie: Szorstki papier - ciekawy, trochę za dużo opisów [4]
            Uwagi: Troche za mało nut zbożowych w aromacie.

            Moja ocena: [4.025]

            Comment

            • yoxik
              Senior
              • 10-2012
              • 427

              #66
              Kormoran: Kłos Wielozbożowy
              Ekstrakt: 12.5% wag. | Alkohol: 4.8% obj. / 3.6% wag.

              Piana drobna trwała zdobi szkło. kolor mętny, jasno złoty. Aromat chmielowy cytrusy i las bardzo przyjemny. Smak to samo co w aromacie dochodzi pełnia słodowa, lekkie nuty cytrynowe, goryczka wyczuwalna. Bardzo dobre piwo, mocno pijalne.
              Również tutaj
              https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

              Comment

              • m00ku
                Junior
                • 01-2015
                • 20

                #67
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Słomkowy, bardzo mocne zmętnienie (przelał mi się osad). [4]
                Piana: Średnio obfita, dość szybko się podziurawiła i opadła do niewysokiej warstwy - ta jednak pozostała do końca. [3.5]
                Zapach: Tu zaskoczenie, bo mniej nut zbożowych, za to cytrusy silne i przyjemne, do tego delikatny aromat przypraw. [4.5]
                Smak: W smaku dosyć pełne, treściwe i gładkie. Fajny balans pomiędzy słodowością ze zbóż i rześkością Citry. Goryczka delikatna, ale przyjemna, cytrusowo-ziołowa. Przyjemnie się pije. [4.5]
                Wysycenie: Średnie, może nieco za niskie. [3.5]
                Opakowanie: Jak to w Kormoranie, opakowanie bardzo dopracowane - żłobione butelki, świetne kapsle, etykieta też niczego sobie. Od trzymania w lodówce papier zaczął się nieco odklejać. [4.5]
                Uwagi: Przyjemne, lekkie piwo. Jednak zamiast zbóż medal za zasługi powinien iść zdecydowanie do Citry, wyraźnie wyczuwalnej w aromacie, jak i smaku.

                Moja ocena: [4.325]

                Comment

                • von_scheisse
                  Senior
                  • 02-2012
                  • 488

                  #68
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Pomarańczowe, równomiernie zmętnione. [5]
                  Piana: Piana wysoka, o umiarkowanej trwałości. Niestety dość szybko się dziurawi. Zostawia bardzo ładny lejsing. [4.5]
                  Zapach: Chmielowy, cytrusowy, zbożowy. [4]
                  Smak: Słodowe, zbożowe, z bardzo przyjemną cytrusową nutą chmielową. W tle nuty chlebowe. Kłos wielozbożowy sprawia wrażenie słodkawego. Piwo ma aksamitną strukturę. Goryczka zaznaczona, ale niezbyt intensywna. [4]
                  Wysycenie: Średnie. Odpowiednie. [4.5]
                  Opakowanie: Etykieta ładna, podoba mi się. Szczegółowy skład, informacja na temat wysokości ekstraktu - podane. Na kontrze trochę za dużo tekstu, co negatywnie wpływa na czytelność. [4]
                  Uwagi: Data przy­dat­no­ści do spo­ży­cia: 19.02.2016

                  Moja ocena: [4.125]
                  Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                  http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                  https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                  Comment

                  • Dzoshu
                    Senior
                    • 12-2013
                    • 496

                    #69
                    Kolor: Słomka, zmętniony.
                    Piana: Obfita, zdobi szkło ale dość szybko redukuje się do warstwy na powierzchni.
                    Zapach: Trawiasto ziołowy, lekko cytrusowy, zbożowy. Pachnie fajnie chociaż nie aż tak dobrze jak zapamiętałem z wersji lanej.
                    Smak: Gładkie, raczej wytrawne. Zboże, cytrusy. Goryczka wysoka, łodygowa, zalegająca.
                    Wysycenie: Średnie, OK.
                    Opakowanie: Nudna etykieta, niedokładny skład, firmowy kapsel.
                    Uwagi: Warka 20.06.2017 Daje radę. Może trochę przechmielone na goryczkę ale kto co lubi.
                    Attached Files

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎