Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grodzisk Wielkopolski, Piwo z Grodziska

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kosher
    Senior
    • 04-2005
    • 2292

    Proszę
    Nie wiem jak w Zielonej Górze, ale w Poznaniu sprzedają detalicznie komplet piw z Grodziska nie drożej niż 3 zł. za sztukę.

    Comment

    • Vortex
      Senior
      • 12-2011
      • 153

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: słomkowy; lekko opalizujący [4.5]
      Piana: biała; niezwykle obfita i niezwykle trwała; utrzymuje się aż do ostatniego łyka [5]
      Zapach: delikatny: wędzenie; akcenty zbożowe; słodowe [4]
      Smak: delikatna wędzonka; piwo pijalne; w tle odrobinę kwastowate akcenty [4]
      Wysycenie: wysokie - oczekiwane i pożądane w tym stylu [4.5]
      Opakowanie: etykieta stylizowana na dawne piwo grodziskie, informacje o piwie widnieją na etykiecie; jest notka o polecanym szkle. [4.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4.175]

      Comment

      • MarcinKa
        Senior
        • 02-2005
        • 2729

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasny, słomkowy, wyraźnie mętny. Niby fanie i tak wygląda większość grodziskich, ale z tego co wiem piwo powinno być klarowne. [3]
        Piana: Dość duża, niejednorodna, biała, grube bąble. Ale najważniejsze, że jest całkiem trwała. [4]
        Zapach: Lekko kwaśna delikatna pszenica i wędzonka. Trochę mało wyrazisty i wędzonka mocniejsza by była fajna, ale nie jest źle. [4]
        Smak: Leciutka pszenica z wędzonką, lekko kwaskowa. Wyraźna goryczka. Posmak goryczkowo wędzony. Średni. Piwo bardzo lekkie, świetnie zbalansowane, orzeźwiające. [4]
        Wysycenie: Mocne, grube i całkiem trwałe. Odpowiednie. [4.5]
        Opakowanie: Kolorystyka ładna, ale grafika (niby stylizowana na stare etykiety) nie za bardzo przekonuje, można by wiele poprawić. Butelka 0,5l zwykła, w przeciwieństwie do 0,4l, ale piwa więcej i zmianę oceniam na +. Parametry podane, kapsel firmowy. [3.5]
        Uwagi: Pozytywne zaskoczenie. Lubię grodziskie, ale to z Grodziska uważałem za przeciętne. A tu całkiem dobre piwo. Moim zdaniem wyraźnie poprawiło się.

        Moja ocena: [3.95]
        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: słomiano-żółte, mętne [5]
          Piana: biała, drobna, delikatna wręcz puchowa, opada bardzo powoli [4]
          Zapach: leciutki, słodowy z lekkim poddymieniem [3.5]
          Smak: delikatne a jednocześnie dość pełne i treściwe, goryczki prawie nie czuć, leciutkie posmaki słodowe, całość otulona delikatnym podwędzeniem, a raczej poddymieniem [4.5]
          Wysycenie: bez zarzutu [5]
          Opakowanie: klasyczne jak na piwa z Grodziska, firmowy kapsel [5]
          Uwagi: Jak na piwo dymione to ten produkt naprawdę mi smakował, wszystko jest fajnie stonowane, piwo zbalansowane, tylko...gdzie te farfoclowate drożdże w butelce

          Moja ocena: [4.175]
          Attached Files
          Last edited by becik; 25-07-2017, 20:28.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • kosher
            Senior
            • 04-2005
            • 2292

            Od początku istnienia trzyma niezależnie od warki stabilną formę, bardzo smaczna wędzona, dymiona i kwaskowa, "szampańsko" nagazowana oranżadka.
            W lecie podobnie jak 1 na 100 doskonałe do zgaszenia pragnienia, zimą pasuje bardziej do popicia porterów
            Pity wypust 01.04.2019.

            Comment

            • dyczkin
              Serce w kolorze blaugrana
              • 05-2011
              • 3657

              Upały wracają, przybyła i nowa warka z Grodziska, ważna do 08.08.19.
              Bardzo dobrze gasi pragnienie, szczególnie w cenie 3,49
              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

              Moje warzenie // Piwny Wojownik

              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

              Comment

              • Dukat_WSI
                Senior
                • 03-2015
                • 781

                W PiP jest ponad 2 zł drożej.

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI Wyświetlenie odpowiedzi
                  W PiP jest ponad 2 zł drożej.
                  Żeby dojeżdżał do Rzeszowa nawet i wcenie "2zł drożej" toi bym z chęcią często kupował
                  U nas tylko mała flaszkia i tylko w zestawach
                  Sigla 0,5l nigdy nie widziałem
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • Dukat_WSI
                    Senior
                    • 03-2015
                    • 781

                    To małe flaszki są jeszcze w sprzedaży?

                    Comment

                    • dlugas
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 4014

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI Wyświetlenie odpowiedzi
                      To małe flaszki są jeszcze w sprzedaży?
                      tylko w zestawach
                      Zwykłe grodziskie, smakowe oraz porter. Wszystko 0,4l stara niezwrotna flaszkia plus pokal firmowy
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • amigo007
                        Senior
                        • 02-2008
                        • 252

                        Piłem po premierze, jeszcze w butelce 400ml. I dzisiaj w taki upał postanowiłem sobie przypomnieć ten smak. I na taką pogodę spisuje się świetnie. Szkoda tylko, że obecnie jest tak słabo dostępne. A przez to cena jest wyśrubowana. Teraz do biedronek rzucili promocyjnie po 3,50zł, ale tylko white ipa i grodziska apa. Nie ma oryginalnego grodziskiego, a i to kilkudniowa oferta. U mnie w mieście grodziskie na stałe jest dostępne tylko w jednym punkcie w intermarche. Niestety w cenie 4,99zł (butelki chociaż zwrotna nie doliczają)

                        Comment

                        • kosher
                          Senior
                          • 04-2005
                          • 2292

                          W W-wie od dobrych kilka m-cy widuję w Auchan w stałej cenie po 3.61 zł. (+ butelka).
                          Tyle, że czasem nie ma na półce, bo szybko schodzi.
                          Bardzo dobra opcja na obecną falę upałów.

                          Comment

                          • rafalek21
                            Senior
                            • 04-2015
                            • 1407

                            Warka 02.01.2020 (kupione Carrefour w Promenadzie) przy otwieraniu 1/3 od razu wyskoczyła z butelki. Niby niosłem w kieszeni, ale dałem mu odstać w lodówce 20 min.
                            Smakowo zaś było kwaskowate, lekko owocowe, z niewysoką, acz obecną goryczką. Takie sobie.

                            Comment

                            • slyboots
                              Senior
                              • 03-2014
                              • 292

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jasny, słomkowy, lekko mętny, żółty [4]
                              Piana: Duża i obfita, wzorcowa !!! [5]
                              Zapach: dym, wędzonka z boczku głównie; lekki słód [4]
                              Smak: kwaskowe, wyrażny smak dymu z drewna dębowego, lekka goryczka na miarę 27 IBU, metaliczny posmak prawdopodobnie od chmielu, średnio treściwe [4]
                              Wysycenie: Wysokie, poprawne [4.5]
                              Opakowanie: Klasyczne, na kontrze dużo informacji, na plus [4]
                              Uwagi: Warka:

                              12.03.2021
                              06:11 B

                              Ciekawy wynalazek Kupione w zestawie ze szklanką.
                              Polecam
                              Pozdrawiam

                              Moja ocena: [4.125]
                              Attached Files
                              Last edited by slyboots; 29-01-2020, 22:48.

                              Comment

                              • Petitpierre
                                Senior
                                • 01-2014
                                • 2560

                                Pełna objętość, warka 12/04/2022 z Lidl'a. Estetycznie bez zarzutu, czapa, lekka mgiełka, cały czas musuje. W zapachu lekka wędzonka, do tego łagodny chmiel (teraz nastąpiła zmiana i jest historycznie Tomyski). W nucie dolnej lekko pszenica. W smaku orzeźwienie, kwiatowa goryczka chmielowa, wyrazisty sznyt pszeniczny, dymu odrobina na finiszu. Bardzo udana warka, może właśnie tak smakował oryginał?
                                Mały porterek-przyjaciel nerek

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎