Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grodzisk Wielkopolski, Piwo z Grodziska

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Latarnik
    Premium Lamplighter
    • 06-2004
    • 4994

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pizmak666 Wyświetlenie odpowiedzi
    ... chodzi o sam model funkcjonowania b.biz w realiach vlogów, blogów i innych FB.
    Gdy vlogi, blogi itd beda juz wspomnieniem, browar.biz bedzie wciaz dzialal po staremu i wciaz beda narzekania, ze jest staroswiecki, niemodny i ze nie nadaza za nowosciami

    Gdyby jeszcze ART przywrocil dzial Polityka, w nowej formie czyli np. dyskusje tylko dla PU a reszta moze tylko czytac, to forum byloby kompletne
    5400 kapsli z wypitych piw
    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19159

      #17
      Skoro nie było pewne skąd jest piwo wystarczyło dodać wątek podobnie jak w przypadku innych takich sytuacji: [browar nieznany], nazwa piwa. Ci co chcieli się wypowiedzieć mogliby to zrobić. Reszta, która chciałaby przez DP i ART-omat, musiałaby poczekać na ruch ART-a. Zwlekanie z takimi decyzjami nic nie pomoże.

      Comment

      • amigo007
        Senior
        • 02-2008
        • 252

        #18
        Właśnie je piję, i dla mnie na bank jest to miłosław. Tylko w piwach z Miłosławia po energicznym nalaniu piwa, potrafi się stworzyć pianowa pozostałość, która nie zniknie. Taką dziwna, można ją palcami rozbić. Przed chwilą w grodzisku coś takiego mi zostało. Pozatym wyczuwam pewną charakterystyczną nutę smakową, z którą się spotkałem tylko w piwie Miłosław.

        Comment

        • amigo007
          Senior
          • 02-2008
          • 252

          #19
          Ps. dla mnie ta piana to wada, miałem 2 te piwa. Drugie starałem nalać się mega ostrożnie, ale i tak piana stworzyła się potężna. I tak samo jak w pierwszym piwie, stworzyły się takie "kołtuny" z piany. I to nie znika trzeba to rozbić palcami. A ten posmak to na pewno Miłosław. Podsumowując dla mnie średnie to piwo.

          Comment

          • Pankracy
            Senior
            • 10-2007
            • 2768

            #20
            Ludeczkowie,

            Pozwoliłem sobie zadzwonić do pana prezesa Krzysztofa Panka z browaru Fortuna i poprosiłem o jego wypowiedź w sprawie. Sytuacja wygląda tak: warzą w Grodzisku Wielkopolskim, rozlewają w Miłosławiu.

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4305

              #21
              Jeżeli pan prezes mówi prawdę, to trzeba dodać kolejny, sto dwudziesty ósmy browar

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19159

                #22
                Tydzień temu o tym pisałem

                Comment

                • Shedao
                  Senior
                  • 09-2007
                  • 900

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ludeczkowie,

                  Pozwoliłem sobie zadzwonić do pana prezesa Krzysztofa Panka z browaru Fortuna i poprosiłem o jego wypowiedź w sprawie. Sytuacja wygląda tak: warzą w Grodzisku Wielkopolskim, rozlewają w Miłosławiu.
                  Tylko teraz pytanie: czy on mówi prawdę?! Poczekajmy jeszcze parę dni, może wypłyną jeszcze jakieś nieznane fakty!

                  Comment

                  • anteks
                    maruda
                    • 08-2003
                    • 10737

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ludeczkowie,

                    Pozwoliłem sobie zadzwonić do pana prezesa Krzysztofa Panka z browaru Fortuna i poprosiłem o jego wypowiedź w sprawie. Sytuacja wygląda tak: warzą w Grodzisku Wielkopolskim, rozlewają w Miłosławiu.
                    To piorunem im to poszło, na początku kwietnia browar rozgrzebany a miesiąc później piwo refermentowane w butelce już w sprzedaży. Odnośnie rozlewu to w Grodzisku chyba nie ma w planie linii do butelkowania
                    Mniej książków więcej piwa

                    Comment

                    • amigo007
                      Senior
                      • 02-2008
                      • 252

                      #25
                      To porównajcie sobie Miłosława pszenicznego, lub nawet pilznera do tego Grodziska. Gwarantuję wam, że te piwa mają bardzo wiele wspólnego. Być może pan prezes wprowadza nas w błąd.

                      Comment

                      • anteks
                        maruda
                        • 08-2003
                        • 10737

                        #26
                        Moim zdaniem to Miłosław w Grodzisku próbna warka warzona pod koniec kwietnia
                        Mniej książków więcej piwa

                        Comment

                        • Petitpierre
                          Senior
                          • 01-2014
                          • 2560

                          #27
                          Piłem masę współczesnych grodziszów, łącznie z tym i nie zostałem żadnym przekonany, choć od Artezana było nawet znośne. Kupiłem to żabkowe i tak pod względem koloru, aromatu i pienistości to jest tak jak je opisywano-również od strony estetycznej, etykietka, objętość, parametry, itd. W smaku natomiast jest za bardzo dymione i za bardzo chmielone, żeby to było rzeczywiście tak jak oryginał, że i dla rekonwalescentów, że można wypić dużo, itd. Tata też pamiętał tamto dawne z Polski powojennej i nie podziela zdania, że się kopia udała.

                          Z drugiej strony, smak polskiego społeczeństwa ewoluował i bardzo się zmienił, więc to, co mogło być święcącym triumfy "Szampanem grodziskim" dziś prawdopodobnie nie będzie smakować (wtedy kiedy Grodziskie płynęło często i gęsto, warto przeanalizować jakie wina smakowały Polaków, jakie wódki, i da to pewien obraz zmian). Tak więc kwestia czy jest to dobra replika czy zła nie ma najmniejszego sensu, bo smak się zmienił i znajdzie posłuch, a właściwie posmak tylko dla potrzeb poznawczo-historycznych* albo wśród osób, którym to piwo rzeczywiście smakowało wówczas.

                          Bernardyńskiego jeszcze nie otwierałem.

                          *dla potrzeb historycznych cena 3zł jest bardzo adekwatna, bez strat w ludziach i w portfelu.
                          Last edited by Petitpierre; 17-05-2015, 14:12.
                          Mały porterek-przyjaciel nerek

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19159

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                            Moim zdaniem to Miłosław w Grodzisku próbna warka warzona pod koniec kwietnia
                            Brak interpunkcji przeszkadza zrozumieniu. Mniemam, że masz na myśli iż to jest z Miłosławia, bo pierwszą warkę w Grodzisku uwarzono pod koniec kwietnia.

                            Comment

                            • Shedao
                              Senior
                              • 09-2007
                              • 900

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Słomkowy, o dość wysokim stopniu zmętnienia. [4.5]
                              Piana: Po nalaniu bardzo obfita, pęcherzyki sporej wielkości. Nie znikła od razu, w małej warstewce utrzymała się do końca picia, oblepiając przy okazji szklankę. [4]
                              Zapach: Lekki zapach słodowy wymieszany z równie delikatną wędzonką. Aromat mało intensywny, wręcz delikatny, acz wyczuwalny i przyjemny. [4]
                              Smak: W smaku przypomina nienajgorszego lagera z lekką nutą wędzonki. Bardzo pijalne. [4]
                              Wysycenie: Zdecydowanie zbyt wysokie. [2]
                              Opakowanie: Kapsel z nadrukiem, szkoda że z tym samym na wszystkich czterech piwach z serii. Etykieta stylizowana na staroświecką, wyraźne odwoływanie się do "tradycji". Ogólnie: ładna szata graficzna. [4.5]
                              Uwagi: W cenie do 4 złotych mógłbym takie piwo pić taśmowo. Obecnie płaciłem za nie 2,99 w Żabce (za 0,4l.), jeśli nie nastąpi jakaś spora podwyżka to będzie to moje podstawowe piwo sesyjne na to lato. Słysząc: "Fortuna", spodziewałem się czegoś o wiele słabszego, i o ile nie jest to najlepsze grodziskie jakie piłem, to jestem pozytywnie zaskoczony i stosunek cena/jakość oceniam bardzo dobrze.

                              Moja ocena: [3.95]

                              Comment

                              • rgrzech
                                Senior
                                • 12-2013
                                • 230

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Bardzo jasny, słomkowy, klarowny. [4.5]
                                Piana: Biała, drobna, zwarta i zbita. Utrzymuje się do samego końca, ładnie krążkuje. [5]
                                Zapach: Wędzonka, zielone jabłko i kibel. [1.5]
                                Smak: Wędzonka i oranżada o smaku jabłkowym. Pełnia odpowiednia, przy czym piwo jest zbyt słodkie. W posmaku kompot jabłkowy. Nie tego się spodziewałem. [2.5]
                                Wysycenie: Wysokie - idealne. [5]
                                Opakowanie: Etykieta stylizowana na tradycyjną, oryginalną. Dodatkowo ładny grawer butelki i firmowy kapsel. [4.5]
                                Uwagi: Jeżeli tak smakowało oryginalne grodziskie to nie dziwię się, że browar zbankrutował. Jednak mam wrażenie, że ktoś próbuje mnie oszukać. Piwo o dramatycznym smaku i aromacie. Pite na WFDP.

                                Moja ocena: [2.725]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎