Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grodzisk Wielkopolski, Piwo z Grodziska

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10738

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rgrzech Wyświetlenie odpowiedzi
    Uwagi: Jeżeli tak smakowało oryginalne grodziskie to nie dziwię się, że browar zbankrutował. Jednak mam wrażenie, że ktoś próbuje mnie oszukać. Piwo o dramatycznym smaku i aromacie. Pite na WFDP.

    Moja ocena: [2.725]
    Może to nie Twój styl?
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • VanPurRz
      Senior
      • 09-2008
      • 4229

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Butelka odstana z osadem na dnie, delikatnie przelane dało ultra słomkowy kolor, tak jak sobie zawsze wyobrażałem Grodzisza (w końcu 'szampan" jak nazywano to piwo nie mógł być mętny - chyba, że ktoś zmieszał i wlał drożdże. [5]
      Piana: I znowu tak to sobie zawsze wyobrażałem - super tworząca się, wylewająca się z pokala, ale drobne pęchęrzyki - trochę jak w winach musujących ale zdecydowania trwalsza bo utrzymuje się do końca picia. [5]
      Zapach: Bardzo przyjemny, dymiony (delikatniejszy od wędzonego), subtelny. [4.5]
      Smak: Dla mnie super bomba, lekkie, orzeźwiające, subtelnie ale wyraźnie dymione. Czuć dymienie drewna, a nie już jakby uwędzony produkt. Może w tle delikatna, niepotrzebna słodycz. [4.5]
      Wysycenie: Wyraźnie musujące. [5]
      Opakowanie: To wzornictwo, wytłoczona butelka, kapsel - mnie zdecydowanie pasuje. [5]
      Uwagi: Dla mnie hit, szczególnie lata. Piwo o wyraźnym ale bardzo jednocześnie delikatnym dymieniu. Świetne.

      Moja ocena: [4.625]
      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

      Comment

      • rgrzech
        Senior
        • 12-2013
        • 230

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
        Może to nie Twój styl?
        Zdecydowanie mój styl i dlatego taki zawód. Piwo tak dawało kiblem, że ciężko je było wypić we dwóch.

        Comment

        • Petitpierre
          Senior
          • 01-2014
          • 2560

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Trochę blade, ale klarowne [4]
          Piana: Można jeść łyżkami, trzeba się nagimnastykować, żeby nalać do pokalu. Dlatego drugą butelkę piłem z gwinta [5]
          Zapach: Za dużo dymu, pszenica ulotna, wyczuwalny chmiel-a chyba nie powinien być. Czar obcowania z trunkiem historycznym zaczyna pryskać [3.5]
          Smak: W smaku mocno szczypiące i za bardzo chmielone i dymione, ale może być w zastępstwie innych napojów orzeźwiających, bo w tej materii się sprawdza [2.5]
          Wysycenie: zgodnie z historią, opisami, szczypie wyraźnie w język [5]
          Opakowanie: W kwestii repliki historycznej ideał. Kontretykieta może troszkę drażnić nowoczesnością [5]
          Uwagi: Robiłem porządki w piwnicy to akurat dałem mu drugą szansę.

          Moja ocena: [3.425]
          Mały porterek-przyjaciel nerek

          Comment

          • pizmak666
            Senior
            • 12-2006
            • 1898

            #35
            Patrząc przez pryzmat praktycznie wszystkich naszych nowofalowych wariacji w temacie Grodzisza, to piwo jak dla mnie zdecydowanie jest na pudle.
            „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

            "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

            Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

            Comment

            • VanPurRz
              Senior
              • 09-2008
              • 4229

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rgrzech Wyświetlenie odpowiedzi
              Zdecydowanie mój styl i dlatego taki zawód. Piwo tak dawało kiblem, że ciężko je było wypić we dwóch.
              Spróbuj inną butelkę. Ja piłem 5 egzemplarzy i wszystkie były OK>
              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

              Comment

              • rgrzech
                Senior
                • 12-2013
                • 230

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                Spróbuj inną butelkę. Ja piłem 5 egzemplarzy i wszystkie były OK>
                Bez kibla i aldehydu octowego?

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9731

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Blada bledzizna, minimalnie zmętniony.
                  Wiem, że taki ma być, ale trochę odstręcza... [3.5]
                  Piana: Biała, drobna, potężna, sztywna i trwała . [4.5]
                  Zapach: Hm... Zioła i owoce, nie wyczuwam wędzonki...??? [3]
                  Smak: Uff, w smaku wędzonka już jest, lekka, bo lekka, ale taka ma być. Są też smaczki owoców i cytrusów. [4]
                  Wysycenie: Niezbyt wysokie, o dziwo... [3.5]
                  Opakowanie: Dziwna pojemność 0,4, kapsel browaru, wyrzeźbiona (dosłownie i w przenośni) flaszka, eta zatrąca secesją, ale nie zauracza. [4]
                  Uwagi: Piłem to piwo po powrocie z festynu, promującego odtwarzanie XIX. i XX.wiecznych kultur nadwiślańskich. Było tam mnóstwo rowerzystów, pogoda dopisała. To idealne piwo na takie imprezy, oczywiście, dla dość uświadomionych piwoszy... (reszta wybierze Warkę Radler albo inne g***).

                  Moja ocena: [3.65]

                  Comment

                  • domaluj
                    Senior
                    • 04-2012
                    • 303

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Słomkowy, jasny, lekkie zamglenie, piwo nie jest idealnie klarowne. [4]
                    Piana: Bardzo obfita, wylewa się ze szklanki. Trwała, najpierw drobnopecherzykowa, potem pozostaje ładny kożuch. [5]
                    Zapach: Lekki dym, jak ognisko z daleka, albo ubranie po ognisku, ale już przewietrzone. Subtelnie. [4]
                    Smak: Świetne piwo, przyjemna wędzonka, ale nie szynkowa, czy oscypkowa, to jest taka wędzonkowa mgiełka. Lekkie, orzeźwiające - jest 25 st., chłodzi, działa. [4.5]
                    Wysycenie: Wysokie, pęcherzyki lecą w górę w szklance. Mogłoby być ciut wyższe. [4]
                    Opakowanie: Stylizacja bardzo mi się podoba. Specjalna butelka też ładna. [4.5]
                    Uwagi: Kupione w Żabce. Cena genialna.
                    Naczytałem się blogierów, że tak słabo. Wypiłem kilka i mi pasuje, a nie dostałem pięknego kielicha.
                    Może jeszcze zgodziłbym się na lekki aldehyd, ale minimalny.

                    Moja ocena: [4.325]

                    Comment

                    • dlugas
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 4014

                      #40
                      Piana: Bardzo, bardzo obfita. Biała, sztywna jak ubite białko. Średnio i drobno pęcherzykowa. Trawał, piwo zostało wypite, a połowę pokalu zajmowała nadal piana.
                      Zapach: niezbyt intensywny. Lekka słodowość, wędzonka bardzo delikatna. Jeśli ktoś jej nie szuka to przejdzie nie zauważona. Da się wyczuć też "kwiatowość" i "owocowość" Wszystko bardzo subtelne

                      Smak: wodniste, lekko słodowe, o dziwo wydaje mi się dość cytrynowe. Wędzonka pojawia się po zabełtaniu i ogrzaniu. Wszystko znowu delikatne, subtelne, czy wręcz ledwo wyczuwalne.

                      Wysycenie: Niby wysokie, ale nie gryzie w język. Duzo poszło w pianę, a nalewałem bardzo delikatnie. Mały pokal 0,3l uzupełniałem na 5 razy
                      Opakowanie: świetna etykieta, ciekawa butelka (pojemność oraz kształt) dedykowany kapsel. Estetyka na duży plus

                      Uwagi: Kupione w specjalistycznym za 3,5zł
                      Nie znam się na tym stylu. Nigdy go nie piłem. Dla mnie jest zbyt delikatny, ocierający się o nijakość. Smakuje jak lepsza wersja radlerów i w takiej kategorii bym je odbierał. Ja radlerów nie pijam zatem ....
                      Na plus estetyka, w miarę przystępna cena. Leciutka wędzonka i niski alkohol. Piwo można wypić na dwa duże łyki, ale po co?
                      Najlepsza z tego wszystkiego była piana, którą wyjadłem łyżeczką. Była 2-3x bardziej chmielowa i wędzona niż samo piwo.

                      Może za jakiś czas powtórzę
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • kenny
                        Senior
                        • 04-2009
                        • 712

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasnożółty, lekko mętny. [4]
                        Piana: Bardzo wysoka, trwała. [4.5]
                        Zapach: Słodowy, niezbyt silny. [4]
                        Smak: Słodkawy, słodowy, lekko owocowy, wędzonka słaba, końcówka lekko chmielowa. Lekko metaliczne. [3.5]
                        Wysycenie: Niskie. [3]
                        Opakowanie: Piękna etykieta, dedykowany kapsel. [5]
                        Uwagi: Bardzo lekkie, pije się jak wodę. Przeszkadza trochę zbyt słodki smak i lekka metaliczność. Wędzonka raczej nikła. Nie jest takie złe, ale np. do Artezana mu daleko.

                        Moja ocena: [3.85]

                        Comment

                        • titan
                          Senior
                          • 08-2014
                          • 122

                          #42
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasny, mętny(ale przeniesione prosto ze sklepu) kolor słabej zielonej herbaty [3.5]
                          Piana: Bardzo obfita średnio i drobno pęcherzykowa szybko sie redukuje jednak krążek pozostaje do końca [4]
                          Zapach: Słodowy z dobrze wyczuwalna lekka wędzonką , zielone jabłko [4.5]
                          Smak: Słodowy, Jest lekka wędzonka, goryczka niska chmielową i delikatnie nieprzesądzający metal [4]
                          Wysycenie: Wysokie do średniego , Ale oczekiwałem trochę wyższego [4.5]
                          Opakowanie: Nawiązuje do oryginalnego grodziskiego, dedykowany kapsel [5]
                          Uwagi: Fajne orzeźwiające piwo, Warką 12.01.2015

                          Moja ocena: [4.225]

                          Comment

                          • m00ku
                            Junior
                            • 01-2015
                            • 20

                            #43
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bardzo jasna słomka, lekko zmętnione. [5]
                            Piana: Bardzo obfita, drobnopęcherzykowa, trwała, pięknie oblepia szkło. [5]
                            Zapach: Delikatny, słodowy i przyjemnie wędzony/ogniskowy. W tle subtelna chmielowość. [4]
                            Smak: Jak za wędzonymi piwami nie przepadam, tak to bardzo mi podeszło. Jest lekkie, orzeźwiające - świetne na upalne dni. Wędzoność przypomina lekko tlące się drewienka na ognisku, do tego chmielowy posmak. Jak na tak niski ekstrakt jest nawet dość pełne. Dla mnie bomba! [5]
                            Wysycenie: Wysokie, musujące, delikatnie szczypie w język. Chociaż po opowieściach o słynnym "polskim szampanie" oczekiwałem nieco większego. [4]
                            Opakowanie: Świetna etykieta oraz butelka, nawiązujące do tradycji. Do tego równie estetyczny kapsel. Całokształt bardzo dobrze się prezentuje. [5]
                            Uwagi: Jestem bardzo mile zaskoczony tym piwem! Oby tak dalej!

                            Moja ocena: [4.6]

                            Comment

                            • jacekan
                              Senior
                              • 05-2011
                              • 388

                              #44
                              Po tylu latach idealizowania tego piwa obawiałem się, że nie dorówna oczekiwaniom. Nalanie, wąchanie, pierwszy łyk, kurczę czyżby zawód ?! Ale nie, nie będę zbyt pochopny w ocenie, piję dalej. Z każdym łykiem było coraz lepiej. Piana- ładna, choć mogłaby być wyższa, kolor- idealny, klarowność- tu słabo, zbyt mętne, wysycenie- dobre, choć mogłoby być większe, zapach- odpowiedni, smak- idealny. Wiem, dość lakoniczne oceny, ale w ten sposób porównuję do tego, co pamiętam z przed lat.
                              Choć pierwsze wrażenie było niepokojące, to po opróżnieniu całej butelki stwierdzam, że jest to jedno z najbardziej udanych premier piw w Polsce.
                              Aż żal, że nie mają kasy na rozreklamowanie go w tv i edukację klientów, przeciętny piwosz nie wiedząc czego ma oczekiwać, nigdy nie doceni jego walorów.
                              Życie zaczyna się po pierwszej warce :)

                              Comment

                              • TomaszM
                                Member
                                • 04-2015
                                • 45

                                #45
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: jasny słomkowy trochę zmętniony, [4]
                                Piana: całkiem obfita średniopęcheżykowa, utrzymuje się dość długo [4.5]
                                Zapach: delikatny trochę dymu i trochę pszenicy plus białe owoce. [4]
                                Smak: delikatna dość przyjemna wędzonka połączona z delikatna nutą słodową i całkiem wyraźną goryczką. Bardzo pijalne. [4.5]
                                Wysycenie: prawie szampańskie, [4.5]
                                Opakowanie: Dobre nawiązanie do oryginału. [4]
                                Uwagi: Bardzo dobrze wkomponowana wędzonka. Chyba najbardziej udane grodziskie, jakie piłem.

                                Moja ocena: [4.275]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎