Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grodzisk Wielkopolski, Piwo z Grodziska

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4312

    #46
    Nie chcąc powtarzać wielu spostrzeżeń już tu wyartykułowanych, przyłączam się do pochwał. Jasne nie jest nigdy idealnie, ale to byłoby ciekawe, gdyby najlepsze piwo grodziskie robiono właśnie w "mateczniku" stylu.
    Mam trochę obaw związanych z Fortuną jako właścicielem browaru i ewentualnym pogorszeniem się jakości po pewnym czasem, ale - póki co - nie kraczmy.

    Comment

    • kordzio1
      Junior
      • 01-2007
      • 18

      #47
      Piwo kupiłem łącznie z 3 razy, raz w promocji żabkowej, po jej zakończeniu i jeszcze w jakimś innym sklepie.

      Ogólnie piwo ok, wędzonka delikatna, ale zarówno w smaku i zapachu nie ma wątpliwości, że występuje, trochę chmielu, mocne nagazowanie, w miarę orzeźwiające.
      Ogólnie może być niczego nie urywa, ale w cenie promocyjnej kupiłbym od czasu do czasu.
      Natomiast jak zobaczyłem na paragonach ile kosztowało po promocji oraz w innym sklepie (niecałe 4zł oraz powyżej 4zł) to raczej nie zdecyduję się na ponowny zakup.
      Jeśli wszędzie to piwo będzie chodziło w takiej cenie to nie wróżę mu sukcesu.

      Comment

      • jacekan
        Senior
        • 05-2011
        • 388

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kordzio1 Wyświetlenie odpowiedzi
        Ogólnie może być niczego nie urywa,
        I właśnie o to chodzi. To nie ma niczego urywać. To nie aipa-srajpa, ma być delikatne w odbiorze, subtelnie wpływające na odczucia, to właśnie jego zaleta.
        Życie zaczyna się po pierwszej warce :)

        Comment

        • Admirador
          Senior
          • 03-2015
          • 431

          #49
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bardzo jasno żółte. Nie wiem czy słomkowe to nie za mocno powiedziane. Lekko mętne. [4.5]
          Piana: Już chciałem napisać, że wzorcowa, ale odrobinę za szybko opadła. Niemniej jednak bardzo okazała i co najmniej średniotrwała. [4.5]
          Zapach: Dym z ogniska przede wszystkim. Subtelny, nie ma wątpliwości, że jest, ale tak delikatnie. Nie wiem jak było w oryginale, ale ja bym wolałbym trochę intensywniejszą wędzonkę w aromacie. [3.5]
          Smak: Tu wędzonka wyraźniejsza niż w aromacie! Piwo jest lekko kwaskowe. Rzeczywiście, jak napisał jeden z kolegów, jest taki cytrynowy posmak. Przyjemny. Jest też goryczka. Oczywiście niska, ale - jak na ten styl - naprawdę nie ma co narzekać. Piwo jest lekkie, ale absolutnie nie powiedziałbym, że wodniste. Zaskakująco pełne, jak na taki ekstrakt. Pijąc zastanawiałem się, czy jest żelazo. Test skórny potwierdził, że tak. Więc jednak wada. Ale tu nie przeszkadza mi to jakoś specjalnie. Mocne "4". Tak myślę, że gdyby za oknem było nie 12 stopni ale 25, czy tym bardziej 35, oceniłbym wyżej [4]
          Wysycenie: Wysokie, szampańskie, doskonale. [5]
          Opakowanie: Old school Ale fajne, dużo informacji. [5]
          Uwagi: 11/01/2016
          Nie jest to piwo wybitne (aromat do poprawy, żelazo do usunięcia) ale smaczne jak najbardziej! Oczywiście nie ukrywam, że ja generalnie lubię Grodzisza.
          Mam nadzieję, że kolejne warki będą przynajmniej tak udane jak ta.

          Moja ocena: [4]

          Comment

          • Mikko
            Senior
            • 12-2008
            • 583

            #50
            Powtórzę za kimś - hit roku! Genialna, gęsta kremowa piana którą można jeść łyżką. Wędzonka nie mająca nic wspólnego z ohydnym (przynajmniej dla nie) posmakiem bekonu (jak w Pincie), Tej wędzoności nie jest ani za duża ani za mała jak twierdzą niektórzy. Gdyby było jej więcej piwo straciło by na pijalności i delikatności. Kwaskowe, (podobne do Berliner Weisse ale nie tak ekstremalnie).
            Ktoś kto nie lubi stylu określi pewnie ten smak jako woda z popielniczki ale dla mnie bomba!

            Comment

            • leech2
              Member
              • 04-2011
              • 48

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kordzio1 Wyświetlenie odpowiedzi
              Piwo kupiłem łącznie z 3 razy, raz w promocji żabkowej, po jej zakończeniu i jeszcze w jakimś innym sklepie.

              Ogólnie piwo ok, wędzonka delikatna, ale zarówno w smaku i zapachu nie ma wątpliwości, że występuje, trochę chmielu, mocne nagazowanie, w miarę orzeźwiające.
              Ogólnie może być niczego nie urywa, ale w cenie promocyjnej kupiłbym od czasu do czasu.
              Natomiast jak zobaczyłem na paragonach ile kosztowało po promocji oraz w innym sklepie (niecałe 4zł oraz powyżej 4zł) to raczej nie zdecyduję się na ponowny zakup.
              Jeśli wszędzie to piwo będzie chodziło w takiej cenie to nie wróżę mu sukcesu.
              Nie ma to jak rezygnować z dobrego piwa tylko dlatego że jest o 94 grosze droższe od "wyceny" autora. Rozumiem że masz przelicznik %/zł?

              Comment

              • MrGodiva
                Member
                • 11-2014
                • 56

                #52
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bladosłomkowy, ładny, adekwatny do ekstraktu [5]
                Piana: W porządku, drobnopęcherzykowa [3.5]
                Zapach: Zepsuty ser, mi nie odpowiada, dalej coś jakby cytrusy, lekka pszeniczna słodowość [2]
                Smak: Na pierwszym planie dym, lekki, nasuwa skojarzenie z popiołem, szorstki. Wszystko to jednak bardzo delikatne. W smaku jest też kwaskowość i żelazo, wyczuwalne wyraźnie na skórze [3.5]
                Wysycenie: Mocne ale jak najbardziej odpowiednie [5]
                Opakowanie: Stylizowane na stare. Jak najbardziej więc pasuje do całości. Szkło z embossingiem również na plus. Butelka smukła, wszystko OK [5]
                Uwagi: Bardzo fajna inicjatywa w dobrym opakowaniu. Żelazo koniecznie do wyeliminowania

                Moja ocena: [3.2]

                Comment

                • kordzio1
                  Junior
                  • 01-2007
                  • 18

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leech2 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Nie ma to jak rezygnować z dobrego piwa tylko dlatego że jest o 94 grosze droższe od "wyceny" autora. Rozumiem że masz przelicznik %/zł?
                  Dwie sprawy - mój odbiór piwa i szanse rynkowe.
                  Dla mnie zaletą tego piwa w okresie wiosna-lato jest właśnie jego niska zawartość alkoholu, jednak samo piwo nie daje mi jakichś szczególnych doznań, jako piwo orzeźwiające w tym pułapie cenowym wolałbym sobie kupić np. jakiegoś lekkiego czecha.

                  Jeśli chodzi o szanse rynkowe, to dla kogo ma być to piwo? W cenie 4zł piwo kupią pewnie miłośnicy piwa rzemieślniczego, craftu, czy inne beer geeki, dodatkowo teraz jest w związku z ożywieniem stylu jest on dość modny, pewnie z czasem popularność spadnie.
                  Natomiast jako piwo dość specyficzne, z założenia codzienne w takiej cenie będzie się sprzedawało? Czy przeciętny konsument, który nie interesuje się piwem kupi to 0,4l piwa w żabce za 4 zł, gdy za 3 zł z groszami będzie miał inne piwa "rzemieślnicze" na półce obok w opakowaniu 0,5l?

                  Dla wyjaśnienia - sam styl piwa grodziskiego mi umiarkowanie leży, dla mnie to główną zaletą jego jest to, że ma niską zawartość alkoholu i dzięki lekkiej wędzonce coś się tam dzieje (+ no i ładna butelka do rozlewu swoich piw), dzięki czemu nie czuję się jakbym pił wodę gazowaną... a gazowaną wodę po gotowaniu parówek (taki żarcik).
                  Ale rozumiem, że komuś rzeczywiście może bardzo smakować ten styl, ten pewnie

                  Comment

                  • WojciechT
                    Senior
                    • 09-2012
                    • 2546

                    #54
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bladozłoty, klarowny. [5]
                    Piana: Piękna, bielutka czapa, przeciętnie trwała, zostawia na ściankach grube wąsy. [4]
                    Zapach: Lekka wędzonka, delikatny aromat chmielowy, przyjemne. [4]
                    Smak: Wędzonka jest delikatna, stonowana. Piwo jest zaskakująco nie-wodniste; może nazwać go treściwym byłoby przesadą, ale z powodu odfermentowania głębszego, niz w grodziszach Pinty czy Olimpu spodziewałem się jednak wodnistości. Wyraźny posmak chlebowy i lekka goryczka. [4.5]
                    Wysycenie: Mocne, potężne, piwo mi "wykipiało". Dwa razy. Ale tak w sumie powinno być. [5]
                    Opakowanie: Nawiązuje do oryginalnego piwa grodziskiego. Dzisiaj trochę "trąci myszką", ale rozumiem, że tutaj chodzi o grę na sentymentach. Skład dokładny, informacji nawet sporo. Bardzo podoba mi się pomysł, żeby lać je do butelek 0,4 l. [4.5]
                    Uwagi: Mam moje nowe, ulubione piwo poniżej 5 zł.

                    Moja ocena: [4.325]

                    Comment

                    • tfur
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 1303

                      #55
                      ejże, czy ktoś wie, jak wygląda przyszłość tego piwa w żabkach?
                      w mojej usłyszałem, że na kolejną dostawę na razie się nie zanosi
                      a dostali raptem jeden karton wersji zasadniczej 'piwa z grodziska'
                      która jest dla mnie najbardziej interesująca i bardzo mi podeszła
                      mam nadzieję, że tego lata będę mógł się raczyć tym grodziszem
                      veni, emi, bibi

                      Comment

                      • anteks
                        maruda
                        • 08-2003
                        • 10738

                        #56
                        NIe wiem jak w żabkach, ale widziałem nawet na stacji benzynowej po 4zł
                        Mniej książków więcej piwa

                        Comment

                        • tfur
                          Senior
                          • 05-2006
                          • 1303

                          #57
                          rzuć może nazwę, chyba że nie wypada
                          może być też jakiś aluzyjny opis
                          wspierajmy browar grodzisk
                          veni, emi, bibi

                          Comment

                          • anteks
                            maruda
                            • 08-2003
                            • 10738

                            #58
                            Orlen w miejscowości Buk/Poznania. Mają być 4 rodzaje
                            Mniej książków więcej piwa

                            Comment

                            • PiVoSH92
                              Member
                              • 05-2015
                              • 82

                              #59
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Bardzo jasny, lekko mętny (nalany bez osadu, butelka stała w pionie jakieś 3 dni), przyzwoity [4]
                              Piana: Nie zauroczyła, powstała niska i taka utrzymała się do końca. [3.5]
                              Zapach: Pszeniczne aromaty, ale bardziej słodowe niż banan/goździk, wędzonka tylko z autosugestii (brat nie więdząc, co ma czuć wędzonki nie zauważył) [3.5]
                              Smak: Tu wędzonka jest, ognisko, może szynka, w tle słód, jakaś minimalna goryczka (bardzo znikoma), ogólnie czuć, że piwo to 7,7* - mocno wodniste. Taki to jednak styl, kompletnie jednak nie dla mnie. [4.5]
                              Wysycenie: Nieco za wysokie, czyli dla stylu odpowiednie [4.5]
                              Opakowanie: Stylizowane na jakieś stare etykiety, ale gdybym nie wiedział, że to Grodziskie to na półce nawet by mi przez myśl nie przeszło, że może być dobre. [3.5]
                              Uwagi: Kupione za 3,49 w Carrefourze, raczej do spróbowania, mnie styl nie zachwycił. Jak chcę coś lekkiego to kupuję czeską 10 albo APA, jak chcę coś wędzonego to Rauchbocka, kombinacja tych dwóch dla mnie słaba.

                              Moja ocena: [3.975]

                              Comment

                              • Admirador
                                Senior
                                • 03-2015
                                • 431

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika PiVoSH92 Wyświetlenie odpowiedzi
                                [b]
                                Smak: Tu wędzonka jest, ognisko, może szynka, w tle słód, jakaś minimalna goryczka (bardzo znikoma), ogólnie czuć, że piwo to 7,7* - mocno wodniste. Taki to jednak styl, kompletnie jednak nie dla mnie. [4.5]

                                Uwagi: Kupione za 3,49 w Carrefourze, raczej do spróbowania, mnie styl nie zachwycił. Jak chcę coś lekkiego to kupuję czeską 10 albo APA, jak chcę coś wędzonego to Rauchbocka, kombinacja tych dwóch dla mnie słaba.

                                Moja ocena: [3.975]
                                Za smak 4.5, ogólna ocena prawie na 4, ale z opisu wynika, że piwo Ci raczej nie smakowało. Hm...
                                To w takim razie, za co taka (wysoka) ocena? Za zgodność ze stylem?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎