Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grodzisk Wielkopolski, Piwo z Grodziska

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • PiVoSH92
    Member
    • 05-2015
    • 82

    #61
    Dokładnie. Wiem, czego się spodziewać, ojciec pamiętający jeszcze Grodziskie mówi, że nawet lepsze, ale mi osobiście nie podeszło. Doceniam też fakt, że ktoś podjął się uwarzyć to piwo i sprzedaje w niezłej jak na regionalne piwo cenie.

    Comment

    • yaro74
      PremiumUżytkownik
      • 09-2012
      • 2089

      #62
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: słomkowy, lekko mętny. [5]
      Piana: wysoka, gęsta drobno i średniopęcherzykowa, niezbyt trwała, zostawia spore ślady na szkle [4]
      Zapach: niezbyt intensywny, przyjemny, wędzony, lekko słodowy i lekko dymiony. [3.5]
      Smak: lekko wędzony, słodowy i lekko kwaskowy. Piwo jest lekkie, ale nie wodniste i fajnie orzeźwia. [4]
      Wysycenie: wysokie. [4.5]
      Opakowanie: etykieta przypominająca te z dawnych lat, ładna, kapsel firmowy. [4]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.9]

      Comment

      • jerzdna
        Senior
        • 07-2014
        • 240

        #63
        Gdyby nie te żelazo byłby to ideał na lato jako piwo codzienne Zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę

        Comment

        • behegrzmot
          Senior
          • 01-2009
          • 276

          #64
          Akurat cena najmniej mi w nim odpowiada - 3,49 za 400 ml lekkiego piwo to imho max ile takie piwo powinno kosztować, tymczasem taka cena jest wyłącznie promocyjna, zwykle na metce widnieje znacznie wyższa kwota.

          Comment

          • Pess09
            Senior
            • 12-2013
            • 284

            #65
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bardzo jasny, słomkowy, lekko zmętniony. [4.5]
            Piana: Obfita, drobno i średnio pęcherzykowa, długo zostaje kożuch, i nawet dość ładnie oblepia szkło. [4]
            Zapach: Bardzo świeży, zielone jabłko i delikatna wędzoność. [4]
            Smak: Bardzo lekkie i wodniste, w przeciwieństwie do poprzednich wypowiedzi u mnie wędzonka na niskim poziomie, oprócz tego tak jak w zapachu posmak zielonego jabłka. [3.5]
            Wysycenie: Wysokie ale w tym wypadku musi takie być. [4.5]
            Opakowanie: Całkiem niezła, nienajgorszy opis i kapsel browaru. [4]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.85]

            Comment

            • borat1979
              Member
              • 12-2014
              • 39

              #66
              Mam świetny slogan do reklamy Grodziskiego: "Pierwsze piwo po smaku wody!"

              Po za tym, że zalatuje wędzonką jest kompletnie bezsmakowe jak barwiona woda gazowana. Byle jaki koncernowy premium lager to przy tym bogactwo smaków. Nie wiem po co coś takiego kupować gdy w sklepach są setki smacznych idealnych na lato piw pszenicznych w różnych odmianach.
              https://instagram.com/norbertmaksymiuk.pl/

              Comment

              • anteks
                maruda
                • 08-2003
                • 10738

                #67
                Zostań przy Tyskim
                ps aż strach co napiszesz po Berliner Weisse
                Mniej książków więcej piwa

                Comment

                • borat1979
                  Member
                  • 12-2014
                  • 39

                  #68
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                  Zostań przy Tyskim
                  ps aż strach co napiszesz po Berliner Weisse
                  Piłem mnóstwo rożnych gatunków piw i Grodziskie to najbardziej bezsmakowe piwo ze wszystkich jakie piłem. Nie wiem jak można się tym ekscytować i płacić za to 4 zł.
                  https://instagram.com/norbertmaksymiuk.pl/

                  Comment

                  • jerzdna
                    Senior
                    • 07-2014
                    • 240

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika behegrzmot Wyświetlenie odpowiedzi
                    Akurat cena najmniej mi w nim odpowiada - 3,49 za 400 ml lekkiego piwo to imho max ile takie piwo powinno kosztować, tymczasem taka cena jest wyłącznie promocyjna, zwykle na metce widnieje znacznie wyższa kwota.
                    Następny kolega, który przelicza cenę wg stosunku do ekstraktu/alko? Można i tak Można też brać pod uwagę cena do pijalnosci, smaku, aromatu. Tu "wywalić" żelazo i będzie b.dobrze. Pozdrawiam

                    Comment

                    • PiVoSH92
                      Member
                      • 05-2015
                      • 82

                      #70
                      Ale to ma trochę sens, wiadomo, że więcej słodu i chmieli = wyższy ekstrakt i goryczka = wyższa cena. Nie jest to bezpośrednie przełożenie (koszty produkcji, typ chmieli i słodów) ale mniej-więcej tak to się przedstawia. Podejrzewam po prostu, że Grodzisk jest mało opłacalnym browarem więc 400ml za 3,5zł to dla nich minimalna cena.

                      Comment

                      • jerzdna
                        Senior
                        • 07-2014
                        • 240

                        #71
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika PiVoSH92 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ale to ma trochę sens, wiadomo, że więcej słodu i chmieli = wyższy ekstrakt i goryczka = wyższa cena. Nie jest to bezpośrednie przełożenie (koszty produkcji, typ chmieli i słodów) ale mniej-więcej tak to się przedstawia. Podejrzewam po prostu, że Grodzisk jest mało opłacalnym browarem więc 400ml za 3,5zł to dla nich minimalna cena.
                        Sensu ekonomicznego nie neguję. Jedynie stawiam sobie i innym pytanie czy warto stosować taki przelicznik przy wyborze (kazdego) piwa? Zresztą nie wymądrzam się więcej. Niech każdy kieruje się własny osądem Zdrowie

                        Comment

                        • behegrzmot
                          Senior
                          • 01-2009
                          • 276

                          #72
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jerzdna Wyświetlenie odpowiedzi
                          Następny kolega, który przelicza cenę wg stosunku do ekstraktu/alko? Można i tak Można też brać pod uwagę cena do pijalnosci, smaku, aromatu. Tu "wywalić" żelazo i będzie b.dobrze. Pozdrawiam
                          Tylko, że w grodziskim jest mało tego smaku i aromatu. Jest lekkie, można sobie je wypić na wycieczce rowerowej i do tego nadaje się świetnie tylko, że na produkt którym gaszę pragnienie zwykle nie wydaję więcej niż 50 gr za 0,5 L więc 3,5 zł/400 ml to i tak sporo. Za 4,5-5 zł mamy konkretniejsze piwo przy którym można sobie posiorbać i pomlaskać; w takiej cenie piwo w stylu grodziskim to moim zdaniem nieporozumienie.

                          Comment

                          • anteks
                            maruda
                            • 08-2003
                            • 10738

                            #73
                            To skandal, piwo po 4zł/0,4l i nie wali w beret
                            Last edited by anteks; 15-06-2015, 14:42.
                            Mniej książków więcej piwa

                            Comment

                            • pioterb4
                              Senior
                              • 05-2006
                              • 4322

                              #74
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika borat1979 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Piłem mnóstwo rożnych gatunków piw i Grodziskie to najbardziej bezsmakowe piwo ze wszystkich jakie piłem. Nie wiem jak można się tym ekscytować i płacić za to 4 zł.
                              Wspomniane Berliner weisse również? A Grodziskie z Grodziska/Fortuny to jedyna interpretacja po jaką sięgnąłeś?

                              Comment

                              • behegrzmot
                                Senior
                                • 01-2009
                                • 276

                                #75
                                anteks, ty złośliwy trolu przecież wyraźnie napisałem, że:
                                Tylko, że w grodziskim jest mało tego smaku i aromatu (...)
                                (...) Jest lekkie, można sobie je wypić na wycieczce rowerowej i do tego nadaje się świetnie (...)
                                Nie wiem, jak ty z tych wypowiedzi doszedłeś do:
                                To skandal, piwo po 4zł/0,4l i nie wali w beret


                                Ja tam piwo kupuję, żeby je sobie dłużej posiorbać. W upalne lato czasem mogę odpalić grodziskie ale jeśli będzie po 5 zł od flaszki to zamiast niego wypiję wodę mineralną z lodem i miętą a wieczorkiem jakiegoś pilsa/IPA.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎