Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grodzisk Wielkopolski, Piwo z Grodziska

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #91
    Ależ antygrodziski hejt! A nie możecie przyjąć do wiadomości, że to piwo komuś (np. mi) po prostu smakuje? A niska zawartość alkoholu jest o tyle fajna, że po 1. można takie piwo wypić i jechać samochodem, a po 2. pijąc je przy grillu czy na tzw. domówce nie ryzykujemy, że upijemy się zbyt szybko. A poza tym jest zwyczajnie orzeźwiające.

    I szkoda, że w co drugiej Żabce czy Fresh Markecie nie da się go dostać.
    Last edited by WojciechT; 28-06-2015, 11:43.

    Comment

    • Admirador
      Senior
      • 03-2015
      • 431

      #92
      To piwo budzi zaskakująco duże emocje
      Może to i dobrze (jestem fanem Grodzisza). Jak są kontrowersje, to jest szansa, że o tym piwie więcej osób się dowie. A wtedy jednym nie posmakuje, ale innym (nieuprzedzonym) na pewno przypadnie do gustu.

      Comment

      • pioterb4
        Senior
        • 05-2006
        • 4322

        #93
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika borat1979 Wyświetlenie odpowiedzi
        Pytanie po co warzyć to "uczciwe" piwo mające 7,7 blg skoro wiadmo, że będzie nijakie? Po co później udawać, że to piwo ma jakikolwiek smak jak go nie ma? Jak chcę wypić lekkie piwo to idę do sklepu i kupuję sobie Krzyż Południa z Redena ewentualnie jakiegoś Witbiera czy belgijskie blonde. Po co pić coś co jest beznadziejne tylko dlatego, że jest tradycyjne i zgodne ze stylem?
        Zacznijmy od tego, ze belgian blonde to nie piwo lekkie, większość blondów jakie przyszło mi pić miała 0k 13-14 stopni plato. Także do przykładu pasuje jak pięść do nosa.

        Że Grodzisz nie ma smaku to też się nie zgodzę, bo nie wiem co wtedy napisać o Berliner weisse na przykład? Że ma smak ujemny? A też jest tradycyjnym wyrobem i też masz swoją wierną klientelę. A zapachowo to grodzisz go praktycznie powala. Grodzisz ma być lekki, wędzony, dość mocno goryczkowy jak na ekstrakt i orzeźwiający, lekka estrowość też mu nie zaszkodzi. Jak ten opis porównam do sesyjnych piw brytyjskich dostępnych z casku (mild ale, scotish light) to żadne z nich nie przebija ilością doznań grodzisza a ekstrakt mają zwykle między 9-10 blg. Także spokojnie.

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          #94
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
          Ależ antygrodziski hejt! A nie możecie przyjąć do wiadomości, że to piwo komuś (np. mi) po prostu smakuje?
          od razu hejt. Przynajmniej z mojej strony, było tylko zaznaczenie, że ogromną rolę w tym piwie odgrywa tzw. "otoczka"
          Czy piwo komuś smakuje, to nic mi do tego. Jedni lubią radlery, inni kwasy czy portery.
          Po prostu uważam, że oprócz piany i bardzo ciekawej historii to piwo jako piwo mało sobą prezentuje
          W cenie 3-3,5zł raz na jakiś czas można wypić, ale żeby pisać eseje jakaż to ambrozja itp. to jestem daleki od tego
          Ja tylko przypuszczam, że piwo "odarte z tradycji" w ślepym teście mogłoby by wypaść bardzo marnie.
          Zaznaczam, że grodziskiego póki co wypiłem bardzo mało. Jestem oczywiście za tym aby stało sobie w wielu sklepach po te 3,49zł przez cały rok. Klient sobie sam zdecyduje, ważne by miał wybór.
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • pioterb4
            Senior
            • 05-2006
            • 4322

            #95
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
            od razu hejt. Przynajmniej z mojej strony, było tylko zaznaczenie, że ogromną rolę w tym piwie odgrywa tzw. "otoczka"
            Czy piwo komuś smakuje, to nic mi do tego. Jedni lubią radlery, inni kwasy czy portery.
            Po prostu uważam, że oprócz piany i bardzo ciekawej historii to piwo jako piwo mało sobą prezentuje
            W cenie 3-3,5zł raz na jakiś czas można wypić, ale żeby pisać eseje jakaż to ambrozja itp. to jestem daleki od tego
            Ja tylko przypuszczam, że piwo "odarte z tradycji" w ślepym teście mogłoby by wypaść bardzo marnie.
            Zaznaczam, że grodziskiego póki co wypiłem bardzo mało. Jestem oczywiście za tym aby stało sobie w wielu sklepach po te 3,49zł przez cały rok. Klient sobie sam zdecyduje, ważne by miał wybór.
            Ale to nie jest piwo stricto degustacyjne, to jest alternatywa dla lemoniady żeby się napoić w gorący dzień, wypić coś do obiadu gdy jeszcze popołudniu trzeba prowadzić samochód.

            W jednym wątku ludzie piszą że EB za parę złotych to dobra alternatywa do grilla lub zamiast wody a w drugim negują bardzo zbliżone zastosowanie dla grodzisza. Nie twierdzę, że grodziskie musi każdemu smakować, ale skoro chemiczne radlery nikogo nie dziwią i nie oburzają to ja uważam, ze dobrze jest, ze powstał i taki alternatywny napój niskoalkoholowy.

            Comment

            • vjtknn
              Junior
              • 08-2014
              • 25

              #96
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ładny, jasny kolor [4.5]
              Piana: Przepiękna wysoka piana, opada do 3 palców, sztywna jak piana z białek. Nie widziałem jeszcze żadnego piwa z tak ładną pianą. [5]
              Zapach: Miły zapach słodu wędzonego, lekko oscypkowy, mokra trawa [4]
              Smak: Wodniste, znacznie bardziej czuć słód wędzony w porównaniu z poprzednią warką (11.01.16), pod koniec wyczuwalne drożdże. [4.5]
              Wysycenie: Średniowysokie. [4]
              Opakowanie: Piękne odwołanie się do tradycji [4.5]
              Uwagi: Warka do 12.02.2016. Bez porównania lepsze od warki 11.01.2016. Bez znaczących wad.

              Moja ocena: [4.35]

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                #97
                Nadal podtrzymuję swoje zdanie, choć z delikatną modyfikacją
                Nadal jest zbyt mało wędzonki, zbyt cytrynowe i bez promocji zbyt drogie (jak dla mnie, nie jak na styl)

                Leciutkie, kwaskowate piwko, przypominające niesłodkiego radlera z posmakiem wazeno-wita

                Świetna butelka, ciekawa etykieta, jeszcze lepsza kontra i sam papier. Dedykowany kapsel, to wszystko jest dopracowane i na bardzo wysokim poziomie.

                Dla mnie jednak jest zdecydowanie zbyt mało wędzenia (bo prawie brak) Wędzonka wychodzi dopiero po głębokim zabełtaniu i ogrzaniu się płynu. Wtedy coś tam się uwidacznia w postaci fajnej, nie mięsnej i nie oscypkowej dymności.

                Jakby zawsze i wszędzie było po 2,99zł to widzę przyszłość w letnim i upalnym menu dla tego piwa (czyli góra 3 tygodnie) Gorzej z resztą częścią roku.

                Warka 12.02.2016 06:22
                Tesco 2,99zł
                Pite przed chwilą. Płyn w temperaturze nie jakiejś hiperzimnej

                Zdecydowanie lepiej kupić to grodziskie niż te poronione słodkie pseudoradlery.
                jednak z drugiej strony, najlepiej znaleźć porządną czeską desitkę z ziołowym nachmieleniem :]
                Last edited by dlugas; 07-07-2015, 21:41.
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • jerzdna
                  Senior
                  • 07-2014
                  • 240

                  #98
                  Warka do 12.02.2016. Bez porównania lepsze od warki 11.01.2016. Bez znaczących wad.
                  Moja ocena: [4.35]
                  Warka marcowa. Do 13-tego bodajże, też dużo lepsza od styczniowe. Ja przynajmniej wad nie wyłapalem Godne polecenia
                  Ceny w warszawskich carrefourach 3,99 zł, a we freshach 30 gr taniej...
                  Last edited by ART; 08-07-2015, 12:02.

                  Comment

                  • ardek
                    Member
                    • 07-2015
                    • 49

                    #99
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Mętny żółty. [3]
                    Piana: Bardzo obfita. [2.5]
                    Zapach: Kwaśność, nic więcej. [2]
                    Smak: Bardzo kwaśne, ale orzeźwiające i byłem w miarę zadowolony. [3]
                    Wysycenie: Bardzo wysokie. [4]
                    Opakowanie: Ok. [4.5]
                    Uwagi: Nie wiem czy nie było zepsute.

                    Moja ocena: [2.725]

                    Comment

                    • leech2
                      Member
                      • 04-2011
                      • 48

                      Cena Grodzisza idzie w dół, u mnie, w osiedlowym sklepiku, warka 12.02.2016 kosztuje 3.50 i nie jest przegazowana.

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        W tesco w promocji już od kilku tygodni jest po 2,99zł i nie widziałem zbyt wielu chętnych
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • VanPurRz
                          Senior
                          • 09-2008
                          • 4229

                          To ja się wybiorę po większą partię. Piłem wczoraj i po raz kolejny powiem - świetne piwo na upały.
                          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            Stoi tego pełno na początku tesco oraz mały regalik koło pieczywa.
                            Chyba wszystkie odmiany są po 2,99zł
                            Jak ktoś lubi to nic tylko brać bo data jest spora :]
                            sam pewnie wezmę ze 2 na wyjazd nad wodę, jakoś to piwo specjalnie mnie nie urzekło.
                            Rześkie i mało % to jego zaleta
                            Do tego butelka bezzwrotna
                            Piwo broni się w upały, ale w sezonie jesień-zima będzie miało ciężko na rynku
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19166

                              Nie przekonuje mnie to piwo. Za słabo czuć wędzonkę, kwaskowato-wytrawne. Jest pełne, sycące mimo niskiego balingu, ale nie tego oczekiwałem po grodziskim.
                              Data 12.02.2016

                              Comment

                              • Piwny_Radek
                                Senior
                                • 08-2014
                                • 108

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Pierwsze co się ukazuje to obfita piana, z której powoli wyłania się słomkowa ciecz. [5]
                                Piana: Piwo pieni się jak wściekłe i nie sposób nalać je przy jednym podejściu. Zaś wypicie z gwinta jest czynnością niemalże niewykonalną. Rozumiem, że piwo powinno się pienić, no ale bez przesady.. Z butelką należy obchodzić się jak z jajkiem i przed otwarciem odczekać, aż się ustanie. [3]
                                Zapach: Orzeźwiająca, "czysta" woń z delikatnym akcentem wędzonki oraz dymu z ogniska. [3.5]
                                Smak: Delikatnie kwaskowo-słodowa ciecz z odczuwalnymi akcentami wędzonymi i pszenicznymi. W posmaku pojawia się metaliczność oraz mydliny, jednak nie są to jakieś odpychające stężenia. Piwo jest wodniste i mocno nasycone, czym przypomina też szampana. Niemniej jednak niezaprzeczalnym atutem trunku jest jego lekkość oraz właściwości orzeźwiające. [3]
                                Wysycenie: Bardzo wysokie. [3.5]
                                Opakowanie: Oldskulowa etykieta, garść informacji o trunku i kapsel z nadrukiem, jest ok. [3.5]
                                Uwagi: http://piwnyradek.blogspot.com/2015/...pojedynek.html

                                Moja ocena: [3.325]
                                http://piwnyradek.blogspot.com/
                                http://instagram.com/piwnyradek

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎