Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grodzisk Wielkopolski, Piwo z Grodziska

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10738

    Skoro nie jesteś fanem Grodziskiego to musisz zmienić avatara
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • fidoangel
      Senior
      • 07-2005
      • 3489

      A mnie to piwo urzekło.
      Do tej pory sceptycznie podchodziłem do prób wskrzeszenia "szampana północy", pamiętam oryginalne Grodziskie i wydawało mi się, że nie ma szans na większą popularność tego piwa a tu zaskoczenie, smaczne, pełne, delikatne, piękne jak szampan. Idealne.

      Gdyby zadbać o jego odpowiednie podawanie, o odpowiednią temperaturę i szkło to faktycznie może być hiciorem tego "północnego kraju"
      "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

      Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

      Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
      Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
      Sprawdź >>>Przewodnik<<<

      Comment

      • Martainn
        Member
        • 07-2012
        • 37

        Świetne piwo na te upały. Dla mnie w tej chwili jest to pierwszy wybór. U niektórych w Tesco zalega, u mnie zeszło na pniu i zostały tylko wersje smakowe.

        Comment

        • Mars276
          Senior
          • 07-2014
          • 134

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Słomkowy, piwo jest idealnie klarowne. [5]
          Piana: Bardzo obfita, drobnopęcherzykowa. Trwała. Pozostawia ładny lacing. [4.5]
          Zapach: Na pierwszym planie wędzonka dębowa w stylu dymu z ogniska - dość mocna jak na styl - super. Pod spodem odrobina nut słodowych. Bardzo dobry aromat. [4.5]
          Smak: Piwo jest wytrawne, odrobinę wodniste. Goryczki brak. W smaku dominuje wędzonka. W tle estrowe nuty owocowe. W tym stylu - bardzo dobry smak. [4.5]
          Wysycenie: Niskie do średniego. Nalewałem dość agresywnie, więc piwo trochę się odgazowało. Tym niemniej wysycenie mogłoby być ciut wyższe. [4]
          Opakowanie: Etykieta nawiązująca do dawnych etykiet piwa grodziskiego. Wszystkie potrzebne informacje z wyjątkiem IBU, ale goryczka w tym piwie właściwie nie gra żadnej roli, więc można to wybaczyć. Podoba mi się. [4.5]
          Uwagi: Wybitne grodziskie. Na poziomie Sophii z Olimpu albo nawet ciut lepsze (mocniejsza wędzonka, ale za to niższa goryczka - ciężko wybrać). Jedno z dwóch najlepszych piw w tym stylu w Polsce. Najlepsze piwo w Polsce w tym segmencie cenowym.

          Moja ocena: [4.5]

          Comment

          • anteks
            maruda
            • 08-2003
            • 10738

            Rozumiem że wiesz jak to piwo powinno smakować?
            Mniej książków więcej piwa

            Comment

            • Lhunbleidd
              Senior
              • 06-2014
              • 196

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
              Rozumiem że wiesz jak to piwo powinno smakować?
              Pewnie jak Żubr

              W ostatnio (w wakacje) przeze mnie pitym Piwie z Grodziska strasznie dawało żelazem. Uwolnili się od tej wady czy nie?

              Comment

              • WojciechT
                Senior
                • 09-2012
                • 2546

                Partia do 28.03.2016 jest skwaśniała! Kupiłem dwa i musiałem wylać

                Comment

                • Dukat_WSI
                  Senior
                  • 03-2015
                  • 781

                  Jak dla mnie najlepsze z grodziskich, kraftowe niestety z nim przegrywają.

                  Comment

                  • Pivotal
                    Senior
                    • 05-2013
                    • 671

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
                    Partia do 28.03.2016 jest skwaśniała! Kupiłem dwa i musiałem wylać
                    Trzeba było zareklamować! Nie ma co odpuszczać,bo się przyzwyczają i będzie nowa świecka tradycja...wciskanie ,,padliny'' uciśnionemu ludowi!

                    Comment

                    • WojciechT
                      Senior
                      • 09-2012
                      • 2546

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pivotal Wyświetlenie odpowiedzi
                      Trzeba było zareklamować! Nie ma co odpuszczać,bo się przyzwyczają i będzie nowa świecka tradycja...wciskanie ,,padliny'' uciśnionemu ludowi!
                      Żuliłem się z nimi w ramach biforki na jakimś placu ze znajomymi, nie chciało mi się potem przez całą noc taszczyć ze sobą dwóch pustych flaszek

                      Ale jutro będę przejeżdżał koło LeClerca, gdzie je kupiłem, to im zwrócę uwagę.

                      Comment

                      • Dzoshu
                        Senior
                        • 12-2013
                        • 496

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Słomkowy, mętne. [4.5]
                        Piana: Obfita, zdobi szkło ale dość szybko się dziurawi. [4]
                        Zapach: Dębowa wędzonka plus nutki chmielowe - ziołowe, trawiaste. Średnio intensywny, nie porywa. [3.5]
                        Smak: Lekkie, wodniste. Lekko cytrusowe. Goryczka średnio intensywna, trawiasta. Ziołowy posmak. [4]
                        Wysycenie: Wysokie, OK. [4.5]
                        Opakowanie: Tradycjonalistyczna etykieta, dokładny skład. [4.5]
                        Uwagi: Warka 13.05.16 Edycja specjalna - chmielona na zimno Fantasia i Styrian Golding.

                        Moja ocena: [3.9]
                        Attached Files
                        Last edited by Dzoshu; 06-12-2015, 02:05.

                        Comment

                        • jacekwerner
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 2837

                          Edycja specjalna ma swój wątek : http://browar.biz/forum/showthread.php?t=114531.
                          Poproś o przeniesienie
                          Ochotnicza Straż Piwna
                          BAZA = 7446

                          Comment

                          • Dzoshu
                            Senior
                            • 12-2013
                            • 496

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekwerner Wyświetlenie odpowiedzi
                            Edycja specjalna ma swój wątek : http://browar.biz/forum/showthread.php?t=114531.
                            Poproś o przeniesienie
                            Dzięki, zgłoszone.

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23799

                              Oceń na nowo w tamtym miejscu. Potem posprzątam.
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              • sztetke
                                Senior
                                • 12-2009
                                • 355

                                No wiec ja tam żadnej (kompletnie) wędzonki nie czuję, piwo samo w sobie kojarzy mi się z dawnym piwskiem, zapachem z browaru, dosyć kwaśne, gaz przesada zupełna mogłoby go tam być 1/4, piana jak po jakiejś infekcji, wielkie bąble.

                                [wycięto bzdurny komentarz]
                                Last edited by ART; 08-02-2016, 08:21.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎