Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grodzisk Wielkopolski, Piwo z Grodziska

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • amigo007
    Senior
    • 02-2008
    • 252

    Co do gazu to grodziskie właśnie takie ma być, bardzo mocno gazowane. Jest to w zgodzenie ze stylem tego piwa. Co do piany, to tu się trochę zgodzę. U mnie na opadnięcie piany trzeba było bardzo długo czekać. A i tak nie opadła całkowicie, pozostała taka pozostałość którą trzeba było "rozbełtać" albo wyrzucić. Niezbyt apetycznie to wyglądało. I zgadzam się, dla mnie ta piana też jest trochę jak "po infekcji". Ale w smaku w tamto lato piwo nadawało się rewelacyjnie. Świetnie orzeźwiało :-) Jednak nad tą nieszczęsną pianą mogli by popracować, ale ten browar chyba już tak ma...

    Comment

    • LubieStrongi
      Senior
      • 02-2016
      • 195

      W mojej Małpce Express to piwo jest po 1,65 zł, pofatyguję się jutro.

      Comment

      • anteks
        maruda
        • 08-2003
        • 10738

        Piana za szybko opada- źle. Piana za długo się utrzymuje-źle.
        Mniej książków więcej piwa

        Comment

        • kordzio1
          Junior
          • 01-2007
          • 18

          Cieszy mnie, że piwo to można dostać w kilku miejscach w rozsądnej cenie - np. 2,5zł

          Od pierwszego spróbowania trochę oswoiłem się z wędzonką i podchodzi mi ono bardziej, jednak warki są dość nierówne. Czasami jest wszystko ok, a czasami tak daje żelazem, że trudno dopić, dlatego zazwyczaj kupuję pojedyncze butelki i przez to cena 3.5zł to dalej kwota graniczna.

          Comment

          • yoxik
            Senior
            • 10-2012
            • 427

            Grodzisk Wielkopolski: Piwo z Grodziska
            Ekstrakt: 7.7% wag. | Alkohol: 3.1% obj. / 2.325% wag.

            Piana gęsta obfita trwała ideał. Kolor jasny słomkowy klarowny, po dolewce zmętniony. Aromat wędzonka, klasyczne chmiele przyjemne. Smak piwo lekkie nie puste jest słodowośc, delikatna wędzonka, lekka kwaskowatość. Piwo orzeźwiające na upały idealne dostaje moje wędzone WOW
            Również tutaj
            https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

            Comment

            • von_scheisse
              Senior
              • 02-2012
              • 488

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Piwo barwy słomkowej, zamglone. [4.5]
              Piana: Bardzo obfita, trwała, wręcz betonowa, śnieżnobiała piana. Struktura głównie drobnopęcherzykowa. [5]
              Zapach: Bardzo nikły, lekko wędzony. [3.5]
              Smak: Początkowo lekko metaliczny, piwo jest bardzo lekkie, slodowość nikła. Na drugim planie dębowa wędzonka i lekki kwasek. Goryczka średnia. [4]
              Wysycenie: Bardzo wysokie, szampańskie. Takie, jakie powinno być w piwie grodziskim. [5]
              Opakowanie: Etykieta stylizowana na historyczną - zachowany został układ oraz stylistyka. Na plus zaliczam dokładne informacje podane na kontrze - w tym także skład. [4.5]
              Uwagi: Data przydatności: 19.06.2016 r.

              Moja ocena: [4.025]
              Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
              http://www.chmielnik-jakubowy.pl
              https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

              Comment

              • Pivotal
                Senior
                • 05-2013
                • 671

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bladziutki, słomkowy. Piwo ciut zamglone od osadu. [4.5]
                Piana: Bardzo wysoka i trwała o białej barwie. Bąbelki średnie, perliste... piana ładnie obkleja szklankę i pozostaje do końca picia. [4.5]
                Zapach: Lekko kwaskowy, zbożowy, odrobinę drożdżowy, nuty dymne były słabe. [2.5]
                Smak: Zbożowy, lekko cytrynowy, nieco drożdżowy z nutami wędzonymi. Piwo jest kwaskowe i orzeźwiające z niewielką goryczką. [4]
                Wysycenie: Odpowiedni dla piw grodziskich, obecny do końca. [5]
                Opakowanie: Butelka z grawerem (o pojemności 400ml), etykiety w starym stylu, mnie się podobają... podany skład, ekstrakt, temperatura serwowania... Kapsel jest firmowy. [4.5]
                Uwagi: Warka do 11.12.2016, wypite 18.09'16. Smakowało mi, dobrze, że zostało wskrzeszone. **219**

                Moja ocena: [3.625]

                Comment

                • mmax88
                  Member
                  • 01-2017
                  • 36

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasno słomkowa, lekko nieprzejrzysty od osadu (zbyt mocno wstrząśnięte przed otwarciem, całkowicie się wzburzyło) [5]
                  Piana: Bardzo obfita, dość długo się utrzymuje. Pięknie oblepia szkło [4.5]
                  Zapach: Potężna nuta wędzona kojarząca się z kiełbasą, wędzonym kurczakiem, grillem. [5]
                  Smak: Leciutko wodnisty, ale jak na taki ekstrakt właściwie niewyczuwalnie. Głównie czuć nuty wędzone. Kwaśne w smaku, trochę zbożowe, choć nuty słodowe bardzo ograniczone. Orzeźwiające. [4]
                  Wysycenie: Wysycenie iście szampańskie, naprawdę potężne jak na piwo - tak ma być. [4.5]
                  Opakowanie: Mnie osobiście butelka nie przypadła do gustu za bardzo... [3]
                  Uwagi: Warka z datą ważności 02.06.2017. Piwo ciekawe, choć nie będzie często kupowane przeze mnie. Koniecznie muszę spróbować w lecie, w czasie upałów, mocno schłodzone.

                  Moja ocena: [4.425]

                  Comment

                  • kosher
                    Senior
                    • 04-2005
                    • 2294

                    I znowu wrócił sezon na Grodziskie.
                    Kiedy próbowałem go zimą to męczyłem, a jak za oknem +20° i więcej to od razu chce się sięgnąć po nasz narodowy piwny szampan.
                    Trzeba tylko pamiętać, że otwieramy nad zlewem albo na łonie natury, bo nawet niewstrząśnięty obfitym strumieniem piany wychodzi sam z siebie na zewnątrz.
                    Do jesieni kilka zimnych Grodziszy jeszcze przechylę, kiedy trzeba będzie się nasycić a nie dowalać procentów pod dekiel.
                    Piwo wciąż można spotkać w niektórych miejscach w stałej cenie około 2.50 zł.

                    Comment

                    • dyczkin
                      Serce w kolorze blaugrana
                      • 05-2011
                      • 3657

                      Ostatnio wypiłem 2 sztuki i smakowało wybornie. Jest wręcz niemożliwością nalanie tego piwa na raz, a nawet na dwa, a piwo było zdecydowanie w terminie
                      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                      Moje warzenie // Piwny Wojownik

                      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ostatnio wypiłem 2 sztuki i smakowało wybornie. Jest wręcz niemożliwością nalanie tego piwa na raz, a nawet na dwa, a piwo było zdecydowanie w terminie
                        We wszystkich typach ewidentnie dożera i wzmaga wysycenie+potok piany. Jak jest świeżutkie problemu nie ma. Jak poleży na półce pół roku to trzeba otwierać z dozą nie ufności i nalewać delikutaśnie

                        Za 2,5zł nic tylko brać, za 4zł wolę 1na 100
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • kosher
                          Senior
                          • 04-2005
                          • 2294

                          A gdzie tam, czy kupię warkę świeżą czy przeleżaną na półce, odstawię na kilka dni do lodówki czy nawet jak postoi poza nią praktycznie zawsze ucieka z butelki. Ostatnio otwierałem świeży egzemplarz do 08.04.2018 i było tak samo.
                          Ale mi to nie przeszkadza, szybki przechył do szklanki nad zlewem i da radę nic nie uronić

                          Comment

                          • KobiNalewka
                            Senior
                            • 05-2012
                            • 286

                            A gdzie łono po 2,50 można kupić? Niestety wszędzie je widzę po 3,99 i do koszyka ląduje konkurencja.

                            Comment

                            • kosher
                              Senior
                              • 04-2005
                              • 2294

                              Próbuj tutaj: http://www.drinks.biz.pl/sklepy.html

                              Comment

                              • KobiNalewka
                                Senior
                                • 05-2012
                                • 286

                                Spróbuję. Dzięki wielkie, nie wiedziałem o tym dyskoncie..

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎