Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Kingpin] Shaman

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zarzecze, [Kingpin] Shaman

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemnobursztynowy, miedziany, lekko zmętniony. [4.5]
    Piana: średnio obfita, drobnopęcherzykowa, dość trwała. [4]
    Zapach: dość intensywny, sporo aromatów słodowych, karmelowych, jest również sporo chmielu, cytrusów, żywic, tropików, w tle delikatna nuta hibiskusa, [4]
    Smak: tutaj już nie ma wątpliwości co do hibiskusa, przyjemna lekka kwaśność, jest również przyjemna słodowość, wyraźna jak na ten ekstrakt, sporo chmielu, goryczka, średnia, cytrusowa, fajnie dopełnia całość. [4.5]
    Wysycenie: średnie, odpowiednie. [4.5]
    Opakowanie: grafika ładna, całość dobrze wykonana, jest pelen skład. [4]
    Uwagi: warka do 30.01.2016.

    Moja ocena: [4.25]
    Attached Files
    Last edited by rafael52; 14-08-2015, 22:09.

    Comment

    • kenny
      Senior
      • 04-2009
      • 712

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Miedzianoróżowy, mętny. [4.5]
      Piana: Niska, wręcz szczątkowa. [3]
      Zapach: Niezbyt silny, cytrusy, susz kwiatowy. [4]
      Smak: Słodowy, kwaskowy, cytrusowy, ziołowo-cytrusowa chmielowość i ziołowo-łodygowa goryczka, średnia, niezbyt przyjemna. [3.5]
      Wysycenie: Średnie. [4]
      Opakowanie: Jak zwykle dopracowane, pełen skład. [4.5]
      Uwagi: Dziwne piwo, niby kwaskowe, ale pełne, gęstawe, pijalność niska. Smaku niewiele, dominuje kwasek (hibiskus?) i niezbyt silna chmielowość. Goryczka paskudna, jakbym żuł jakąś łodygę. Nie smakowało mi.

      Moja ocena: [3.75]

      Comment

      • jerzdna
        Senior
        • 07-2014
        • 240

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemna czerwień. Przejrzysty trunek [5]
        Piana: Niska, biała, szybko zredukowana do cienkiej otoczki. Krzaków praktycznie brak [3]
        Zapach: Średnio intensywny ale miły Są tropiki, żywica i cytrusy a także kwiatki. Zakładam że to hibiscus [4]
        Smak: Piwo bardziej owocowe. Hibiscus lub dzika róża nadają ton lekkim kwaskowym posmakiem. Wyczuwalny też słód z karmelem na czele. Goryczka krótka i przyjemna [4]
        Wysycenie: Niskie. Mogłoby być odrobinę wyższe, IMO [4]
        Opakowanie: Jak zwykle rewelacja. Świniak jest pięknie pomalowany w barwy wojenne Plus pełne info [5]
        Uwagi: Bardzo lekkie, ale wcale nie wodniste, letnie ale. Pije się błyskawicznie

        Moja ocena: [4]

        Comment

        • Glingorth
          Senior
          • 04-2014
          • 283

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowo czerwony. [4.5]
          Piana: Drobna, niewielka, średniotrwała. [3.5]
          Zapach: Kwiatowo owocowy. Są też zioła od chmielu. Słodki, przyjemny. [4]
          Smak: Lekkie, trochę wodniste. Pomimo słodkawego aromatu, w smaku jest bardziej cierpkie, chmielowe. Lekka kwaskowatość. Słodowo owocowe posmaki. [4]
          Wysycenie: Odpowiednie. [4]
          Opakowanie: Podoba mi się ta charakterykstyczna postać. Do tego dobra kolorystyka z ciekawym tłem. Komplet informacji i firmowy kapsel. [5]
          Uwagi: Na Kingpinie się jeszcze nie zawiodłem. Przyjemnie się pije, ale wolę inne piwa z tego browaru.

          Moja ocena: [4.025]

          Comment

          • Brodzislaw
            Senior
            • 09-2013
            • 1020

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: pomiędzy ciemnym bursztynem a miedzią, zmętniony [4]
            Piana: jasna z drobnych pęcherzyków początkowo obfita, szybko opadła do małej warstwy, pozostawiając spory lacing na szkle. [4]
            Zapach: z butelki silnie owocowy i słodowy. W szkle wyraźniejsze są amerykańskie chmiele, głównie w nucie cytrusowej, tropikalno-owocowej i nuta kwiatowa, zapewne od dodatków. Zapach jest wyraźny, dzięki kwiatowej suplementacji nie jest on słodkawo-mdławy [4]
            Smak: starcie słodów z lekkim kwaskiem, słodyczką kontra kwiatowa i herbaciana nuta goryczki chmielowej. Na języku odkłada się cierpka skórka owoców cytrusowych [4]
            Wysycenie: Średnie niemal idealne [4.5]
            Opakowanie: Ciekawa grafika kingpinowska pasująca do stylu i tytułu. [5]
            Uwagi: Dobry czerwony to martwy czerwony chyba ze jest to red summer ale :-)

            Moja ocena: [4.075]

            Comment

            • Brodzislaw
              Senior
              • 09-2013
              • 1020

              #7
              Ogólnie piwo sprawia wrażenie wytrawnego na zwór herbaty i do tego lekko kwaskowej. Aromat nie jest szczególnie intensywny, doznania językowe również. Pijalność nie jest wysoka jak na piwo sesyjne, ale naprawdę warto spróbować.

              Comment

              • rafalek21
                Senior
                • 04-2015
                • 1407

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Miedziany, lekko zmętniony [4.5]
                Piana: Beżowa, średnia obfitość i trwałość, delikatny lacing. [3.5]
                Zapach: Kwiatowy(prawdopodobnie hibiskus), czerwone kwaskowe owoce, odrobinę słodu żytniego, trochę cytrusowy. [4]
                Smak: Czerwone owoce, lekko kwaskowe, słodowe wytrawne, średnia cytrusowa goryczka, treściwe, a zarazem lekkie i orzeźwiające [4.5]
                Wysycenie: Średnie - odpowiednie [4.5]
                Opakowanie: Ładna etykieta(jak wszystkie z Kingpina), pełny skład. [5]
                Uwagi: Bardzo smaczne i orzeźwiające red ale.

                Moja ocena: [4.25]

                Comment

                • DariuszSawicki
                  Senior
                  • 08-2012
                  • 2868

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Miedziany, czerwony, opalizujący, delikatnie zmętniony. [4.5]
                  Piana: Za szybko opadła, drobna z trwałym kożuszkiem. [3]
                  Zapach: Średnio intensywny, głównie owocowy. Jest trochę kwiatów. [3.5]
                  Smak: Smak dużo wyraźniejszy niż zapach. Piwo jest dosyć kwaskowate, wręcz cierpkie. Czuć cytrynę, dziką różę i rzeczywiście hibiskus. Słód tylko delikatnie zaznaczony. Goryczka pojawia się bardziej na finiszu w postaci rozgryzionej pestki i skórki od grejpfruta. Piwo jest lekkie i bardzo orzeźwiające, szkoda że nie piłem Shamana latem. [4.5]
                  Wysycenie: Wolałbym trochę wyższe. [3.5]
                  Opakowanie: Pełny skład, kapsel firmowy i dobrze rozpoznawalne etykiety na półce sklepowej. [4.5]
                  Uwagi: Bardzo dobre piwo. Jeśli dożyję do lata i piwo będzie dostępne w sklepach to będę sięgał po nie często.
                  Warka 22.03.2016.

                  Moja ocena: [3.95]

                  Comment

                  • ardek
                    Member
                    • 07-2015
                    • 49

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: bursztyn [4.5]
                    Piana: średniopęcherzykowa, obfita, nie oblepia szkła [4]
                    Zapach: hibiskus, róża, cytryny [4.5]
                    Smak: goryczka wysoka. Kwaskowate na czubku języka; lekka słodycz słodowa, hibiskus, róża. Minimalnie cierpkie. [4.5]
                    Wysycenie: Średnie do niskiego. [4.5]
                    Opakowanie: Ładne,pełen skład, kapsel. [5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4.475]

                    Comment

                    • DonZ
                      Senior
                      • 03-2013
                      • 303

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ładna czerwień, lekko zmętnione. [4]
                      Piana: Niewielka, szubo znika. Nie zostawiając po sobie ani śladu. [2]
                      Zapach: Słodki, karmelowy, lekko cytrusowy, kwiatowy, nie wiem jak pachnie hibiskus ale może to on take taki lekki kwaskowaty aromat. [4]
                      Smak: Piwo wytrawne a lekko zaznaczoną słodyczą, delikatnie kwaskowate, goryczka średnia w kierunku do wysokiej cytrusowo-grejpfrutowa. [4]
                      Wysycenie: Niewysoki, przyjemne. Choć potrafi się odbić. [3.5]
                      Opakowanie: Jak to Kinkpin, bardzo mi się ich etykiety podobają. [5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.825]

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎