Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gambrynus, Piwo Wyborne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • eljoter
    Junior
    • 03-2002
    • 15

    #31
    pamiętam jak pod koniec lat 80-tych piłem piwo z Ciechanowa w oranżadówce i z centymetrowym osadem drożdzy na dnie .To były czasy.

    Comment

    • Jurand
      Junior
      • 01-2003
      • 20

      #32
      Bardzo przyjemne piwko z Ciechanowa. Kupione okazyjnie przejazdem z ciekawości - bo niepasteryzowane. I faktycznie, ma swój posmak, który jest szzalenie przyjemny. Wchodzi gładziutko, nie ma momentu oczekiwania na koniec, by już się skończyło. Kolor bardzo przyjemny, dosyć intensywny. Jedyny mankament to piana, która zaczyna znikać w ekspresowym tempie po nalaniu do kufla.

      Moja ocena: [4.25]

      Comment

      • kloss
        Senior
        • 03-2003
        • 2526

        #33
        Właśnie dzisiaj wypiłem piwo z nowej partii i ma zupełnie inny smak.Piana dużo lepsza ale mniej gazu i zupełny brak goryczki.Stało się zdecydowanie zbyt łagodne,chociaż i tak nadal jest dobre.

        Comment

        • Viktor
          Senior
          • 04-2002
          • 617

          #34
          Gambrynus, Wyborne

          Wreszcie dostałem w Radomiu. Kolor piwa jasnozłoty, piana mała, szybko znika, ładny zapach chmielowy, goryczka średnia wzrastająca w miarę picia, smak świeży, orzeźwiający przy średnim gazowaniu.Szkoda ,że kapsel jest pusty - duży błąd marketingowy.

          Comment

          • zythum
            Kot Makawity
            • 08-2001
            • 8305

            #35
            kloss napisał(a)
            Właśnie dzisiaj wypiłem piwo z nowej partii i ma zupełnie inny smak.Piana dużo lepsza ale mniej gazu i zupełny brak goryczki.Stało się zdecydowanie zbyt łagodne,chociaż i tak nadal jest dobre.
            W rozmowie z właścicielem Piw Świata dowiedziałem się, że browar właśnie zmienił styl , ma być więcej piany właśnie. NIestety moje wrażenia są podobne do Twoich, piwo ma i owszem więcej piany ale smaku mniej. Szkoda, że idzie to w tym kierunku, podobnie jak w Lwówku (gdzie nowe piwo też jest łagodniejsze a przez to mniej ciekawe w smaku)
            To inaczej miało być, przyjaciele,
            To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
            Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
            Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
            Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

            Rządzący światem samowładnie
            Królowie banków, fabryk, hut
            Tym mocni są, że każdy kradnie
            Bogactwa, które stwarza lud.

            Comment

            • GRUBCIO
              Junior
              • 05-2003
              • 9

              #36
              Moim skromnym zdaniem bardzo smaczne piwo dzięki któremu znalazłem się na tym forum.Po prostu kolegi teściowa mieszka w Ciechanowiei on stamtąd przywiózł Gambrynusa.Smak , kolor , bąbelki wszystko tak jak powinno być w dobrym piwie.

              Comment

              • żąleną
                Sojowe Oddziały Bojowe
                • 01-2002
                • 13239

                #37
                zythum napisał(a)
                piwo ma i owszem więcej piany ale smaku mniej.
                Jak dla mnie cały czas orgia smaku - piwo jest bardzo aromatyczne i esencjonalne, ma silny posmak ziołowo-owocowy. Obok Lwówka najbardziej charakterystyczny polski pils.

                Comment

                • Kiena
                  Member
                  • 05-2003
                  • 37

                  #38
                  Bogowie wybaczcie mi, że tak długo błądziłem!
                  Dopiero wczoraj pierwszy raz napiłem się tego wspaniałehgo piwka. Super smak sam nie wiem jaki, ale rewelacyjny. Przypomniały mi się dawne czasy, kiedy lubelska Perełka nie była jeszcze pastewryzowana. To było coś w tych okolicach smakowych (- oczywiście jeśli partia Perełki się udała, do butelki nie wpadła mysz lub kawał gumy). G. jest jednak znacznie lepiej skomponowane. Na dodatek bogato nagazowane, ale nie przegazowane. Jak na razie ideał.
                  Mniam, mniam. W lodóweczce mam jeszcze jednego wyboronego i dwa mocne!
                  Życie bywa jednak piękne.

                  Comment

                  • kloss
                    Senior
                    • 03-2003
                    • 2526

                    #39
                    Mie wiem co jest grane ale każda partia tego piwa ma inny smak chociaż cały czas mi smakuje.Teraz jest wręcz rewelacyjne po wcześniejszym osłabieniu.

                    Comment

                    • jerzy
                      piwoholik
                      • 10-2001
                      • 4705

                      #40
                      Naprawdę wyborne piwo!
                      Łagodne, może nawet troszeczkę za łagodne - wolałbym trochę więcej goryczki, ale czuć głębię smaku, zapewne dzięki niepasteryzowaniu. "Chemiczne" w smaku produkty dużych kompanii piwnych nie są godne stania na jednej półce z tym Gambrynusem!
                      Wcale nie żałuję wydania horrendalnych 3,85 ( ) za 1 butelkę, żałuję że kupiłem tylko jedną.
                      browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                      Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                      Comment

                      • breslauer
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 2690

                        #41
                        Przede wszystkim podziękowania dla Jerzego za butelkę Gambrynusa.
                        Po nalaniu zaobserwowałem przyjemny, złotawy kolor z odpowiadającą mi ilością bąbelków. Mankamentem tego piwa jednak była piana, która za szybko znikła, jednakże jakiś tam jej ślad został jednak na ściankach kufla. W zapachu piwo to jest bardzo przyjemne, takie słodkawo-słodowe, nieco orzeźwiający zapach powiedziałbym. W smaku czułem najpierw goździki, by po chwili zaczęła dominować przyjemna goryczka. Na pewno Gambrynus ma niespotykany smak i jest piwem oryginalnym. Gdyby jeszcze miał lepszą pianę ...

                        Moja ocena: [4.4]

                        Comment

                        • CHRISeM
                          Junior
                          • 07-2002
                          • 16

                          #42
                          chyba nie będę oryginalny jeśli sie zgodzę z przedmówcami- niezłe piwko - przypadkiem natknąłem się na nie w piwach świata (bazar polna) kupiłem butelkę, wypiłem w cieniu na mokotowskich, i musiałem się wrócić po jeszcze. Póżniej byłem na Starówce i wypiłem Tyskie z kija - zostawiłem w połowie - CHROŃMY MAŁE BROWARY

                          Comment

                          • ye2bnik
                            Senior
                            • 07-2003
                            • 171

                            #43
                            Wyborne zostało mi wczoraj polecone w Piwach Świata na Polnej (ukłony i podziękowanie dla prowadzącego ten sklep).
                            Wg mnie - znakomite niepasteryzowane piwo. Delikatny smak i zapach, gazu tyle ile trzeba, piana niezbyt obfita, ale utrzymała się do samego dna.
                            Zdecydowanie polecam każdemu, kto jeszcze owego produktu z Ciechanowa nie kosztował.
                            Krok po kroku, krok po kroczku,
                            Najpiękniejsze w całym roczku
                            Idą Święta...

                            Comment

                            • ye2bnik
                              Senior
                              • 07-2003
                              • 171

                              #44
                              smaczne niepasteryzowane piwo. Przyjemny jasny kolor, delikatny zapach i smak. Piana krótkotrwała. Gustowna etykieta.

                              Moja ocena: [4.35]
                              Krok po kroku, krok po kroczku,
                              Najpiękniejsze w całym roczku
                              Idą Święta...

                              Comment

                              • wriggle
                                Senior
                                • 12-2002
                                • 322

                                #45
                                Nadrobiłem kolejną ze swych wielkich zaległości, jeśli o piwo chodzi. Dotychczas z Ciechanowa próbowałem jedynie Leżaka, a przecież Wyborne jest już poniekąd piwem legendarnym. Nie rozczarowałem się ani na jotę - jak dla mnie czysta doskonałość. Ładny złoty kolor - jasny, ale nie za bardzo, dla mnie w sam raz. Gaz to typowe dla Gambrynusów spore, gęste bąbelki. Smak? Trudno go opisać, jest wyrafinowany, łagodny i bardzo charakterystyczny, może aksamitny..? Wyraźna goryczka, dokładnie taka, jakiej szukam w jasnym piwie. Piana na czwórkę, odrobinę krótsza niż w Leżaku z tego samego browaru, drobnoziarnista. Zapach bardzo pełny i wyraźny, leciutko kręci w nosie. Fenomenalne piwo, zaraz dodaję do ulubionych w swoim profilu. Jedyny mankament tego piwa to jego dostępność - praktycznie bliska zeru.

                                Moja ocena: [4.85]
                                ONE LOVE

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎