Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gambrynus, Piwo Wyborne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • perłyfan
    Senior
    • 02-2003
    • 1244

    #46
    Znów kupione w Piwach Świata(co ja bym zrobił bez tego sklepu???). Kolorek ładny, wreszcie nie narzekam,ze za jasny. Gaz słaby.Piana tez niestety szybko pada,choć dopóki jest-jest ładna.zapach OK.Jeśli chodzi o wrażenia smakowe to pierwsze łyki niestety jakby było z kranówki.Potem to ciut słabnie, ale troche się zawiodłem(może słabsza partia)

    Moja ocena: [3.725]
    JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

    Comment

    • Viktor
      Senior
      • 04-2002
      • 617

      #47
      Gambrynus, Wyborne

      Powtórzyłem dla świątecznej etykiety ( 2,90 zł - Polna -Piwa Świata ).
      Dodatkowo na etykiecie medal z Fertiwalu Piw w Łodzi (17-18.10.2003 r)
      Piwo w dalszym ciągu bardzo dobre - tylko" pełnego" kapsla brak.

      Comment

      • bury_wilk
        Senior
        • 01-2004
        • 2655

        #48
        Kolor jak dla mnie zbyt jasny, choć na szczęście nie jest to barwa wody zabarwionej cytryną, ani moczu. Bombelki idą w górę aż miło. Wolę wprawdzie, jak jest ich ciut mniej, ale nie psuje to przyjemnego wrażenia. Piana zrobiła się bardzo ładna, biała, wysoka i gęsta. Mogłaby się dłużej trzymać. Zapach bardzo dobry, chmielowy, mógłby być ciut intensywniejszy, ale robi i tak świetne wrażenie. Smak również na poziomie. Niezbyt gorzki, choć chmielowy posmak wyraźnie zarysowany. Na koniec szata graficzna, która według mnie jest najsłabszę stroną tego piwa. Butelka zwykła, a etykietka wyróżnia się jedynie kolorem. Reasumując piwo dobre, ale nie wybitne.

        Moja ocena: [4.05]
        Lubię kiedy się zieleni
        Lubię jak się piwo pieni...

        ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

        Comment

        • Wujcio_Shaggy
          Senior
          • 01-2004
          • 4628

          #49
          Wreszcie udało mi się odwiedzić sławetny sklep na Koszykowej i tam właśnie nabyłem ten specyjał. A oto wnioski z degustacji:
          Kolor jest całkiem przyzwoity, może odrobinkę ciut za jasny. Piana niewysoka, opada, ale nie znika, resztki trwają do końca - do niej można by się przyczepić, ale po co? Nasycenie dość dobre, przywoity poziom gazu utrzymywał się przez cały czas picia (czyli jakieś 20 minut...). Zapach intensywny, bardzo ładnie chmielowy, odrobinę czuć drożdżami, ale to akurat plus. Smak rzeczywiście wyborny - wyśmienita goryczka, zharmonizowana ze słodem, wyczułem też jakieś akcenty korzenno-ziołowe. Opakowanie to cienkościenna butelka 0.5, etykieta mogłaby być bardziej dopracowana.
          Tak czy owak nazwa oddaje zawartość butelki.

          Moja ocena: [4.525]
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

          @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

          Comment

          • Pinio74
            Senior
            • 10-2003
            • 3881

            #50
            Gambrynus Wyborne 12,5 - zakupione w Ciechanowie, w sklepie na ul. Ściegiennego. Moje wrażenia: kolor jasnobursztynowy, piana drobnopęcherzykowata, dość gęsta, opada powoli. Gazu za mało, kilka leniwych bąbelków co jakiś czas odrywa się od dna. Zapach głęboki, chmielowo-słodowy. W smaku przważa goryczka, ale są obecne tez elementy słodkawe i jeszcze jakieś, których nie potrafię jednoznacznie okreslić (może jakieś ziółka). Na pewno odróżnia się smakiem od większości piw na naszym rynku. Etykieta czytelna, ale nic specjalnego, goły kapsel. Suma sumarum piwo godne polecenia.

            Moja ocena: [3.925]
            BIRRARE HUMANUM EST

            Comment

            • Pepek
              Senior
              • 04-2003
              • 1499

              #51
              Przedostatni nabytek z giełdy warszawskiej.
              Kolor całkiem ładny, jasnobursztynowy, może nieco za jasny. Piana biała, średniopecherzykowa, niestety znika bardzo szybko do postaci symbolicznego kożuszka. Nasycenie prawie doskonałe drobniutkimi bąbelkami gazu. Smak to połączenie świetnej mocnej goryczki + silnego aromatu chmielowego; niestety wyczułem też jakiś niepokojący jakby chemiczny posmak i dlatego nie ma maksa w ocenie. Zapach to jak dla mnie piwna rewelacja - wyraźnie głęboki chmielowy ze słodowo-owocową nutą. Opakowanie stanowi bezzwrotna butelka półlitrowa z dość udanym wzorem etykiety, na której dominują biało-zielone barwy; szkoda tylko, że kapsel uniwersalny, złoty.
              To porządne, dobre piwo, ale mogłoby być bardzo dobre gdyby dopracowano w nim to i owo. Na pewno będę do niego w miarę możliwości powracał.

              Moja ocena: [4.25]

              Comment

              • Czapayew
                Senior
                • 10-2002
                • 1966

                #52
                Taaaa... Paczka od kolegi abernacka pusta.
                Kolor urzeka, piana na początku też, nietety, bardzo krótko. W smaku dominuje goryczka, intensywna ale nie drażniąca podniebienia. Gdyby tylko nie ten ostry, lekko "wódczany" zapach... Generalnie: mocne 4.
                "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                www.zamkoszlaki.com
                www.piwnekapsle.net

                Comment

                • grzech
                  Senior
                  • 04-2001
                  • 4592

                  #53
                  Nabyte na Koszykowej.

                  Kolor złoty, nieco jeśniejszy niż przeciętnie. Piana niestety niziutka, ale to co zostało już nie znikało. Nasycenie CO2 spore, podobne wrażenia jak przy Noteckim. Zapach przyjemny, chmielowy. Smak takoż - aromat, ostrość, spora goryczka. Toż to prawdziwy, smaczny pils !

                  Moja ocena: [4.05]

                  Comment

                  • sebol
                    Member
                    • 02-2002
                    • 66

                    #54
                    Bardzo miłe zaskoczenie , lekko wyczuwalna zawartosć alkoholu(szkoda że nie ma 5,7%), poza tym kolor i nasycenie co2 zadowalające.Etykieta trochę specyficzna ale w końcu to tylko browar regionalny.

                    Moja ocena: [3.925]
                    ---------------
                    Ocena usunieta z rankingu.
                    Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                    Art, Admin

                    ---------------
                    sebastian30000

                    Comment

                    • Scriptus
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 189

                      #55
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: jasnozoty klarowny, w sam raz dla takiego piwa [5]
                      Piana: Piana po prostu super, konsystencja, jak bita smietanka, trwala, pozostala wysoka az do konca [5]
                      Zapach: rewelacja, mocny, chmielowo slodowy zapach, z nutkami owocowymi, po prostu ideal piwa [5]
                      Smak: wspaniale piwo, orzezwiajace, smak wywazony, delikatny slodki z niewielkim kwaskiem w tle, goryczka nieagresywna, ale wyrazna, [5]
                      Wysycenie: zdecydowane, ale nie agresywne nasycenie, przez caly czas unosza sie w gore niezliczone bable, utrzymujac taka piane, jakiej juz dawno nie widzialem [5]
                      Opakowanie: skromna klasyka, kremowa etykieta z zielonym otokiem i czerwonymi stemplami z informacja, ze niepasteryzowane. Wszystkie potrzebne informacje, do tego dedykowany kapsel. Profesjonalizm, stad maksymalna ocena [5]
                      Uwagi: Polecam polecam polecam, wspaniale piwko, dawno juz nie mialem takiego warte kazdej ceny

                      Moja ocena: [5]
                      Nic lepszego od Brackiego :)

                      Comment

                      • Jahmaican
                        Junior
                        • 08-2009
                        • 9

                        #56
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasna słomka. Ładny, ale chyba zbyt jasny. [4]
                        Piana: Słaba. Nikły kożuszek, który szybko znika. Niewielkie ślady na szkle. [3]
                        Zapach: Miód malina. Jeżeli istnieje jakiś wzorzec zapachu piwa, to właśnie tutaj występuje. [5]
                        Smak: Początkowo łagodny, z czasem coraz mocniej wyczuwa się goryczkę. Orgazm w biały dzień. [5]
                        Wysycenie: Słabowite, ale utrzymuje się do samego końca. [4]
                        Opakowanie: Oldschoolowe, ale ładne. [4.5]
                        Uwagi: Na pierwszy rzut oka niepozorne, ale to jedno z najlepszych piw, jakie do tej pory piłem. Dość mocne - spożyte przy okazji obiadu rozleniwia mnie zupełnie (a dziś jeszcze zajęcia, niedobrze!). Polecam polecam polecam.

                        Moja ocena: [4.675]
                        ---------------
                        Ocena usunieta z rankingu.
                        Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. TU: Oceniono nie to piwo.
                        Art, Admin

                        ---------------
                        Last edited by ART; 14-11-2009, 21:38.

                        Comment

                        • abernacka
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 10837

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jahmaican Wyświetlenie odpowiedzi
                          (...) Na pierwszy rzut oka niepozorne, (...)
                          Na pierwszy rzut oka widać, że umieściłeś swój post w nieodpowiednim temacie.
                          Piwna turystyka według abernackiego

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9733

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jahmaican Wyświetlenie odpowiedzi
                            Smak: ...Orgazm w biały dzień. [5]
                            No, trochę jest usprawiedliwiony... .

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎