Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Stu Mostów, WRCLW Schöps

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browar Stu Mostów, WRCLW Schöps

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • bobsley
    Junior
    • 07-2004
    • 29

    #2
    Naprawdę nikt nie spróbował próby ożywienia historycznego stylu?? Sekcja wrocławska też?

    Comment

    • fidoangel
      Senior
      • 07-2005
      • 3489

      #3
      Nie ma "sekcji wrocławskiej" na mordoksiążkach sie wyżywają a nie tu, fiufiu
      "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

      Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

      Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
      Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
      Sprawdź >>>Przewodnik<<<

      Comment

      • von_scheisse
        Senior
        • 02-2012
        • 488

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztynowe, mętne. [4.5]
        Piana: Bardzo obfita, drobna i sztywna, barwy delikatnie złamanej bieli . Utrzymuje się dłuż­szą chwilę, po czym redu­kuje się do kilkumilimetrowej, równej war­stewki. Zostawia śladowy lej­sing. [4.5]
        Zapach: Choć schöps nie jest piwem buchającym aromatami, to na pierwszym planie czuć kwas mlekowy - zapach jest lekko kwaśny, w typie kefiru. Do tego sporo nut zbożowych. [4]
        Smak: Piwo jest treściwe, bardzo pełne w smaku, co zresztą zapowiadają już jego parametry, ale nie jest wyklejająco słodkie. Schöps to piwo przede wszystkim słodowe, bogactwo zasypu sprawia, że w warstwie słodowej naprawdę sporo się dzieje - mamy sporo zbożowości znanej z piw pszenicznych, mamy też nuty ciasteczkowe oraz karmelowe. Goryczki chmielowej nie ma w nim praktycznie wcale. [4.5]
        Wysycenie: Niskie, drobne - piwo jest bardzo aksamitne w odbiorze. [5]
        Opakowanie: Etykieta bardzo ładnie zaprojektowana, czytelna, łatwa do odróżnienia na półce. Na pochwałę zasługuje też komplet zamieszczonych informacji. [5]
        Uwagi: Data przy­dat­no­ści do spo­ży­cia: 31.10.2017

        Moja ocena: [4.375]
        Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
        http://www.chmielnik-jakubowy.pl
        https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

        Comment

        • Shedao
          Senior
          • 09-2007
          • 900

          #5
          Piłem to piwo jakiś czas temu. Nic specjalnego. Nie potrafię sobie teraz przypomnieć żadnego wyraźniejszego wrażenia na jego temat. Takie nijakie. Więcej w tym wszystkim było marketingu niż rzeczywiście ciekawego piwa. Drugi raz z pewnością bym go nie brał, bo w takiej cenie to mam dużo ciekawszych rzeczy.

          Comment

          • melor
            Senior
            • 04-2006
            • 364

            #6
            kolor: bursztynowy, lekko mętny
            W zapachu prawie nic nie czuć. W połowie picia po jednym łyku zdawało mi się że wyczułem lekki aromat chmielu typu hallertau, ale tylko raz i potem nie wyczuwałem.
            Nie ma tutaj smaków i aromatów typowych dla hefeweizenów. W ogóle to piwo go nie przypomina. Nie przypomina też american wheatów. Podobno 80% składu stanowią słody pszeniczne.
            smak: Piwo jest słodowe. Goryczka bardzo mała. Nasycenie nieduże. Słodkie i bardzo pijalne. Jestem bardzo zaskoczony. A też pierwszy raz piję piwo w takim stylu. Gdybym próbował tego piwa w ciemno, to nie wiem czy zgadłbym styl. Przypomina może trochę piwa typu koelsch lub smakuje podobnie jak Żywe niefiltrowane. Coś w ten deseń. Słodowe, mała goryczka, górna fermentacja.
            Tak mi zasmakowało, że drugie w pubie wziąłem takie samo.
            8/10

            Comment

            • yaro74
              PremiumUżytkownik
              • 09-2012
              • 2089

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika melor Wyświetlenie odpowiedzi
              Nie ma tutaj smaków i aromatów typowych dla hefeweizenów. W ogóle to piwo go nie przypomina. Nie przypomina też american wheatów. Podobno 80% składu stanowią słody pszeniczne.
              smak: Piwo jest słodowe. Goryczka bardzo mała. Nasycenie nieduże. Słodkie i bardzo pijalne. Jestem bardzo zaskoczony. A też pierwszy raz piję piwo w takim stylu. Gdybym próbował tego piwa w ciemno, to nie wiem czy zgadłbym styl.
              I dobrze, że nie przypomina Hefeweizena czy amerykańskiej pszenicy, bo to miała być próba odtworzenia piwa warzonego we Wrocławiu już w XVI wieku (były dwie odmiany Biały i Czarny Baran). Piwo miało być słodowe (użyto 7 rodzajów słodów) o aromacie słodkawym, miodowo-muszkatołowym.
              Więcej możesz przeczytać tu:
                Browar Stu Mostów przywraca historyczny styl piwa, warzony pod marką Wrocławia już przeszło 500 lat temu, przynosząc miastu sławę i renomę. Około połowy XVI wieku warzony w grodzie nad […]
              Last edited by yaro74; 24-12-2016, 12:31.

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9729

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty zmętniony. [4]
                Piana: Biała, niska, drobna i raczej nietrwała.. [3]
                Zapach: Słaby. Ogólnie lekkie owoce tropikalne plus chmielowy podmuch. [3.5]
                Smak: Delikatna goryczka i owoce, tło lekko słodowe. Przyjemny . [4]
                Wysycenie: Niewysokie, na granicy akceptacji. [4]
                Opakowanie: Pokal pubowy w "Kuflach i Kapslach". [3.5]
                Uwagi: Łagodne piwo sesyjne, choć coś mnie powstrzymuje przed entuzjazmem... .

                Moja ocena: [3.7]

                Comment

                • Jetwro
                  Junior
                  • 05-2015
                  • 24

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: zamglony miedziany [4]
                  Piana: żenada, prawie nie ma, trzyma się przez chwilę [2]
                  Zapach: słód, guma balonowa. Nie tego się spodziewałem, liczyłem na ciekawy aromat słodowy bez naleciałości drożdżowych. [3]
                  Smak: nic szczególnego, jak zapach, czuć smak chmielu. Lekko kwaskowe, dość pełne, bardzo pijalne. [3.5]
                  Wysycenie: przyjemne, średnie [5]
                  Opakowanie: najładniejsze z B100M, komplet informacji [5]
                  Uwagi: 4.7.17
                  Dobre piwo,ale nie takie jakie miało być.
                  niepasteryzowane i niefiltrowane; ciekawe jak smakuje pod koniec terminu

                  Moja ocena: [3.35]

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: dojrzałej pomarańczy [4.5]
                    Piana: ecru, drobna, dość gęsta i utrzymuje się do samego końca [5]
                    Zapach: leciutki, zbożowo-słodowy [3.5]
                    Smak: lekkie ale jednocześnie pełne i treściwe, zbożowa pełnia, lekkie owocowe posmaki, goryczka niska ale wyczuwalna, słodowość umiarkowana ale dobrze lekko dominująca na finiszu, całość doskonale skomponowana [5]
                    Wysycenie: bez zarzutu [5]
                    Opakowanie: etykieta ładna, firmowy kapsel [5]
                    Uwagi: Bardzo smaczne piwo, wypite w prawdziwą przyjemnością, na pewno zakupię jak jeszcze będzie w sklepie

                    Moja ocena: [4.45]
                    Attached Files
                    Last edited by becik; 27-04-2017, 17:48.
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • grodek
                      Senior
                      • 06-2015
                      • 527

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemnobusztynowy, nieco zmętnione. [4.5]
                      Piana: Biała, drobnopęcherzykowa, ale było jej niewiele. [3]
                      Zapach: Niezbyt intensywny, lecz przyjemny. Głównie słodowy, trochę melanoidynowy, karmelowy, z odrobiną owoców i chmielu. Po ogrzaniu czuć też aromat kefiru, czy też kiszonych ogórków. [4]
                      Smak: Lekkie, pijalne, lecz jednocześnie treściwe, słodowe. Dość słodkie, goryczka niska, lecz wyczuwalna. Finisz lekko kwaskowaty. [4.5]
                      Wysycenie: Niezbyt wysokie, delikatnie musujące. [4.5]
                      Opakowanie: Elegancka etykieta z kompletem informacji dotyczących składu, do tego firmowy kapsel. [5]
                      Uwagi: Ciekawe piwo, wypiłem ze smakiem. Termin do 23.07.2018.

                      Moja ocena: [4.2]
                      604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                      Comment

                      • kosher
                        Senior
                        • 04-2005
                        • 2291

                        #12
                        Bardzo przyjemne piwo. Chlebowe, tostowe, wyraźnie słodowe, ale nie przyciężkawe dzięki niskim parametrom.
                        W Auchan Puławska przecenili na 4 zł. Za tą cenę warto spróbować. Warka 06.08.18.

                        Comment

                        • Petitpierre
                          Senior
                          • 01-2014
                          • 2560

                          #13
                          3,5zł w Lidl'u, choć w przypadku tego piwa, z czystym sumieniem można dać za nie dużo więcej. Wygląda jak domowa pszenica z małą pianą. Aromat bardzo słodki, morele, brzoskwinie nawet, wino lodowe, lekko piwnica, kwaskowate, ale nadal bardzo słodko i winnie. Nuta dolna bardziej puree morelowe i karmel. Pachnie jak old ale z beczki. W smaku bardzo pełne, gęste, ale bardziej pod belgię, tripel, tylko bez tego wysycenia, dużo owoców, nie ma tej nuty pszenicznej, a bardzo gładkie, finisz taniczny, lekki ocet-jak z beczki. Dla mnie bomba! Ta wersja ma 4,8% deklarowane, poprzednie miały mniej, podejrzewam, że w tej materii najwyżej może się różnić od oryginału.
                          Mały porterek-przyjaciel nerek

                          Comment

                          • LESNICZYy
                            Senior
                            • 01-2018
                            • 950

                            #14
                            Słodowo , owocowo , winnie , posmak śliwki , lekki kwasek i bardzo nudno , zero goryczy . Wolę IPA i kwas w ciepłe , stout i porter w zimne . Ipa to cały rok ...

                            Comment

                            • kosher
                              Senior
                              • 04-2005
                              • 2291

                              #15
                              Nie wiem... może to kwestia warki, ale ta ostatnia Lidlowa zupełnie mi nie podeszła. Zdecydowanie za bardzo przegięte na słodowość, mocno słodkie, drożdżowe, ciężkie do wypicia.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎