Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nepomucen, Echo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Nepomucen, Echo

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • MarcinKa
    Senior
    • 02-2005
    • 2729

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemny, prawie czarny, nic nie prześwituje. [4.5]
    Piana: Słaba piana. Nieduża, niejednorodna, lekko brązowa. Niestety szybko znika. [2.5]
    Zapach: Średnio intensywny, bardzo ładny. Jest gorzka czekolada, skórka ciemnego chleba, paloność, kawa, coś z sosu sojowego. Zapach ciężki, słodkawy. [4.5]
    Smak: Alkohol doskonale ukryty, przypalony skórki ciemnego chleba, nuty palonych słodów, gorzka czekolada, trochę karmelu. Goryczka słaba. Posmak słodko-gorzki, ciut karmelowy. Całość bardzo gładka, oleista, lepka ale smak dość ostry, drapiący. [4.5]
    Wysycenie: Niewielkie, drobne i raczej trwałe. Odpowiednie. [4.5]
    Opakowanie: Etykiety Nepomucena uważam za takie sobie, ale ta mi się podoba. Bardzo fajna kolorystyka. Czerń, metaliczny rdzawy kolor i biały napis Echo. Delikatne (kotwica) nawiązanie do nazwy stylu. Parametry podane, kapsel firmowy, dokładne wykonanie. [4.5]
    Uwagi: Bardzo dobry i ładnie opakowany ciężki porter. Fajny kontrast chropowatości w smaku i gładkości piwa. Moim zdaniem jeden z lepszych porterów na rynku.

    Moja ocena: [4.3]
    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: czarny, bez picu [5]
      Piana: piana drobna, dość zwarta, jasnobrązowa, trzymała się na piwie do samego końca [3.5]
      Zapach: leciutki, przyjemny, delikatna paloność i czekolada [3.5]
      Smak: pełne, treściwe, minimalna goryczka, dominuje fajnie stonowana paloność, odrobina gorzkiej czekolady, kawy, leciutki posmak karmelu, odrobina śliwek, całość świetnie zbalansowana [5]
      Wysycenie: bez zarzutu [5]
      Opakowanie: plastik na festiwalu [2.5]
      Uwagi: Świetny porter, bardzo mi smakował

      Moja ocena: [4.2]
      Attached Files
      Last edited by becik; 13-10-2017, 19:35.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9729

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Klasycznie brunatnoczarny. [4]
        Piana: Beżowa, drobna, niezbyt wysoka, średniotrwała. [3.5]
        Zapach: Gorzka czekolada i wiśniowe praliny. Bardzo miła dla nosa klasyka gatunku . [4]
        Smak: Lekka chropawość i ziemistość, podstawa wytrawna, gorzka czekolada, daleko w tle majaczy mleczna wersja, lżejsza nieco i słodkawa. Delikatne praliny, ale znacznie słabsze niż w zapachu. Minimalnie nieułożony, ale taki zadziorny, ja tak lubię... [4.5]
        Wysycenie: Niskie. [4]
        Opakowanie: Małą butelka w kartoniku. Bardzo ładna, czarna, z metalicznymi miedzianymi akcentami, eta. Kapsel browaru. [4.5]
        Uwagi: Bardzo smaczne piwo, na zakończenie tygodnia i rozpoczęcie zimowego weekendu . Stanowczo zalecam!

        Moja ocena: [4.175]

        Comment

        • Petitpierre
          Senior
          • 01-2014
          • 2560

          #5
          Piana beżowa, nawet brązowa, redukuje się, wiśnie, śliwki, kakao, praliny, rodzynki, na końcu delikatnie imbir, w nucie dolnej baton snickers, dużo wanilii, w smaku kwaskowate, mocno czekoladowe i z tej czekolady goryczka jak z kakao, fajny, bo nie tak zasłodzony jak sugerowałby aromat, alkohol ukryty, ale gęstość jest.
          Mały porterek-przyjaciel nerek

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎