Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mazowiecki, Strong

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • franekf
    Senior
    • 06-2004
    • 944

    #16
    Ja niestety jestem tym piwem zdruzgotany! Pierwsze moje piwo z tego browaru i od razu taka porażka... Kolor jakis jasny, piana praktycznie żadna, choć cienki kożuszek utrzymywał się przez chwilę. Najlepsze zaczęło się jednak, gdy przyszło do konsumpcji. Zapach odrzucający, ale się przemogłem i i wziąłem pierwszy łyk. Smakowało podobnie do wody z niezbyt czystego jeziora, było to pierwsze piwo w moim niezbyt długim życiu, które mi się "cofnęło". Piłem je razem z moją drugą połówką, razem wypilismy 1/3 małej butelki, reszta poszła do zlewu. Zdecydowanie odradzam, choć może po prostu trafiłem na jakąs kiepską partię, bo z tego co widze to niektórym smakowało.
    Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
    http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
    Piwny Janusz bez Teku

    Comment

    • Pogoniarz
      † 1971-2015 Piwosz w Raju
      • 02-2003
      • 7971

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: złoto-żółty,troszkę mętny.Zbyt jasny jak na czternastkę. [3.5]
      Piana: Niezbyt bujna,ale utrzymuje kożuszek na szkle do samego końca picia .Jest zbita i gęsta [3.5]
      Zapach: Ja czuję jakiś słodki,jakby miodowy,ale pomieszany z czymś chemicznym.Dziwny,oj dziwny. [3.5]
      Smak: Pierwszy łyk i czuć jakby miodzik,za chwilę jednak przechodzi w jakiś cierpki i drapie po gardle.Czuć też troszkę goryczy. [3.5]
      Wysycenie: jakieś tam drobniusieńkie pęcherzyki widać,ale w sumie wysycenie jest za małe. [3]
      Opakowanie: Niewyszukana etykieta,ale plus za wszystkie informacje,choć są tak naciapane,że butelkę trzeba trzymać bardzo blisko by coś odczytać. [3]
      Uwagi: Ciężko ocenić tego stronga,wrócę do niego na pewno,ale bez dużego ciśnienia na zakup.
      Dzięki Marcinku za dowóz

      Moja ocena: [3.45]


      Prawie jak Piwo
      SZCZECIN

      Comment

      • MarcinKa
        Senior
        • 02-2005
        • 2729

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Kolor raczej jak z 12 niż z mocnego. Zbyt jasny. Lekko mętne, jakby nie filtrowane. [2]
        Piana: Mało piany i szybko redukuje się do cienkiego kożuszka i resztek. [2.5]
        Zapach: Przyjemny słodowy. Wyczuwalna jakby lekka nutka miodowa. [4]
        Smak: Smak słodowy z lekką jakby miodową nutką, jak w zapachu. Tych 7% nie czuć. Piwo lekkie, a nawet troszkę wodniste. Goryczki właściwie brak ale gorzki posmak występuje. [3.5]
        Wysycenie: U mnie było całkiem dobre i do końca. [4]
        Opakowanie: Jak już parę razy pisałem mnie taki styl nie razi, a wręcz przeciwnie uważam, że to taka swojego rodzaju fajna „żywa skamielina”. Ta etykieta moim zdaniem jest troszkę słabsza od Mocnego. Ale parametry również są. Tylko ten czarny kapsel. [3.5]
        Uwagi: Piwo chyba słabo odfiltrowane. Przy wylewaniu na samym końcu z butelki kapie piana o brązowym zabarwieniu. Coś takiego jak do tej pory spotkałem tylko w Grudziądzu Gobin Jasne Pełne i Mocne. Ale w sumie piwo w smaku zupełnie przyzwoite, pod warunkiem, że nie traktuje się go jako mocne.

        Moja ocena: [3.525]
        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

        Comment

        • adam16
          Senior
          • 02-2001
          • 9865

          #19
          Dzięki Grzeberowi miałem okazję wychylić chyba moje ostatnie piwo z Okuniewa. I był to właśnie ten Strong.
          Piwo mętne, ale nie sprawiało wrażenia popsutego. Chyba w Okuniewie mieli problem z filtracją. Takie przynajmniej odnoszę wrażenie.
          Zapach wyraźnie słodowy. Nie czułem miodu jak poprzednicy. W smaku także dominuje słód i jakiś odległy chemiczny posmak – to rzecz do poprawy... ale jak wiemy już nikt tego poprawiać nie będzie.
          Ogólnie, piwo do wypicia.
          Last edited by adam16; 31-10-2006, 20:28.
          Browar Hajduki.
          adam16@browar.biz
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎