Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zapanbrat, [Trzech Kumpli] Quadrupel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Zapanbrat, [Trzech Kumpli] Quadrupel

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12205

    #2
    Ekstr. 24%
    Alk. 12,5%

    Ten alkohol to nawet jak na quada jest dużo...

    Aromat - bardzo wyraźny słodowy, syropowaty, wyraźne kandyzowane owoce, karmel. Przyjemny, ale bardziej barley wine niż Belgia (minimalny rozpuszczalnik)
    Piana - niska, zwarta, trwałe strzępy i cieniutka koronka
    Kolor - herbaciano-śliwkowy, wyraźne zmętnienie
    Wysycenie - niskie, trochę jednak musuje
    Smak - mocno słodowy, kandyzowane owoce, suszone śliwki, słodkie, trochę syropowate. Alkohol wyczuwalny, ale jeszcze w akceptowalnych granicach (jak na woltaż), rozgrzewa i trochę drapie
    Treściwość - bardzo ciężkie piwo

    Data rozlewu do butelki (po pasteryzacji, bez refermentacji w butelce) to16.12.2019. Może piwo się ułożyło i belgijskość uciekła w miękką, misiowatą angielskość?

    Miałem ochotę mniej więcej na coś takiego:

    Myślałem, że to piwo było opisywane tu. Tymczasem dodatkowo trafiłem na butelkę, która ma nową etykietę z napisem "Quad 11", a nie stary bączek jak póki co tu: https://belgianfamilybrewers.be/belgian-beers/st-feuillien-quadruple/ Alk. 11% Aromat - różne kandyzowane, suszone, podpiekane owoce (śliwka,


    Tu ulepkowata baza nie ma ciekawej, może nieco cierpkiej czy winnej kontry owocowej, ewentualnie przyprawowej.
    Dla mnie to właściwie barley wine, taki klasyczny angielski. Nawet niezły, choć alkohol trochę wychodzi, no i oczekiwałem innego piwa.

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12205

      #3
      Foto: Click image for larger version

Name:	P1130438.jpg
Views:	12
Size:	25,6 KB
ID:	2339303

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎