Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła, Goolman

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #46
    mimo najszczerszych chęci nie jestem w stanie ocenić pozytywnie tego piwa. dawniej, było całkiem przyjemne. teraz "kulą u nogi" jest dziwny posmak towarzyszący każdej butelce i puszce. chyba naprawdę zeszli na psy tą masówką.

    Moja ocena: [2.525]

    Comment

    • Pogoniarz
      † 1971-2015 Piwosz w Raju
      • 02-2003
      • 7971

      #47
      Zakupione w hiperku dziś chyba 1.55-br. Lublin -jasna barwa,piany nie uświadczysz,smak gorzka niegazowana woda -to moje ostatnie dzisiaj -będzie ciężko!cierpki posmak-niby coś w kufelku buzuje,ale i tak gazu nie czujęZawiodłem się


      Prawie jak Piwo
      SZCZECIN

      Comment

      • wriggle
        Senior
        • 12-2002
        • 322

        #48
        Nazwa "GOOLMAN"

        Brzmi głupawo, ale podług autorów strony www.perla.pl pochodzi od Gulmana, piwowara lubelskiego z zamierzchłych czasów. A "u" zamieniono niefortunnie na "oo" po to, by było tak wymawiane - miało się niby kojarzyć z golem, czyli z piłką nożną, a jednocześnie z Gulmanem (taka niby tradycja i nowoczesność w jednym?) No, ale zabieg się nie powiódł i mamy kolejne piwo o durnowatej nazwie.
        ONE LOVE

        Comment

        • piwowar2
          Senior
          • 11-2001
          • 588

          #49
          Moze ja jakies inne piwo pilem, ale na puszce pisalo Goolman. Tylko nie moge powiedziec nic pozytywnego odnosnie tego piwa. Smaku i zapachu brak - cos w sesie barwionej wody.

          Comment

          • wriggle
            Senior
            • 12-2002
            • 322

            #50
            Może "barwiona woda" to za mocno powiedziane, ale jest coś takiego w Goolmanie, co drażni podniebienie. Nie jest to pierwsza liga.
            ONE LOVE

            Comment

            • Czapayew
              Senior
              • 10-2002
              • 1966

              #51
              smrtan napisał(a)
              tylko, kto z nas kupuje piwo dla opakowania?
              Niektorzy kupują dla kaplsa
              A samo piwo pozostawiło pozytywne wrażenia. W segmencie piw tańszych - jedno z najlepszych.
              Last edited by Czapayew; 12-08-2003, 07:32.
              "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

              www.zamkoszlaki.com
              www.piwnekapsle.net

              Comment

              • adam16
                Senior
                • 02-2001
                • 9865

                #52
                Ostatnio to piwo służy mi za bazę do tworzenia grzańców. I wychodzą świetnie.
                Browar Hajduki.
                adam16@browar.biz
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                Comment

                • iommi
                  Senior
                  • 07-2003
                  • 1522

                  #53
                  Kupione w Rybniku, pucha (1,99 zł) i flaszka (1,40 zł), w obu przypadkach pojemność 0,5 l. Opisane na wszystkie sposoby, więc dodam tylko tyle - dobry wyrób Perły. Tanie, smaczne (pucha) i smaczniejsze (oczywiście ze szkła). No i ta cena - będę do "gulmana" wracać czasami, a może nawet częściej
                  *****************************

                  Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                  *****************************

                  Comment

                  • perłyfan
                    Senior
                    • 02-2003
                    • 1244

                    #54
                    Wypiłem już sporo Goolmanów w życiu, ale dopiero dziś po raz pierwszy piłem go z butelki. Korzystając z tej okazji dodaję swoją ocenę. Po pierwsze - oczywiście głupkowata nazwa. Po drugie cena – w warszawskim Carrefur’rze za 1.49 zl. Taniej niż w Radzyniu, a dwa razy dalej niż do Lublina. No i dalej...świetnie gasi pragnienie, kolor słomkowy, nieciekawy. Piana szybki opada, od początku jest cienka, ale co nieco zostaje prawie do końca. Zapach delikatny, chmielowy i przyjemny. Gazowane w sam raz. W smaku wyczuwalny chmiel, wyraźna gorycz, bez większych minusów. Opakowanie takie sobie po prostu. Ogólnie jednak pijalne i jak do niego wracałem tak będę wracał. Kto ma możliwość niech spróbuje!

                    Moja ocena: [3.625]
                    JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

                    Comment

                    • Pinio74
                      Senior
                      • 10-2003
                      • 3881

                      #55
                      Goolman, puszka 0,5 l, cena 1,89 zł (na puszcze sugerowana cena 1.99 zł), Kolor słomkowy, zapach słaby, lekkochmielowy, zdecydowanie za mało gazu, piana rzadka, drobna, znika po paru chwilach. Smak nie jest jakiś szcególny, ale w przeciwieństwie do zapachu i piany po prostu JEST. Całkiem dobrze wyczuwalna goryczka z dodatkiem pewnej dozy słodkości. Opakowanie zwyczajne, nazwa conajmniej "dziwna". Podsumowując piwo średnie z małym plusem za dość dobry, charakterystyczny smak. Można wypić.

                      Moja ocena: [3.375]
                      BIRRARE HUMANUM EST

                      Comment

                      • Ja2ger
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 177

                        #56
                        Piwko nienajlepsze, spodziewałem się czegoś dużo lepszego. Kolor jaśniutki, ale przynajmniej o wyraźnie żółtym odcieniu. Z pianą było dość kiepsko - "próby zapałki" nawet bym sie nie odważył. Bąbelki mieszczą się w normie, całkiem przyjemne. Zapach, hmm... nie zachęcający do konsumpcji. I rzeczywiście - zapach jest wprost proporcjonalny do smaku. Nie wyczułem w smaku goryczy, piwo jest wręcz słodkawe, ale kwaskawo-cierpkim posmakiem - nic ciekawego. Opakowanie nie rzucające na kolana, ale też nie odrzucające.

                        Moja ocena: [2.225]

                        Comment

                        • breslauer
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 2690

                          #57
                          Piana po nalaniu drobnoziarnista, puszysta, lecz szybko opada, pozostawiając jednak niewielkie ślady na ścianach szklanki. Zapach i smak drożdżowo-kwaskowate, do tego dochodzi jeszcze delikatne szczypanie podniebienia przez dużą ilość bąbelków. W miarę picia coraz bardziej dominował kwaskowaty smak, jednakże piwo dopiłem do końca bez jakiegokolwiek niesmaku. Piwo może nienajwyższych lotów, ale ot, takie lekkie i tanie ...

                          Moja ocena: [3.55]
                          Last edited by breslauer; 12-01-2004, 16:21.

                          Comment

                          • bury_wilk
                            Senior
                            • 01-2004
                            • 2655

                            #58
                            Piwo po prostu przeciętne. Kolor troszkę za jasny, wydaje sie, ze mógłby być bardziej klarowny. Gaz w ilości takiej jak potrzeba. Pęcherzyki sznureczkami płyną ku powierzchni, ale nie ma ich za dużo. Piana biała, niejednorodna, dość zbita, szybko i kompletnie zniknęła. Zapach przyjemny, chmielowy, czysty i klasyczny. W smaku nie jest źle, ale wybitnie też na pewno nie. Średni poziom goryczki, posmak chmielu, całość mało wyszukana. Do poziomu przeciętności dopasowywuje sie opakowanie. Butelka niby różnie się od zwykłych, ale minimalnie, a etykieta też nie szczególnie sie wyróżnia. Brak informacji o ekstrakcie.

                            Moja ocena: [3.65]
                            Lubię kiedy się zieleni
                            Lubię jak się piwo pieni...

                            ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                            Comment

                            • Pinio74
                              Senior
                              • 10-2003
                              • 3881

                              #59
                              Sięgnąłem po to piwo po raz kolejny, tym razem butelka. Moja aktualna ocena w zasadzie nie różni się od tej zamieszczonej parę postów wyżej. Jedyna różnica to większa ilość bąbelków, co zapewne wpływa na bardziej pozytywny odbiór piwa.
                              BIRRARE HUMANUM EST

                              Comment

                              • orion
                                Gość
                                • 10-2003
                                • 16

                                #60
                                Od tygodnia jest do nabycia w szczecinskim tesco w butelce jaj dla mnie piwko wrecz rewelacyjnie niespodziewalem sie nic ciekawego a tu bardzo dobry smak lekka goryczka.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎