Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła, Goolman

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    #61
    orion napisał(a)
    Od tygodnia jest do nabycia w szczecinskim tesco w butelce jaj dla mnie piwko wrecz rewelacyjnie niespodziewalem sie nic ciekawego a tu bardzo dobry smak lekka goryczka.
    W Geancie też.Miła goryczka,jest troszkę nachmielone-jak dla mnie młodszy brat Perły.Piana słabiutka.Często ostatnio popijam-smakuje mi.Tylko cena nieprzyjemna 2.09 za półlitrową ,zieloną bezzwrotną flaszkę


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN

    Comment

    • belze
      Senior
      • 02-2004
      • 301

      #62
      Hm... Wasze komentarze zachęciły mnie do kupna, jak narazie znienawidzonego piwa. Ostatnim razem jak piłem (2 lata temu), było to najokropniejsze doświadczenie piwne w moim życiu. Kupie dziś i ocenie

      Comment

      • Andrewbrw
        Senior
        • 03-2004
        • 932

        #63
        Jest również do nabycia w Tesco we Wrocławiu przy ul.Długiej. cena 2.19,to jednak zbyt sporo jak na te średnie piwko,nie ma się czym zachwycać, jednak spróbować można

        Comment

        • robox
          = kapslarz =
          • 11-2002
          • 8188

          #64
          Zakupione w lubińskim Tesco, cena 2,19 zł (a więc sugerowana i nic w markecie nie opuścili). Kupiłem jeden ezemplarz, ale ogólnie piwo mi smakowało, więc może jeszcze po nie sięgnę. Widziałem, że przed świętami dobrze im schodziło z półek.

          Comment

          • anteks
            maruda
            • 08-2003
            • 10738

            #65
            kolor za jasny ,gazu za małosmak jakis dziwny kwaskowy,piana jest ale bardzo szybko znika ,butelka jak to z Perły
            ogólnie chlodne na pustyni to bym wypił

            Moja ocena: [2.8]
            Mniej książków więcej piwa

            Comment

            • Gambrinus
              • 06-2001
              • 696

              #66
              6 X 330ml $7.99

              Moje doswiadczenia z Goolmanem w Polse byly bardzo pozytywne. Wersja eksportowa jest jeszcze lepsza. Ladna (choc niezbyt trwala) piana,
              bardzo przyjemna goryczka, idealnie zbalansowana slodycza slodu, ladny, bardzo piwny slodowo-chmielowy aromat. Dobrze nagazowane.Kolor zlocisty, w przezroczystej butelce prezentuje sie swietnie. Opakowanie jest kolejna mocna strona tego piwa, polecam wizyte na stronie browaru:



              Moja ocena: [4.9]
              Popieraj małe browary!!!
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Comment

              • breslauer
                Senior
                • 05-2002
                • 2690

                #67
                breslauer napisał(a)
                Piana po nalaniu drobnoziarnista, puszysta, lecz szybko opada, pozostawiając jednak niewielkie ślady na ścianach szklanki. Zapach i smak drożdżowo-kwaskowate, do tego dochodzi jeszcze delikatne szczypanie podniebienia przez dużą ilość bąbelków. W miarę picia coraz bardziej dominował kwaskowaty smak, jednakże piwo dopiłem do końca bez jakiegokolwiek niesmaku. Piwo może nienajwyższych lotów, ale ot, takie lekkie i tanie ...

                Moja ocena: [3.55]
                Piwo, które oceniałem pochodziło z puszki - to bardzo istotna informacja, której jak widzę zabrakło w mojej ocenie. Piszę o tym nie bez przyczyny, bowiem kilka dni temu napiłem się Goolmana z butelki i powiem szczerze - jakbym pił nie to samo piwo !!! Bo i piana była przyzwoita, zaś kwaskowatości w ogóle nie było. Dominował mocny chmielowy zapach, w smaku także czuć było chmiel - tak mocno i dobrze nachmielonego piwa dawno ni piłem.
                Ocena piwa butelkowego byłaby o wiele wyższa.

                Comment

                • uranium
                  Member
                  • 05-2003
                  • 77

                  #68
                  jestem właśnie na etapie załatwiania goolmana gold!
                  jest to export do usa i australii, nie do zdobyćia bez plecków.
                  prześlę foty jak tylko wysuszę buteleczkę.

                  Comment

                  • Piecia
                    Senior
                    • 02-2002
                    • 3307

                    #69
                    zauważyłem jedną, smutna niestety prawidłowość - Goolman po ukazaniu się reklakmy w TV znacznie podrożał (z 1,56 do 2,09 za butelkę 0,5)
                    smak nadal przyzwoity, aczkolwiek nie rewelacyjny, spróbuję wkrótce jako pierwsze i solidnie schłodzone.
                    Koniec i bomba,
                    Kto nie pije ten trąba !!!
                    __________________________
                    piję bo lubię!

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      #70
                      Fajny kształt butelki i dopasowane do niego "zapięcie" krawatki. Etykieta przeciętna, nie wyróżni się ani na plus, ani na minus. Niebrzydki kapsel. Duży minus za idiotyczną nazwę.
                      Kolor jasny, raczej za bardzo.
                      Zapach sympatyczny, chmielowy, ale lekki.
                      Piana wysoka, znika powoli, ale za to kompletnie.
                      Nagazowanie ciut za niskie.
                      Smak całkiem w porządku. Wyraźna lecz lekka goryczka, dobzre wyczuwalny chmiel aromatyczny.

                      Moja ocena: [3.15]

                      Comment

                      • bogdan21
                        Senior
                        • 02-2003
                        • 187

                        #71
                        robox napisał(a)
                        Zakupione w lubińskim Tesco, cena 2,19 zł
                        W Inter Marche w Strzegomiu taż 2,19 za flaszkę
                        - BogdanNiemczyk.friko.pl - ponad 1500 polskich podstawek :)

                        Comment

                        • Pan_Palivec
                          Member
                          • 07-2003
                          • 40

                          #72
                          Próbowane baaardzo dawno temu zupełnie mi nie smakowało.Jednak pod wpływem reklamy i zmiany opakowania postanowiłem wrócić do Goolmana i dać mu jeszcze jedną szansę.
                          Z radością muszę powiedzieć że poprawa nastapiła,niestety nie na tyle żebym mógł to piwo włączyć do mojego "piwospisu".Do rzeczy jednak:
                          Kolor - jasny,prawie żółciutki.
                          Nasycenie - w normie.
                          Smak - tu poprawiło się najbardziej, niemniej dalej piwo sprawia wrażenie rozwodnionego,minimalna goryczka występuje przy pierwszych łykach potem niestety znika i ma się wrażenie że pije się wodę sodową zmieszaną z piwem.Do tego ten "metaliczny" posmak...nie wiem dlaczego czasmi pojawia się we wszystkich lubelskich piwach i Goolman nie jest tu wyjątkiem.
                          Piana - ładna,drobna.Choć nie jest szczególnie duża to uczciwie pozostaje do końca picia.
                          Zapach - ładny,chmielowy choc niezbyt intensywny.
                          Opakowanie - nic specjalnego,średnia krajowa.Obniżam ocenę za niezbyt oryginalną kampanię reklamową...i pomysleć że tak niedawno Perła zrobiła taką fajną kampanię "Zwierzyńcowi".

                          Generalnie chyba szybko nie powrócę,wolę Perełkę i oryginalnego Zwierzyńca.

                          Moja ocena: [3.3]
                          Który polski browar zajmie sie produkcją prawdziwego piwa klasztornego???

                          Comment

                          • piwożłopiks
                            Junior
                            • 08-2004
                            • 17

                            #73
                            jak informuje nas etykieta zamieszczona na goolmanie otzrymywany on jest z krystalicznbie czystkich wod zrodlanych i faktycznie piwo w smaku bardzo zorni sie od biedronkowych sikaczow, piwko sprzedawane jest w fikusnej buteleczce przypominajacej troche butelke niemowlaka tzreba przywyknac do jej odpowiedniego trzymania gdyz napoczatku trudno przyzwyczajic sie do specyficznego ksztaltu butelki, wracajac do kwesti smaku prawde powiedziawszy piwo nie jest zle ale nie jest tez wspaniala mozna je wypic lecz nie oczekujmy od niego niebianskich doznan producent umiescil na butelce informacje ze piwo zawiera 5.4% alkoholu wydaje mi sie zee jest to mocna przesadzona informacja gdyz piwko na moje oko zawiera gdzies 3% co jest stanowczo za malo, atutem piwa jest odpowiednie stezenie co2 nie za male ani nie za duze co sie chwali poniewaz przy koncowce piwo ani troche nie zalatuje spirytem i ma w sobe jeszce babelki piana wystepuje w umierakowanych ilosciach - nie utrudnia picia jest jej poprostu w sam raz, podsumowujac kolejne piwko nie odznaczajace sie niczym szczegolnym mozne je sobie wypic czasem dla urozmaicenia piwospisu a cena 2,19 w butelce bezzwrotnej tez nie powinna odstraszac taka lajt alternatywa dla tatry i harnasia

                            Moja ocena: [3.45]
                            ---------------
                            Ocena usunieta z rankingu.
                            Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                            Art, Admin

                            ---------------
                            piwo piwoo piwooo, i piwoooo i wódaaaa

                            Comment

                            • peter_1000
                              Senior
                              • 05-2003
                              • 583

                              #74
                              Przyszła pora na młodszego brata Perły. Piwo zakupiłęm w sklepiku w browarze Zwierzyniec za całe 1,20 za butelkę. Pianka jaka się wytworzyła po nalaniu do szklanki wyglądała jak jentka; maluteńka i żywot miała równie krótki. Barwa jasenj słomy lub nienaciągniętej herbaty (i to jeszcze z cytryną). Nasycenie wystarczające (nie jestem aż takim fanem bąbelków ). Smak nijaki, co prawda przy pierwszym łyku wyczułem jakieś takie chebowe coś, ale znikło przy drugim w niebycie. Za to spora goryczka, co przy niskim ekstrakcie plasuje piwo wśród gasicieli pragnienia na upalne wieczory. Butelka taka jak z Perły, za to zielona, jednorazowa. Nalepka bez wyrazu;ani ładna ani brzydka.

                              Moja ocena: [3.45]
                              Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

                              Comment

                              • Wujcio_Shaggy
                                Senior
                                • 01-2004
                                • 4628

                                #75
                                Wreszcie zebrało mi się na ocenę tegoż piwa; po emitowanych ostatnio w TV reklamach...

                                Kolor jest niezbyt ładny, jasny, blady, słomkowy. Piana wyraźnie rzadka i nietrwała, pęcherzyki spore, znika szybko. Gazuje intensywnie, duże bąbelki spieszą na spotkanie z atmosferą. Trochę nadmiar.
                                Zapach chmielowy, ale co często zdarza się w zielonych butelkach, ciut stęchły; ogólnie nie jest fajny.
                                W smaku czuć lekko gorzkawą goryczkę, słabo wyczuwalny posmak słodowy - pierwsze łyki nie są jakoś specjalnie przyjemne, potem się poprawia i daje się wypić. Butelka, jak już wspomniałem, zielona, bardzo zgrabna, etykieta niebrzydka. Tylko ta nazwa... ale za nazwę nie odejmuję.

                                Jest taka teoria, że produkt dobry nie potrzebuje reklamy, reklamuje się tylko produkty średnie. No, a Goolman właśnie jest średni.

                                Moja ocena: [3.05]
                                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                                Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                                @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎