Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

EB, Hevelius Kaper (Ex br. Heweliusz)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6141

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoto. [3.5]
    Piana: Ładna i drobna ale znika "w oczach"... na dłużej mamy niewiele więcej niż obwódkę. [2]
    Zapach: Lekkie alko na słabym słodzie. [2.5]
    Smak: Nawet nie jest najgorzej bo mamy klasykę słodu i goryczki ale wyłazi coraz gorsze alko im ciepleje nam piwko. [3.5]
    Wysycenie: Nie małe i "lekko" gryzie. [3.5]
    Opakowanie: No mnie się podoba. Jest na bogato i z przytupem. Większych zmian nie ma już od dość dawna. Kapsel dość fajny. [4.5]
    Uwagi: Rzuciło "mnie się w oczy" w sklepie z piwem . Dawno Kaperka nie piłem. Nie było źle. Plusem jest to że nie ma ordynarnej owocowości alkoholowej.

    Piwo może smakować zwłaszcza amatorom strongów. Oczywiście nie polecam smakoszom lekkich lagerków chyba że chcą przejść level wyżej

    Moja ocena: [3.05]
    Attached Files
    Last edited by Javox; 15-03-2015, 02:57.

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6141

      Czas na puszkę...

      Mam wrażenie większej słodkości i większej alkoholowości.
      Piana była "chwilę" trwalsza a gaz był wystarczający.

      Ogólnie na zimę takie piwo chyba
      Attached Files

      Comment

      • Petitpierre
        Senior
        • 01-2014
        • 2560

        To jeszcze jest warzone? Bo w "Piotrze i Pawle" hula wiatr, tam gdzie stał.
        Mały porterek-przyjaciel nerek

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6141

          Kupiłem wczoraj więc produkują

          Data 25.01.2016 - nie leżakowałem

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
            To jeszcze jest warzone? Bo w "Piotrze i Pawle" hula wiatr, tam gdzie stał.
            Zapraszam do Kerfufa na Rejtana :]
            Są i czteropaki oraz single

            4,49zł/szt

            Warkę sprawdzę za kilka dni
            Pewnie będą leżeć, aż je wyprzedadzą tuż przed terminem jak to było ostatnio
            Last edited by dlugas; 15-07-2015, 10:04.
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6141

              Ciekawe czy wybitna słodkość i spore alko się ułożą?

              Dlugas ile planujesz leżakować?
              - nie zapomnij potem podzielić się efektami...

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi


                UWAGI: nie ma sensu "trzymać" takich piw. Wypijam to bez jakiegoś grymasu, ale faktycznie szkoda czasu na takie eksperymenty.
                Tak jak pisałem, szkoda czasu na trzymanie.

                Pewnie zakupię jedno dwa z ciekawości i potrzymam chwilę, ale znowu szału nie będzie
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • WojciechT
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 2546

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
                  Kolor: Ciemnozłoty. [5]
                  Piana: Średnio wysoka i niezbyt trwała. [3]
                  Zapach: Trochę słodowy, trochę słodkawy. Z delikatną, chmielową nutką. Nawet przyjemny, ale mógłby być intensywniejszy. [4]
                  Smak: To piwo ma prawie 9%? Poważnie? Alkohol - poza rozgrzewaniem przełyku - prawie niewyczuwalny. Dosyć treściwe, słodowe, acz z zauważalną goryczką. Strong lagery to nie moja bajka, ale to piwo mi autentycznie smakuje. [4.5]
                  Wysycenie: Niskie, wzmaga pijalność. [5]
                  Opakowanie: Uważam, iż jest to jedna z najładniejszych, koncernowych polskich etykiet. O ile nie najładniejsza. Informacji, jak to w koncernach, niewiele. [4]
                  Uwagi: Z rok temu spiłem się Kaperami okrutnie i robiłem po tym straszne głupoty. Tym razem piję go na spokojnie i stwierdzam, iż jest to smaczne piwo, lepsze od większości (wszystkich?) polskich małobrowarowych strong lagerów, jakie miałem okazję pić.

                  Moja ocena: [4.2]
                  Pisząc powyższą ocenę musiałem trafić na jakąś wybitną warkę - teraz piję to piwo i nie ma już takich ochów i achów. Alkohol dalej jest ładnie ukryty, ale niestety podobnie, jak i inne smaki. Goryczka niewysoka, słodowej pełni też nie za dużo. Za to nagazowanie jakby mocniejsze.

                  Ale dalej nie uważam, by było to złe piwo.

                  Comment

                  • Pivotal
                    Senior
                    • 05-2013
                    • 671

                    U nas w Carrefurze leżakują w najlepsze, czteropaki z datą do 2.11.2015r.

                    Można jeszcze gdzieś kupić Kapra w butelkach? Jeszcze latem widziałem w Piotrze i Pawle wersję butelkową, ale teraz już nie ma w ogóle... w Carrefourze, tylko konserwa

                    Comment

                    • WojciechT
                      Senior
                      • 09-2012
                      • 2546

                      Dzisiaj kupiłem butelkową właśnie w Piotrze i Pawle.

                      Comment

                      • Petitpierre
                        Senior
                        • 01-2014
                        • 2560

                        U nas występuje w obu wersjach, ale najtaniej wychodzi 4-pak.
                        Mały porterek-przyjaciel nerek

                        Comment

                        • dyczkin
                          Serce w kolorze blaugrana
                          • 05-2011
                          • 3657

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
                          Dzisiaj kupiłem butelkową właśnie w Piotrze i Pawle.
                          I ja, i ja
                          Tyle, że ja przepłaciłem, całe 4,99.
                          Nawet wypiłem całość.
                          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                          Moje warzenie // Piwny Wojownik

                          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                          Comment

                          • MarcinKa
                            Senior
                            • 02-2005
                            • 2729

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Piękny jasny bursztyn. Piwo klarowne. [4.5]
                            Piana: Niejednorodna, leciutko beżowa. Średniej wielkości. Średnio trwała. [3.5]
                            Zapach: Umiarkowanie mocny. Landrynka i słód. Słodkawy, alkohol też czuć. Przeciętny. [3]
                            Smak: Słodowy z landrynkową słodyczą (umiarkowaną). Do tego alkohol i trochę gorzkości. Goryczki prawie brak. Posmak krótki. Przeciętność. [3]
                            Wysycenie: Drobne i umiarkowanie silne. Dość trwałe. [4]
                            Opakowanie: Firmowy kapsel, fajna etykieta. Szkoda, że brak ekstraktu i czytelnej dla każdego informacji o miejscu warzenia. [3]
                            Uwagi: Przeciętny super ciężki lager. Wypić się da, ale większych przyjemności to nie dostarcza. Taka podróż sentymentalna, bo kiedyś Kaper...

                            Moja ocena: [3.175]
                            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                            Comment

                            • Petitpierre
                              Senior
                              • 01-2014
                              • 2560

                              To już niestety nie jest ten Kaper. Miałem akurat coś do zrobienia w piwnicy i żeby mi się nie dłużyło, to wziąłem właśnie Kapera z PiP warka 13.09.2018 z półlk. Zazwyczaj jako piwa pracownicze piję własne, ale sobie przypomniałem, że go mam. Nawet go dobrze nie zarejestrowałem. Aktualnie nie opłaca się w ogóle go kupować.
                              Mały porterek-przyjaciel nerek

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎