Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BOSS, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pjenknik
    • 08-2001
    • 3388

    #31
    Ja również mam coraz lepsze zdanie o tym piwie. Coraz bardziej smakują mi Portery, a ten wyjątkowo.
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • sopista
      Senior
      • 01-2003
      • 1747

      #32
      Raczyłem się nim w wakacje, mocno podratowany zresztą w tym temacie przez ekipę ze Szczecina (w temacie dostaw a nie raczenia się)
      i całkowicie podtrzymuję wcześniejsze pozytywne opinie o tym produkcie witnickiego browaru.

      Comment

      • Pepek
        Senior
        • 04-2003
        • 1499

        #33
        Nabytek z Piwoszka za 3,20 złotego.
        Nalewanie tego piwa do szkła to czysta przyjemność. Cudowny, czarny kolor, a pod światło głęboki, ciemnowiśniowy. Piana nie jest najlepsza, ciemnokremowa, średniopęcherzykowa, niestety tworzy niska koronę i za szybko opada do postaci kożuszka. Prawie idealne, subtelne nasycenie drobnymi pęcherzykami. Smak znakomity, prawdziwie porterowy słodko-goryczkowo-kawowy z mocą alkoholu. Zapach to piękne nuty słodowo-kawowe; byłby idealny gdyby nie zbyt mocna woń alkoholu. Zakupiony w butelce euro, wzór etykiety uważam za pretensjonalny, dobre wrażenie psuje na dodatek zupełnie "goły" złoty kapsel.
        Moim skromnym zdaniem najlepszy wyrób z Witnicy. Trzymać tak dalej, albo... i jeszcze lepiej.

        Moja ocena: [4.575]

        Comment

        • yendras
          Senior
          • 12-2001
          • 2052

          #34
          Kurcze, zupełnie zapomniałem jaki dobry jest ten porter ! Piana w dalszym ciągu kiepska, ale smak naprawdę super. Wystarczająco intensywny (odszczekuję tu ubiegłoroczny zarzut "rozwodnienia"), harmonijny, w tle różne sympatyczne niuanse - wyczuwałem m.in. jakąś taką lekko miodową nutkę. Pycha - chcę jeszcze

          Comment

          • Pogoniarz
            † 1971-2015 Piwosz w Raju
            • 02-2003
            • 7971

            #35
            [QUOTE]Małażonka napisał(a)
            [B]Podobnych doświadczeń nie miałam, gdyż piłam je tylko z bączka i to czterokrotnie, a za każdym razem było rewelacyjne. Być może niższa zawartość ekstraktu w porównaniu z innymi porterami powoduje, że mogłabym pić go i pić...
            Piana piękna kremowa, dosyć gęsta, barwa wiśniowo brązowa, zapach palonego słodu, a smak zdecydowany, słodowo-kawowy, z przyjemną nutką goryczki, specyficzny. Dla mnie bąba!
            Dla mnie Bąba .Jak dla dla mnie bomba.
            Często spożywam Porterka z Bossa i z pewnoscią jest wart wydania tylko 1.80 za bączka Przywiozę parę sztuk do Wrocławia.
            W tym piwku troszkę za szybko opada kremowa-zdecydowanie kremowa pianka.


            Prawie jak Piwo
            SZCZECIN

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #36
              butelka euro 0.5 l. piana jasno bezowa, mocna, drobna, utrzymuje sie do samego końca, barwa mahoniowa- czarna, bardzo dobre nasycenie gazem, zapach palonego slodu, w smaku lżejsze od pozostałych porterów, goryczkowa nuta, bardzo dobrze rozgrzewa, jak dla mnie piwo na 5

              Moja ocena: [4.975]
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • RAFIFAFI
                Senior
                • 11-2002
                • 188

                #37
                I mnie dane było skosztować tego specjału. Jak dla mnie jest to wśród polskich porterów Nr 1 - genialny na wielkie 5 i praktycznie moja ocena w 100% pokrywa się z oceną becika.
                Całe szczęście że udało mi się zdobyć parkę bączków na giełdzie w Tychach - wielkie dzięki ppns bo u mnie w regionie daremne są poszukiwania. Gdyby występował to niechybnie bym zbankrutował
                Tylko z butli!

                Comment

                • slavoy
                  Senior
                  • 10-2001
                  • 5052

                  #38
                  Tak się dzieje, że muszę odszczekać swoje wcześniejsze wypociny
                  Choć nadal uważam że jak na portera bałtyckiego to to piwo jest, co wynika z ekstraktu, za mało treściwe, to jego ocena w moim mniemaniu wzrosła ostatnio mocno. Ostatnimi czasy wypiłem sporo tych bączków i nie trafiło mi się aby było coś nie tak - wręcz przeciwnie - było wyśmienite, bez żadnych zakłócających nut, aromatyczne i smczniutkie.
                  Mniam. Polecam
                  Dick Laurent is dead.

                  Comment

                  • Makaron
                    Senior
                    • 08-2003
                    • 2107

                    #39
                    Miałem okazje pić to piwo w wakacje podczas wizyty w Międzyzdrojach ... Piwo 1 klasa, zdecydowanie najlepsze polskie Ciemne piwo jakie piłem do tej pory. Gorąco polecam!!
                    "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                    Comment

                    • lzkamil
                      kierowca bombowca
                      • 01-2003
                      • 3611

                      #40
                      Prezent gwiazdkowy od Dzika - dzieki!
                      Kolor ciemnobrązowy, koźlakowy (to piwo dla mnie jest bardziej koźlakiem niż porterem) - 4
                      Piana gruboziarnista i niestety bardzo nietrwała nawet przy laniu z góry - zdecydowanie pięta achillesowa tego piwka - 2
                      Nasycenie bardzo wysokie jak na mocnego ciemniaka, dla mnie aż za duże dla tego gatunku, szkoda że choć troszkę tego gazu nie idzie w pianę - 3.5
                      Zapach intensywny, bardziej porterowy niż koźlakowy, owocowo-słodowy, zapowiadający niezłe nasłodowanie - 4.5
                      Smak najpierw podobny jak aromat, wiśniowo-słodowo-palony, prawie brak goryczki, ale przy tym lekki i łatwy w piciu (jak mocniej słodowany koźlak, nie sądzę żeby miał te 9.4%), po paru sekundach fajny mocny posmak palonej kawy - 4.5
                      Opakowanie - bączek 0.33 l, etykietka w sumie przeciętna ale widziałem gorsze - 3.5
                      Powrót miłych wspomnień z Wolina gdzie kiedyś piłem beczkowego porterka Bossa - butelkowy też trzyma poziom!

                      Moja ocena: [4.125]
                      Lepszy jabol pod okapem
                      niż GŻ, CP i KP !


                      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                      Comment

                      • Marusia
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 20211

                        #41
                        Nie będę nic dodawała do samego opisu walorów piwa - ale dodam zdjęcie - BOSS Czarny nowa etykieta! Przynajmniej ja ją pierwszy raz widzę Niestety, nie wybija się specjalnie oryginalnością - proszę Państwa, oto miś
                        Attached Files
                        www.warsztatpiwowarski.pl
                        www.festiwaldobregopiwa.pl

                        www.wrowar.com.pl



                        Comment

                        • mwa
                          Senior
                          • 01-2003
                          • 5071

                          #42
                          Jak na portera trochę wyraźny kawowo słodki smak, choć trochę za dużo słodki.
                          W zapachu wyczuwalna woń alkoholu.
                          Piana rzeczywiście szybko znikła.

                          Jak dla mnie piwko dobre, dzięki czemu pewnie znów wybiorę się do sklepu.
                          Pozdrawiam Cię !!!!

                          Comment

                          • barszczyk
                            Gość
                            • 05-2003
                            • 3

                            #43
                            kolor bardzo ciemny, wrecz czarny. Piana mocna, gęsta lecz niestety krótko się utrzymuje. Mankamentem tego piwa jest jego delikatność o ile zapach jest poprostu malo intensywny, to w przypadku samku daje wrazenie lekkiego rozwodnienia. Butelka 0,5l tez pozostawia sporo do życzenia.

                            Moja ocena: [4]

                            Comment

                            • kiszot
                              Senior
                              • 08-2001
                              • 8081

                              #44
                              Dobre piwo ale tak jakoś mało porterowe.Bardziej by pasowało po prostu ciemne piwo.
                              Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                              1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                              Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                              Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                              So von Natur, Natur in alter Weise,
                              Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                              Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                              Comment

                              • brzeczka
                                Senior
                                • 12-2003
                                • 373

                                #45
                                Piwo z gatunku wymierającego. Kolor koźlakowaty, nasycenie mocne jak na ten gatunek piwa, smak lekko rozcięńczony jak by wydusili ostatnie wysłodki z e słodu (świnie nie utyją na wysłodkach), piana słaba, szybko opada; zapach lekki raczej koźlakowaty niż porterowy; opakowanie: 0,5 - 2.90, 0.33 - 1.90 - jak widać lepiej pić "berlińskie bączki" (tam zaczęto stosować ten rodzaj butelki - klasyczny kształt smoczka 0.33 w Berlinie od lat 30-tych - służę artefaktem). Generalnie miłe w spożyciu, kiedyś z kija wypijałem 6-7 + bosmańskie, dziś nie wiem, bo nie leją Bossa.Generalnie 6 za przetrwanie niekorzystniej koniunktury na rynku

                                Moja ocena: [3.75]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎