Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BOSS, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Lil
    Junior
    • 04-2005
    • 8

    Ja przywoizłem go sobie aż ze Szklarskiej Poręby i muszę przyznać, że warto było choć nie będę bezkrytyczny. Po pierwsze - słabiutka, szybko zanikająca piana, po drugie brakuje mi trochę chlebowego aromatu - piwo smakuje raczej jak typowe ciemne, a nie jak polski porter. Poza tym bąbelki są troche leniwe Ale poza tymi minusami (drobnymi swoją drogą) piwo bardzo mi smakowało, a to chyba jest najważniejsze. Z pewnością po nie sięgne jeśli uda mi się je "trafić" gdzieś w Warszawie.

    Comment

    • franekf
      Senior
      • 06-2004
      • 944

      Całkiem smaczne choć trochę mało "porterowate", smakuje bardziej jak "ciemniak" - no ale to moja opinia i naturalnie nie wszyscy muszą się z nią zgadzać. Sporo nut karmelowych za to nie czuć niczego przypalonego, niestety słaba piana i mało bąbelków. Wiem że to pewnie niepopularna opinia, ale porter żywiecki smakuje mi bardziej za co z góry Szanownych Forumowiczów przepraszam
      Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
      http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
      Piwny Janusz bez Teku

      Comment

      • rotmistrz
        Senior
        • 06-2005
        • 469

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bardzo ladny intensywny bursztyn a pod światło wpada intensywną czerwień. [4.5]
        Piana: Gęsta, drobno perlista, pozostawiała z każdym lykiem wyraźny ślad na szklanicy. [5]
        Zapach: Intensywna nuta palonego karmelu,dodatkowo da się wyczuć posmak palonej kawy, orzechów [4.5]
        Smak: Wspaniały. Wspaniała goryczka, wyczuwalnysmak palonego słodu. [5]
        Wysycenie: Wspaniałe długo "buzowało". [4.5]
        Opakowanie: Beczka [0.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.55]

        Comment

        • Lacriferno
          Senior
          • 07-2005
          • 783

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rotmistrz
          Opakowanie: Beczka [0.5]
          I dlatego 0.5 punkta? Ja byłbym szczęśliwy, gdybym miał okazję skosztowania tego piwa z beczki.

          Comment

          • Lacriferno
            Senior
            • 07-2005
            • 783

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bardzo ciemny, niemal czarny. Pod światło ciemna, intensywna wiśnia. [5]
            Piana: Znika odrobinkę za szybko, ale z początku jest mocna i zbita, przyjemny kremowo-beżowy kolor. Do końca pozostawia ślady po każdym łyku. [4.5]
            Zapach: Intensywnie karmelowy z wyrźnymi nutami paloności. [5]
            Smak: Można delektować się bez końca. Wyjątkowy smak karmelu i kawy pochodzący z palonego słodu. Doskonała goryczka. Pomimo mocy piwa, nie poczułem smaku alkoholu. [5]
            Wysycenie: Idealne jak na portera. Nie za duże, jednak do końca bąbelki są aktywne. [5]
            Opakowanie: Nic nadzywczajnego, szkoda, że goły kapsel. Mimo to etykieta staranna, do teo podane najważniejsze informacje. [4]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.9]

            Comment

            • Shlangbaum
              Senior
              • 03-2005
              • 5828

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Porterowa czerń [5]
              Piana: Drobnopęcherzykowa. Długo trzyma się beżowy dywanik. Niestety nie kożuszek [4]
              Zapach: Zapach palony z lekkimi nutkami owocowymi. Przyjemny ale nie rewelacja. Trochę za malo intensywny. [4]
              Smak: Hmm...Na pewno brakuje alkoholowych nutek takich jakie by porterowi bałtyckiemu byłu odpowiednie ale za to mniej alkoholowy charakter sprawia, że piwo jest niesamowicie gładkie. Wyraźnie czuć również palone nutki. Goryczka raczej delikatna. Jakby piwo było po prostu ciemnym a nie pretendowało do portera bałtyckiego, to otrzymałoby 5 ale, że mu alkoholowyh nutek i solidnej goryczki brakuje to będzie 4. [4]
              Wysycenie: Takie, jakie ma być w porterze. Lekko wyczuwalne, podtrzymujące piane (w tym wypadku dywanik). [4.5]
              Opakowanie: Śmiała dwukolorowa kompozycja - czerń i biel. Mi przypomina żółć i czerń 10,5. Sympatycznie wygląda, rzuca się w oczy, jest to estetyczne. Kapsel czarny też tu pasuje. - 0,5 punkta za ukrywanie przez producenta ekstraktu. 4.5]
              Uwagi: Dzięki Pogoniarz za przywiezienie tego piwa do Krakowa

              Moja ocena: [4.1]
              Last edited by Shlangbaum; 22-01-2006, 00:02.

              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

              Comment

              • Marusia
                Senior
                • 02-2001
                • 20211

                Właśnie spożyłam Porterka Bossa. Etykieta z akcentami brązu, których wcześniej nie było. Zdaje się, ze coś się im pomylilo i zaetykietowali porterem koźlaka - piwo o kolorze rubinowym, przejrzyste, koźlakowe w smaku, zero porterowatości.
                www.warsztatpiwowarski.pl
                www.festiwaldobregopiwa.pl

                www.wrowar.com.pl



                Comment

                • Bombadil13
                  • 05-2005
                  • 2479

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: ciemny mahoń, ładny ale mógłby być odrobinę ciemniejszy [4.5]
                  Piana: ciemno beżowa, gęsta osadza się na ściankach, opada zbyt szybko pozostawiająć zbyt mały kożuszek [4]
                  Zapach: mocny zapach palonego karmelu, a wtle nutki owocowe kwasu i palonej kawy [4.5]
                  Smak: Najpierw wyraźny smak palonego karmelu, potem delikatna kwaskowatość i na końcu bardzo delikatrna goryczka
                  Hmm... Jakiś taki... coś mu brakuje... Jak dla mnie zbyt dużo nutek kwaśnych a zdecydowanie za mało goryczki. Ale bardzo przyjemny delikatny smak, ale jak część przedmówców pisze bardziek koźlakowaty niż porterowy [4]
                  Wysycenie: delikatne, porterowe, może ciutek za krótko się utrzymujące, bo pod koniec picia prawie gazu pozbawione [4.5]
                  Opakowanie: Piwo w bączku etykieta bardzo ładna, elegancka (małe zmiany w stosunku do zdjęcia zamieszczonego przez yendrasa- bardziej kolorowa dodano brązy i czerwienie- jest przez to "żywsza" ale czy ładniejsza- wg mnie nie), brak firmowego kapsla. [4]
                  Uwagi: otrzymane od kol. maki
                  Piwko przyjemne zarówno w smaku jak i zapachu, ładnie sie też prezentuje, więcej w nim koźlaka niż portera, ale i tak piwo mnie smakuje, może tylko zbyt mała goryczka troszkę razi

                  Moja ocena: [4.225]
                  Poszukuję

                  Comment

                  • damnar
                    Junior
                    • 05-2005
                    • 18

                    Całkiem przyjemne piwko, miałem okazję pić je dwukrotnie (odstęp czasowy około 2 miesiące) i mam o nim bardzo pozytywne opinie

                    Comment

                    • cielak
                      Senior
                      • 03-2004
                      • 2890

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika damnar
                      ... i mam o nim bardzo pozytywne opinie
                      Chętnie je poznamy!
                      zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19167

                        podzielam opinie, że mało w nim z portera.
                        kolor i owszem ciemny jak trzeba, wysycenie i piana też jak to w porterach nie za duża, choć wianuszek zostaje długo. w smaku mało palonych nut, ale bukiet przez to jest dla mnie ciekawszy. nie rozumiem dlaczego rozcieńczając go do koźlaka eksportowego zeszli tak nisko z blg. przy 16 byłby z tego naprawdę fajny pseudo koźlaczek
                        niemniej i tak dobrze wchodzi i po 2 ma się ochotę na zmianę.
                        zakupione w intermarche centrum Plaza.
                        co ciekawe kupowałem wtedy i "koźlaka" i portera i policzono mi kaucję za jedno. gdy spytałem w kasie która jest zwrotna (obie butelki takie same - typ amber) odpowiedziała kasjerka, że porter. gdy spytałem w drugiej kasie (tam gdzie przyjmują zwrot butelek) dowiedziałem się, że z koźlaka bądź tu mądry!

                        Comment

                        • djkynek
                          Senior
                          • 03-2005
                          • 122

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: charakterystyczny dla portera [4]
                          Piana: rzeszotowata [3.5]
                          Zapach: porterowy z nutką czystego spirytusu [4]
                          Smak: rozczarowuje, wyczuwalny smak przypalonej kawy zbozowej marki Turek [2.5]
                          Wysycenie: wlasciwe [4]
                          Opakowanie: butelka 0,5 l [4]
                          Uwagi: zakupione w intermarche w rzeszowie

                          Moja ocena: [3.35]

                          Comment

                          • docent
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 5205

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Pod światło kolor ciemnej bejcy, klarowny. Ciut zbyt jasny jak na ten ekstrakt. [4]
                            Piana: Ciemnobeżowa, drobnoziarnista. Dość obfita i trwała. [4.5]
                            Zapach: Wyczuwalny delikatny zapach palonego słodu. Szkoda że wyczuwalny tylko przy pierwszych łykach. [4]
                            Smak: Dominujący słodki, karmelowy smak. Na końcu śladowy posmak goryczki. Dla mnie ten smak jest zbyt słodki, zbyt mdły. Zdecydowanie wolę wytrawne portery. [3]
                            Wysycenie: Bez zastrzeżeń. [5]
                            Opakowanie: Bączek 0,3 z etykietą w ciemnej tonacji. Minus za brak kontry i goły kapsel. Ogólnie przeciętnie. [3.5]
                            Uwagi: Upolowane jako ostatnie w lubelskich delikatesach na Tumidajskiego. Gdyby smakował mi ten porter, nie mógłbym przeboleć że jest niedostępny w wawie. A tak to spokojnie będę się nadal delektował Krajanem

                            Moja ocena: [3.675]
                            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                            Comment

                            • zAjkA
                              Senior
                              • 12-2004
                              • 1089

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ładna rubinowa porterowa głębia. Ciężko przejżysta. [5]
                              Piana: No cóż jak na portera troche za słaba. Początkowo były problemy z jej otrzymaniem. Wkładając jednak troche wysiłku otrzymałem co chciałem. Mimo iż piana była obfita i gęsta szybko opadła. Mimo to dała o sobie znać w postaci zacieków na szklanicy oraz cieniutkiego pierścienia dookoła niej. [3.5]
                              Zapach: Klasyczny porterowy a więc kawowo karmelowe nuty przeplatające się z cięzkim palonym słodem. [5]
                              Smak: Rownież przychylę się co do opinni iż nie smakuje do końca jak porter acz kolwiek w tym przypadku nie przeszkadza mi to. Dużym plusem jest tu delikatność smaku który nie jest tak mocny i wyrazisty jak w klasycznym porterze bałtyckim. Dzięki temu obecna słodycz jest nieco lepiej wyczówalna .Razem tworzy to zgraną całość. [4.5]
                              Wysycenie: Ciut ciut za małe. [4]
                              Opakowanie: Butla (chyba) typu piknik 0,5l. Etykiety jak na fotkach u góry. [4.5]
                              Uwagi: Ogółem piwo to potrakotwałbym raczej jako bardziej wyrazistego ciemniaka niż portera. W samku nieco podobny do Leffe Bruin. Jakby nie było smakowało mi. Polecam Otrzymane od pawełka59. Władek Dzięki.

                              Moja ocena: [4.575]
                              Last edited by zAjkA; 08-06-2006, 21:25.
                              Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                              Comment

                              • MarcinKa
                                Senior
                                • 02-2005
                                • 2729

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Klasyczny, bardzo ciemny, prawie czarne. Pod światło ciemna wiśnia. [4.5]
                                Piana: Bardzo duża i trzyma się długo, powolutku opadając. Niestety dość dużo grubych bąbli. Kolor lekko kawowy. [4.5]
                                Zapach: Pięknie pachnie, ale jak na portera zapach zbyt łagodny i płaski. Tu jest taki słodowo chlebowy zapach z leciutkimi palonymi nutkami, karmelowymi. Brak mocnego kawowego zapachu z alkoholem gdzieś w tle. [4]
                                Smak: Piwo jest bardzo dobre, ale do porządnego portera to mu trochę brak. Smak jest delikatny chlebowo lekko palony, z miłym posmakiem palonym. Piwo jest łagodne i tych 8,5% właściwie się nie wyczuwa. Jest słodkawe ma akcenty karmelowe. Brak mu mocnego kawowego smaku i akcentu alkoholowego. Mnie bardziej pasowała poprzednia cięższa wersja, chyba bliższa była założeniom Portera Bałtyckiego. [4]
                                Wysycenie: Niskie, ale w takich piwach to normalne. Ciut jednak mogło by być wyższe. [3.5]
                                Opakowanie: W sumie to średnie. Trochę jednak mało wyraziste i ginie na sklepowej półce. Parametry są podane. Niestety kapsel tylko czarny. [4]
                                Uwagi: Bardzo fajne ciemne mocne piwo. Jako porter wzorcem raczej nie jest, ale zdecydowanie warte kupowania.

                                Moja ocena: [4.05]
                                To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎