Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Głubczyce, Brax

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Viktor
    Senior
    • 04-2002
    • 617

    #16
    Głubczyce, Hammer Mocne

    Ładna , efektowna butelka, takie też etykiety ( jak u BRAX'a), kapsel do kolekcji, ładny kolor - bursztynowy. To uznaję za zalety.
    Niestety mało smaczne, silny smak alkoholowy ( co prawda 7,8%,
    15,1 st) zabija zapach i smak chmielu oraz jego goryczkę.
    Browar z Głubczyc powinien uczyć się jak robić mocne piwa bez posmaku spirytu. Hammer butelkowy marny, beczkowego nie piłem.

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #17
      Cały czas pogarsza się jakość tego piwa.
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #18
        Najciekawsza z tego piwa jest... butelka, bodaj dwunastokątna.
        Smak - tym razem jakieś słonawe (sic!).
        Zapach - ostrawy, kojarzy się z morzem (Po zapachu i smaku można by pomyśleć że ronione jest na wodzie morskiej (nie widział ktoś cystern jadących z nad morza do Głubczyc ?).
        Piana – gruboziarnista, niezbyt obfita.
        Delikatnie mówiąc – dziwne piwo.

        Moja ocena: [3.125]
        Last edited by adam16; 07-12-2002, 11:22.
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • Dudlik
          Senior
          • 11-2002
          • 269

          #19
          Wydaje mi się że kiedyś brax byl lepszy. Ogolnie może być no i cena dość dobra.
          Piana jak śmietana smak szesnastoletniej dziewczyny! To jest piwko!

          Comment

          • RAFIFAFI
            Senior
            • 11-2002
            • 188

            #20
            Też tak myślę, że Brax kiedyś był lepszy. Ambrozja to może nie jest ale da się wypić i wcale nie trzeba się krzywić. No i kapsel nowy do kolekcji - czerwony z białym napisem BRAX jest związany z promocją. Moja ocena:

            Moja ocena: [3.175]
            Tylko z butli!

            Comment

            • Kudłaty
              Senior
              • 09-2001
              • 1972

              #21
              Piwko nawet w miare dobre, zakupiłem wczoraj dwie butelczyny i odrazu je wypiłem. Zapach odrazu po otwarciu się unosi dośc specyficzny, co do pianki to taka sobie. Butelka świetna warta zapłacenia kaucji

              Moja ocena: [3.65]

              Comment

              • zythum
                Kot Makawity
                • 08-2001
                • 8305

                #22
                Z butelki to taki sobie lekki pislik którego w lato, póki piwo jest schłodzone można jedną butelkę wypić. Niestety nawet schłodzone pod koniec picia jest już nie do picia. Piany brak, gazu brak, rozwodnione. Tak naprawdę nie warte picia w wersji butelkowej, jednak z beczki lepsze - żadna rewelacja ale z beczki dałbym 3.5.

                Moja ocena: [1.625]
                To inaczej miało być, przyjaciele,
                To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                Rządzący światem samowładnie
                Królowie banków, fabryk, hut
                Tym mocni są, że każdy kradnie
                Bogactwa, które stwarza lud.

                Comment

                • Gambrinus
                  • 06-2001
                  • 696

                  #23
                  Tym razem sprobowalem wersji puszkowej. Zdecydowanie gorsze niz ostatnim razem, na domiar zlego metne (czyzby nie bylo filtrowane???). Piana i zapach OK, ale smak malo satysfakcjonujacy, wodniste , z dziwnym posmakiem. Ogolnie: 3 (2-5)
                  Popieraj małe browary!!!
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Comment

                  • robox
                    = kapslarz =
                    • 11-2002
                    • 8188

                    #24
                    Dobre piwo, może nie rewelacyjne, ale organizm bardzo dobrze je toleruje i nie ma nic przeciwko następnym. Piję ostanio namiętnie tego promocyjnego (wiadomo kapsle).
                    Cena w Tesco 1,89 i nie liczą kaucji.
                    A może promocja przesłoniła oczy i gardło?

                    Comment

                    • breslauer
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 2690

                      #25
                      Piwko spożywane w upalne niedzielne popołudnie we wsi Jarnołtówek koło Głuchołaz. Pierwsze, co rzuca się w oczy, to kształt butelki wraz z kształtem etykiety - jest wzór tak niestandardowy na polskim rynku, że spokojnie należy mu się 5. Jedynym minusem tego piwa jest w zasadzie piana. Poza tym nie mam zastrzeżeń - w smaku da się wyczuć lekki smak goździków, ale jednak dominuje bardzo miła goryczka. Piwko było dobrze schłodzone, co w połączeniu z tą goryczką oraz niezbyt mocnym nasyceniem CO2 doskonale gasiło pragnienie. Czyżby Głubczyce w moim Dzienniku Piwnym miały od tej pory zdobywać coraz wyższą pozycję?

                      Moja ocena: [4.45]

                      Comment

                      • wriggle
                        Senior
                        • 12-2002
                        • 322

                        #26
                        Osobiście nie testowałem, ale kumpel ze Śląska, człek o smaku wytrawnym, acz konserwatywnym, na hasło "Brax" zrobił niewytworną minę.
                        ONE LOVE

                        Comment

                        • Sven
                          Senior
                          • 09-2003
                          • 1211

                          #27
                          Podczas nalewania piana bardzo obfita, ale szybko opada.Kolor dość przyjemny, zapach dosyć nieuchwytny, jakby delikatnie słodowo-chmielowy. Bąbelki są do konca, ale jakieś takie słabe, smak to najsłabsza strona tego piwa, jakby jakiś taki wykastrowany, niby goryczka,niby jęczmień, ale tak rozcieńczone wodą, że prawie nieuchwytne! Najlepsza w tym piwie jest butelka, ładna, można na półce postawić! Ale od tegoż piwa lepiej trzymać się z daleka!

                          Moja ocena: [2.5]
                          Celia, cerevisia et conventus.

                          Comment

                          • babalumek
                            Senior
                            • 02-2004
                            • 1207

                            #28
                            Dużo wczesniej (choć fakt że już dosć dawno) o tym piwie słyszałem,dodam że w samych pozytywach.Ucieszyłem się więc niezmiernie,gdy wreszcie udało mi się spróbowac tego piwa prosto z beczki przy dworcu w Złotoryji.Cena 2,60zl więc jest bardziej niż dobrze.Ale poza tym to w sumie żadna rewelacja.Piana całkiem gęsta,twarda,długo sie trzymała,w smaku... no nie wiem jakby to ująć, taki zwykły pils z minimalną nutką,jak ja to mówię-regionalizmu,choć dla mnie ta nutka trochę za mała.W sumie niezłe,choć w porównaniu z takim np.piwem z Chojnowa to cieniutko,widocznie chcą walczyć o klienta wyłącznie ceną...
                            MRKS Kuźnia Jawor

                            WTS Sparta Wrocław

                            Comment

                            • Pepek
                              Senior
                              • 04-2003
                              • 1499

                              #29
                              Spostrzegłszy niedawno, że to piwo jakoś umknęło mojej ocenie na Browarze szybko postanowiłem nadrobić zaległości i dokonałem "wewnętrznego" importu z Brzegu. Pojawia się ono od czasu do czasu w brzeskich Lewiatanach za ok. 1,70 PLN.
                              Kolor jasnozłocisty, niestety za jasny. Ładna, sztywna, biała drobnopęcherzykowa piana tworząca z początku niewielki grzybek utrzymuje się prawie do końca spożycia. Nasycenie gazem początkowo zbyt mocne, ale na szczęście jego nadmiar szybko ulatuje i po pewnym czasie staje się bardzo przyjemne. Smak tworzy niezłe połączenie goryczki z lekko słodkimi nutami, niestety czuć też trochę nieznośną wodnistość w tym piwie. Dobry, intensywny chmielowy zapach. Opakowanie to typowa i piękna 12-kątna półlitrowa butelka "głubczycka" z 6-kątnymi etykietami w barwach srebrno-czerwonych z charakterystyczną runiczną czcionką marki piwa, kapsel również markowy.
                              Sztandarowe i dobre piwko z browaru głubczyckiego, ale trzeba przyznać, że kiedyś było znacznie lepsze. Zresztą ja i tak wolę jego wersję beczkową

                              Moja ocena: [3.825]

                              Comment

                              • Petrax
                                Senior
                                • 12-2001
                                • 662

                                #30
                                Nabyte w Intermarche, ETC Swarzędz

                                Kolor: ciemnozłocisty, klarowne
                                Piana: mizerna, szybko opada, trochę zostaje na ściankach
                                Gaz: OK
                                Zapach: delikatny, ale przyjemny, słodowo-chmielowy
                                Smak: bardzo dobre, treściwe, mocno goryczkowe, ale po przełknięciu wyraźnie czuć głęboki aromat słodu, przypomina trochę piwa z EDIego

                                Moja ocena: [4.1]
                                Last edited by Petrax; 03-08-2004, 19:15.
                                In cervisia veritas
                                http://www.ptxc.de.vu
                                Пиво - вот мое экотопливо

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎