Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Hanza

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #46
    Piwo otrzymane od Borysko, dzięki!
    Etykieta ładna i gustowna, co jednak z tego, jeśli udaje piwo niemieckie? Rozumiem że można robić coś na eksport, ale w takim przypadku się to zaznacza, a tu jedynymi akcentami świadczącymi, że to piwo polskie, są wymienione malusieńkimi literkami na kontrze skład, zawartość alkoholu i ektraktu oraz adres browaru (ten na dodatek kolorem zlewającym się z tłem). Minus więc za to, a także za niedrukowany kapselek, bo bardzo by pasował ze wzorem.
    Kolorek jasny, ale to przecież dziesiątka, więc jak najbardziej usprawiedliwiony. Zwłaszcza że ładny.
    Piana ładna, wysoka i solidna. Bardzo dobrze się utrzymuje i do samego końca pozostaje jej wiele.
    Zapach przyjemny, zdecydowanie słodowy, ale jest w nim spora doza oryginalności.
    nasycenie swietne.
    W smaku bardzo ciekawe. Wyjątkowo treściwe jak na swój ekstrakt, treściwsze niż sporo znanych mi dwunastek... Dominuje przyjemny, słodowo-chlebowy posmaczek, zaakcentowany przyjemną goryczką. Całość sprawia dośc wytrawne wrażenie.
    Świetne piwo! Z wielką chęcią do niego wrócę.

    Moja ocena: [4.5]

    Comment

    • mario123
      Senior
      • 01-2003
      • 250

      #47
      Ostatnio zeszli z woltażem na etykiecie. Teraz na butelce podają: alk. 4,8% obj, extr. 10,1% wag. Przyczyna juz znana (UE).

      Comment

      • fat_fire
        Member
        • 09-2004
        • 80

        #48
        za lekkie , za wodniste , za jasne itd. ...

        Comment

        • Shlangbaum
          Senior
          • 03-2005
          • 5828

          #49
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Kolor powiedzmy złotawy. Lekko cienkuszowaty. [4]
          Piana: Wielkopęcherzowa Niezbyt trwała. Pozostawia prawiekożuszek [3]
          Zapach: To dopiero dziwne, mi przypomina półwytrawne białe wino. Jak Chardonay tylko mniej intensywny. Szczegolnie jak się zamiesza piwem w szklance. [4]
          Smak: Cierpki, lekko chmielowy, lekko słodowy. Nie specjalny. [3.5]
          Wysycenie: Jakies tam pęcherzyki są, nawet wyczuwalne ale powinno być DUŻO bardziej intensywne. [3]
          Opakowanie: Co to za pomysł wogóle by udawać piwo eksportowe Grubymi nićmi to szyte. Ledwo można znaleźć informację, który to browar warzy. Żaden Niemiec by się nie pokusił. Pomysł graficzny klasyczny ale wporządku, nazwa też ale to udawanie niemieckiego piwa...zresztą już moi porzednicy troszkę ponarzekali na ten temat więc nie będę powtarzał. [3]
          Uwagi: Powarznie się zawiodłem przez to piwo na browarze Amber. Nie jest tragiczne ale powinno być lepsze by browaru w doł nie ciągnąć...

          Moja ocena: [3.6]

          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

          Comment

          • Jimmy_jb
            • 11-2005
            • 911

            #50
            Piłem Hanzę parę razy, nie tylko wtedy gdy nie miałem kasy na nic innego i nie żałuję. Całkiem fajne piwo, lekkie. Niczym specjalnie nie razi ani nie przyciąga. Jak dla mnie średniak.
            Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

            Comment

            • Bombadil13
              • 05-2005
              • 2479

              #51
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: jasno złoty, klarowny, ciut zbyt jasny [4]
              Piana: spora po nalaniu, dość gęsta, pęcherzyki średniej wielkości, śnieżno biała; opada szybko, ale pozostawia trwały dywanik o grubości około 1-2 mm; gęsta na tyle, że pozostawiana sciankach szklanki malownicze krzaczki [4]
              Zapach: słodowo- chmielowy, przyjemny, ale niezbyt intensywny [3.5]
              Smak: wyraźnie wodniste, chmiel wyczuwalny na początku, później delikatny smak słodu i powrót goryczki- moim zdaniem zbyt słabej, lekko wyczuwalnyalkohol [3.5]
              Wysycenie: zdecydowanie przesadzone, choć bąbelki powietrza odrywające się z dna szklanki prezentują się znakomicie [3.5]
              Opakowanie: nowa, zmieniona etykieta, jest utrzymana w podobnej stylistyce, ale mniej w niej treści, co tu akurat nie sprzyja pozytywnej ocenie, poprostu poprzednia wersja bardziej mi odpowiadała, ta jest uboższa, zbyt uboga, brak danych o ekstrakcie, goły kapsel [3.5]
              Uwagi: piwo jak mniemam, powszechnie znane, ale w ramach odrabiania pracy domowej i zbierania nowych etykiet zabrałem się za ocenę.
              Piwo przyzwoite, ale nie ma co ukrywać, Amber ma lepsze wyroby!

              Moja ocena: [3.575]
              Poszukuję

              Comment

              • grzech
                Senior
                • 04-2001
                • 4592

                #52
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty, taki ja powinien być w lekkim pilsie. [4]
                Piana: Wysoka jak cholera i nawet trwała. [4.5]
                Zapach: Zdecydowany - chmielowy z nutka słodową. [4]
                Smak: Nawet smaczne - równowaga aromatów chmielowych ze słodowymi akcentami. Z czasem te ostatnie zaczęły dominować. [4]
                Wysycenie: Odpowiednie, czyli spore. [4]
                Opakowanie: Nowa etykieta, "wyczerpująca". kontra, goły kapsel. Całość taka trochę ascetyczna. [3.5]
                Uwagi: Zachęcony nową etykietą sięgnąłem po nie i nie żałuję.

                Moja ocena: [4.025]

                Comment

                • franekf
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 944

                  #53
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Pilsowy, jasny, bez zarzutu. [5]
                  Piana: Drobnoziarnista, o zadowalającej trwałości, pozostaje w postaci skromnego dywanika, trochę oblepia szkło - całkiem nieźle. [4]
                  Zapach: Słodowy, z wyczuwalnym chmielem i delikatnym kwaskiem, średnio intensywny, ciężko określić go mianem bardzo przyjemnego, ale nie przeszkadza w piciu piwa. [3.5]
                  Smak: Całkiem niezły - dominują nuty słodowe, całkiem wyraźny "chlebek", aromat chmielowy średnio intensywny, goryczka dość słaba jak na pilsa. Pije się całkiem przyjemnie, ale brakuje mi w tym piwie chmielu i goryczki. Po prostu zwykły lager, a nie pils [4]
                  Wysycenie: Trochę za mocne - zarówno jeśli chodzi o odczucie na języku, jak i w żołądku, raczej stałe w czasie (nie odczułem większych zmian). [4]
                  Opakowanie: Dość prosta etykieta (przypomina mi trochę niemieckiego Schlossa), całość zaprojektowana w sposób mający chyba sugerować, że to piwo niemieckie (czy to piwo idzie na eksport? bo na kontrze podano cenę w Euro?). Brak informacji o ekstrakcie, kapsel goły. Opakowanie to moim zdaniem najsłabszy element tego piwa. A szkoda, bo zawartość jest niezła, ale przez kiepską prezencję niektórzy mogą jej nie poznać [3]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.825]
                  Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                  http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                  Piwny Janusz bez Teku

                  Comment

                  • kornick1
                    Junior
                    • 01-2006
                    • 3

                    #54
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Dosyć jasny [3.5]
                    Piana: Drobna i średniotrwała [3.5]
                    Zapach: Bardzo przyjemny [4]
                    Smak: Suuper ! Lekkie piwo fantastyczne do ugaszenia pragnienia jak chce się pić. [5]
                    Wysycenie: Takie jakie powinno być. [4]
                    Opakowanie: Bez rewelacji ale i bez obciachu. W porządku. [4]
                    Uwagi: Wspaniałe piwo szczególnie na lato. Kupiłem nie spodziewając się niczego szczególnego i tu pełne zaskoczenie - BARDZO DOBRE PIWO i to tego w bardzo dobrej cenie. Kolejny plus dla browaru AMBER.

                    Moja ocena: [4.325]

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23807

                      #55
                      przy kolejnych ocenach proszę już nieco konkretniej smak i zapch opisywać
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • Rycho_128
                        Senior
                        • 03-2007
                        • 1039

                        #56
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: kolor bursztynowy, jak na ekstrakt nawet dość ciemny, nie jest to, jak często oceniający piszą, "jasna słomka" [4.5]
                        Piana: Niestety w moim przypadku słabo, szybko opadła (piwo miałem w lodówce od 24 godzin), ale zostawia na pokalu ślady [2.5]
                        Zapach: Bardzo fajny, świeży, nawet drożdże da się wyczuć [4.5]
                        Smak: Piwo jest lekkie, ale nie można powiedzieć, że wodniste, drożdżowy smak wcześniej dający się wyczuć w zapachu gdzieś w tle jest. Jako że to pils, czuć goryczkę (może jednak nieco zbyt słabą), nieco większą jednak niż np. w Mocnym Red, nie jest też tak słodkie, jak Red. Generalnie smak łagodny, wyważony, piwo poprawne, jednak nie wyróżnia się "tym czymś"... [4]
                        Wysycenie: Hm, tak na granicy odpowiedniego/nieco zbyt słabego [3.5]
                        Opakowanie: No właśnie. Na pierwszy rzut oka 5, bo etykieta, kontra i krawatka wskazują na piwo z wyższej półki. Ale jak dalej poczytać, wszystko opisane jest po niemiecku - a przecież Kolbudy, gdzie to piwo nabyłem to nie Niemcy - (cena 0,70 euro), tylko gdzieś tam po długim uważnym wpatrywaniu się w te etykiety małymi literkami napisane jest coś po polsku i po szwedzku. No to już mamy 4. Goły kapsel - no to już mamy 3, nie podają ekstraktu - no to leci pół punkta i w związku z tym wyszło 2,5. Słabiutko. A mogło być tak dobrze... [2.5]
                        Uwagi: Kupiłem w Sieci 34 w Kolbudach k. Gdańska za 1,79. Jak było już na forum, piwo to występuje w sieci Netto pod nazwą Berg lub Gryf (o ile to dokładnie to samo). Tak to teraz ostatnio już jest, że pijąc piwa z Ambera (a lubię) chcąc nie chcąc myśli się o Simonie Ci, co wierzą, niech się pomodlą...

                        Moja ocena: [3.95]
                        Gdański Browar WaRy
                        Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
                        Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

                        Comment

                        • Samoglow
                          Senior
                          • 07-2007
                          • 606

                          #57
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Zupełnie odpowiedni. Jasna słomka, klarowny. [5]
                          Piana: Dość dziurawa, znika trochę za szybko, ale śladu pozostają wyjątkowo długo. Ładnie rośnie. [4]
                          Zapach: Nie za mocny, ale świeży. Wyczuwalny chmiel, całkiem przyjemny. [4]
                          Smak: Lekkie piwo o orzeźwiającym smaku chmielu, słód słabo wyczuwalny, niezły pilsik, ale wolałbym więcej ekstraktu. Jak dla mnie za mało treściwe. [3.5]
                          Wysycenie: Idealne dla Pilsnera. Szczypie w język, jest go sporo, ale bez przesady. Bąble pięknie pracują. [5]
                          Opakowanie: Estetyczne, dość proste, ale nie podano ekstraktu. Napisy po niemiecku, a skład po polsku. O co tu chodzi?? [4]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.9]

                          Comment

                          • kopyr
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 9475

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Samoglow Wyświetlenie odpowiedzi
                            Napisy po niemiecku, a skład po polsku. O co tu chodzi??
                            O dobre wrażenie.
                            A konkretnie o wrażenie, że piwo jest importowane.
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9735

                              #59
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jasnozłoty, lekki, pasuje do parametrów. [3.5]
                              Piana: Była piekna, choć nieco gruboziarnista. Najpierw na 4 cm z "czapą", po ok. 10 minutach uległa redukcji do cienkiego kożuszka i strzępów oblepiających szklankę. [4]
                              Zapach: Zaraz po otwarciu wydostał się chmielowy aromat, po czasie pojawiły się lekkokwaskowe nuty oldskulowe. Daleeeko w tle chyba trochę słodu czuć. [3.5]
                              Smak: Podobnie, jak w kategorii zapachowej - dominuje goryczka, lekko przełamana kwaskowatą nutą, w tle słodycz, jakby trochę... ...owocowa? [4]
                              Wysycenie: Jest spore, orzeźwia, choć przy ogólnej lekkości i chmielowości piwa mogłoby być o ton wyższe. [4]
                              Opakowanie: Herb z elementami pomnorskiego (?) gryfa, gotycka stylizacja czcionki, na kontrze napisy w zagranicznym jezyku. Styl etykiety klasyczny, kapsel goły. Kolorystyka przyzwoita. Minus za germanienie nam dzieci . [3]
                              Uwagi: Przywiezione ze "Smaku" przy okazji wypadu na Koźlaki.
                              Przyzwoite lekkie piwo, szkoda, że trudno dostępne.

                              Moja ocena: [3.75]

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13950

                                #60
                                No i stało się to, co ktoś kilka miesięcy temu napisał gdzieś. Hanza to już przeszłość
                                Wygląda na to, że Amber kompletnie rezygnuje z najsłabszego procentowo produktu, bo i Berg znika (jak i cały Amber) z Netto. No chyba że to przygotowanie pod nową markę...

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎