Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żywiec, Porter (WARZONY w ŻYWCU DO 2004r. i od 2017)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    Koleżko, przeczytałes tytuł wątku?
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • Promil03
      Senior
      • 10-2007
      • 2833

      Kolego, opisałeś to piwo w złym temacie. Ten dotyczy portera warzonego jeszcze w Żywcu. Ty piłeś portera z Cieszyna.
      Poza tym, to nie piwo domowe, więc nie uświadczysz na takim daty warzenia i rozlewu.
      Jeśli chodzi o Twoją ocenę piwa, to też się dziwię. Cały czas to jeden z lepszych porterów w Polsce.

      Comment

      • Wujcio_Shaggy
        Senior
        • 01-2004
        • 4628

        Może kolega naprawdę oceniał żywiecki porter, który nie wytrzymał próby czasu?
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

        @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13950

          Może czas już zamknąć ten temat dla świętego spokoju?
          Wiem, że są osoby, które jeszcze sezonują tytułowego Portera, ale czy będą chciały się jeszcze na jego temat wypowiedzieć? Zresztą ART może aktywować na krótką chwilę ten temat, jeśli ktoś zgłosi chęć napisania wrażeń. Ale dla świętego spokoju nas wszystkich należałoby ten temat zamknąć. Takie jest moje zdanie.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • barthez
            Senior
            • 07-2005
            • 367

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarny, bez kompromisów, idealnie współgra ze smakiem. [5]
            Piana: Gęsta, trzymała się dosyć długo, choć mogłoby być trochę lepiej. [4.5]
            Zapach: Po prostu "porterowy", jakby lekko owocowy, mnie się podoba. [5]
            Smak: Zdecydowanie treściwe, na pewno nie jest to porter lekki i łatwy w odbiorze, choć bardzo smaczny. Po prostu konkretny "porterowy" smak, która zostawia ślad w gardle. Nie poleciłbym portera z Żywca komuś kto jeszcze nigdy nie pił tego gatunku piwa, gdyż mógłby się po prostu zrazić (sam się kilka lat temu początkowo zraziłem pijąc podobne portery). [5]
            Wysycenie: Wg mnie jak należy. [5]
            Opakowanie: Elegancka tłoczona butelka, zawiera wszystkie potrzebne informacje. [5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.95]
            ---------------
            Ocena usunieta z rankingu.
            Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
            Art, Admin

            ---------------
            Last edited by ART; 05-01-2012, 00:10.

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              Następny. halo, halo.
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • anteks
                maruda
                • 08-2003
                • 10738

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika barthez Wyświetlenie odpowiedzi
                Kolor: Czarny, bez kompromisów, idealnie współgra ze smakiem. [5]
                Piana: Gęsta, trzymała się dosyć długo, choć mogłoby być trochę lepiej. [4.5]
                Zapach: Po prostu "porterowy", jakby lekko owocowy, mnie się podoba. [5]
                Smak: Zdecydowanie treściwe, na pewno nie jest to porter lekki i łatwy w odbiorze, choć bardzo smaczny. Po prostu konkretny "porterowy" smak, która zostawia ślad w gardle. Nie poleciłbym portera z Żywca komuś kto jeszcze nigdy nie pił tego gatunku piwa, gdyż mógłby się po prostu zrazić (sam się kilka lat temu początkowo zraziłem pijąc podobne portery). [5]
                Wysycenie: Wg mnie jak należy. [5]
                Opakowanie: Elegancka tłoczona butelka, zawiera wszystkie potrzebne informacje. [5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.95]

                ---------------
                Ocena usunieta z rankingu.
                Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                Art, Admin

                ---------------
                Dlaczego usunięta? Nie jest to może kwiecista jak druga ocena Kopyra Sarmackiego, ale są uzasadnienia wszystkich punktów
                Mniej książków więcej piwa

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13950

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                  Dlaczego usunięta? Nie jest to może kwiecista jak druga ocena Kopyra Sarmackiego, ale są uzasadnienia wszystkich punktów
                  Bo dotyczy piwa już nie produkowanego, ot co

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • anteks
                    maruda
                    • 08-2003
                    • 10738

                    usp, a może się zachowało
                    Mniej książków więcej piwa

                    Comment

                    • grzeber
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 2868

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                      usp, a może się zachowało
                      Jeśli w tłoczonej butelce to chyba najpóźniej z lat 50.
                      pozdrawiam
                      www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                      Comment

                      • anteks
                        maruda
                        • 08-2003
                        • 10738

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
                        Jeśli w tłoczonej butelce to chyba najpóźniej z lat 50.
                        Czyli rarytas
                        Mniej książków więcej piwa

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                          Może czas już zamknąć ten temat dla świętego spokoju?
                          Wiem, że są osoby, które jeszcze sezonują tytułowego Portera, ale czy będą chciały się jeszcze na jego temat wypowiedzieć? Zresztą ART może aktywować na krótką chwilę ten temat, jeśli ktoś zgłosi chęć napisania wrażeń. Ale dla świętego spokoju nas wszystkich należałoby ten temat zamknąć. Takie jest moje zdanie.

                          Popieram, na pewno zablokować mozliwość oceny piwa (ew. udostępniona na specjalne życzenie), sugeruję też aby posty opisujące inne piwo zostały przeniesione do Zamkowego.
                          Last edited by becik; 05-01-2012, 14:06.
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2009
                            • 6134

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz Wyświetlenie odpowiedzi
                            Być może jeszcze są pochowane w piwnicach pojedyńcze sztuki Portera z Żywca,więc nie zamykać
                            Oj jest.... znalazł się jeden dość stary...

                            Tomasz Kopyra (http://blog.kopyra.com) z okazji przekroczenia miliona odsłon na kanale, degustuje piwo Żywiec Porter, które ma ok. 30 lat (!). Jest to prezen...


                            Comment

                            • Brodzislaw
                              Senior
                              • 09-2013
                              • 1020

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemny niemal czarny. [4.5]
                              Piana: Obfita, gęsta, kremowa, z drobnych ziaren, opada z czasem [4.5]
                              Zapach: Intensywna won słodów palonych, kawy, czekolady [4.5]
                              Smak: Słodowy-palony, kawowo-czekoladowy, gęsty z dodatkiem suszonych owoców. Czuć jednak alkohol [4.5]
                              Wysycenie: Sporo bąbelków, szczypie w język [4.5]
                              Opakowanie: Estetyczna, pasująca - kojarząca się z porterem [4.5]
                              Uwagi: Najlepsza rzecz Żywca

                              Moja ocena: [4.5]
                              ---------------
                              Ocena usunieta z rankingu.
                              Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. NIE TO PIWO
                              Art, Admin

                              ---------------
                              Last edited by ART; 23-10-2015, 07:48.

                              Comment

                              • anteks
                                maruda
                                • 08-2003
                                • 10738

                                Gdzie go zdobyłeś?
                                Mniej książków więcej piwa

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎