Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żywiec, Porter (WARZONY w ŻYWCU DO 2004r. i od 2017)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Petitpierre
    Senior
    • 01-2014
    • 2560

    Mam i ja! Ale tylko na szczęście dwa.

    Czekolada z mlekiem,
    Odrobinę kawy ziarnistej
    Nie byłbym człowiekiem
    Gdybym nie pragnął mocy siarczystej
    Aczkolwiek w dolnej nucie
    Jest jak w palcu co szuka dziury w bucie
    Kawa z mlekiem ponad wszystko
    Bez większego uwielbienia
    Niebezpiecznie smakuje schwarzbier'em
    Trzeba odpalić 09.10 dla duszy ukojenia
    Kaskadowa paloność w smaku
    Nie o to pod stocznią walczylim, chłopaku
    Jednowymiarowość,
    kolejny kapsel do loteryi
    Żeby tylko nie było z tego
    Jakiejś-ci chryi
    Pełny Schwarzbier wart rymu
    Nie ma ognia, to i nie będzie dymu.
    Mały porterek-przyjaciel nerek

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      W Lubinie była akurat warka 1.12.18, nabyłem 6 sztuk, sprawdzę dziś jedno.
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
        W Lubinie była akurat warka 1.12.18, nabyłem 6 sztuk, sprawdzę dziś jedno.
        no ta warka jest słaba.Taki szwarcbier na lekkim sterydzie

        Do lochu go za karę, a nóż pomoże

        09/18 lepszy choćnie jakiś wybitny
        Mniej kawy z mlekiem a więcej ma wiśniówki nie ułożonej

        Wiem co piszę, bom właśnie go spożył
        Last edited by dlugas; 16-07-2017, 01:09.
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • LubieStrongi
          Senior
          • 02-2016
          • 195

          Żywiec, Porter (WARZONY w ŻYWCU Z PRZERWĄ OD 2004 do 2017 r.)

          Pjana: Po 2 minutach redukuje się do podstawki, 3 palce początkowo. [4]
          Opakowanie: klasyczne, wiadomo, czego się spodziewać. [5]
          Niuch: Skórka z czarnego świeżo i mocno przypieczonego chleba, "lekki Alek", gorzka, niesłodzona kawa. [5]
          Smak: Taki sam, w posmaku pojawia się też gorzka czekolada z lekkimi orzechami, taka z Wawela. Ciało średnie, nie jest zawiesiste. Bardzo intensywna kawa bez cukru. Alkohol na granicy wyczuwalności o dziwo, inaczej, niż w smaku. Pyszne. [5]
          Uwagi: Warka z datą do 30.10.2018. [5]
          Last edited by LubieStrongi; 16-07-2017, 21:09.

          Comment

          • LubieStrongi
            Senior
            • 02-2016
            • 195

            Proszę bardzo.
            Attached Files

            Comment

            • rafalek21
              Senior
              • 04-2015
              • 1407

              Warka 30.10.2018

              Całkiem obfita piana, średnio trwała, ładnie zdobi szkło.
              W zapachu dość lekkie, ale przyjemne, kawa, do tego delikatna nuta wiśni.
              Smakowo trudno mi opisać, ale spróbuję, kawowo(ale nie powiem jaka odmiana kawy), trochę słodkie z początku, ale ogółem sprawia wrażenie pół-wytrawnego, jest też nieprzesadnie alkoholowe, tak całkiem przyjemnie, nic nie gryzie, dobrze pasuje do reszty piwa, całkiem gładkie i chyba pełne.

              Nie czuję się na siłach, żeby wystawić ostateczną ocenę, ale wydaje mi się, że jest na poziomie tej z 27.09.2018. Na pewno jest to warka warta spróbowania, sam pewnie odłożę kilka butelek.

              Comment

              • kosher
                Senior
                • 04-2005
                • 2294

                W Delikatesach Centrum jest dziś ostatni dzień promocji m.in. na Żywca Portera i jest do dostania właśnie ta warka 30.10.2018. Cena 3,49 zł.

                Comment

                • rafalek21
                  Senior
                  • 04-2015
                  • 1407

                  Dziś jestem w lepszej formie, tym razem warka 27.11.2018.

                  W zapachu skórka pieczywa, trochę czekolady - całkiem łagodny, mało intensywny, ale ogółem przyjemny.
                  Smakowo podobnie, ciemne pieczywo, czekolada i kawa, co najmniej średnio palony, słodycz na niskim poziomie, wyraźne rozgrzewanie alkoholu, goryczka średnia.

                  Nieźle jak na świeżynkę, smakowało, nic tylko po prostu dokupić i do piwnicy.
                  Last edited by rafalek21; 20-07-2017, 02:27.

                  Comment

                  • rafalek21
                    Senior
                    • 04-2015
                    • 1407

                    Warka do 14.11.2018

                    Obfita, piękna, drobnopęcherzykowa, kremowa piana, średnio trwała, lekki ale przyzwoity lacing.
                    Z początku w zapachu: skórka ciemnego pieczywa, trochę metalu ,dość słaby, po ogrzaniu dochodzi kawa i może ciut alkoholu, tym razem umiarkowanie intensywnie - ogółem nie zachwyca.
                    Smakowo wyraźnie alko-metaliczny, mało słodyczy, głównie z początku, im dalej tym bardziej wytrawne, kawa, goryczka średnio-niska, alkoholowa, po "przyjęciu" połowy oswoiłem się ze smakiem i doszukałem się trochę gorzkiej czekolady, ale ogółem wady wiodą prym w smaku.

                    Wypić-wypiłem, ale jest to dość słaba warka; mam małą tolerancję dla alkoholu i żelaza, po za tym ciężko o plusy.
                    Last edited by rafalek21; 08-08-2017, 22:14.

                    Comment

                    • rafalek21
                      Senior
                      • 04-2015
                      • 1407

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafalek21 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Warka do 14.11.2018

                      Obfita, piękna, drobnopęcherzykowa, kremowa piana, średnio trwała, lekki ale przyzwoity lacing.
                      Z początku w zapachu: skórka ciemnego pieczywa, trochę metalu ,dość słaby, po ogrzaniu dochodzi kawa i może ciut alkoholu, tym razem umiarkowanie intensywnie - ogółem nie zachwyca.
                      Smakowo wyraźnie alko-metaliczny, mało słodyczy, głównie z początku, im dalej tym bardziej wytrawne, kawa, goryczka średnio-niska, alkoholowa, po "przyjęciu" połowy oswoiłem się ze smakiem i doszukałem się trochę gorzkiej czekolady, ale ogółem wady wiodą prym w smaku.

                      Wypić-wypiłem, ale jest to dość słaba warka; mam małą tolerancję dla alkoholu i żelaza, po za tym ciężko o plusy.
                      Pomyłka, miało być Warka do 14.12.2018

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        Warka styczeń 2019 jest wyraźny progres.
                        Więcej paloności, gorzkiej czekolady i czarnej kawy. Plus owocki. Żelaza chyba brak lub mało, nie szukałem na siłę.
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • rafalek21
                          Senior
                          • 04-2015
                          • 1407

                          Warka do 27.12.2018

                          Wysoka, kremowa piana z jednolicie drobnych pęcherzyków, całkiem trwała, pozostaje do końca, lekko, ale ładnie zdobi szkło.
                          Zapach: Palony, gorzka czekolada i trochę żelaza.
                          Smak: Przyjemna mieszanka kawy, paloności i gorzkiej czekolady, jest też żelazo w umiarkowanych ilościach, niespecjalnie słodkie, goryczka średnia(może ciut wyżej) i dość krótka,nieco alkoholowe, nie gryzie - w porządku jak na świeżynkę.

                          Ogółem jest to typowy Żywiec Porter, nie ma co tu szukać niespodzianek, po prostu przyzwoity porter z średniej półki(jakościowej). Trochę żelazisty, ale reszta to rekompensuje.
                          Last edited by rafalek21; 15-08-2017, 05:43.

                          Comment

                          • rafalek21
                            Senior
                            • 04-2015
                            • 1407

                            Warka do 22.01.2019

                            Piękna obfita piana, do tego trwała.
                            Zapach: mało intensywne, chyba kawowo, troszkę żelaza i paloności, po ogrzaniu wychodzi dość wyraźny alkohol.
                            Smak: Wyraźnie Kawowo-czekoladowy, do tego palony, średnio słodki, mało żelaza, lekkie nuty owocowe, wyraźna goryczka, średnio alkoholowy - głównie jako rozgrzewanie.

                            Ogółem smakowało, ponadprzeciętna warka, umiarkowanie agresywna, ale czuć w smaku że to Żywiec Porter. Trochę zbyt świeże, ale dokupię kilka butelek, bo podstawa do leżakowania jest.

                            Comment

                            • rafalek21
                              Senior
                              • 04-2015
                              • 1407

                              Warka do 04.02.2019
                              Piana co najmniej dobra - jak zawsze.
                              Zapach: Łagodna kawa i czekolada, szczątkowa nuta owocowa(chyba wiśnia), troszkę metalu - w porządku, coś jeszcze tam jest, ale nie potrafi
                              Smak: Wyraźnie kawowo-czekoladowy, pełny, średnio słodkie, umiarkowanie palone, niedługa, średnia goryczka(głównie palona, mniej alkoholowa), żelazo na średnim poziomie, ale niespecjalnie mi przeszkadza.

                              Jak na świeżynkę to całkiem smaczna warka(choć nie tak jak ta do 22.01.2019), może minimalnie przysłodka jak dla mnie, zawsze mogłoby być trochę mniej metalu, choć tym razem jest w tolerowalnych ilościach. Póki co te z datą do 2019 są przyzwoite

                              Comment

                              • Petitpierre
                                Senior
                                • 01-2014
                                • 2560

                                10.10.2018 okazał się na razie najlepszą warką. Niesamowicie czekoladowy w aromacie, w smaku konsekwentny w tej czekuladzie, natomiast na finiszu ziarnista kawa. Warto szukać!
                                Mały porterek-przyjaciel nerek

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎