Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żywiec, Porter (WARZONY w ŻYWCU DO 2004r. i od 2017)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6134

    Po ilości postów widzę że leżakował w swojej piwniczce...

    Comment

    • expel
      Member
      • 01-2013
      • 63

      Pisze to po raz któryś, bardzo was proszę jak oceniacie portery piszcie z jaką datą one są. To dość istotne jak ktoś szuka piwa do leżakowania, ale też przydaje się przy normalnymch zakupach w sklepie.

      Comment

      • yassmen
        Senior
        • 11-2012
        • 288

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Dostojna czerń. Pod światło rubinowe przebłyski. [5]
        Piana: Beżowa, drobnopęcherzykowa, utrzymuje się przez całą degustację. [5]
        Zapach: Lekko winny. Wyraźna alkoholowo-rozpuszczalnikowa nuta. Obok tego słody palone i ciemna czekolada. [3.5]
        Smak: Pierwszy raz spotykam się w tym piwie z tak silnym metalicznym posmakiem. Test nadgarstkowy jasno wykluczył chmiel jako sprawcę. Dzielnie przebijają się smaki palonych słodów, kakao, suszonych śliwek i karmelu, ale nuta metaliczna odbiera całą przyjemność konsumpcji. Sorry, chyba padł ostatni bastion porterowej jakości... [3]
        Wysycenie: Optymalne. [5]
        Opakowanie: Klasa. Zestawienie kolorystyczne, zdobiona butelka, ogólna koncepcja. Chociaż oddałbym cały ten anturaż za dawny smak porteru z Żywca. [5]
        Uwagi: Gdzie się podział jedyny koncerniak, na którego można było stawiać w ciemno? Porter żywiecki był pewniakiem, sprawdzonym świetnym piwem. Tym razem miałem wrażenie, że gram rolę w jakimś mdłym romansidle o wampirycznym uczuciu i sączę metaliczną posokę zwierzaka potrąconego przez nocną ciężarówkę z mięsem.
        Butelka 0,33 do 5.06.2014.

        Moja ocena: [3.675]
        ---------------
        Ocena usunieta z rankingu.
        Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu NIE TO PIWO.
        Art, Admin

        ---------------
        Last edited by ART; 23-10-2015, 07:49.

        Comment

        • fuliano
          Senior
          • 07-2010
          • 1825

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yassmen Wyświetlenie odpowiedzi
          Kolor:
          Butelka 0,33 do 5.06.2014.

          Moja ocena: [3.675]
          ---------------
          Ocena usunieta z rankingu.
          Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
          Art, Admin

          ---------------
          Coś się koledze pokręciło
          Last edited by ART; 23-10-2015, 07:49.

          Comment

          • yassmen
            Senior
            • 11-2012
            • 288

            A można prosić o rozwinięcie z wyjaśnieniem?

            Comment

            • GreenFox
              Senior
              • 12-2013
              • 273

              To jest wątek dotyczący Żywca Portera warzonego w browarze Żywieckim, egzemplarz degustowany przez Ciebie, to standardowy Porter Żywiecki warzony w Brackim Browarze Zamkowym - ten wątek jest wątkiem historycznym, na którym wpis dotyczący degustacji może zamieścić pewnie jeszcze tylko kilka osób z Polski, które posiadają te nierzadko ponad 10-letnie egzemplarze portera.

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9733

                He, he... Już dawno nikt nie umoczył... Witam w klubie...

                Comment

                • Latarnik
                  Premium Lamplighter
                  • 06-2004
                  • 4998

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yassmen Wyświetlenie odpowiedzi
                  A można prosić o rozwinięcie z wyjaśnieniem?
                  Dokladnie przeczytaj tytul tego watka, szczegolna uwage zwroc na to co w nawiasach.
                  5410 kapsli z wypitych piw
                  874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                  "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                  https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                  Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                  https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                  Comment

                  • tyskikufel
                    Senior
                    • 04-2003
                    • 772

                    W mojej piwniczce jest jeszcze porter żywiecki rocznik 2003, amatorom Portera z łodzi polecam ten wystawiony na aukcji charytatywnej z datą ważności 2001 !!!!!!!!!!!!!!

                    Comment

                    • yassmen
                      Senior
                      • 11-2012
                      • 288

                      Shame on me
                      Podejrzewałem po datach, że coś nie do końca z tym żywieckim, ale ostatni wpis Brodzisława mnie zmylił. Swoją drogą - trzymać 10 lat butelczynę w piwnicy, szacun!
                      Już wrzuciłem w odpowiednie miejsce. Jeżeli można, admina uprasza się o usunięcie mojej oceny z tego działu.

                      Comment

                      • Dukat_WSI
                        Senior
                        • 03-2015
                        • 781

                        Ktoś może jeszcze leżakuje? ;-)

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6134

                          Kopyr swojego dziabnął na wizji...

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI Wyświetlenie odpowiedzi
                            Ktoś może jeszcze leżakuje? ;-)
                            Za głupi jeszcze wtedy byłem, żeby nakupić i zalochować :/
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • Nietoperz23
                              Member
                              • 09-2015
                              • 44

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Czarny , w przewężeniu szkła ciemno rubinowy [4.5]
                              Piana: Wysoka, początkowo drobno pęcherzykowa, schodzi do średnich bąbli, trwała [4]
                              Zapach: Wyraźny alkohol (ale taki w stylu dobrego wina) i słód, pod tym wyraźna suszona śliwka, czerwone wino, bardzo delikatnie kawa i majacząca gorzka czekolada [4]
                              Smak: Alkohol w smaku jak z pralin w stylu śliwka w alkoholu, nie nachalny, przyjemny, kawa, delikatna paloność, pozostawia aksamitny posmak na języku, przyjemnie majacząca goryczka od chmielu, zdecydowanie nie od alkoholu, delikatnie rozgrzewające, średniopełne [4.5]
                              Wysycenie: Takie jak powinno być [5]
                              Opakowanie: Butelka 0.33, czarna etykieta, brakuje info o użytych chmielach, ale to koncerniak, więc nie spodziewałem się. generalnie ok [4.5]
                              Uwagi: Kilka butelek na leżakowaniu, bardzo dobry materiał na odstawienie do piwniczki, po ułożeniu się jeszcze alkoholu będzie rewelacyjny. Polecam

                              Moja ocena: [4.3]
                              ---------------
                              Ocena usunieta z rankingu.
                              Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. NIE TO PIWO!
                              Art, Admin

                              ---------------
                              Last edited by ART; 04-11-2015, 08:16.

                              Comment

                              • kostas
                                Senior
                                • 08-2014
                                • 212

                                Nietoperz23 pomyliłeś temat. A ja już myślałem, że ktoś degustuje ŻP sprzed 11 lat
                                Browar Domowy El Greco na Facebooku

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎