Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Classic

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10738

    #16
    kolor jasny słomkowy nasycenie gazem średnie, lekkie piwko na letnie, upały,piana słaba bardzo szybko opada, zapach a właściwie jego brak?puszka podobna do wyblakłej puszki lecha pilsa

    Moja ocena: [2.775]
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10837

      #17
      Jak napijesz się Classic'a z kija, to zmienisz zdanie
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • anteks
        maruda
        • 08-2003
        • 10738

        #18
        abernacka napisał(a)
        Jak napijesz się Classic'a z kija, to zmienisz zdanie
        w mojej okolicy oto raczej będzie trudno
        Mniej książków więcej piwa

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23806

          #19
          reszta rozwodnionej dyskusji została wysłana na łączkę:
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • bury_wilk
            Senior
            • 01-2004
            • 2655

            #20
            Piwko z Bielkówka, które trenuje przeważnie u siebie na działce. Zacznę może od opakowania, ponieważ w tym roku wilce mnie bolało, że w podręcznym sklepie (i ni etylko w nim) występowała jedynie wersja puszkowa. Co do wpływu blachy na smak i odczucia, to zdania są podzielone. Ja tam wolę pić z butelki. Ale sama grafika jest niezła. Może troche przkombinowana, ale na pewno konserwa się wyróżnia na półce. Kolor jak dla mnie jest za jasny, taki pomiędzy jasno złotym, a słomkowym. Piana ładna, biała, wysoka, gęsta i trwała. Nagazowanie średnie. Zapach dość mocny, lekko ostrawy, głównie chmielowy. W smaku wyraźna goryczka i całkiem mocne na chmielenie. Na języku i podniebieniu zostaje przyjemny posmak słodowy.
            Ogólnie piwo jest całkiem niezłe, ale wolę Reda.

            Moja ocena: [3.7]
            Lubię kiedy się zieleni
            Lubię jak się piwo pieni...

            ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

            Comment

            • Wujcio_Shaggy
              Senior
              • 01-2004
              • 4628

              #21
              Nadeszła pora na nadrobienie "urlopowych" zaleglości. Niedługo już minie miesiąc, więc póki wspomnienie (lekko wspomagane notatkami) jeszcze niezatarte, oświadczam, co następuje:
              Kolor jest dość jasny, coś pomiędzy złocistym a słomkowym.
              Piana gęsta, drobnoziarnista, nawet obfita, jednakowoż zanika z upływem czasu.
              Nasycenie trochę słabe, bąbelki drobne i nieliczne, trochę ich brakuje.
              Zapach chmielowo-słodowy, ze wskazaniem na pierwszy element, średnio intensywny.
              W smaku wyraźna, nienatarczywa goryczka, jej śladem idzie lekki posmak słodowy. Ogólnie dość smaczne.
              Puszka w odcieniach zielonych i oliwkowych, zaprojektowana dość estetycznie, chociaż kolorystyka trochę za monotonna.
              W sumie piwo dobre, lubię je, również z powodów sentymentalnych.

              Moja ocena: [3.725]
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

              @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #22
                Bardzo ładna puszka. Skromna acz efektowna kolorystyka, dobrze wyeksponowane logo browaru, sympatyczne elementy graficzne.
                Kolor to klasyczne pilsowe złotko.
                Piana wysoka, trwała, wręcz nie chce opadać .
                Zapach bardzo ładny i wyraźny, słodowo-chmielowy.
                Nagazowanie troszkę za słabe.
                W smaku wyraźna lecz nie anchalna nuta słodowa, leciutka goryczka, smak chmielu aromatycznego. Bardzo dobrze orzeźwia, nie ma żadnych nieprzyjemnych nutek. Świetne piwo! Nie lubię szafować zbyt wysokimi ocenami, ale Amber Classic zdecydowanie na nią zasługuje. Sądzę, że na stałe zagości w moim repertuarze, chciałbym jednak dorwać wersję butelkową. Nie mówiąc już o beczkowej

                Moja ocena: [4.925]

                Comment

                • uranium
                  Member
                  • 05-2003
                  • 77

                  #23
                  na początku rzuca się w oczy gęsta piana, drobniutka, która jednak po pierwszym dotknięciu ustami szybko znika i pozostaje cieniutki korzuszek. smak - dla mnie niezbyt wyrazisty, aczkolwiek poprawny z lekką nutką sianka. zapach chmielowy, czuć słód. kolor złocisty wpadający w brąz. nasycenie - słabe. ogólnie jestem w stanie jeszcze je sobie kiedyś kupić.

                  Moja ocena: [3.175]

                  Comment

                  • cielak
                    Senior
                    • 03-2004
                    • 2890

                    #24
                    Ponieważ bardzo mi podchodzą "Amberki" zakupiłem takowego w "Geancie". I tak:
                    kolor- jasny, słomkowy, typowo pilsowy
                    piana- duża, gęsta szybko opada lecz ślad pozostaje w postaci ładnego, wyraźnego pierścienia
                    CO2- dla mnie super. Widać, słychać i czuć.
                    zapach- wyraźnie chmielowy
                    smak- super chmielowo-goryczkowy, orzeźwiający, hmm rozkosz!
                    opakowanie- tylko konserwa, lecz kolorystycznie nie naganna, nie tandetna. Ładna, choć nie ładniejsza od "Reda".
                    Super piwko, szkoda że w Krakowie dostępne tylko w "Geant" i na stacji "Jet". No i cena, odbiega od sugerowanej (2,09zł), w "Geant" 2,65 zł(o ile dobrze pamiętam). Na pewno nie jest to ostatni "Classic" z Ambera w moim kuflu.

                    Moja ocena: [4.375]
                    zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #25
                      kolor - jasnobursztynowy, mam pewne wątpliwości co do klarowności
                      nasycenie - zdecydowania za duze, gaz "odchodzi"
                      piana, srednia,biała, dość szybko opada, zostaje jednak cieńka warstwa i krążki na ściance szklanki
                      zapach - zbyt metaliczny, nasuwa mi się pytanie czy nie ma tam kukurydzy (w składzie nie ma ale chyba jestem juz przewrażliwiony na grys)
                      smak - zbyt ostry, szczypiące w język, poza tym lekka goryczka ze znikomym smakiem chmielu
                      opakowanie - zgrabna puszeczka, moze byc

                      ogólnie, sredni pilsik

                      Moja ocena: [3.625]
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • ajos
                        Member
                        • 09-2004
                        • 91

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Piwo dość jasne, jak słoma. Pod słońce wygląda ładnie. [4]
                        Piana: Srednio mocna, opada względnie szybko, kożuch który pozostaje spory. [4]
                        Zapach: Bardzo lekki, czuć odrobinę chmielu i goryczki. Przyjemny. [4]
                        Smak: Bardzo fajny, lekki i orzeźwiający. Goryczka łagodna, posmak chmielowy i jakieś elementy "słodkości". [4.5]
                        Wysycenie: Wydaje się być dość duże jednak w piciu nie przeszkadza. Nie wygazowuje się zbyt szybko. [4]
                        Opakowanie: Puszka, kolorystycznie poprawna złotawo-zielona ale w delikatnych odcieniach. W oczy się nie rzuca ale też i nie razi. [4]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.2]

                        Comment

                        • swerd
                          Member
                          • 04-2003
                          • 39

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: słomkowy,jasny [4]
                          Piana: szybko zniknęła, ale że to na eksport do usa to wiele piw tak ma, gdyż lubią to konsumenci [3]
                          Zapach: lekki chmielowy zapach, bardzo miły [4.5]
                          Smak: zdecydowanie na plus, lekka goryczka, chmiel- dobrze gasi pragnienie [4.5]
                          Wysycenie: symboliczne, ale wystarczy [4]
                          Opakowanie: nie zbyt finezyjne, ale na 4 moze byc [4]
                          Uwagi: zakupione na brooklynie, wersja eksportowa-cena 1$50c
                          to ja nie wiem ze im sie ten eksport opłaca

                          Moja ocena: [4.275]
                          z importowanych piw najchętniej TYSKIE

                          Comment

                          • Jimmy_jb
                            • 11-2005
                            • 911

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: jasny i trochę mało wyraźny ale może być [3.5]
                            Piana: dość gęsta i obfita, zostaje na ściankach i na piwku ładnym kożuszkiem [4.5]
                            Zapach: pachnie jak piwo, raczej słabo [3.5]
                            Smak: lekki ale wystarczająco wyraźny, wyczuwalna goryczka i trochę słodkości, bardzo orzeźwiające piwo [4]
                            Wysycenie: wysokie, mocno się pieni i bąbelkuje intensywnie [4]
                            Opakowanie: piaskowy kolor puszki nie przekonuje mnie a do tego zielone napisy wyglądają na nim moim zdaniem kiepsko, do tego hasło "Pełnia smaku bursztynowego piwa" - sorry Winetou ale to piwo akurat bursztynowe nie jest, chyba że to aluzja do nazwy browaru [2.5]
                            Uwagi: lekkie, dobre piwko w bardzo atrakcyjnej cenie i o co najmniej poprawnym smaku, moją ocenę obniża wygląd opakowania który mi akurat nie odpowiada ale przynajmniej jest charakterystyczny

                            Moja ocena: [3.775]
                            Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: jasniutko-złocisty, niska nota za wątpliwą klarowność i fruwające malutkie farfocle [1]
                              Piana: biała, drobna, szybko opada, osadza sie na szkle w niedużej ilości [2.5]
                              Zapach: chemiczno-słodowy [2]
                              Smak: lekkie, dość pełne ale ma lekki metaliczny, kwaskowy i slodowy posmak, jak dla mnie zbyt słodkie [1]
                              Wysycenie: za małe [3]
                              Opakowanie: zielono biała puszka, średnio-przeciętna [3]
                              Uwagi: Kolejne piwo jak dla mnie niewypijalne, może i jest to wypadek przy pracy ale takich wypadków nie powinno być. Zakupione w Bydgoszczy. Ide po zakup czegoś pewniejszego, np Kasztelana

                              Moja ocena: [1.7]
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              • zetko
                                Junior
                                • 03-2005
                                • 28

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Idealna barwa, czysty złocisty kolor [5]
                                Piana: Na poczatku obfita, po pewnym czase jednak opada:/ ale nie do konca, pozostaje cienka warstwa piany głównie przy sciankach szklanki [4]
                                Zapach: zapach przyjemny chmielowy ale słaby i mało wyrazisty [4]
                                Smak: ogolnie smaczne, chociarz zbyt długo trzeba sie doszukiwac smaku chmielu i goryczki. [3.5]
                                Wysycenie: moze byc [4]
                                Opakowanie: Opakowanie zwyczajne, nie wyrożnia sie niczym nadzwyczajnym, troche widac juz na nim wiek. [4]
                                Uwagi:

                                Moja ocena: [3.85]
                                zetko

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎