Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Classic

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kossak
    Junior
    • 01-2007
    • 12

    #31
    no, ja bym sie klocil z ta opinia, mnie bardziej smakowal red.
    mimo wyszstko piwo nie zle, nawet dobre, no i nie drogie, co w niektorych okolicznosciach jest czynnikiem wielce istotnym

    Comment

    • Alchemych
      Senior
      • 12-2003
      • 349

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złotko moje !!! [5]
      Piana: Piękna, drobniutka pianka jak na zwykłego pilsa to u nas wyjątek [4.5]
      Zapach: Zapach słodowy i żywiczno-chmielowy - jest w porządku [4.5]
      Smak: Smak super - słód i delikatny chmiel, po prostu ideał pilsa na ciepłe dni [5]
      Wysycenie: Wzór [5]
      Opakowanie: Puszka o bardzo przyzwoitej estetyce [4.5]
      Uwagi: Następny Amber który czaruje subtelnym i wyrafinowanym smakiem - brawo!!!

      Moja ocena: [4.75]

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Słomkowożółty, wpadający w ciemniejsze odcienie. przyjazny dla oka. [4]
        Piana: Biała, gęsta, drobna. Dostojnie opada, pozostawiając ładny ślad na szklance. Nota obniżona ze względu na poprawkę "spienienia" ze względu na puszkowość piwa, no i piany... [3.5]
        Zapach: Przyjemny chmiel, po głę-ę-ę-bokim wdechu lekki powiew słodu. [3]
        Smak: Miła goryczka, przyjemnie gasi pragnienie. Letni smak, wakacyjny - ktoś nie lubi wakacji??? ;-) [4]
        Wysycenie: Bez zarzutu, bąbelkuje ochoczo. [4.5]
        Opakowanie: Po pierwsze - puszka (nie wiem, czemu nie ma tego towaru w butelkach). Po drugie - dziwi mnie brak jednolitej nuty "przewodniej" w opakowaniach Ambera, każde piwo jest "od czapy". Poza tym - wszystkie informacje są, bez zarzutu. [2.5]
        Uwagi: Porządne piwo na lato, nie znalazłem "cienizny" przed którą mnie ostrzegano. Starałem się pominąć pierwiastki metaliczne przy wrażeniach smakowo-zapachowych. Rzadko sięgam po "blachary", ale - jak się nie ma, co się lubi...

        Moja ocena: [3.55]

        Comment

        • cichy777
          Junior
          • 12-2007
          • 6

          #34
          Czy można jeszcze dostać Ambera Classic w butelce? Strona podaje, że jest w puszkach i bączkach ale zawsze tylko puszki widziałem. W sklepach spotkałem się tylko z bączkami Ambera Mocnego Red.
          :stout:

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            #35
            Nawiązujac do przedmówcy - czyżby Amber wznowił nalewanie Classica do butelek? W zbiorze etykiet pojawiła się nowa (a przynajmniej opisana jako pochodząca z tego roku) - stylistycznie podobna do nowej etykiety na Mocnym Redzie.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • Samoglow
              Senior
              • 07-2007
              • 606

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Pełna klarowność, wszystko idealnie dla pilsa. [5]
              Piana: Troszkę dziurawa, trzyma się za krótko. [3.5]
              Zapach: Chmielowy, dość intensywny, "czysty", bardzo przyjemny. [4.5]
              Smak: Wyraźny, chmielowy, słód troszkę schowany. Pije się przyjemnie, dobrze orzeźwia, nie ma żadnych złych posmaków. [4.5]
              Wysycenie: Z początku idealne, ale mogłoby dłużej się utrzymywać [4]
              Opakowanie: Nie mam żadnego zarzutu. Wszystkie informacje. 4 nie 5 dlatego, że jeśli ma to być "Classic", to niestety powinien być w "Classicznym" opakowaniu, a nie w puszce. Nie wiem dlaczego Amber zrezygnował z butelek 0,33 i 0,5l. Wielki błąd. [4]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.375]

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13950

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Samoglow Wyświetlenie odpowiedzi
                Nie wiem dlaczego Amber zrezygnował z butelek 0,33 i 0,5l. Wielki błąd.
                Wg. piwowara R.Kotlewskiego dlatego, że butelki Classica nie schodziły.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13950

                  #38
                  Classic w nowej szacie. Można ja obejrzeć tu: http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=41047

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    #39
                    piana: drobna, gęsta, trwała,
                    kolor: pilsowy,
                    zapach: zbożowy, znany z Żywego,
                    smak: zbożowe smaki znane mi z Żywego, których nie lubię, goryczka nawet przyjemna,
                    wysycenie: ok.

                    Lżejsza wersja Żywego. Gdyby nie to zboże mógłby być fajny Pils.
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • dipeone
                      Senior
                      • 05-2010
                      • 741

                      #40
                      Piłem już kilka razy ,ale "tak jak należy" dopiero ostatnio.
                      Kolor ładny, zapach całkiem przyjemny, w smaku niezłe ale czegoś mi brakowało po przełknięciu nie zostawiało nieprzyjemnego odczucia, posmaku. Piwo jak najbardziej na plus. Oceniam na 4.
                      No i fotka ,bo nie zauważyłem by była w temacie.
                      Attached Files

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13950

                        #41
                        Skoro Admin właśnie przegląda wszystkie wątki, to zgłaszam temat do poprawki - tylko Classic, bez tego Pils przed ukośnikiem.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • Kwadri
                          Senior
                          • 10-2009
                          • 1216

                          #42
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bardzo jasne złoto, trochę za jasne. [3.5]
                          Piana: Średniopęcherzykowa, szybko opadła (po kilku minutach) do drobnej warstwy, ostatecznie znikając do obrączki. [4]
                          Zapach: Na początku metaliczny, niezbyt przyjemny, w tle jakby kwaśne i bez wyrazu. Później gdzieś tam przebija się słód, ale ogólnie nie zachęcający. [3]
                          Smak: Pierwsze wrażenie strasznie kwaśne. Ta kwaskowość dominuje, w tle lekka słodycz zakończona goryczą bez wyrazu, która później robi się niesmaczna. [3]
                          Wysycenie: Średnie, choć delikatnie podszczypuje język. Mogłoby być większe. [4]
                          Opakowanie: Biała puszka z zielono-złotym logo. W tle chmielowe szyszki. Nic specjalnego. Plus za podany ekstrakt. [3.5]
                          Uwagi: Najgorszy produkt z tego browaru. Pierwsze piwo z Ambera, do którego mam zastrzeżenia.

                          Moja ocena: [3.2]
                          www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13950

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kwadri Wyświetlenie odpowiedzi
                            Smak: Pierwsze wrażenie strasznie kwaśne. Ta kwaskowość dominuje, w tle lekka słodycz zakończona goryczą bez wyrazu, która później robi się niesmaczna.
                            Amber kwaśny? Jesteś pewien, że to piwo nie było po prostu zepsute?
                            Last edited by Pendragon; 02-08-2010, 19:42.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • Kwadri
                              Senior
                              • 10-2009
                              • 1216

                              #44
                              Tak. Nie było zepsute. Było po prostu niesmaczne.
                              www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                              Comment

                              • dipeone
                                Senior
                                • 05-2010
                                • 741

                                #45
                                Ze strony internetowej browaru Amber zniknął Classic.
                                Czy to oznacza zakończenie produkcji tego piwa? Wie ktoś coś na ten temat?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎