Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Belgia, Palm (lic.)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bury_wilk
    Senior
    • 01-2004
    • 2655

    #46
    Mam trochę awersję do Belgii, za różne supermarketowe dziwactwa, ale Palm mi smakował. Kolor głęboki, kuszący, bursztynowy. Gazowanie przyzwoite, choć nie rewelacyjne, podobnie jak piana, która choć zgrabna nie była szczególnie trwała. Smak zupełnie przyjemny, pozostawia sympatyczny posmak w ustach, ma nieźle skomponowane nuty słodu i chmielu. Buteleczka choć nie jest porażająca, sprawia dobre wrażenie, a przy tym wyróżnia się wśród innych. Ogólnie rzecz biorąc niezłe piwo.

    Moja ocena: [4.125]
    Lubię kiedy się zieleni
    Lubię jak się piwo pieni...

    ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

    Comment

    • Sven
      Senior
      • 09-2003
      • 1211

      #47
      Kolor ładny, bursztynowy, niespotykany w kraju pilsa. Niezbyt mocno gazowane i dzięki temu nie odbija się. Smak ciekawy cierpkawy, z nutami słodyczy i chmielową goryczką, apetyczny i intrygujący! Piana drobnobąbelkowa, szybko dosyć opadła, ale pozostawia na ściankach grube kożuchy! Zapach słodu i drożdży, nic nadzwyczajnego! Opakowanie ładne, dobrze dobrane kolory, butelka z wytłoczeniami!
      Muszę to piwo pić częściej, jest bardzo dobre!

      Moja ocena: [4.325]
      Celia, cerevisia et conventus.

      Comment

      • woli
        Senior
        • 10-2003
        • 121

        #48
        Na początku należy powiedzieć ,iż wybor tego typu piwka górnej fermentacji na naszym rodzimym rynku nie jest wielki,jeżeli w ogóle jest,także porównać z innymi tego typu browarami jest ciężko.
        ocenię zatem te piwo jako wyróżniające się ,jest inne od wszystkich.lekki smak goryczki,owocowy posmak ,długo utrzymująca się solidna piana ,myślę że nie musi być ono dobrze schłodzone,temperatura pokojowa jest wystarczająca,wyróżniająca się charakterystyczna butelka z wytłoczeniami to plus,piwo to nie jest bardzo wysycone CO2.
        Myślę ,że kupię je jeszcze nie raz znudzony tyskimi itp.

        ps.
        szkoda że w naszym pięknym kraju nie ma chyba popytu na różnego rodzaju gatunkowe piwka,ale
        wszystko przed nami,czekam że jeszcze jakieś browary prócz Belgi odważą się na warzenie czegoś charakterystycznego .
        Póki co próbujmy sami.
        Wszystkim piwowarom domowym życze powodzenia.Wasze zdrowie!!!

        Moja ocena: [4.15]

        Comment

        • Wujcio_Shaggy
          Senior
          • 01-2004
          • 4628

          #49
          Z pewnością jest to rzecz na krajowym rynku oryginalna - tym trudniej oceniać to piwo w takich samych kategoriach, jak powszechne pilsy.
          Kolor: ciemny bursztyn, bardzo ładny.
          Piana: niezbyt imponująca, ale porządna - po opadnięciu nie znika, kilkumilimetrowa warstwa utrzymuje się do końca.
          Nasycenie: podczas picia początkowo wydaje się w sam raz, ale generalnie bąbelków jest zbyt mało, zwłaszcza w końcówce.
          Zapach: przyjemny, słodowy, z jakby karmelową nutą.
          Smakuje bardzo dobrze, wyraźna goryczka, miły słodowy posmak, jakby trochę przepalany.
          Butelka bezzwrotna, z tłoczeniami - opakowanie porządne i estetyczne.
          Ogólnie - bardzo dobre piwo, aczkolwiek nie do picia w dużych ilościach. Ale jedno od czasu do czasu - można z przyjemnością.

          Moja ocena: [4.675]
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

          @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

          Comment

          • Andrewbrw
            Senior
            • 03-2004
            • 932

            #50
            Palm!!! genialny kolor, ciemny bursztyn, aromat typowy jak dla belgijskiego ale-niebo dla nosa ; piana co prawda nie utrzymuje sie długo ale nie ma co narzekac, smak bardzo głęboki jak dla mnie rewelacja!!! do tego szklaneczka w ksztalcie kielicha i wszystko gra!

            Comment

            • damiano666
              Junior
              • 03-2004
              • 3

              #51
              Hmmm...dobre to pivko Nie ma to jak łyk Palmika, przecudny smak i jeszcze przecudniejsza barwa, bursztynowa, niezbyt mocno gazowane UWIELBIAM JE!!!!
              MOJA OCENA : [4.524]

              Comment

              • Morbital
                Member
                • 03-2004
                • 72

                #52
                Fantastyczne piwo. Jedno z niewielu ciemnijszych piwek. Super harmonia smaku. Jedno z moich ulubionych. Liczę że konkurencja ujrzy wreszcie niszę na rynku.

                Comment

                • grzech
                  Senior
                  • 04-2001
                  • 4592

                  #53
                  Obawiam się Szanowny Kolego, że konkurencja raczej nie zabierze się za produkcje piw górnej fermentacji. A dodatkowo Palm Speciale nie jest piwem ciemnym. Powodzenia na Forum.

                  Comment

                  • anteks
                    maruda
                    • 08-2003
                    • 10738

                    #54
                    to co od razu rzuca się w oczy to piękny ciemno bursztynowy kolor nasycenie gazu dobre w smaku lekka goryczka piana bardzo słaba szybko opada
                    bardzo ciekawe opakowanie[ na szyjce wytłoczenia w kształcie konia]

                    Moja ocena: [3.35]
                    Mniej książków więcej piwa

                    Comment

                    • Pinio74
                      Senior
                      • 10-2003
                      • 3881

                      #55
                      W moim wczorajszym Palmie (wersja butelkowa) piana była tak gęsta i sprężysta, że ponad 2 cm czapa pozostała na dnie kufla jeszcze długo po skończeniu picia. Generalnie pierwszy raz spotkałem się z taka pianą w Palmie, zapewne świeżutka dostawa. Pycha
                      BIRRARE HUMANUM EST

                      Comment

                      • Czes
                        PremiumUżytkownik
                        • 06-2001
                        • 752

                        #56
                        Tak, pewno swieżutka dostawa z...Belgii!
                        Browar w Kielcach przestał produkować Palma.
                        Wobec wzrostu produkcji browaru do ponad 1 mln hl rocznie, górnej fermentacji Palm został zmarginalizowany przez lagery i zaczął zwyczajnie przeszkadzać

                        Palm nie zniknie, ale to co będzie się butelkowac w Kielcach przyjedzie z Belgii.
                        Tak więc zniknął jedyny przyczółek przemysłowej "górnej fermentacji" w Polsce.
                        O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23805

                          #57
                          uprzedzając eksplozję komentarzy - bardzo proszę uwagi na temat powyższego smutnego wydarzenia umieszczać w osobnym temacie, tutaj:

                          Wszystko co związane z piwem i browarnictwem...Poddziały: Prasówka | Biblioteka | Ogłoszenia branżowe
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • Kijek
                            Member
                            • 05-2004
                            • 78

                            #58
                            Palm nie jest taki zły, ale jak mogłabym wybierać pewnie wolałabym inne.. Warto było kupić kiedyś zestawik w promocji ze wzglęgu na ładne pokale




                            http://republika.pl/bartowels_basia

                            Comment

                            • elroy
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 359

                              #59
                              Kijek napisał(a)
                              Palm nie jest taki zły, ale jak mogłabym wybierać pewnie wolałabym inne..
                              I zapewne dlatego zniknęło..
                              Zrobiłem zapas. Znajomi się śmieją, że kupuję piwo, jak cukier za komuny...Chociaż w osiedlowym sklepiku dostawy są jeszcze w miarę regularne, ja wolę mieć jednak rezerwę naprawdę smacznego piwa

                              Wasze zdrowie
                              Last edited by elroy; 16-06-2004, 00:29.
                              www.piwo.org

                              Comment

                              • Twilight_Alehouse
                                Chmielowisko.pl
                                • 06-2004
                                • 6310

                                #60
                                Sam się właśnie zastanawiam czy nie zrobić zapasu... Póki co jeszcze widzę duzo butelek, ale nie wiem na jak długo starczy.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎