Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kasztelan, Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piotrsh
    Senior
    • 07-2003
    • 435

    #61
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemna-słomka [4]
    Piana: Średnioziarnista, szybko znika pozostawiając kożuszek i kręgi na szkle [3.5]
    Zapach: Świeży bardzo lekką nutą słodową [3]
    Smak: Przyjemna goryczka, można wyczuć słaby posmak alkoholowy. Pomimo tego smakowałomi [4]
    Wysycenie: Jak na mój gust minimalnie za słabe [3.5]
    Opakowanie: BEtykieta bardzo ładna [4.5]
    Uwagi: Kupiłem chyba ostatnią butelkę, jeżeli jeszcze spotkam z pewnością kupię znowu

    Moja ocena: [3.6]
    Pawełek 11.12.2006 godz. 14.51

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #62
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piotrsh
      Uwagi: Kupiłem chyba ostatnią butelkę, jeżeli jeszcze spotkam z pewnością kupię znowu

      Moja ocena: [3.6]
      Gdzieś Ty to dostał?
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • MarcinKa
        Senior
        • 02-2005
        • 2729

        #63
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ładny bursztynowy, średnio ciemny. Trochę intensywniejszy by lepiej pasował. Piwo klarowne. [4]
        Piana: Duża, średnio trwała, początkowo dużo dużych bąbli. Długo utrzymuje się w postaci kożuszka. Pod koniec redukuje się do resztek. Przez cały czas pozostawia ślady na ściankach kufla. [4]
        Zapach: Mocny zapach. Dominuje chmielowość, ale da się wyczuć, że to mocne piwo. Czasem jakby słodowo alkoholowa nuta się pojawiała. [3.5]
        Smak: Na pierwszym planie chmiel. Pod nim wyczuwa się słodowość alkoholem, delikatnie. Na koniec mocna gorzkość. Już dawno nie piłem tak gorzkiego, mało słodkiego, mocnego piwa. Posmak średnio długi, gorzko chmielowo słodowo alkoholowy. [3.5]
        Wysycenie: Mniej więcej dobre, tyle że trochę brak go pod koniec. [4]
        Opakowanie: Ładna etykieta, w kolorystyce typowej dla mocnych piw (Jasne Pełne odrobinę ładniej się prezentuje) , kapsel również dopasowany. Parametry podane. Ten sam minus co w Jasnym Pełnym, praktycznie każda etykieta jakaś pokancerowana jest. [4]
        Uwagi: Nienajgorsze piwo. Wyjątkowo mało słodkie i gorzkie (to jak dla mnie zaleta). Sam smak jednak to nic specjalnego. Trochę ciężkawe. Scriptus określił to piwo jako szorstkie, ja takie „męskie” piwa nazywam „twarde”.

        Moja ocena: [3.625]
        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

        Comment

        • JAckson
          Senior
          • 05-2004
          • 6122

          #64
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Kolor poprawny, ale ja wolałbym ciemniejszy. Jaśniutki bursztyn, czy coś w tym rodzaju. [4]
          Piana: Piana początkowo niezła, ale opada dość szybko do pełnego ale niemrawego nalotu. Plus za delikatne oznaki oblepiania szkła [3.5]
          Zapach: Zapach słaby, ale poprawny. Bez zbędnych dodatków. Raczej słodowy z wyczuwalnym, ale nie przesadzonym alkoholem. [3.5]
          Smak: W smaku dość słodkie, ale raczej od słodu. Wyczuwalna goryczka połączony z lekkim pieczeniem alkoholowym. Plus za dość przyjemny posmak [3.5]
          Wysycenie: Nasycenie dobre [4]
          Opakowanie: Butelka 0,33 (S. II). Etykieta zwyczajna, ale zawiera info o ekstrakcie i browarze. Kapsel dedykowany [4]
          Uwagi: Zakupione dla testu gdzieś pod Nową Solą

          Moja ocena: [3.575]
          MM961
          4:-)

          Comment

          • Gabryel
            Member
            • 11-2005
            • 54

            #65
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Autor umieszczonej na kontrze informacji o "ciemno bursztynowej barwie" albo nie widział ciemnego bursztynu albo miał na myśli inne piwo albo po prostu puścił wodze fantazji. Kolor jest ładny, złoty, ale wg mnie zbyt jasny dla piwa mocnego. [3.5]
            Piana: Tu miłe zaskoczenie. Drobna i gęsta, a co najważniejsze obfita. Do szklanicy nalewałem na raty, a bynajmniej nie spadłem z tym piwem ze schodów, ale wyjąłem je spokojnie z lodówki ok. 20 min. przed spożyciem. Długo się utrzymuje, zostaje na szkle, pod koniec opada do delikatnego kożuszka. [4.5]
            Zapach: Na początku niezbyt intensywny, po chwili przebija się mocniej, zdecydowanie słodowy, bardzo przyjemny, daje znać, że nie mamy do czynienia z jakimś cienkuszem. Gdzieś daleko w tle nuty chmielowe. [4]
            Smak: Wybitnie słodowy, mocny, aż ma się ochotę przeżuć to piwo. Później pojawia się nienachalna goryczka, podkreślająca wręcz słodowość. Piwo robi wrażenie bardo treściwego, gęstego, aż trudno uwierzyć, że ma "zaledwie" 14,6 % ekstraktu. [4.5]
            Wysycenie: Umiarkowane, świetnie dobrane dla tego rodzaju piwa, do samego końca drobne bąbelki leniwie wędrują ku powierzchni. [4.5]
            Opakowanie: Butelka "koncernowa", etykieta nie powala oryginalnością, ale robi dobre wrażenie, jest informacja o ekstrakcie plus dedykowany kapsel [4.5]
            Uwagi: To mój pierwszy kontakt z tym piwem. Mając na uwadze właściciela browaru nie oczekiwałem zbyt wiele, ale przyjemnie się rozczarowałem.

            Moja ocena: [4.275]

            Comment

            • woosaa
              Senior
              • 07-2005
              • 1548

              #66
              Super pianka(gęsta i trwała) ale kolorek troszkę zbyt jasny.Smak w porząsiu.Ogólnie 4
              mb WOS

              Comment

              • piowen
                Senior
                • 09-2007
                • 207

                #67
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Słomkowy, klarowny [4]
                Piana: Śnieżnobiała, obfita, utrzymuje się do samego końca. Po każdym łyku pozostawia piękne obłoczki na szkle - co bardzo lubię. [5]
                Zapach: lekki chmielowy, niezbyt wyrazisty [4]
                Smak: Bardzo intensywna goryczka, nadająca temu piwu niepowtarzalny charakter, w tle lekka nutka alkoholowa prawie niezauważalna. [4.5]
                Wysycenie: Idealne, bąbelki fruwają bez przerwy, pracując na piękną pianę, która po ostatnim łyku osiada spokojnie na dnie kufla. Poezja... [5]
                Opakowanie: etykietka na bączku przeciętna, jej czarny kolor ginie na ciemnym szkle, plus za firmowy kapsel [3.5]
                Uwagi: 14,6% ekstratu i 6,8% alkoholu. Spodziewałem się czegoś podłego, a tu proszę, miła niespodzanka. Piwo wchodzi łatwo i przyjemnie, zagości na stałe w moim jadłospisie.

                Moja ocena: [4.325]
                "Nie każde piwo to Żywiec "- całe szczęście.

                Comment

                • satyrus
                  Junior
                  • 06-2007
                  • 20

                  #68
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: ciemny, pasuje do mocnego piwa [4]
                  Piana: była ale w niewielkiej ilości [3]
                  Zapach: ładny chmielowy zapach, wyczuwalna goryczka [4.5]
                  Smak: jak na mocne piwo przystało [5]
                  Wysycenie: idealne [5]
                  Opakowanie: prawie jak bosman... [3]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.475]
                  ---------------
                  Ocena usunieta z rankingu.
                  Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Brak opisu smaku.
                  Art, Admin

                  ---------------

                  Comment

                  • MarcinMM
                    Member
                    • 06-2007
                    • 43

                    #69
                    niesamowicie czuć spirytus niczym w imperatorze , blee

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9733

                      #70
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasnozłoty, trochę za jasny na te parametry. [3]
                      Piana: Potężna, gęsta, strzępiasta, powoli opada. [4]
                      Zapach: Słaby... daje się wyczuć głównie słód. [3]
                      Smak: Głównie słodowy, całkiem sympatyczny. [3.5]
                      Wysycenie: Wystarczające... [3.5]
                      Opakowanie: Bączek. Dedykowany kapsel, jest informacja, producent CP . [3.5]
                      Uwagi: Wypijalne całkiem sympatyczne piwko...
                      Nie zgadzam się z opinią przedpiszcy - całkiem niedawno konsumowałem "Imperatora" i oba piwa dzieli naprawdę sporo.

                      Moja ocena: [3.35]

                      Comment

                      • zolwixx
                        Member
                        • 03-2008
                        • 42

                        #71
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: jak dla mnie zbyt jasny, jakby sztuczny. [3]
                        Piana: szybko opada, a przy dolewaniu prawie
                        nie powstaje :-( mimo malego doswiadczenia
                        widzialem lepsze piany. [2]
                        Zapach: delikatny, piwny, czegos mu brakuje,
                        ale nie odrzuca, dobrze sie kojarzy. [3]
                        Smak: nie zachwyca, ale jednak jest to wciaz piwo,
                        mocne, a bez wyczuwalnego spirytusu. [3]
                        Wysycenie: dla mnie zbyt male, ale jest. [3]
                        Opakowanie: baczek 0,33. bardzo lubie te butelke :-) [5]
                        Uwagi: jestem poczatkujacym piwoszem, wiec moja ocena jest
                        wysoce subiektywna i moze nie miec nic wspolnego
                        z faktami i opinia fachowcow :-)

                        Moja ocena: [3]

                        Comment

                        • Samoglow
                          Senior
                          • 07-2007
                          • 606

                          #72
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Może odrobinkę za jasny, ale wygląda bardzo ładnie w szklance. Ciemniejsza słomka. [4]
                          Piana: Bardzo ładna, wysoka, drobna, dość długo się utrzymuje i pozostawia dużo śladów. [4.5]
                          Zapach: Intensywny, słodowy, lekko alkoholowy (to może być wina jego wieku) [4]
                          Smak: Ciężko ocenić tak stare piwo, ale z tym okazało się jak z winem! . Jest zupełnie dobre. Alkohol jest dość wyczuwalny, słód bardzo wyraźny, a goryczka jest dobrze wyważona. Czas chyba zaostrzył jego smak. Jest dość ciężkie. Ale nie sugerowałbym się tym, bo świeże może być zupełnie inne. [4]
                          Wysycenie: Trochę niskie, ale pewnie było go więcej jak było świeże. [4]
                          Opakowanie: Ładny baczek, ciemne, dostojne kolory, pełne info. [5]
                          Uwagi: UWAGA: moja ocena tego akurat piwa może nie być zbyt miarodajna, gdyż oceniany egzemplarz otrzymałem jako baczek do mojej kolekcji, ale postanowiłem zaryzykować kosztując jego zawartości. Było całkiem smaczne i czułem się po nim bez zmian. Jego data przydatności to: 07.05.2007, a wypiłem go 6 dni prze dodaniem oceny. Nawet nie było trzymane w lodówce, a jednak nic mu nie było.

                          Moja ocena: [4.1]

                          Comment

                          • pierotez
                            Member
                            • 08-2008
                            • 46

                            #73
                            Intensywne, rześko-cytruskowe , słodowe, dobrze nasycone 'piwem'.
                            Dobre, nie czułem zbyt dużego niedosytu

                            Comment

                            • bono_boniecki
                              Senior
                              • 10-2007
                              • 177

                              #74
                              Juz dawno nie piłem, ale w tym piwie zawsze można liczyć na dobrą, trwałą, mięsistą pianę;]

                              Comment

                              • granat862
                                Senior
                                • 12-2004
                                • 945

                                #75
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Zloty, jak na mocne ciut za jasne, klarowny [3.5]
                                Piana: Piana średniopęcheżykowa, szybko znika. [3.5]
                                Zapach: Wyraźnie slodowy z delikatnym chmielowym aromatem, wyczuwalny etanol. [3.5]
                                Smak: Dominuje słodowośc z gryzącą goryczką, dobrze wyczuwalny alkohol. [3.5]
                                Wysycenie: Duże, utrzymuje się przez cały czas konsumpcji. [4.5]
                                Opakowanie: Typowa okocimska butelka.Czarne tło etykiety dobrze współgra z "kasztelanem", no i pasuje do nazwy, firmowy czarny kapsel minus za brak ekstraktu i miejsca produkcji. [4]
                                Uwagi:

                                Moja ocena: [3.575]
                                Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎