Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kasztelan, Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • brzeczka
    Senior
    • 12-2003
    • 373

    #46
    piwko średnie, zwykłe kasztelańskie jest chyba lepsze, piwko ze środka stawki, browar bez przedwojennych tradycji, a smaczne, brak rewelacji - solidny rzemieślnik w twmacie, piana i kolor w normie; więcej zdecydowania

    Moja ocena: [3.55]

    Comment

    • Wujcio_Shaggy
      Senior
      • 01-2004
      • 4628

      #47
      Mocny Kasztelan prezentuje wysoki poziom stanów średnich.
      Kolor bursztynowy, wygląda ładnie, ale jak na mocne piwo, odcień za jasny.
      Pieni się średnio obficie, bąbelki są drobne i gęste, ale niestety - piana niezbyt trawała, po kilku minutach ledwo obrączka zostaje.
      Nasycenie wydaje się być w normie, ale pod koniec zaczyna gazu brakować.
      Zapach dość przeciętny, słodowy z nutą chmielową.
      W smaku dobra goryczka, zrównoważony posmak słodowy, brak słodyczy, pije się dobrze.
      Opakowanie to butelka zwrotna, etykieta charakterystyczna, wykonana poprawnie.

      Moja ocena: [3.725]
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

      @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

      Comment

      • kishar
        Senior
        • 10-2003
        • 1691

        #48
        Koloru i piany nie ocenie bo pite z butelki bączka 330 ml, kupione w lubelskiej stokrotce za 1,45 wiec cena atrakcyjna.
        Odrazu zaznacze że jestem przeciętnym zwolenikiem wszelkiej maści mocnych strongów itp.,ale kasztelan nawet mi podsmakował nie jest to co prawda Lwówek Mocny ale moze być nie czuc alkoholem ani nie smakuje jak syrop tak jak np. Warka Strong.Smak z tak nutka slodową, jak by jeszcxze mocniej nachmielili było by zdecydowanie lepsze.

        Comment

        • Pinio74
          Senior
          • 10-2003
          • 3881

          #49
          Ja ostatnimi czasy, jeżeli piję Mocnego Kasztelana, to tylko z bączków 0,33. Smaczne jest i wmawiam sobie, że jak bączek to naprawdę z Sierpca. Ale przypuszczam, że w moim osiedlowym sklepie chyba tylko ja takiego kupuję, bo kurz na podawanych mi przez panią ekspedientkę butelkach jest nie mały (ale przeterminowane nie jest).
          BIRRARE HUMANUM EST

          Comment

          • zAjkA
            Senior
            • 12-2004
            • 1089

            #50
            Witam!!!Mocnego Kasztelana oceniłbym na 3-.Niczym specjalnym mnie nie zachwycił.Co do smaku to jest troche za bardzo alkoholowy co powoduje dziwną mieszankę smaku spirytusu i chmielu.O wiele lepiej wypada zwykły Jasny Kasztelan którego POLECAM!!!
            Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

            Comment

            • Shlangbaum
              Senior
              • 03-2005
              • 5828

              #51
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Kolor w sam raz choć na pierwzsy rzut oka nie wygląda na mocne piwo. [4.5]
              Piana: Piana całkiem do kitu, ledwie przelałem piwo do szklanki w kuchni i niosłem do dużego pokoju a już upłynniła się. [3]
              Zapach: Zapach nie idealny czuć trochę niedofermentowanie. [4]
              Smak: Byłby w porządku, niby głębszy nie za słodki a na pewno nie całkiem gorzkawy jak lubię ale da sie wyczuć posmak alkoholu, jakby tam normalnie w Sierpcu do każdej kadzi fermentacyjnej 50 kg cukru dosypywali. [4]
              Wysycenie: bez zarzutów ale nie raz mi prysnął bąbelek w nos, a nie zawsze to lubie. [4.5]
              Opakowanie: Puszka ładna, butelka też, kształ klasyczny, etykieta w porządku, ale myślę, że można by ostatni wzór odmłodzić, jak dla mnie zbyt rolniczy, ale dla tego browaru to może i odpowiada taka forma. Niech będzie! [4.5]
              Uwagi: Nie piłem go ze dwa lata i nagle wypatrzyłem w markecie, więc podbiegłem do półki. W sumie się nie zawiodłem bo i kiedyś mi smakowało, ale myślę, że znów powinni zainwestować w reklame po to piwo mogłoby zastąpić w marketach niektóre tanie piwa typu Mocny Full, cena odpowiednia a walory o ile większe!!!

              Moja ocena: [3.975]

              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

              Comment

              • Lacriferno
                Senior
                • 07-2005
                • 783

                #52
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasny jak na mocne piwo. Złoty, ciemno-słomkowy. [4]
                Piana: Szybko idzie w niepamięć, ale nie jest najgorzej. Zostawia slady na szklance. [3.5]
                Zapach: Słodowy, bez wyraźnej nuty chmielowej. Nie czuć spirytusu, rzadkość w mocnych piwach. [4]
                Smak: Wraźna, silna goryczka. Słaby posmak alkoholowy. [4]
                Wysycenie: W sam raz. Przyjemnie podrażnia podniebienie. [4]
                Opakowanie: Fajna butelka (bączek), ale zadna rewelacja. Nie doszukałem się informacji o ekstrakcie, ale przecież w naszym kraju najważniejsza jest zawartośc alkoholu. [3.5]
                Uwagi: Spotkało mnie wielkie zaskoczenie, że w mojej mieścinie mozna kupić jakieś "mało komercyjne" piwo.

                Moja ocena: [3.925]

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #53
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: ciemno złocisty, klarowne, bez zarzutu [5]
                  Piana: bez zarzutu, obfita, w kolorze ecru, malutkie i średnie pęcherzyki, dość długo się utrzymuje [5]
                  Zapach: subtelny słodowo-chmielowy z lekka alkoholowa nutką [4]
                  Smak: naprawdę smakuje i to abrdzo, deliatne, nie czuc żadnego szczypania ani alkoholowego posmaku, "wchodzi" gładziutko, pod koniec każdego łyka dość dobrze wyczuwalna chmielowa goryczka, która przyjemnie pozostawia swój smak w całych ustach [5]
                  Wysycenie: bez zarzutu, w trakcie spożywania piwo "pracuje" [5]
                  Opakowanie: bez zarzutu, ciemna tonacja etykiety, firmowy kapsel (wzór z biesiadą kasztelańską) [5]
                  Uwagi: bardzo miłe zaskoczenie, nie spodziałem się po mocnym kasztelanie takich bardzo pozytywnych wrażen, o ile smak się nie zmieni będę sięgać po nie częściej

                  Moja ocena: [4.65]
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Budvar
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 265

                    #54
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: w sumie przyjemny, złoty, choć lekko mętnawy, jak na piwo mocne mógłby być ciemniejszy [3]
                    Piana: gruboziarnista, szybko znikająca, średni standard [3]
                    Zapach: bardzo alkoholowy, przez woń alkoholu z trudem przebijają się inne zapachy [2.5]
                    Smak: z dość wyraźnie wyczuwalnym alkoholem, ale stosunkowo dobrze zrównoważony - tak, że pije się bez "bólu" [3.5]
                    Wysycenie: przyzwoite [4]
                    Opakowanie: odświętne ("Biesiady Kasztelańskie"), w dobrym guście, z niebanalnym wzorem na kapslu [4]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [3.125]

                    Comment

                    • Zychu
                      Member
                      • 05-2005
                      • 56

                      #55
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: podobało mi się [4]
                      Piana: stanowczo była do końca [3.5]
                      Zapach: piwny [4.5]
                      Smak: jak dla mnie zamocno czuć moc piwa [4]
                      Wysycenie: takie jak lubię [4.5]
                      Opakowanie: 0,33 jak na mocne piwa wystarczy, wolę popijać jasne pełne [5]
                      Uwagi: przez jakiś czas niedostępne w miejscu mego zamieszkania, od roku jest.

                      Moja ocena: [4.2]

                      Comment

                      • Seta
                        Piję piwo
                        • 10-2002
                        • 6964

                        #56
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemnozłoty, odcień ciutkę słomiany. Ale w sumie ładny. [4]
                        Piana: Jak na mocne nawet trwała - całopowierzchniowy korzuszek prawie do końca [4]
                        Zapach: Słabowyczuwalny, chmielowy. [3]
                        Smak: Gładki, bez alkoholowych nut, lekko słodkawy, posmak chmielowy. Mógłby być intensywniejszy - 14,6 ekstraktu?? [4.5]
                        Wysycenie: Właśniwe, mniejsze niż w lekkich pilsach, drobne bąbelki. [5]
                        Opakowanie: Ładny bęczek, czarna dopasowana etykieta, dedykowany czarny kapsel. Komplet informacji. [5]
                        Uwagi: Najlepsze ze stajni Okocimia...

                        Moja ocena: [3.95]
                        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                        Comment

                        • j_wayne
                          Junior
                          • 10-2005
                          • 27

                          #57
                          Jak na mocne całkiem całkiem

                          Nie odważę się na dodanie oceny tego piwa z racji, że raczej nie lubię mocnych piw, stąd moja ocena byłaby nieobiektywna. Choć jak na mocne ogólnie nie było takie złe. Mimo bardzo wyraźnie wyczuwalnego alkoholu pije się je dość przyjemnie z racji, że nie drażni nadmierna słodowość. Ogólnie mówiąc jak na mocne piwo smak jest dość dobrze wyważony. W sumie od czasu do czasu można łyknąć.

                          Comment

                          • ana
                            Junior
                            • 08-2005
                            • 3

                            #58
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Słoneczny bursztyn. [4]
                            Piana: Krótkotrwała, szybko opada, zostaje na szklance. [3]
                            Zapach: przyjemny i intensywny [4]
                            Smak: pełna goryczka z lekkim kwaskiem [4.5]
                            Wysycenie: po 2 minutach wygazowane [3]
                            Opakowanie: puszka pełny połysk (jak każda), czytelna etykieta. [4]
                            Uwagi: jak napisano na puszce "duma swojego regionu"

                            Moja ocena: [4.05]

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19167

                              #59
                              ja się ostatnio skusiłem na bączka (dla etykiety), ale nie oceniłbym go powyżej 4. to tak tytułem zajawki do oceny

                              Comment

                              • Scriptus
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 189

                                #60
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: jasny bursztynowy kolor, mieści się już w zakresie kolorów odpowiednich dla stronga [4.5]
                                Piana: Niewiarygodnie trwała piana, z początku drobnoziarnista, potem bąble łączą się z sobą i robi się gruboziarnista, ale nie siada, wciąż jej jest dużo [5]
                                Zapach: Przyzwoity chmielowy zapach, prosty i zdecydowany [4.5]
                                Smak: Smak, pełna goryczka, ledwo wyczuwalne jakieś słodkie akcenty, smak taki trochę, szorstki, męski, ale szlachetny i syty, na pewno nie jest to jakas wodnista lura. Pomimo tej pewnej szorstkości nie pozostawia jakiegoś nieprzyjemnego posmaku w ustach, to piwo jest po prstu orzeźwiające i czyste. Ma swój zdecydowany, szlachetny, a jednak własny i unikalny charakter. Po prostu smak pasuje do nazwy... [5]
                                Wysycenie: Cały czas unoszą się drobniutkie bąbelki do góry, pracując na pianę, a piana na tym piwie jest jedna z lepszych, jakie ostatnio widziałem. Nagazowanie w smaku wspiera charakter piwa, jego zdecydowanie i tę szorstką goryczkę... [5]
                                Opakowanie: czarna etykieta, jak dla stronga przystało, wszystkie informacje podane, do tego, sympatyczny kasztelan na obrazku, udany projekt [5]
                                Uwagi: Doskonałe piwko, warte swojej ceny, polecam

                                Moja ocena: [4.8]
                                Nic lepszego od Brackiego :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎