Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, Lew Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • hasintus
    Senior
    • 07-2006
    • 850

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, pilsowy średnio-ciemniejszy [4]
    Piana: drobnoziarnista, na pół centymetra, potem zanika do strzępków [3]
    Zapach: mocno chmielowy, ale też kwaskowaty [3]
    Smak: wodnisty, nutka słodowa, delikatna nutka goryczkowa, brak obcych posmaków, ale całość nieco płaska [3]
    Wysycenie: znikome [1.5]
    Opakowanie: stary otarty bączek, prosta etykieta bez żadnych informacji, nawet nie znalazłem zaw. alk. [1.5]
    Uwagi: Można by powiedzieć że, mieści się w stylu niemieckiego pilsa, tylko żeby nie było takie wodniste, i troszeczkę więcej gazu.

    Moja ocena: [2.9]

    Comment

    • Samoglow
      Senior
      • 07-2007
      • 606

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Świetny! Prawdziwie złocisty. Bardzo elegancki. [5]
      Piana: Wysoka, drobna, utrzymuje się długo. Naprawdę przyzwoita. [4.5]
      Zapach: Średniointensywny, ostrawy. Czuć więcej słodu, ale i chmiel da się zauważyć. [3.5]
      Smak: Piwo przyjemne, choć jak na pilsa troszkę za ciężkie. Brakuje tu delikatnej słodyczy w tle. Jest zdecydowane i troszkę za ostre. Alkohol lekko wyczuwalny. Tym niemniej piwo godne spróbowania. [4]
      Wysycenie: Początkowo bardzo dobrze, później troszkę brakuje. [4]
      Opakowanie: Bączek z estetyką dość PRLowską, ale ja to lubię . Minus za brak ekstraktu. [4.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.95]

      Comment

      • tomolek
        Hophead
        • 05-2006
        • 1752

        #18
        Piłem z butelki. Zapach i smak mocno słodowy, wyczuwalna zarówno goryczka jak i kwasowść. Piwo dość ciężkie, w stylu "oldskoolowe". Jednak zdecydowanie ciekawsze niż Syfskie, Prawie jak Piwo, Smarka i tym podobne
        Etykieta równie oldskoolwa, brak ekstraktu i zawartości alkoholu (!)
        Kupione w wiadomym sklepie na Tumidajskiego w Lublinie.
        www.ohbeautifulbeer.com

        www.mateuszdrozdowski.pl

        „Kwaśny Edi herbu Koreb

        Comment

        • kishar
          Senior
          • 10-2003
          • 1691

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Barwa to jasne złoto. [4]
          Piana: Na początku całkiem niezła ale szybko opada,choć trochę jej zostaje przez cały okres picia. [3.5]
          Zapach: Bardzo przyjemny słodowo-chmielowy. [4.5]
          Smak: Całkiem przyjemny z dominującą goryczką a w tle słodowe aromaty. [4]
          Wysycenie: Trochę za małe. [4]
          Opakowanie: Bardzo przeciętne- w starym stylu "zwykłych" klientów nie przyciągnie. [3.5]
          Uwagi: To moje pierwsze piwo z browaru Zodiak, ogólnie pierwsze wrażenia całkiem pozytywne przy okazji piwo do powtórzenia.

          Moja ocena: [4.1]

          Comment

          • bono_boniecki
            Senior
            • 10-2007
            • 177

            #20
            Ja kupiłem parę butelek na Pejzażowej w Warszawie po tym, jak kilka osób zachwalało gdzieś na forum browar Zodiak. Musze powiedzieć, że piwo mi smakowało. Miało sporo słodowości, lekko ziemiste, piwniczne, ciężkawe. Niezbyt wyraźnie nachmielone, ale mi to pasuje. Ja wrócę jeszcze do tego piwa z pewnością.

            Comment

            • tfur
              Senior
              • 05-2006
              • 1303

              #21
              nie wiem, czy przypadkiem nie kupiłem dwóch ostatnich bączków w rodzince. cóż, warto było. miodne to piwo jest. wracam z miasta, z namysłowem i ciechanowem na języku, a tu - pełnia smaku, słodowość, miodowość jakaś taka, przyjemny zapach mimo picia z butelki, no po prostu - pyszne piwko.
              veni, emi, bibi

              Comment

              • j_Q
                Senior
                • 10-2009
                • 176

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czyste złoto [4.5]
                Piana: Słaba, szybko opada, klei się za to do ścianek. Po opadnięciu pozostają wysepki [3]
                Zapach: Mocny, wyraźny, słodowy, lekko chlebowy i leciutko kwaskowaty. Nie wyczuwam jakiś obcych, nie mile widzianych zapaszków [4]
                Smak: Mało słodowy, lekko kwaskowaty. Goryczka mocno wyczuwalna, ale z pewnymi obcymi posmaczkami. [3.5]
                Wysycenie: Dość wyraźne. Bąbelki bardzo drobne [4]
                Opakowanie: Bączek. Etykieta jak z dawnych lat - prosta, schematyczna, ale może przypaść do gustu. Minus - nie ma informacji o ekstrakcie, ani nawet o alkoholu! [2.5]
                Uwagi: Czytając opinie o tym piwie, i innych wytworach "Zodiaka", z pewną obawą sięgnąłem po to piwo. Mam wrażenie, że jakość piw warzonych w tym browarze pomału poprawia się, ale jednak troszkę do pełni szczęścia brakuje

                Moja ocena: [3.65]

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: dojrzałego zboża, mętne, jest to piwo typu pils, pasteryzowane więc powinno być klarowne [1.5]
                  Piana: bardzo gęsta, obfita, lekko czapowata, opada powoli, nie osadza się na szkle [4]
                  Zapach: słodowo-pszeniczny(???), sfermentowanego zboża...niepokojący [2.5]
                  Smak: kwaśnawo-słodowy, goryczkowy, w miarę treściwe, to tyle, wylewam resztę [1.5]
                  Wysycenie: zbyt duże, bąbelki aż kłują [3.5]
                  Opakowanie: gdyby był firmowy kapsel byłoby super, a ak kapsel czarny [4.5]
                  Uwagi: Normalnie skwaśniałych piw nie oceniam, ale to było kupione w sklepie firmowym browaru....

                  Moja ocena: [2.35]
                  Attached Files
                  Last edited by becik; 13-06-2011, 19:53.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Kwadri
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 1216

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złoty, trochę mętny. W butelce na dnie został spory osad. [3.5]
                    Piana: Nawet wysoka, raczej grubobąblowa. Powoli opada do ochronnej powłoki, która trzyma się do końca. [4]
                    Zapach: Słodowo-drożdżowy ze zbożowym tłem. Później robi się lekko kwaśnawy w tle. [3.5]
                    Smak: Kwaśnawy początek, po nim dość mocna goryczka. Lekko zbożowe tło, a posmak goryczki w miarę długo zostaje. Lekko podpsute, świeże mogłoby być niezłe. [3.5]
                    Wysycenie: Średniowysokie, później maleje. [4]
                    Opakowanie: Bączek z prostą etykietą, jak na fotce wyżej. Kapsel goły [3]
                    Uwagi: Kupione w Drink Hali, przechowywane kilkanaście dni w piwnicy. Piwa z małych browarów trzeba ZAWSZE przechowywać w lodówce !!!

                    Moja ocena: [3.55]
                    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                    Comment

                    • Komar_Pafnucy
                      Senior
                      • 08-2005
                      • 1114

                      #25
                      Etykieta obecnie wygląda prawie tak jak na początku 2002 roku.
                      Click image for larger version

Name:	lewpils_m.jpg
Views:	1
Size:	28,2 KB
ID:	2037436

                      Multitap Crawl
                      Multitap Crawl na Facebook

                      "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                      Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                      Comment

                      • fuliano
                        Senior
                        • 07-2010
                        • 1825

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Komar_Pafnucy Wyświetlenie odpowiedzi
                        Etykieta obecnie wygląda prawie tak jak na początku 2002 roku.
                        [ATTACH]44410[/ATTACH]
                        No nie mów, że jeszcze w Wawie gdzieś Lwa dorwałeś

                        Comment

                        • Komar_Pafnucy
                          Senior
                          • 08-2005
                          • 1114

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasnozłoty. Odpowiedni dla gatunku. [5]
                          Piana: Pojawia się na początku ale szybko redukuje się prawie do zera. [2]
                          Zapach: Dość ciekawy. Zbożowy, delikatnie jabłkowy. [3.5]
                          Smak: Mocno słodowy z niewielką goryczką. Odrobinę kwaskowaty. [3]
                          Wysycenie: Niestety niewielkie - zbyt małe. [2.5]
                          Opakowanie: Etykieta jest mocno niedzisiejsza. Nie wiem czy to zamierzone ale ma swój urok. [3]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.15]

                          Multitap Crawl
                          Multitap Crawl na Facebook

                          "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                          Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                          Comment

                          • Komar_Pafnucy
                            Senior
                            • 08-2005
                            • 1114

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fuliano Wyświetlenie odpowiedzi
                            No nie mów, że jeszcze w Wawie gdzieś Lwa dorwałeś
                            Na Pejzażowej. Nie wiem niestety ile kosztował.

                            Multitap Crawl
                            Multitap Crawl na Facebook

                            "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                            Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                            Comment

                            • Piecia
                              Senior
                              • 02-2002
                              • 3307

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Komar_Pafnucy Wyświetlenie odpowiedzi
                              Na Pejzażowej. Nie wiem niestety ile kosztował.
                              Tam mają go w stałej ofercie, ale trzeba uważać - często bywa po terminie. Około 2-3 zł
                              Koniec i bomba,
                              Kto nie pije ten trąba !!!
                              __________________________
                              piję bo lubię!

                              Comment

                              • Komar_Pafnucy
                                Senior
                                • 08-2005
                                • 1114

                                #30
                                Ten który piłem ma termin do kwietnia 2012.

                                Multitap Crawl
                                Multitap Crawl na Facebook

                                "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                                Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎