Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, Lew Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • hoper13
    Junior
    • 07-2010
    • 2

    #16
    a czy można kupić lwa mocnego poza kłodawą?

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10837

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika hoper13 Wyświetlenie odpowiedzi
      a czy można kupić lwa mocnego poza kłodawą?
      Można.
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • KasiaZ
        Junior
        • 03-2010
        • 24

        #18
        czy można kupić lwa mocnego poza kłodawą?

        Ja wczoraj kupiłam bez problemu w Piotrze i Pawle

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Głębokie złoto. Ładne, choć przy tym ekstrakcie mogłoby być ciemniejsze. [4]
          Piana: Niezbyt wysoka i szybko opada do szczelnej, lecz niezwykle cienkiej kołderki. [3]
          Zapach: Silnie słodowy, lecz z wyraźnie wyczuwalnym chmielem. Całkiem przyjemny, zwłaszcza jak na taką moc. [4]
          Smak: Bardzo potężna słodowa treściwość, lekka słodkawość, wyraźna goryczka, a w tle przewija się lekka kompozycja kwiatowo-owocowo-miodowo-chlebowa. Alkohol trochę czuć, ale to dopuszczalne przy takim ekstrakcie. [4]
          Wysycenie: Idealne. [5]
          Opakowanie: Bardzo mi się nie podoba to, że w browarze Zodiak każde piwo ma wzornictwo z innej parafii. Przydałoby się opracowanie porządnej, spójnej identyfikacji wizualnej.
          Lew ma dość klasyczną etykietę, prostą, nawet zbyt prostą. Na dodatek żadna z zakupionych butelek nie ma kontry i moc piwa poznałem dopiero z browar.bizu. [3]
          Uwagi: Naprawdę solidne, fajne piwo. Kupione przy browarze.

          Moja ocena: [3.9]

          Comment

          • chemmobile
            Senior
            • 03-2009
            • 2168

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty. [4.5]
            Piana: Bardzo nierównomierna i strzępiasta przez co opada szybko. [3]
            Zapach: Słaby, słodowy. [4]
            Smak: Lekkie. Baza słodowa jakby schowana, pasująca raczej do lekkiego pilsa niż piwa mocnego. Goryczka wyraźna, ale garbnikowa, trochę cierpka i metaliczna. [4]
            Wysycenie: Świetne, nie dominuje nad smakiem. [5]
            Opakowanie: Bączek. [3]
            Uwagi: Proste piwo - prosty opis.

            Moja ocena: [3.925]
            Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
            Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

            Comment

            • Kwadri
              Senior
              • 10-2009
              • 1216

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemnozłoty, trochę za jasny. [4]
              Piana: Całkiem ładna, średniobąblowa, ale wysoka. Niestety szybko opada do pierścienia. [3.5]
              Zapach: Miły, słodowy, dość intensywny. Po chwili pojawia się kwiatowe tło, później trochę chlebowe. [4]
              Smak: Słodowy z dość mocną goryczą, której posmak zostaje. Nie czuć mocy piwa. Całkiem przyjemne. [4]
              Wysycenie: Niezbyt wysokie, jak dla mnie trochę brakuje. [4]
              Opakowanie: Bączek z prostą etykietą, jak na fotce powyżej. Kapsel goły, brak podanego ekstraktu. [3]
              Uwagi: Kupione w Drink Hali. Pierwsze próbowane piwo z tego browaru wypadło całkiem dobrze.

              Moja ocena: [3.9]
              www.lkschmielowice.futbolowo.pl

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: bursztynowy, klarowne [5]
                Piana: czapowata, dość zwarta i obfita, opada powoli ale zauważalnie, osadza się na szkle małymi krzaczkami, na powierzchni utrzymuje się cieniutki kożuszek [3.5]
                Zapach: niezbyt przyjemny, słodowo-metaliczny [2.5]
                Smak: dominuje pestkowa goryczkowa wymieszana z posmakiem słodu, ten słód w kącikach ust zaczyna być zbyt mocno slodkawy co zaczyna przeszkadzać, delikatne nutki alkoholowe [2.5]
                Wysycenie: minimalnie za duże, niby ok ale babelki zbyt mocno kłują w ustach [4]
                Opakowanie: zbyt prosta etykieta, brak kontry z parametrami piwa, czarny kapsel [3]
                Uwagi: Piwo dosłownie na raz, nie za bardzo mi podeszło

                Moja ocena: [2.825]
                Attached Files
                Last edited by becik; 07-06-2011, 16:11.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • wrednyhawran
                  Senior
                  • 07-2010
                  • 1784

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ładny, strongowy, klarowny. Zachęca. [4]
                  Piana: Na początku jest dość wysoka i drobnoziarnista, zapowiada się dobrze, ale znika zdecydowanie za szybko. Opada do cieniutkiego kożuszka. [2.5]
                  Zapach: Słodowy, ale również, co mnie bardzo cieszy, wyraźnie obecny chmiel. Średniointensywny, przyjemny. [3.5]
                  Smak: Smaczny, choć nieco pustawy w smaku. Od stronga wymagałbym nieco więcej treściwości, bardziej wyrazistego słodowego podkładu, tu mi trochę tego brakuje. Na szczęście niedostatki są rekompensowane świetną i intensywną chmielową goryczką. Ogólnie wrażenia całkiem pozytywne. Solidny strong. [4]
                  Wysycenie: Drobne, ale wysokie i szczypiące. Tu bym nieco zmniejszył. [3.5]
                  Opakowanie: Bączek z mało wyrafinowaną etykietą, kapsel goły, brak jakichkolwiek danych na temat składu, czy ekstraktu. Słabo. Graficznie głęboki PRL. [2]
                  Uwagi: Całkiem smaczny strong, podany w mało przystępnej formie. Gdybym miał większy dostęp do tego piwa to pewnie piłbym je częściej, ale że spotkać jest go trudno, to raczej szybkiego powrotu nie wróżę, a szkoda. Lew byłby dobrym piwem na co dzień.

                  Moja ocena: [3.55]
                  Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                  Małe Piwko Blog
                  Małe Piwko Blog na facebooku
                  Domowy Browar Demon

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    #24
                    piana: drobna, biała, dośc obfita, utrzymuje się do końca, oblepia szkło!
                    zapach: słodowy,
                    smak: całkiem przyjemny, słodowy, nie czuć alkoholu, lekka goryczka,
                    wysycenie: przyjemne

                    zakupione dla bączka za 1,65zł w Dino. Zmiana etykiety. Całkiem fajne piwo.
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • Browar_Jezyce
                      Senior
                      • 10-2010
                      • 131

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Nieco ciemniejszy od lekkich lagerów, jak na mój gust mógłby być nieco głębszy (wszak to strong), ale nie jest to kluczowa kwestia przy ocenie tego piwa. [4]
                      Piana: Wypada umiarkowanie, choć daje nadzieje na wiele. Nalewa się bujną czapą, pęcherzyki średniej wielkości. Dość szybko opada, ale pozostawia kożuszek i wyraźne ślady na szkle, za co należy się plus. [3]
                      Zapach: W sferze zapachowej jest bardzo dobrze. Piwo ma bardzo charakterystyczną żywiczno-kwiatową nutę, którą rzadko się spotyka w polskich piwach. O przysporzenie akcentów żywicznych posądzam użytą odmianę chmielu, podobne wrażenia zapachowe nasuwają mi na myśl jedynie ale'e. [4.5]
                      Smak: Zodiakowi należą się brawa i to duże! Oto mamy w kuflu piwo naprawdę mocne - 7,8% to więcej niż większość typowych rodzimych strongów, które potrafią odrzucać tępą słodyczą i alkoholowym posmakiem. Lew Mocne pije się niemal jak pilsa, woltaż praktycznie nie wpływa na smak. Trunek jest wyraźnie słodkawy, ale przełamany przyjemną goryczką. Obecne są sygnalizowane w zapachu nutki kwiatowe i żywiczne, co dopełnia efektu. To duża sztuka, by tak udanie ukryć wysoki udział alko w piwie, które zachowuje sporą rześkość. Bezsprzecznie najlepsze z pitych przeze mnie jasnych mocnych. [4.5]
                      Wysycenie: Gazu tyle, ile trzeba - nie ma się do czego przyczepić. Wysycenie jest na tyle intensywne, że dodaje Lwu Mocnemu orzeźwiających właściwości - na przekór procentom, ale to piwo obfituje w pozytywne paradoksy. [4.5]
                      Opakowanie: Etykiety po liftingu wyglądają znacznie lepiej niż jakiś czas temu. Ma to więcej wspólnego z profesjonalną grafiką - i jest motyw lwa. Bączek pasuje w sam raz, kapsel goły, ale kto by się tym przejmował... [3.5]
                      Uwagi: Niedrogi i bardzo smaczny strong lager. Choć ma prawie osiem procent alkoholu nie ryje głowy i świetnie wchodzi. Można by wypić kilka pod rząd, ale woltaż jest jaki jest, więcej lepiej nie ryzykować i ograniczyć się do góra dwóch. Kupiony w poznańskiej Centrali Piwnej na ulicy Mickiewicza.

                      Moja ocena: [4.275]
                      Birofile - vlog o piwie
                      Birofile na Facebooku

                      Comment

                      • Kwadri
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 1216

                        #26
                        Lew Mocne

                        Aktualny wygląd:
                        Attached Files
                        www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12205

                          #27
                          Kupione w sieci Dino w Smolcu pod Wrocławiem, ze 1,59 zł bez kaucji.

                          Spodziewałem czegoś ciężkostrawnego. Tymczasem piwo lekkosłodkie z delikatną goryczką.
                          Gładko weszło, ale nie przypomina w smaku Lwy to raz i moim zdaniem nie ma wspominanych 7,8 alk. Proponuję sprawdzić. Dziwna sprawa.

                          Pomimo, że cena korzystna, to bączek aż się lepił, ponadto stojący obok mocarz Brewer kosztował niecałe 2 zł, choć jego petowe opakowanie obejmowało dwa razy więcej...
                          Też dziwne, bo właściciel jakiś czas temu marudził, że w marketach ciężko się przebić, ale próbuje dalej.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎