Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Koźlak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • brtk
    Junior
    • 11-2009
    • 5

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemny bursztyn - jasny brąz. Nic nie można zarzucić [5]
    Piana: Troszkę za szybko opada, ale jakościowo jest OK. [4]
    Zapach: Karmel, nieco słodyczy i gorzkości. Zachęca do picia. [4.5]
    Smak: Wyraźnie czuć gorycz, ale także karmel. Bardzo głębokie doznania smakowe, wszystko dobrze skomponowane. [5]
    Wysycenie: Odpowiednie dla tego Koźlaka. [4]
    Opakowanie: Chyba najładniejsza butelka polskiego browaru, wygląda na malowaną. Z daleka rzuca się w oczy. [5]
    Uwagi: 4.20 zł w osiedlowym sklepiku.

    Moja ocena: [4.675]

    Comment

    • funky83
      Senior
      • 07-2009
      • 136

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika brtk Wyświetlenie odpowiedzi
      Smak: Wyraźnie czuć gorycz, ale także karmel. Bardzo głębokie doznania smakowe, wszystko dobrze skomponowane. [5]

      Moja ocena: [4.675]
      Podpisuje się pod tymi słowami. Te piwo wywołuje uśmiech zadowolenia na mojej twarzy

      Comment

      • Marusia
        Senior
        • 02-2001
        • 20211

        Przeczytałam bieżącą stronę opisów i zastanawiam się, jak to jest, że nikt nie czuje silnego aromatu alkoholu, który jako pierwszy atakuje nos? Po za tym piwo jest zbyt płaskie, jak na koźlaka. Nie narzekam - właśnie go piję, ale ocena 4,5 to nigdy w życiu. Słaba czwóreczka, no, dobra, mocna czwóreczka, bo dużo punktów za butelkę, która jest piękna. Przy założeniu, że nie odnoszę oceny do zgodności ze stylem.
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • Tapir
          Senior
          • 10-2009
          • 730

          Wczoraj wypiłem sobie cotygodniowego Koźlaczka i zastrzel mnie, ale ja nosem w tym piwie alkoholu nie poczułem. Jeśli już to znalazłbym lekko rozgrzewającą alkoholową nutę w smaku.
          Ja przy ocenie również założyłem, że to nie jest prawdziwy koźlak a po prostu smaczne piwo.
          Odnosząc się do mojej poprzedniej oceny to teraz obniżyłbym notę za smak o 0.5 pkt, reszta zostaje jak była. Dla mnie to nadal piwo na 4 z plusem
          Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

          Comment

          • funky83
            Senior
            • 07-2009
            • 136

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
            Przeczytałam bieżącą stronę opisów i zastanawiam się, jak to jest, że nikt nie czuje silnego aromatu alkoholu, który jako pierwszy atakuje nos?
            Z całym szacunkiem do Twojej liczby postów na tym forum, ale nic alkoholowych aromatów nie było w piwku z datą 01,04,10. Przede wszystkim gorzka czekolada później kawa. Do tego karmelowa treściwość...Gdybym mógł dziś jeszcze wrócić do rodzinki przed zamknięciem to zapewne na jednej butelczynie by sie nie skończyło

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika funky83 Wyświetlenie odpowiedzi
              Z całym szacunkiem do Twojej liczby postów na tym forum, ale nic alkoholowych aromatów nie było w piwku z datą 01,04,10.
              A co ma tu do rzeczy ilość postów, z całym szacunkiem? Po za tym - to, że nie wyczułeś alkoholowych aromatów, to nie znaczy, że ich nie było. Mnie tylko zastanawia, dlaczego tylko mnie to aż tak uderza.
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9735

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                A co ma tu do rzeczy ilość postów, z całym szacunkiem? Po za tym - to, że nie wyczułeś alkoholowych aromatów, to nie znaczy, że ich nie było. Mnie tylko zastanawia, dlaczego tylko mnie to aż tak uderza.
                Niektórzy już tak mają, że alkohol potrafią wyczuć przez mur żelbetowy...

                Comment

                • Latarnik
                  Premium Lamplighter
                  • 06-2004
                  • 4999

                  A ja dziś wypiłem dwa Koźlaki przeleżakowane 6 m-cy w lodowce, data na kapslu to 23.11.09.
                  Brak wyraźnych smakowych korzyści z w/w faktu.
                  5410 kapsli z wypitych piw
                  874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                  "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                  https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                  Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                  https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                  Comment

                  • krasnal45
                    Senior
                    • 02-2008
                    • 421

                    Moja lodówka to musiałaby gryźć i kopać żeby tyle czasu utrzymać w sobie koźlaka ....

                    Comment

                    • stawros712
                      Junior
                      • 12-2009
                      • 3

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: JEST okej , ale moze być nieco bardziej rubinowa [4]
                      Piana: szybko opada [3]
                      Zapach: niepowtarzalany [3.5]
                      Smak: dla mnie esencja chmielu [3.5]
                      Wysycenie: okej,jak dla mnie [3.5]
                      Opakowanie: ciemna butelka, ze świetnym wzorem kozła [4]
                      Uwagi: cena moze powinna być nieco niższaMoja ocena: [3.5]

                      ---------------
                      Ocena usunieta z rankingu.
                      Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                      Art, Admin

                      ---------------
                      Last edited by ART; 31-12-2009, 10:36.

                      Comment

                      • Baard
                        Senior
                        • 01-2010
                        • 316

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Klarowny, ciemnoczerwony wpadający w rubin, troszkę za jasny. [4.5]
                        Piana: Piękna gruba czapa koloru beżowego choc moja żona twierdzi że bardziej ecru. Szybko opada i znika (moim zdaniem za szybko). [3.5]
                        Zapach: Na początku delikatny i nienarzucający się. Po lekkim ogrzaniu owocowo-karmelowo-kawowy. [4.5]
                        Smak: Łagodny i delikatny. Na początku goryczkowy potem wyraźnie słodszy i owocowy. Czuć lekko przypaloną kawę. [4.5]
                        Wysycenie: Wręcz idealne. Nawet ostatni łyczek przyjemnie szczypie w język. Bąbelki wesoło buzują w szklanicy [5]
                        Opakowanie: Świetne i godne naśladowania. Dedykowany kapselek z fajnym satanistycznym kozłem [5]
                        Uwagi: Po spożyciu przypomniało mi się lato bo zaczęło mi się odbijać... czereśniami

                        Moja ocena: [4.45]

                        Comment

                        • iggy_j
                          Junior
                          • 06-2009
                          • 25

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bursztynowo-rubinowy [4.5]
                          Piana: Beżowa, obfita [3.5]
                          Zapach: karmelowo-owocowy (trochę jabłek, trochę rodzynek) [4]
                          Smak: Mocny słodkawy z goryczkowatym 'ogonem' i czekoladową nutą [4.5]
                          Wysycenie: bardzo dobre - nagazowanie 'wytrzymało' prawie do końca szklanki [4.5]
                          Opakowanie: max za oryginalność! [5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [4.25]
                          Last edited by iggy_j; 05-02-2010, 22:35.

                          Comment

                          • StAnger
                            Junior
                            • 03-2010
                            • 17

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Kolor ciemny brązowy, pod światło przechodzący w krwistą czerwień. [5]
                            Piana: Piana dość wysoka, gęsta. Dość szybko opada, ale zostawia obrączkę, która utrzymuje się w piwie do końca. Pozostawia spory osad na ściankach. [4.5]
                            Zapach: Intensywny, czuć zapach owoców (leśnych) i słodu. Przyjemny. [4.5]
                            Smak: Wyczuć można w tym piwie ciemne słody, nutki owoców. Silniejsza goryczka przeplata się ze znacznie słabszą słodyczą. Czuć lekką przyjemną kwaskawość. Mnie ten smak bardzo odpowiada. [5]
                            Wysycenie: Jak dla mnie odpowiednie. Nic dodać nic ująć. [5]
                            Opakowanie: Butelka z takim nadrukiem -piękne. Połączenie prostoty z oryginalnością i elegancją. Do dzisiaj mam zachowaną jedną butelkę z tego piwa, ze względu na jej wygląd. Mimo pięknego wyglądu nie zapomniano o pełnym opisie piwa jak i o odpowiednio pasującym kapslu. (Szkoda, że nie ma tu ocen celujących). [5]
                            Uwagi: Jedne z moich ulubionych piw, bardziej smakuje mi tylko Koźlak z Bierhalle, Grand Imperial Porter z tego samego browaru i Herbowe z browaru Koreb.

                            Moja ocena: [4.775]

                            Comment

                            • fuliano
                              Senior
                              • 07-2010
                              • 1825

                              Kolor - Rubinowo-bursztynowy
                              Piana - spora, choć nie za długo się utrzymująca. Pozostaje jednak pierścień prawie do końca.
                              Zapach - Karmel z mocną kawą
                              Smak - paloeny karmel z kawą. Na początku czuć słodycz zamieniającą się na końcu w kwaskowatość. Alkohol absolutnie nie wyczywalny.
                              Wysycenie - odpowiednie, trzymające poziom aż do ostatniego łyka
                              To mój pierwszy Koźlak, ale napewno do niego wróce. Godne polecenia

                              Comment

                              • Kwadri
                                Senior
                                • 10-2009
                                • 1216

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Ciemny rubin. W pierwszym kontakcie z tym piwem zrobił na mnie duże wrażenie. [5]
                                Piana: Beżowa, drobnopęcherzykowa, powoli opada do drobnej warstwy, zostawiając wyraźną obręcz. [4]
                                Zapach: Z początku mało intensywny, później ujawnia się ładny bukiet - słodki, karmelowy, bardzo zachęcający. [4.5]
                                Smak: Początkowo orzeźwiająca kwaskowatość, zakończona karmelową goryczą, specyficzną i długo zostającą w smaku. Bardzo smaczne. [4.5]
                                Wysycenie: Średniowysokie. Na początku dobre, ale pod koniec słabsze. [4]
                                Opakowanie: Oryginalne. Butelka z malowaną etykietą bardzo ładnie się prezentuje i wyróżnia się na tle innych. [4.5]
                                Uwagi:

                                Moja ocena: [4.45]
                                www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎