Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Koźlak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • GreenFox
    Senior
    • 12-2013
    • 273

    Wersja chwilę poleżakowana, z datą do 15.12.2014, dlatego bez ARTomatu.

    Kolor: Miedziano-rubinowy, piwo klarowne, prezentuje się bardzo ładnie
    Piana: Wysoka, grubopęcherzykowa, dość szybko opada do obrączki
    Zapach: Świetna sprawa - na pierwszym planie akcenty przypieczonej skórki, suszone owoce, karmel, kompozycja zapachowa bardzo ładnie ułożona - leżakowanie ewidentnie pomogło w ułożeniu zapachów w zgraną kompozycję
    Smak: W smaku również przyjemne akcenty przypieczonej skórki, karmelu oraz suszonych owoców, piwo wytrawne, dobrze pijalne, jednak wyczuwalna jest pewna słodycz
    Wysycenie: Na średnim poziomie - pasuje bardzo dobrze
    Opakowanie: Pierwsza klasa

    Uwagi: Piwu bardzo służy leżakowanie, które pozwala na ułożenie się smaków. Wydaje mi się jednak jednocześnie, że przetrzymywanie dłużej niż pół roku może pogorszyć sprawę, ponieważ w trakcie degustacji były wyczuwalne pierwsze, delikatne oznaki utlenienia (mokry karton). Generalnie wydaje mi się, że wciąż jest to piwo godne polecenia. Odnośnie tego Koźlaka naszła mnie jeszcze konkluzja, że przez jeden ze znanych piwnych blogów, którego autor kształtuje w jakiejś mierze część gustów polskich piwoszy (jakkolwiek całą działalność owego bloga i jego wkład w polską scenę piwowarską bardzo doceniam), styl koźlak jest mocno niedoceniany, jako "nudny" i ten w którym "nie dzieje się zbyt wiele". Wydaje mi się, że tego typu piwo jest tego wyraźnym zaprzeczeniem - ok nie są to amerykańskie chmiele, ale mimo wszystko jest całkiem intensywnie i ciekawie, wielowymiarowo.

    Comment

    • Brodzislaw
      Senior
      • 09-2013
      • 1020

      Nie tylko Kopyr nie znosi koźlaków. Mnie się też szybko "przejadły". B. rzadko do nich wracam.

      Comment

      • Jimmy_jb
        • 11-2005
        • 911

        A ja lubię i wracam często, a najczęściej właśnie do amberowego. Cały czas trzyma poziom.
        Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

        Comment

        • marqqq
          Senior
          • 12-2014
          • 660

          Albo wersja dla lidla jest jakaś niepełnosprytna, albo mam coś z kubkami smakowymi, bo absolutnie nic tu oszałamiającego nie wyczuwam.
          Piłem kilka bocków i dało się wyczuć różne smaki. Tu wszystko takie stonowane, bez wybijania się czegoś przed szereg.

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marqqq Wyświetlenie odpowiedzi
            Albo wersja dla lidla jest jakaś niepełnosprytna, albo mam coś z kubkami smakowymi, bo absolutnie nic tu oszałamiającego nie wyczuwam.
            Piłem kilka bocków i dało się wyczuć różne smaki. Tu wszystko takie stonowane, bez wybijania się czegoś przed szereg.
            no, ale ja tak właśnie zapamiętałem tego amberowego koziołka, czyli jest normalny :]
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • laiquibe
              Member
              • 05-2015
              • 36

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemna kawa z wiśniowymi refleksami. Pod światło głęboka wiśnia. [4.5]
              Piana: Po nalaniu gęsta, drobnoziarnista o kawowym kolorze. Dość szybko opadła i potem pozostała warstewka 3mm. Ładnie oblepiała szkło. [4]
              Zapach: Pierwsze niuchnięcie skojarzyło mi się z śliwką. Taką suszona śliwka i potem gotowana w wigilijnym kompocie. Potem jednak ta śliwka zniknęła i wyczuwałem lekko owocowy zapach z nutkami chmielu. Choć może nie do końca owocowy – lekko kwaskowaty, bardzo świeży. Nie wiem czemu ale skojarzył mi się z powidłami. Delikatnie wyczuwalny alkohol – paradoksalnie bardziej wyniuchałem niż potem posmakowałem te procenty. [4.5]
              Smak: Smak – super. Nie czuć alkoholu, lekko słodki, taki „gęsty”, powoli spływający. Goryczka nawet jak na moje standardy mała – przyjemna, wyczuwalna nawet nie w posmaku ale na samym końcu, już po przełknięciu i odczekaniu paru chwil. Nie wiem czy dobrze identyfikuję ten smak lecz dałbym sobie coś odciąć, że czuję owoce i taką niewielką paloność. Może delikatnie kawę lub karmel. [4.5]
              Wysycenie: Niskie, wydaje mi się, że bardzo dobre jak do takiego piwa. [4.5]
              Opakowanie: Bardzo ładna butelka, nie mam pojęcia czy to jest naklejone, czy jakoś „wprasowane” w szkło ale podoba mi się. Skojarzyło mi się z jakimś okultyzmem – ten kozioł. [4.5]
              Uwagi: Warka do 12.12.2015r. Chyba pierwszy koźlak jakiego piłem, więc ocena kompletnego żółtodzioba. Może Komuś pomoże. Dla mnie super i bardzo pijalne.

              Moja ocena: [4.45]
              http://miesozerny.pl

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika laiquibe Wyświetlenie odpowiedzi
                Uwagi: Warka do 12.12.2015r. Chyba pierwszy koźlak jakiego piłem, więc ocena kompletnego żółtodzioba.
                skoro to Twój pierwszy koziołek w życiu to trzeba było zrezygnować z ARTomatu

                Witamy na forum :]
                Last edited by dlugas; 06-06-2015, 09:27.
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • dyczkin
                  Serce w kolorze blaugrana
                  • 05-2011
                  • 3657

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                  skoro to Twój pierwszy koziołek w życiu to trzeba było zrezygnować z ARTomatu

                  Witamy na forum :]
                  Bierz przykład z kolegi a nie psiocz, na oceny eurolagerów masz już wystarczające kwalifikacje
                  Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                  Moje warzenie // Piwny Wojownik

                  Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                  Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                    Bierz przykład z kolegi a nie psiocz, na oceny eurolagerów masz już wystarczające kwalifikacje
                    szyderca jeden

                    Strach oceniać te eurasy. Znowu mam fazę na antykoncernlager, to bym jechał przeokrutnie.
                    Może zacznę oceniać portery, ale to też problem, bo ostatnio same przeterminowańce wchodzą w gardło.
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • Admirador
                      Senior
                      • 03-2015
                      • 431

                      W weekendowych okolicznościach, w sympatycznym acz nie rewolucyjnym towarzystwie, przypomniałem sobie jak smakuje Amberowy Koźlak.
                      Nie robiłem notatek, więc tylko tak ogólnie: aromat zachęcający, naprawdę pod tym względem jest nieźle. Piana też ładna wyszła.
                      Natomiast smakuje tak sobie. Dla mnie za słodkie i za mocno jednostronnie karmelowo, natomiast goryczka za niska.
                      Ale najgorzej nie jest. Tym bardziej, że nie jestem wielkim fanem bocków. Choć uprzedzony też nigdy nie byłem.
                      Zaryzykuję tezę, że jest to drugie, obok Granda, piwo z Ambera, które da się wypić z (umiarkowaną) przyjemnością. W zimie tym bardziej.

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6141

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Piękny rubin. [4.5]
                        Piana: Nie opadała bardzo szybko i w końcu zredukowała się do warstewki i śladów na szkle. [3.5]
                        Zapach: Susze owocowe z kawą. [4]
                        Smak: Łagodny z suszy owocowych, alko nie atakuje, słodycz w normie - można powoli wypić lekka paloność daje fajny kontrast. [4]
                        Wysycenie: Średnie. [4.5]
                        Opakowanie: Malowane flaszki zawsze maja u mnie wysokie miejsce. [4.5]
                        Uwagi: Nowa grawerowana butelka i nowy /brzydszy/ kapsel. Wybitnie lepsze np od Kaper GŻ... Raz na czas powrócę.

                        Moja ocena: [4.025]
                        Attached Files
                        Last edited by Javox; 15-07-2015, 10:31.

                        Comment

                        • jarek84
                          Junior
                          • 06-2014
                          • 29

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Piękny rubin, czerwień- bez gadania [4.5]
                          Piana: największe rozczarowanie, piany praktycznie nie było- odgazowane? [1.5]
                          Zapach: przypiekane tosty, dojrzały miód, karmel, toffi- przyjemnie [3.5]
                          Smak: sporo słodyczy ale nienachalnej, zakończone wytrawnością. po koźlaki sięgam wtedy kiedy mam ochotę na słodkie więc mi to nie przeszkadza, balans ok [4]
                          Wysycenie: niskie- ale dla mnie dobrze, myślę, że zgodne ze stylem [3.5]
                          Opakowanie: klasa sama w sobie, nie ma co gadać, opakowanie zawsze chyba imponuje najbardziej [4.5]
                          Uwagi: Powróciłem do tego piwka z okazji promocji w Kauflandzie. jest ciepło, a weszło bez zarzutów. przyjemne, ale tak jak napisałem na - piana

                          Moja ocena: [3.6]

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            Byłem w Kauflandzie po ser, to i Koźlaka za niecałe 3 zł wziąłem, myśląc - nie zbiednieję a w gorszym wypadku wypiję na raz to zaszumi

                            Jakież było moje zaskoczenie kiedy w szkle zobaczyłem przepiękny rubin zwieńczony gęstą czapą, kremowej piany. Aromat lekko opiekany, karmelowy, z nutą suszu owocowego i śladem kawy inki. W smaku bardzo treściwe ale nie słodkie, karmelowo-owocowe. Goryczka bardzo niska, w zasadzie żadna.

                            Na tle dostępnych regularnie wschodnio niemieckich bocków zdecydowanie wybija się na plus i śmiało może stawać z nimi w konkury. W tej cenie brać i pić na ognisku i przy ruszcie.

                            Comment

                            • gramak
                              Senior
                              • 08-2012
                              • 267

                              Widzę, ze dawno o amberowym koźlaku się nie pisało. Kupiony w Lidlu, dawno nie pity- no i miła niespodzianka. Bardzo porządny klasyczny koźlak. Piana słaba, to przyznaję bez bicia, ale dalej już tylko lepiej. W aromacie trochę kawy, rodzynek. Smak- karmelowy i trochę słodu, delikatna słodycz, alkohol niewyczuwalny. Wygazowanie ok. Pije się fajnie. Chyba jedyne w tym momencie sensowne piwo z Ambera. No, może jeszcze Grand trzyma jakiś poziom, a reszta to piach
                              http://www.ohbeautifulbeer.com/

                              Comment

                              • kosher
                                Senior
                                • 04-2005
                                • 2295

                                Jak dla mnie to najlepsze piwo z Ambera, które nie zmieniło się i trzyma poziom na przestrzeni wielu lat.
                                Jeśli już mam po coś sięgnąć z piw z Bielkówka to wybiorę Koźlaka.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎