Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Koźlak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    Wszyscy bezedury gadacie. To witnicki porter powstaje z koźlaka przez dolanie spirytusu i czarnej żółci.

    Comment

    • Mason
      Senior
      • 02-2010
      • 3280

      Dlatego uknułem określenie polish bock . Prawdziwym koźlakiem z Polskich piw przemysłowych to bym nawet Ambera nie nazwał (chyba że light bock)
      JEDNO PIVKO NEVADI!

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23811

        Ew. Hard Polish Bock
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • trzydziestolatek
          Junior
          • 05-2010
          • 23

          Koźlak jest moim ulubionym piwem, swego czasu jeszcze w lato ub. roku bywało (podkreślam bywało, a nie było, bo musiałem trafić) w osiedlowym sklepie niedaleko, jednakże potem zniknęło, podobno się nie opłacało. Cena przed zniknięciem była 5 zł. Ostatnio zamówiłem skrzynkę - 20 Koźlaków w sklepie internetowym, gdzie zapłaciłem 4,69 za butelkę i w dodatku dostawa do kuchni
          Ktoś pisał że Żywe lekko się zatraciło - mam dokładnie takie same odczucie, w ogóle zrezygnowałem z Żywego na rzecz Koźlaka

          Comment

          • samosia
            Junior
            • 02-2011
            • 14

            koźlak

            Kolor jest niesamowity - rubinowo-machoniowy.Piana obfita, drobnopęcherzykowa, kremowa, zostaje na sciankach. Dosyc spore nasycenie. Troche zawiodłam sie przy pierwszym wąchaniu bo uderzył mnie szambowy zapaszek, dopiero za chwile pojawiły sie palone nuty. Smak jest raczej słodkawy,delikatnie przebija kwaskowatość.Czuć wyraznie nuty słodowe, palone...raczej treściwe. Butelka jest jedyna w swoim rodzaju, tylko te pierdoły o piwowarach zbierających sie raz do roku mnie powaliły no ale...generalnie bardzo dobre piwko.

            Comment

            • szu29
              Member
              • 04-2011
              • 98

              Witajcie smakosze PIWA.
              To mój pierwszy post i właśnie pije KOZLAKA
              Nowy sącz RAFA 4,59
              Jak dla mnie 3,5/5
              http://www.bogatyojciec.pl/?A=59337

              Comment

              • szu29
                Member
                • 04-2011
                • 98

                Wypiłem następnego i poprawiam na 4,3/5
                http://www.bogatyojciec.pl/?A=59337

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  Z okazji wyjątkowej: pre eliminacje eliminacji do LM w piłce kopanej, zafundowałem sobie piwo, które nie trafia na mój stół w wersji butelkowej.
                  Schłodziłem delikatnie, może do 14 stopni... i urzekł mnie ten słodkawy karmelek. Naprawdę ze smakiem wypiłem pół butelki (resztę zakapslowałem bo to jednak nie piwo na upał).

                  Potwierdziła się moja obserwacja, że wszystkie lokale mają schładzarki ustawione na zbyt zimne serwowanie piwa. Kilka tygodni temu pity w Degustatorni i Omercie koźlak był płaski i bezzębny, co chyba słusznie zrzucałem na karb temperatury serwowania.

                  Comment

                  • Browar-Besko
                    Senior
                    • 06-2011
                    • 317

                    Przyzwoite NORMALNE piwo do picia !
                    Smak słodowo-chmielowy, trochę za dużo alkoholu. Piana na początku bardzo obfita i gęsta, ale jednak zbyt szybko opada. Piękny rubinowo-wiśniowy kolor, jak widać na zdjęciu.
                    Cena 4,49 zł.
                    Attached Files

                    Comment

                    • Browar-Besko
                      Senior
                      • 06-2011
                      • 317

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: piękny rubinowo-wiśniowy kolor [4.5]
                      Piana: na początku bardzo obfita i gęsta, ale jednak zbyt szybko opada [4]
                      Zapach: słaby kawowo-miodowy [4]
                      Smak: słodowo-chmielowy, trochę za dużo alkoholu [3.5]
                      Wysycenie: prawidłowe [4.5]
                      Opakowanie: ładne, ale na "kontretykiecie" brak ważnej informacji dla osób żyjących w zgodzie z naturą tzn. czy butelka zwrotna czy nie [4]
                      Uwagi: normalne piwo do picia (nie unijne)

                      Moja ocena: [3.85]

                      Comment

                      • Absherr
                        Member
                        • 07-2010
                        • 89

                        Kończąc dyskusje o przynależności tego piwa do danego gatunku, napiszę tylko, że Amber twierdzi, że jest to koźlak pomorski
                        Źródło: http://www.browar-amber.pl/kozlaki/ (-> Piwo)
                        Last edited by Absherr; 02-09-2011, 20:04.
                        http://piwosfera.x25.pl - wszystkie piwne blogi w jednym miejscu!

                        Comment

                        • Mario_Lopez
                          Senior
                          • 08-2009
                          • 991

                          Nie zauważyłem w ostatnim czasie oceny poniżej 4, a ja właśnie uważam, że ostatnio ogólnie większość piw ze stajni Amber odnotowało spory spadek formy, zakupiłem dzisiaj 2 butelki Koźlaka i niestety na pierwszy plan wyszedł alkohol... Zdarzyło mi się to pierwszy raz odkąd w ogóle zakosztowałem w tym piwie... Jestem niezadowolony.
                          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                          EBE EBE

                          Comment

                          • majeure
                            Senior
                            • 03-2011
                            • 315

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemny rubin, klarowny, może nieco za jasny jak na ciemnego bocka. [4.5]
                            Piana: Jasnobeżowa, drobnoziarnista, obfita, średnio-trwała, pozostawia ślady na szkle. [4.5]
                            Zapach: Średnio-intensywny, dominują słody palone i karmelowe, przyjemny. [4.5]
                            Smak: Raczej wytrawny, dużo palonych słodów, trochę karmelu i kawy, w tle nieco chmielowej goryczki. Alkohol nie wyczuwalny. [5]
                            Wysycenie: Niewysokie, mogłoby być nieco wyższe. [4]
                            Opakowanie: Butelka NRW z etykietą wykonaną metodą natryskową, do tego dedykowany kapsel. Całość gustowna i oryginalna. Podane pełne informacje (skład, ekstrakt, alkohol). [4.5]
                            Uwagi: Spożywane 14 dni po terminie, może dlatego bardziej wytrawne niż egzemplarze pite przeze mnie do tej pory zawsze w terminie. Pomijając fakt, że brakuje mu nieco do pełnego (wg BJCP) bocka, to jest to bardzo dobry koźlak.

                            Moja ocena: [4.675]
                            Last edited by majeure; 07-11-2011, 23:58.

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              Wstyd przyznać, ale dopiero pierwszy raz piję koźlaka.
                              Piana obfita, intensywna, kremowa zarówno w konsystencji jak i w barwie.
                              Kolor trunku pięknie ciemno-bursztynowy.
                              Smak, lekko palone, słodowe ale zarazem w tle przebija się goryczka chmielowa, nasycenie w sam raz.
                              Bardzo smaczne piwo, naprawdę piję się je z przyjemnością.
                              Raczej w większych ilościach za jednym posiedzeniem nie do wypicia.

                              Świetne piwo, ja polecam
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              • Myszon007
                                Senior
                                • 02-2007
                                • 1208

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Ciemny rubin z wiśniowo-bordowymi refleksami. Bardzo ładne. [5]
                                Piana: Obfita, o beżowym odcieniu, całkiem trwała jak na mocne piwo, ładnie brudzi szkło, do końca zostaje obrączka. [4]
                                Zapach: Karmel, przypalona skórka od chleba, lekko owocowy. W tle delikatny alkohol. [4]
                                Smak: Treściwe piwo, słodycz karmelowa, goryczka palona, ale również chmielowa, lekko kwaskowe, dobre. [4]
                                Wysycenie: Odpowiednie, nasycenie jest średnie ale bąbelki pracują przez cały czas konsumpcji [4]
                                Opakowanie: Rewelacyjna butla z nadrukiem, ładny dedykowany kapsel - naprawdę super. [5]
                                Uwagi:

                                Moja ocena: [4.1]
                                ♪♫

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎