Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Koźlak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Makaron
    Senior
    • 08-2003
    • 2107

    Simon napisał(a)
    Obiecuję, że na Koźlaku nie poprzestaniemy. Właśnie pracu... ale nie uprzedzajmy wypadków . I dzięki za utrzymywanie nas w przekonaniu, że jednak Warto tworzyć Dobre Piwo - że jest dla Kogo!
    Licze na pszenicznego Amberka
    "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

    Comment

    • iron
      Senior
      • 08-2002
      • 6703

      żąleną napisał(a)
      Ostatecznie mogę stwierdzić, iż piwo to warte jest grzechu, niemniej właściwa nazwa powinna brzmieć (copyright Iron) "koźlaczek".
      Raczej copyright by Marusia - parę postów wyżej
      bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
      Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
      Rock, Honor, Ojczyzna

      Comment

      • Kemp
        Senior
        • 03-2002
        • 357

        I oto sięgnąłem w olsztyńskim Leclerk'u po tego oto Koźlaka. Opakowanie bezdyskusyjnie rewelacyjne. Co do piwa...
        Samo w sobie jest smaczne, ale... to nie jest Koźlak!
        Barwa wiśnoiwo rubinowa - delikatnie zbyt jasna,
        Goryczka - dobra, wyraźna,
        Piana - niezbyt stabilna,
        Smak - i tu mam najwięcej zastrzeżeń brak mi jest pełni smaku, takiej treściwości która wzbogaciła by to piwo.
        Osobiście dla mnie dalej wzorcem Koźlaka będzie Jurandowy Bock.
        Kemp

        Comment

        • wojtas66
          Member
          • 11-2001
          • 60

          Ja durny!

          Jesteście okropni Szufladkowanie jest Waszą niewatpliwa ułomnością. Jakie to ma znaczenie dla mojego podniebienia, czy ten płyn spełnia scisle określone normy techniczne? A może chodzi o normy doznaniowe? Dla przeciętnego Polaka Szaraka, "degustujacego" od lat pilsa będzie to cos zupełnie odmiennego Trochę dystansu Panie i Panowie.To co sie tu zdarzyło (Trójmiasto) jest niewątpliwym ewenementem i sukcesem tego wspaniałego browaru. Testuję je od roku (najpierw beczkowe w 4 miejscach Trójmiasta) i gdy mam tylko wybór, zawsze wybiorę "Koźlaka" Ambera. Coraz częściej wychodze z pustymi rekami (siatkami, skrzynkami itp.) ze sklepów, które tego piwa jeszcze nie sporwadzily. Cieszę sie że Orlen poprzestał na planach sprzedaży Ambera, bo życzę tej firmie tego samego co Telekompromitacji Polskiej S.A. i innym "potentatom" czerpiacym na dokonaniach naszych rodziców!!! he he. I troche wiecej fantazji w piciu piwa wogóle, bo stajecie sie nudni
          Ciepłemu piwu zdecydowane - NIE!!!

          Comment

          • Kemp
            Senior
            • 03-2002
            • 357

            O widzę, że kolega bardzo emocjonalnie podszedł do tematu
            Takie to już mamy skrzywienie, że wszystko wkładamy do różnych szufladek. Również uważam, że Amber dał pozytywny sygnał, ale należy pamiętać, że rynek kształtują w dużym stopniu konsumenci, a browary to nic innego jak podmioty gospodarcze, które w grze rynkowej powinny przynośić zyski właścicielom, pracownikom dawać zatrudnienie za godziwą płacę, a piwoszom moc piwnych doznań. Z żelazną konsekwencją będę piętnował sytuacje, w których ktoś kogoś wprowadza w błąd ( Koźlak)nieświadomie lub z pełną premedytacją.
            Trochę nie na temat , ale nie mogłem zostawić tego postu bez odpowiedzi.
            Kemp

            Comment

            • Simon
              † 1964-2008 Piwosz w Raju
              • 02-2001
              • 993

              Jeszcze raz: różne są definicje ( świadczy to o bogactwie piwnego świata ) , ja przytoczyłem dwie z których jasno wynika, że Koźlak A. mieści się w tych akurat definicjach piwa Bock.
              Simon

              Comment

              • maciejh
                Junior
                • 11-2003
                • 17

                Panie Simon, dobre piwo jest dla kogo warzyć, więc uchyl rąbka tajemnicy, nad czym akurat pracujecie?
                Last edited by maciejh; 05-12-2003, 08:23.

                Comment

                • piwowar2
                  Senior
                  • 11-2001
                  • 588

                  Najwazniejszy jest fakt, ze Kozlak ten na ogol oceniany jest pozytywnie. Wiec nie widze potrzeby zaprzestac z produkcja tego piwa. Co do nazwy, mam pewne zastrzezenia. A moz browar Amber wypusci prawdziwego Kozlaka, tak z zawartoscia ekstrasktu min. 16%.

                  Comment

                  • Piwowar
                    Senior
                    • 05-2001
                    • 2543

                    Opakowanie: butelka z ciekawym motywem, który czyni etykietę zbędną oraz kapselek, który moim zdaniem zadowoli każdego kolekcjonera.
                    Kolor: ciemnozłoty, przechodzący w brązowy.
                    Piana: bujna, biała, mocna i długo utrzymująca się.
                    Zapach: miodowo-słodowy.
                    Smak: słodkawy, z lekkim aromatem pochodzącym pewnie od słodu ciemnego, lekko kwaskowaty, przechodzący na koniec w delikatną goryczkę.
                    Udana kombinacja, która w pełni mnie zadowala. Dobre, mocne i aromatyczne piwo. Jest to jeden z lżejszych koźlaków, co ma oczywiście też swoje zalety. Zamiast dwóch, można na przykład wypić trzy bez obawy o swoją kondycję.
                    Ocena: 5
                    Archiwum piwne

                    Poznaj
                    http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                    Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                    Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19167

                      a ja nadal czekam, że ktoś będzie sprzedawał to piwo w Krakowie, bo stracę zaufanie do browaru z Bielkówka. moja cierpliwość się wyczerpała.

                      Comment

                      • adam16
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 9865

                        e-prezes napisał(a)
                        a ja nadal czekam, że ktoś będzie sprzedawał to piwo w Krakowie, bo stracę zaufanie do browaru z Bielkówka. moja cierpliwość się wyczerpała.
                        Ich strategia nie zakłada sprzedaży w całym kraju. Ja załatwiam sobie dostawy tego piwa przez znajomych. A jest dobre - mniam
                        Browar Hajduki.
                        adam16@browar.biz
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                        Comment

                        • mario123
                          Senior
                          • 01-2003
                          • 250

                          Makaron napisał(a)
                          Licze na pszenicznego Amberka
                          Ja rownież!

                          Comment

                          • piwowar2
                            Senior
                            • 11-2001
                            • 588

                            Czy jest to piwo sezonowe i czy jest dostepne w Opolu? Bo jak tak, to zamawiam zaraz skrzynke.

                            Comment

                            • baklazanek
                              † 2014 Piwosz w Raju
                              • 08-2001
                              • 3562

                              W Opolu brak tego specjału

                              Comment

                              • Pogoniarz
                                † 1971-2015 Piwosz w Raju
                                • 02-2003
                                • 7971

                                Barwa-ciemna czerwień,może rubinowa?
                                Gaz-raczej przeciętny
                                Piana-z początku ładna ,ale chwilowa niestety
                                Zapach-nijaki,jakby nie słodzonej kawy Inki
                                Opakowanie-bardzo ładnie dopracowana buteleczka,tylko dlaczego nie mogę mieć etykiety ?
                                smak-niestety się rozczarowałem.Jest wyraźnie płaski,czegoś tu brakuje.Nie to,że jest bez smaku,ale przy ekstrakcie 15.1%(wątpię)jest bez wyrazu.
                                Niestety bardzo przeciętny produkt.To jakby zabarwić Hanzę,Berga,czy Gryfa.
                                Rozczarowanie.

                                Moja ocena: [2.875]


                                Prawie jak Piwo
                                SZCZECIN

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎