Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Strzelec, Porter Medalista

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kimer
    Senior
    • 06-2003
    • 154

    #16
    znakomite piwo. A propos uwagi Pieci, że nie jest takie tanie - nie zgadzam się. U mnie (Podbeskidzie) ten porter w najdroższym z okolicznych sklepów kosztuje 3,3 zł, a Porter Królewski w najtańszym ze sklepów - 3,4 zł. Jest więc różnica, bo gdyby te piwa były dostepne jednocześnie w którymś z tych sklepów to różnica byłaby ok. 30-40 gr jak na moje oko, a to w przypadkuporterów (z zasady drogich) nie jest błahą różnicą.

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      #17
      cena

      u mnie w Krakowie, w sklepiku 500m od punktu dystrybucyjego na Pachońskiego jest po 3 zł + kaucja i jest to najtańszy porter w Krakowie od czasów "tajemniczego" zniknięcia produktów Krajana z rynku małopolskiego.

      Comment

      • Sven
        Senior
        • 09-2003
        • 1211

        #18
        Kolor wspaniały, pod światło brunatno-wiśniowy. Bąbelków stanowczo za mało. Smak goryczkowy przechodzący z czasem w słodycz, zbilansowany! Piana ładna i obfita, jednak zbyt szybko opada! Zapach palonego słodu i chmielu, bardzo przyjemny! Opakowanie poprawne!

        Moja ocena: [4.325]
        Celia, cerevisia et conventus.

        Comment

        • Gambrinus
          • 06-2001
          • 696

          #19
          Bardzo pozytywny porter. Pelny w smaku. Dobra goryczka, doskonale porterowy aromat palonego slodu z chmielem w tle. Jak dla mnie wraz z porterami z Lodzi i Warszawy polska pierwsza liga. Jedyne (ale wybaczalne) braki to nietrwala piana i slabe nagazowanie. 4.25 (2-5)
          Popieraj małe browary!!!
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Comment

          • Pinio74
            Senior
            • 10-2003
            • 3881

            #20
            Piwo przywiózł mi z Krakowa kolega z pracy, cena 3,08 zł. Kolor portera ładny, ciemno - kawowy, gazu generalnie jest trochę za mało, piana średniopęcherzykowata w kolorze beżowym, w miarę trwała, przyjemny słodowo - karmelowy aromat, intensywny, ale nie natarczywy, wrażenia smakowe byłyby zdecydowanie lepsze, gdyby nie to, że goryczkowo - słodkawe nuty zostały zdominowane przez za bardzo wyczuwalną moc alkoholu. Opakowanie poprawne: ładna etykieta, firmowy kapsel Strzelca i już nie pierwszej młodości butelka euro. W sumie porter ciekawy, ale są lepsze.

            Moja ocena: [4.075]
            BIRRARE HUMANUM EST

            Comment

            • breslauer
              Senior
              • 05-2002
              • 2690

              #21
              Po nalaniu tego porterka do szklanki zwraca uwagę ładny, ciemny kolor. Zapach ma również przyjemny: palony, kawowy, z lekką nutką wiśniową. W smaku nie czuć alkoholu, ma smak słodkawo-palony, bardzo przyjemny. Ocena byłaby dużo wyższa, gdyby nie dwa bardzo poważne minusy - piana znika błyskawicznie oraz jest za mocno nagazowany. Piłem kiedyś już tego portera, ale na kontrze miał informację o rozlewaniu przez firmę Hortaqua, ten egzemplarz był rozlewany w miejscowości Słomniki - o niebo był lepszy od tego, co rozlewała Hortaqua.

              Moja ocena: [4.2]

              Comment

              • grzes_ch
                Senior
                • 10-2003
                • 612

                #22
                Wydaje mi się że firma Hortaqua ma lub miała ( to w czasach kiedy Strzelec był tylko browarem w Jędrzejowie a nie grupą ) siedzibę właśnie w Słomnikach

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23805

                  #23
                  a dokładniej pod Słomnikami. rozlewnię dalej tam prowadzi Hortaqua, która jest spółką zależną (Brok-)Strzelca.
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • jerzy
                    piwoholik
                    • 10-2001
                    • 4705

                    #24
                    Ładna piana, choć mogła by się dłużej utrzymać.
                    Piękny kolor - pod światło ciemnowiśniowy.
                    Nasycenie trochę słabe, ale jeszcze w granicach przyzwoitości.
                    W smaku bardzo dobre, głęboka goryczka trochę dominująca nad słodem.
                    Opakowanie - butelka euro - trochę zbyt biedne do tak dobrego portera.

                    Kupione we wrocławskim "Piwoszu" za 3,30.

                    Moja ocena: [4.075]
                    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                    Comment

                    • breslauer
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 2690

                      #25
                      jerzy napisał(a)
                      Kupione we wrocławskim "Piwoszu" za 3,30.
                      W sklepie na Gwarnej we Wrocławiu jest po 3,00 PLN.
                      Zakupiłem jedną sztukę parę dni temu i muszę powiedzieć, że moje odczucia smakowe skorygowałbym - w stosunku do wcześniejszej oceny - jeszcze bardziej na plus. Baaaardzo pierwszorzędny porterek.

                      Comment

                      • Aldach
                        Senior
                        • 07-2003
                        • 1269

                        #26
                        Kolor ciemny wiściowy ale nie tak ciemny jak np w Łódzkim. Piana gęsta, karmelowa, nie trwała zbyt długo, pozostała po niej tylko cienka obrączka. Nasycenie średnie, jak na porter wystarczy. po otwarciu butelki zapach kwaśnawy ale potem ustąpił karmelowemu, jednak w połowie piwa już był śladowy. Smak dosyć gorzki, długo utrzymuje sięw ustach, piwo dość ciężkie, czuć że się piło. Klasyczna etykieta strzelca, bez rewelacji. Za to cena jak na porter niska tylko 2,69

                        Moja ocena: [3.7]

                        Comment

                        • zythum
                          Kot Makawity
                          • 08-2001
                          • 8305

                          #27
                          Zapach - delikatnie słodowy, jak na porter zbyt mało intensywny. Barwa - smoła z ciemną wiśnią. Piana zdecydowanie za mało gęsta i zbyt mało zwarta, choć zostawia okręgi na kuflu. Smak - słodowy z bardzo bardzo delikatnymi nutami karmelu. Dla mnie, jak na porter zbyt mało intensywny. Ogólnie taki lekki porter o zbyt małej pełni. Łatwy do wypicia ale szczególnych wrażeń nie przynosi.

                          Moja ocena: [3.925]
                          To inaczej miało być, przyjaciele,
                          To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                          Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                          Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                          Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                          Rządzący światem samowładnie
                          Królowie banków, fabryk, hut
                          Tym mocni są, że każdy kradnie
                          Bogactwa, które stwarza lud.

                          Comment

                          • lzkamil
                            kierowca bombowca
                            • 01-2003
                            • 3611

                            #28
                            Kolor typowo porterowy, ciemnobrązowy (4)
                            Nasycenie niezbyt duże ale w porterze to nie przeszkadza (4)
                            Piana najpierw spora, szybko dziurawieje, dosyc szybko opada (3)
                            Zapach wyraźnie wiśniowy, po głębszym niuchu trochę palonego słodu (4)
                            Smak też przede wszystkim owocowy, wiśniowo-winny, słodowy, bardzo intensywny, trochę goryczkowego posmaku. Zdecydowanie bardziej słodowy i mniej wytrawny niż łódzki, ś.p. warszawski, a tym bardziej żywiecki (4.5). Nie gorszy od wymienionych, na pewno trochę się różni, niech tak zostanie i żebyśmy sie mogli cieszyć chociaż tymi kilkoma porterami które nam zostały!
                            Opakowanie - szata graficzna etykiet mi się podoba (4)

                            Moja ocena: [4.1]
                            Lepszy jabol pod okapem
                            niż GŻ, CP i KP !


                            Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                            Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                            Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                            Comment

                            • JAckson
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 6122

                              #29
                              Piwo zakupione w Piwniaku na Szwedzkiej we Wrocławiu za 3zł (butelka 0,5 dm3)

                              Butelka typu Euro z dobrą szatą graficzną. Etykieta konkretna bez zbędnych kombinacji. Kapsel z czytelnym, nieporysowanym nadrukiem.

                              Po przelaniu do szkła:
                              piana niska w ładnym jasnobrązowym kolorze. Szybko zmienia się w pływający nalot ale istniejący do końca.

                              Zapach zbyt słabo wyczuwalny. Czuć delikatną przypalankę i trochę "owocowej" słodyczy.

                              Smak wyraźniejszy niż zapach. Słodycz przyjemna i nie przesadna. Zbyt mało przypalankowej goryczki jak dla mnie. Jest dobry

                              Kolor mocno ciemny. Wiśniowy pod świtło. Przyjemny

                              Nasycenie słabe. Ledwo widoczne bąbelki w tej ciemności (kolor) słabo prą ku górze. To jednak rzeczywiście nie przeszkadza.

                              Mogę to piwo spokojnie kupić i wypić znowu.

                              Moja ocena: [3.775]
                              MM961
                              4:-)

                              Comment

                              • Latarnik
                                Premium Lamplighter
                                • 06-2004
                                • 4998

                                #30
                                Dzięki e-prezesowi mogłem poznać smak tego piwa.
                                Bardzo smaczny porterek, choć w smaku bardzo przypomina żywieckiego Portera z Cieszyna, to chyba zaleta.
                                Ale nie. Jest odrobinkę lżejszy i ociupinkę słodszy.
                                Ogólnie bardzo pozytywne wrażenia i polecam do spróbowania.
                                5410 kapsli z wypitych piw
                                874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                                "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                                https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                                Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                                https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎