Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Strzelec, Porter Medalista

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • peter_1000
    Senior
    • 05-2003
    • 583

    #31
    Porterek zakupiony w Krakowie w sklepiku z alkocholem na Wielopolu. W Przemyślu jak większość porterów niedostępny.
    Jędrzejowski porter posiada jasną karmelową pianę, która niestety nie jest bardzo trwała i dość szybko nie ma po niej śladu. Barwa piwa też nie jest idealnie czarna, a tworzy ją bardzo ciemna czerwień. Zapach jest dość neutralny i delikatny (ostatnio uświadomiłem sobie że większość piw ma dla mnie taki zapach; czyżbym stracił węch? ), bardziej słodowy niż chmielowy. Za to na podniebieniu Strzelec bardzo zyskuje. Bardzo ładnie skomponowane relacje nut słodowo - chmielowych; piwo nie jest ani bardzo słodkie ani bardzo gorzkie. Mimo swojego dużego ekstraktu jest bardzo delikatne i powiedziałbym łagodne Nie wyczułem akcentów alkoholowych.
    Podsumowując, bardzo dobry porterek, jeśli chodzi o smak to jest zaraz za Żywcem. Co do innych parametrów, zwłaszcza pienistości powinno się go jeszcze ciut dopieścić.

    Moja ocena: [4.15]
    Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

    Comment

    • bury_wilk
      Senior
      • 01-2004
      • 2655

      #32
      Otrzymane od Cielaka, któremu niniejszym dziękuję.
      Kolor ciemno brązowy, z akcentami wiśniowymi i kasztanowymi. Piana zaskakująco wysoka. Jeszcze takiej w porterze nie widziałem, normalnie wierzchem wychodziła. Średnio gęsta, bura, całkiem trwała. Nasycenie w sam raz. Zapach karmelowy, ładny, ale mógłby być mocniejszy. Smak dobry, karmelowy, nie za słodki, goryczka nie jest bardzo silna. Trochę brakuje mi silniejszego kawowego akcentu. Etykietka estetyczna, czytelna i ogólnie poprawna, ale bez wirtuozerii.
      Generalnie poprawiło mi wieczór i chętnie zaliczę reepley'a.

      Moja ocena: [4.125]
      Lubię kiedy się zieleni
      Lubię jak się piwo pieni...

      ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

      Comment

      • Wujcio_Shaggy
        Senior
        • 01-2004
        • 4628

        #33
        Dzięki Buremu Wilkowi miałem przyjemność spróbowania tegoż Portera.

        Kolor całkiem ładny - ciemny brąz z ciemnowiśniowym odcieniem. Piana w kolorze ciemnego beżu, dość obfita i wcale trwała. Nasycenie odpowiednie, średniej wielkości bąbelki ledwo widoczne, nienachalne na języku. Zapach łagodny, lekko przypalony, ciut czekolady. W smak raczej "lekki" (jak na taki ekstrakt), dobrze zrównoważone słodycz i goryczka, trochę karmelu.
        Etykieta nawet zgrabna, trochę mało czytelna kontra.

        Moja ocena: [4.05]
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

        @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

        Comment

        • cielak
          Senior
          • 03-2004
          • 2890

          #34
          Chyba mam największy dostęp do tego portera, a jeszcze nie ocenione.
          No to jazda, łyk i:
          kolor- ciemny, lekko wiśniowawy
          piana- najsłabsza strona tego portera, na początku duża, brudnawa, lecz szybko znika pozostawiając jednak obrączkę
          CO2- dla mnie idealne
          zapach- ciut słabawy, palono-słodowy, lekko karmelowy (za mało)
          smak- palony, lekko słodowo-karmelowy, jednak do mojego ideału porterowego, czyli Boss'a, brakuje mu mocniejszej goryczki. Ale jest super.
          opakowanie- po takich wrażeniach smakowych trudno zaprzątać głowę takimi "pierdołami". Jest OK.

          Naprawdę pyszne piwko. Kolejny porter w moim piwnym życiu. Coraz więcej ich wypijam, ale Strzelec jednak za Boss-em w moich notowaniach.

          Moja ocena: [3.775]
          zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

          Comment

          • zAjkA
            Senior
            • 12-2004
            • 1089

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ładny ciemny typowy dla portera. Pod światło przybiera piękny wiśniowo-rubinowy kolor. [4]
            Piana: Słaba krótko się utrzymała. Rzadka grubo pęcheżykowa. [3]
            Zapach: Poprostu przepiękny. Słodki ale nie umiem powiedzieć czym pachnie. Trochę przypomina mi C.K Ingwer. [4]
            Smak: Wyczuwalna chcarakterystyczna goryczka. W dalszej fazie czuć delikatny kawowy posmak. Po wypiciu pozostaje przyjemny posmaczek goryczkowo-kawowy. [3.5]
            Wysycenie: Dobre. Na pierwszy rzut oka nie widac bąbelków. Te widoczne są albo pod światło lub na wierzchu naszego portera. [3.5]
            Opakowanie: Butelka 0,5l. Ładna czarna etykieta z czerwonymi motywami. Widać na niej różnego typu medale oraz centaura trzymającego w ręku łuk. [3.5]
            Uwagi: Ostatnie piwo wypite dzięki e-prezesowi.

            Moja ocena: [3.65]
            Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

            Comment

            • Shlangbaum
              Senior
              • 03-2005
              • 5828

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Czrna kawa. Coś pięknego, długo się zawsze wpatruje w przerwach między łykami.... [5]
              Piana: Ładna i gęsta. Beżowa. Szkoda tylko, że nie trzyma się baaaaardzo długo, ale i tak w normie a kożuszek i to nie mały do samego końca. [4.5]
              Zapach: Odrobina karmelu, troszkę chmielu, nutka alkoholu. Po zapachu rozróżniam, że to Porter Strzelca, jedyne ciemne piwo, które tak rozróżniam. [5]
              Smak: Tylko kilka angielskich porterow i może jakis belgijski trafił mi sie lepszy. Czuć każdy składnik piwa, żadne inne wypite po tym tego samego dnia (poza Kaprem) już nie smakuje jak piwo... [5]
              Wysycenie: Gazu to akurat troszkę poskompili, ale w jak na Porter to przyzwoicie. Gazu wystarcza do utrzymywania solidnego kożuszka do końca picia piwa, nie drażni w ustach. [4]
              Opakowanie: Charakterystyczne etykiety Strzelca nadają piwu pewną tradycję. Wszystkie informacje podane jak należy. Ja jednak może zmodernizowałbym jednak grafikę, dał lepszy papier lub więcej złota. [4.5]
              Uwagi: NAJLEPSZY POLSKI PORTER, VIVAT STRZELEC!!! FAX MI TEJ PRZYJEMNOŚCI MAM NADZIEJE NIGDY NIE ODBIERZE!!!

              Moja ocena: [4.875]

              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Typowy dla porterów, czyli bardzo ciemny i klarowny z czereśniowymi przebłyskami. [5]
                Piana: Bardzo wysoka, o droibniusieńkich ziarenkach. Ma barwę taką samą jak na Beamishu. Bardzo powoli opada, zostawiajac grubą kołderkę. [4.5]
                Zapach: Słabszy niż w innych porterach 22 Blg. Typowe dla gatunku nutki kawowo-orzechowo-owocowe, ale za mało. [4]
                Smak: Za to w smaku niczego mi nie brakuje! Bardzo złożony, choć przede wszystkim chyba orzechowy. Niezbyt mocna, odpowiednia goryczka. Alkohol jest wyczuwalny, ale nie drażni. Ogółem doskonały porter, ale boję się, że Faxe go zamorduje... [5]
                Wysycenie: Jak na portera to idealne. [5]
                Opakowanie: Ładna czarna kolorystyka etykiety, choć bardziej kojarzy się z piwami mocnymi. Świetna wysmukła butelka, firmowy kapselek. [4]
                Uwagi: Piwo otrzymane od Cielaka - dzięki!
                Dość długo je oszczędzałem, lecz niedawno zauważyłem, że przekroczyło właśnie termin ważności, więc wypijam

                Moja ocena: [4.55]

                Comment

                • garfunkel
                  Senior
                  • 04-2005
                  • 1068

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: bardzo głęboki kolor, przypomina mi połączenie wiśni z czekoladą, ale bardziej odpowiada mi barwa Bossa; [4.5]
                  Piana: Średniej grubości pęcherzyki, przemieszane z drobniutkimi, w kolorze kawy z mlekiem; szybko znika, na brzegach szklanicy pozostawiając milimetrową obręcz; [4]
                  Zapach: zapach upajający, nutki owocowo-karmelowe, w tych owocowych nutkach wyczułam... zapach truskawek, ale może to jakiś omam węchowy? [5]
                  Smak: na początek smakuje bardzo owocowo, po kilku sekundach czuć smaki karmelowe i goryczkowe, które długo się utrzymują, ale dla mnie zbyt mocny posmak alkoholu; [4.5]
                  Wysycenie: nasycenie w sam raz, przyjemnie pije się to piwo, nie epatuje nadmiarem bąbelków; [5]
                  Opakowanie: opakowanie Strzelca jest tradycyjne: herb, barwy - ale ja lubię wyjątkowe opakowania, takie np. jak ma Żywe z Ambera; [4]
                  Uwagi: Jest ono od dawna dostępne w moim osiedlowym sklepie, dobrze zresztą zaopatrzonym, pijam je od czasu do czasu i jeszcze z chęcią nie raz wypiję;

                  Moja ocena: [4.625]

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23807

                    #39
                    Jędrzejowski porterze, oby jak najwięcej podniebień poznało jak pysznie smakujesz...


                    szczególnie co najmniej po półtorarocznym odleżakowaniu...
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • thrashcan
                      Senior
                      • 10-2005
                      • 126

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemnowiśniowy, klarowne. [4]
                      Piana: Beżowo - żółtawa, z początku wysoka, jednak w miarę picia piwa opada, by w końcu zniknąć całkowicie. [3]
                      Zapach: Przyjemny zapach palonego słodu, karmelu, lekka nutka kawy i melasy. Mógłby być bardziej intensywny. [4]
                      Smak: Piwo smaczne, wyraźne akcenty kawowo - orzechowe(?). Wyraźna goryczka, długo pozostającą na języku, w tle alkohol, ale o intensywności idealnej (nie za dużej). [4.5]
                      Wysycenie: Jak dla mnie idealne. [5]
                      Opakowanie: Brązowa butelka 0,5l, etykiety w stonowanych kolorach, estetyczne, lecz niezbyt wyszukane, kapsel firmowy. [4]
                      Uwagi: Kupione w Piwnicznej Zdrój podczas sylwestrowych wojaży Szkoda, że w Warszawie dotychczas nigdzie nie widziałem...

                      Moja ocena: [4.15]

                      Comment

                      • YouPeter
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 2379

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemny, pod światło (o zgrozo ) ciemno wiśniowy. [4.5]
                        Piana: Średnio gęsta, beżowa, trochę za szybko opada i nie pozostawia po sobie większych śladów na ściankach kufla. [3.5]
                        Zapach: Średnio intensywny, delikatny, karmelowy. [4]
                        Smak: Najbardziej dominuje smak karmelowy później lekko przebija się paloność. Alkohol bardzo lekko wyczuwalny. [4.5]
                        Wysycenie: Delikatne, pasujące do portera. [4.5]
                        Opakowanie: Tradycyjne dla Strzelca. Średnie, jednak wszystkie ważne informacje na kontrze oraz kapsel strzelecki. [4]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.2]
                        Last edited by YouPeter; 17-06-2006, 00:55.
                        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                        Comment

                        • Shlangbaum
                          Senior
                          • 03-2005
                          • 5828

                          #42
                          Piłem dzis w nocy wyleżakowanego Portera z terminem ważności do 24 listopdada 2006. Rewelacja. Zniknęły alkoholowe posmaki. Piwo się wygładziło i nabrało słodowych a nawet owocowych niuansów. P_O_L_E_C_A_M

                          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                          Comment

                          • JAckson
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 6122

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
                            Piłem dzis w nocy wyleżakowanego Portera z terminem ważności do 24 listopdada 2006. Rewelacja. Zniknęły alkoholowe posmaki. Piwo się wygładziło i nabrało słodowych a nawet owocowych niuansów. P_O_L_E_C_A_M
                            U mnie leżakuje z datą do grudnia 2004. Może tej zimy przerwę mu leżakowanie
                            MM961
                            4:-)

                            Comment

                            • Shlangbaum
                              Senior
                              • 03-2005
                              • 5828

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
                              Uwagi: NAJLEPSZY POLSKI PORTER, VIVAT STRZELEC!!!
                              Nie tylko ja tak myślę Porter Strzelca został piwem roku Bractwa Piwnego
                              Oto link: http://bractwopiwne.pl/?lt=0&yy=5&id...ng=pol&men=art

                              Oczywiście najlepszy jest odleżakowany, świeży jest tępy i wredny - żeby nie było

                              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                              Comment

                              • breslauer
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 2690

                                #45
                                Właśnie, może ktoś wie, co się dzieje z Porterem? Dzisiaj w sklepie usłyszałem, że porter zniknął z rynku i nie ma go w ogóle w hurtowniach.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎