Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żywiec, Żywiec

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9735

    Wiadomo, że przy Brackim się chowa...
    Ale - w poprzedni weekend byłem u znajomych "w zieleni" i do wieczornego gryla, przy panujących temperaturach, wszedł mi bezproblemowo. Kolega się tłumaczył, że w wiejskim sklepiku żadnych "wyrzeźbionych" piw nie mają .

    Comment

    • dipeone
      Senior
      • 05-2010
      • 741

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
      Wiadomo, że przy Brackim się chowa...
      Ale - w poprzedni weekend byłem u znajomych "w zieleni" i do wieczornego gryla, przy panujących temperaturach, wszedł mi bezproblemowo. Kolega się tłumaczył, że w wiejskim sklepiku żadnych "wyrzeźbionych" piw nie mają .
      Ano bo przy wielu innych piwach koncernowych Żywiec wchodzi dosyć bezproblemowo.
      Można wypić, nawet sięgnąć po drugie i nie siedzieć smutnym ,że trzyma się w ręku jakąś paskudę.

      Comment

      • YouPeter
        Senior
        • 05-2004
        • 2379

        A ja pomimo, że mam sentyment do tego piwa (pewnie nieuzasadniony) uważam, że jest to ostatnimi czasy jedno z najbardziej wyjałowionych piw z koncernów.
        Last edited by YouPeter; 16-07-2010, 13:25.
        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

        Comment

        • Mikko
          Senior
          • 12-2008
          • 583

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter Wyświetlenie odpowiedzi
          A ja pomimo, że mam sentyment do tego piwa (pewnie nieuzasadniony) uważam, że jest to ostatnimi czasy jedno z najbardziej wyjałowionych piw z koncernów.
          Dokładnie, 'transparentość' smaku Żywca nawet na tle Lecha czy Tyskiego jest zatrważająca. Koszmarny, wodnisty BUD jest też jakiś w porównaniu do Żywca.

          Comment

          • Myszon007
            Senior
            • 02-2007
            • 1208

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Piękny złoty, idealnie klarowne [5]
            Piana: Śnieżnobiałe burzyny jak w płynie do naczyń, znikają w szybkim tempie [2]
            Zapach: Bardzo słaby, kukurydziano-alkoholowy, z lekką metalicznością w tle. [1.5]
            Smak: Słodkawo-słodowy, wodnisty, kompletnie bez goryczki, na dodatek zbyt mocne gazowanie rozrzedza smak [2]
            Wysycenie: Zbyt duże. Bąble wielgachne jak w oranżadzie. [2.5]
            Opakowanie: Tłoczona pucha, nic szczególnego, na plus podane info o ekstrakcie. [3.5]
            Uwagi: Otrzymane w prezencie, wypite z trudem. :/

            Moja ocena: [2.075]
            ♪♫

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              Miałem okazję pić dziś lanego Żywca (w restauracji nie mieli nic poza tym, a w szczególności Paulanera) i... zamówiłem drugiego. Smakował całkiem spoko, nie wiem czy świeża beczka, czy co, ale w ciemno bym chyba nie odróżnił od Budejovickiego Budvara czy jakiegoś tęższego Hellesa. Goryczki za wiele nie było, zapachu też nie za wiele, piana w porządku, w smaku wyraźnie słodowe. Jednym zdaniem - nie był wybitny, ale dobry jak najbardziej.
              Last edited by kopyr; 25-11-2010, 21:37.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23807

                Ja coś czuję przez skórę że Seta wie dlaczego Ci smakował
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • Marusia
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 20211

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ja coś czuję przez skórę że Seta wie dlaczego Ci smakował
                  Nie wywołuj wilka z lasu, bo ja też wiem Żeby tak Admin do spamu prowokował. Skandal! Zgroza! (ojej...)
                  www.warsztatpiwowarski.pl
                  www.festiwaldobregopiwa.pl

                  www.wrowar.com.pl



                  Comment

                  • Snus
                    Senior
                    • 03-2008
                    • 128

                    Żywiec- 2 godziny po otwarciu butelki. Ciepłe, wygazowane. Dwa łyki.
                    Smakuje jak rozcieńczone Maggi. Ciekawe doznania kulinare.
                    Do piwka zamiast papieroska - www.snus.pl

                    Comment

                    • jacer
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 9875

                      A po kiego diabła czekałeś 2h?
                      Milicki Browar Rynkowy
                      Grupa STYRIAN

                      (1+sqrt5)/2
                      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                      No Hops, no Glory :)

                      Comment

                      • żąleną
                        Sojowe Oddziały Bojowe
                        • 01-2002
                        • 13239

                        Są dwie strategie - albo łykasz tę żabę od razu, albo się czaisz.

                        Comment

                        • docent
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 5205

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Snus Wyświetlenie odpowiedzi
                          Żywiec- 2 godziny po otwarciu butelki. Ciepłe, wygazowane. Dwa łyki.
                          Nieźle się usmiałem Nawet najlepsze piwa przy takim traktowaniu będą niewypijalne
                          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                          Comment

                          • zgoda
                            Senior
                            • 05-2005
                            • 3516

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                            Nieźle się usmiałem Nawet najlepsze piwa przy takim traktowaniu będą niewypijalne
                            Lwówek z pierwszych tegorocznych partii był wypijalny. Latem trafiła mi się jedna źle zakapslowana butelka, całkiem wygazowane, w dodatku spieszyło mi się do piwa i nie czekałem aż się schłodzi - pite w temperaturze "ejlowej" było znośne.

                            Dobry test na jakość piwa.
                            Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                            Comment

                            • Snus
                              Senior
                              • 03-2008
                              • 128

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                              A po kiego diabła czekałeś 2h?
                              nie czekałem, znajomy który to zamówił wyszedł na chwilę i nie wrócił
                              więc zachciało mi się testować - a nuż jakaś miła niespodzianka
                              Do piwka zamiast papieroska - www.snus.pl

                              Comment

                              • Feti
                                Senior
                                • 10-2010
                                • 801

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Bladawy dość na swój ekstrakt. [3.5]
                                Piana: NA początku bardzo obfita, potem ładnie oblepia szkło. [4]
                                Zapach: Słabiutki, chyba chmiel i troszkę zapachu słodu. [2]
                                Smak: 12.5 blg i 5.8% alkoholu i piwo wodniste strasznie. BAza słodowa bez wyrazu, dominuje goryczka, niestety typowa dla większości polskich piw, gryząca, piołunowa, tępa. I ma smak przegazowanej wody mineralnej. Kwaśne. I wyraźny posmak alkoholu. [2]
                                Wysycenie: Przegazowane jak jakaś woda z dyskontu. Aż były duże bąble. [1.5]
                                Opakowanie: Ładne, estetyczna, z bajerem do mierzenia odpowiedniego schłodzenia. [4]
                                Uwagi: Piwo przegazowane, wodniste, z kiepską goryczką, po wypiciu zaczyna się rozumieć, dlaczego Polacy nie lubią chmielonych solidnie piw - boją się, że to będzie gorycz Zywca do potęgi. . Czeskie masówki jak OStrawar czy Budweiser mają genialną goryczkę.
                                Chyba się nie doczekam, kiedy w Polsce konsument wymusi na koncernach lepszą jakość.

                                Moja ocena: [2.35]
                                Last edited by Feti; 15-03-2011, 23:39.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎