Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żywiec, Żywiec

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mario_Lopez
    Senior
    • 08-2009
    • 991

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
    A widzisz, kłania się pozycjonowanie cenowe. We wszystkich butelkach ten sam piwopodobny płyn ale ze względu na markę (powiązaną z aspiracyjnością, targetem i innymi marketingowymi farmazonami) jest on różnie wyceniany na półce.
    Święta racja, trudno się nie zgodzić.
    Zdrowie (niekoniecznie Żywcem)
    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


    EBE EBE

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      Miałem dziś okazję wypić to piwo. Piwo, które kiedyś należało do moich ulubionych.
      Dziś stwierdzam ze smutkiem, że piwo to ch....olernie słabe jest

      Kolor: Złoty, koncernowy
      Piana:, Tu o dziwo, została do prawie samego końca (w końcu mała obrączka to jednak piana)
      Zapach: Słabo wyczuwalny słód, pachnie mi to DMS-em (takie odnoszę wrażenie po lekturze browar.biz), proszę mnie poprawić jeśli się mylę.
      Smak: Przy przełykaniu wyczuwalny gorzkawy bardzo posmak ,nie jest to goryczka od chmielu, ogólnie smak wstrętny.
      Wysycenie: Słabe, piwo szybko traci gaz
      Opakowanie: Szybko przelałem do kufla
      Uwagi: Warka do 18.03.2012. Piwo słabe, nie do powtórzenie w bliskim i odległym czasie Nie wiele lepsze piwo od Master Pilsa z Głubczyc.
      P.S. Kiedy najbliższe szkolenie sensoryczne będzie, chcę umieć wyczuć ten legendarny DMS . Czy jedynka na kodzie to browar w Żywcu?
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
        Smak: Przy przełykaniu wyczuwalny gorzkawy bardzo posmak ,nie jest to goryczka od chmielu,
        A od czego? Od palonego jęczmienia? Od alkoholu? Czy od byczej żółci?

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
        Czy jedynka na kodzie to browar w Żywcu?
        Żywiec, jak mówią w reklamie, jest tylko z Żywca. Zgodnie z moją wiedzą, jest to prawda.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • dyczkin
          Serce w kolorze blaugrana
          • 05-2011
          • 3657

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
          A od czego? Od palonego jęczmienia? Od alkoholu? Czy od byczej żółci?
          Jęczmień palony w Żywcu? Wolne żarty Może piwo się utleniło i stąd ten DMS (w mojej opinii). A dodają to ustrojstwo? Pisałeś na blogu że nie
          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

          Moje warzenie // Piwny Wojownik

          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

          Comment

          • skitof
            Senior
            • 11-2007
            • 2478

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
            A od czego? Od palonego jęczmienia? Od alkoholu? Czy od byczej żółci?
            To może być od HGB, skoncentrowane piwo pozostawia charakterystyczną chropawą gorzkość.

            Comment

            • Feti
              Senior
              • 10-2010
              • 801

              Mnie też ciekawi bardzo, jaki chmiel nadaje specyficzną gorzkość w tym piwie i innych piwach z Żywca ( nie ma tego tylko w tych z Cieszyna). Nie mam wysublimowanych kubków smakowych , ale mimo wszystko widzę różnice między gorzkością Żywca a Bernarda.
              CZy to chmiel czy coś innego.

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                Jęczmień palony w Żywcu? Wolne żarty Może piwo się utleniło i stąd ten DMS (w mojej opinii). A dodają to ustrojstwo? Pisałeś na blogu że nie
                Słyszałeś o ironii, albo o sarkazmie?
                blog.kopyra.com

                Comment

                • dyczkin
                  Serce w kolorze blaugrana
                  • 05-2011
                  • 3657

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                  Słyszałeś o ironii, albo o sarkazmie?
                  Sam bywam sarkastyczny więc nie wyczuwam tego u innych, szczególnie po kilku bronkach Choć mordki w moim poście świadczą że jest jednak inaczej
                  P.S. Po Żywcu piłem jeszcze Heńka, który był tylko troszkę lepszy. Żywiec jest do bani
                  Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                  Moje warzenie // Piwny Wojownik

                  Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                  Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                    Żywiec jest do bani
                    Z tym nie zamierzam polemizować.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • Tschabe
                      Senior
                      • 08-2011
                      • 105

                      Edycja specjalna
                      Attached Files

                      Comment

                      • chris1985
                        Senior
                        • 07-2011
                        • 227

                        Pilem wczoraj to piwo, zeby sobie przypomniec smak, ktory z biegiem czasu mi wyleciał. Niestety to juz nie jest to samo piwo jakie wtedy pilem, bo to co pilem miało goryczke, ale nie byla ona przyjemna - mialem wrazenie jak by ktos tam wrzucil pety od papierosow i dosyć bardzo w tym uderza alkohol, jak by spirytus byl dolewany. Ogolnie piwo drogie, nudne i z pewnoscia nie warte swojej ceny. Moja ocena 2/10
                        Last edited by chris1985; 18-04-2012, 22:29.
                        Tylko moje piwo mnie rozumie...

                        Comment

                        • amigo007
                          Senior
                          • 02-2008
                          • 252

                          Zdecydowanie nie zgadzam się z poprzednikami. Spośród wszystkich koncernówek żywiec na prawdę jest teraz piwem najlepszym. Piłem ostatnio wiele koncernówek tyskie,lech, żubr, harnaś, bosman, okocim i inne. I na prawdę żywiec full light wypada spośród nich najlepiej. Na prawdę w tym piwie wyczuwam "szlachetność smaku" i aromatu, czego absolutnie nie można powiedzieć o innych koncernówkach. Tak więc dla mnie jest to najlepsze piwo z pośród dużych browarów. Pozdrawiam :-)

                          Comment

                          • pioterb4
                            Senior
                            • 05-2006
                            • 4322

                            Zdecydowanie nie zgadzam się z poprzednikami. Spośród wszystkich koncernówek żywiec na prawdę jest teraz piwem najlepszym.
                            Ja tam wolę porter żywiecki, Brackie i Mastne. Poza tym nawet jeśli faktycznie ten Żywiec jest najlepszy spośród gromady piw które wymieniłeś to wciąż nie oznacza to, ze jest choćby przyzwoity.

                            Comment

                            • amigo007
                              Senior
                              • 02-2008
                              • 252

                              Tak, ale porter żywiecki ma tylko wspólną nazwę ze zwykłym żywcem. Jak wiadomo on, jak i np. leżajsk pszeniczne i chyba brackie są robione w "browarze zamkowym". Tak więc są one tak jakby odrębnymi piwami, z małego browaru. A zwykły żywiec jest najlepszy spośród dużych koncernowych browarów. Ale wszystko zależy też od partii. Pamiętam kiedyś piłem z puszki i było dobre, natomiast zwrotna butelka to już było gorsze piwo. Bez tej odrobiny szlachetności w smaku. Teraz natomiast piłem żywca zarówno ze zwrotnej butelki, jak i z małej buteleczki 330ml. I obydwie wersję były dobre. A że mam dostęp do wersji zwrotnej za 2,50zł sztuka, to jest to cena adekwatna do jakości. I teraz wszystkie wersje opakowań są chyba bardziej równe w smaku.

                              Comment

                              • Javox
                                PremiumUżytkownik
                                • 11-2009
                                • 6134

                                Z sentymentu i z długiej przerwy z tym piwem "zaryzykowałem" i potwierdziło się...

                                Gorzka woda gazowana z trochę zatęchłym zapachem...
                                A może coś im nie udała warka i puścili na lewiatany po 2,15 i tu poszło...

                                Za 2,15 znośne... zwykłe, eurolager...

                                Najlepiej prezentuje się przed pierwszym łykiem...
                                Attached Files

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎